Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

rebelie
4. kvě 2011

Ahoj holky, můžu se přidat? Sice tu většina z vás rodí dřív, ale pro prosindové je tu jen jedno téma na slovenském koníkovi a jinak nikde nic...
@maja3.s Ahoj, jsme na to skoro úplně stejně - já jsem dneska 8+5tt 🙂. Jsou dvě metody - buď krev 10tt, a pak ultrazvuk v rozmezí 11+3tt - 13+6tt (obvykle 12tt), nebo se to udělá obojí najednou až při tom ultrazvuku. Já jsem objednaná na 6.6. (tedy 13+3tt - nabízeli mi 2.6., ale to budu mimo Prahu...). Jo a placení není vždy, když máš žádanku od doktorky, tak se neplatí...

maja3.s
4. kvě 2011

Holky dík, s tím placením je to fakt divné...mě zatím všude řekli, že se to platí...i můj gynekolog i gynekolog v CARu...no to je jedno...o to mi ani zas tak nejde..spíš jsem chtěla vědět, kdy se na testy chodí. Takže můžů být v klidu
😅 Já jdu na kontrolu příští čtvrtek, tak se objednám a uvidím.

@rebelie ...tak to je supr, to jsme na to úplně stejně 😉

monulkab
4. kvě 2011

maja3.s já platila za screening ve 12tt 1.500 Kč, ale jsou 2 možnosti jestli jsem to pochopila dobře, buď ti udělají jen UTZ, nebo ti udělají UTZ a vezmou ti krev kterou posílají na genetické vyšetření. Ten UTZ údajně pojišťovna hradí, ale krev ne, takže těch 1.500Kč si vlastně platíš jako samoplátce za vyšetření krve. Moje kamarádka která rodila před rokem mi tvrdí že jí dělali oboje a neplatila nic, tak nevím, ale je třeba možný že když ti na to napíše doktor doporučení tak to pojišťovna zaplatí...nevím. Každopádně si myslím že to za to určitě stojí, člověk utratí mnohem víc peněz za zbytečnosti, a tohle je celkem dost důležitá věc, takže v porovnání cena/hodnota vyšetření pro těhotnou je podle mě ta hodnota nevyčíslitelně vyšší...

maja3.s
4. kvě 2011

@monulkab ...plně s tebou souhlasím...my už za mimčo "utratili" tolik, že těch 1500kč je pro mě kapka v moři. SIce je to nespravedlivé, ale je to tak. Takže mě spíš zajímalo, kdy se na ty testy chodí, a teď jsem klidná, když vím, že vše stihnu 😀

lencak80
4. kvě 2011

@rebelie prosincovky mají uzamčené téma, kdbys měla zájem, dám ti IP adresu na kterou napíšeš a holčina tě přidá, je nás tam hodně, nás prosincovek z čech, tak uvidíš

lencak80
4. kvě 2011

@rebelie forum je čekáme miminko v prosinci 2011

monulkab
4. kvě 2011

maja3.s přesně tak, a ve kterém tt jsi?

maja3.s
4. kvě 2011

@monulkab teprv na začátku...8+5tt a ty?

rebelie
4. kvě 2011

@lencak80 Díky moc, už jsem poprosila o přidání.

maja3.s
5. kvě 2011

Holky...tak jen pro doplnění info...psala jsem dotaz na pojišťovnu - jsem u VZP - ohledně toho screeningu v 1.trimestru a...pojišťovna ho opravdu nehradí! Takže asi záleží na pojišťovně, kterou máte...nebo fakt nevím...

ilonne
5. kvě 2011

@maja3.s Spíš asi záleží jak to doktor napíše, mě ho napsala na pojišťovnu. Taky jsem myslela, že ho budu platit.

monulkab
5. kvě 2011

@maja3.s já 15+5tt

maja3.s
5. kvě 2011

@monulkab jé, tak to ti závidím...nejhorší más za sebou..

@ilonne ...no to jsem právě psala, zjišťovala jsem to přímo na pojištovně, protože z genetiky doporučení na tohle vyšetření mám...ale odepsali, že tohle prostě nehradí, takže kompetentnější doporučení než genetik mě nikdo nenapíše

maja3.s
5. kvě 2011

ale každopádně to neřeším...zaplatím i kdyby to stálo co to stálo..

ilonne
5. kvě 2011

@maja3.s Taky bych to neřešila, jen píši vlastní zkušenost. Už ho mám za sebou.

monulkab
5. kvě 2011

maja3.s no víš, já budu klidná asi až porodím, jsem z toho trochu vyplašená...

ami33
5. kvě 2011

Hojte holky, dlouho jsem tu nebyla. Poležela jsem si měsíc ve špitále...nejdřív hematom 3týdny, sotva mě pustili domu, za 2 dny mě vezla rychlá nazpátek...podezření na slepák, nakonec to byl vaječník přestimulovanej, tak jsme si s prckem užili i narkozu. Tak nejhorší snad máme za sebou a teď už si užívám procházky a nákupy.
K tom uprvotrimestálnímu screeninku...já byla 12+5....platila jsem 1.600kČ a vyšlo nam to na jednicku, před dvěma dny jsem byla na triplech. Třeba vím, že zrovna FN Olomouc to dělá zdarma a prej je to tím že na to mají dotace a granty,ale asito ma jen par nemocnic a zařízeni.

mimys
5. kvě 2011

Hoky, taky záleží na tom, kolik je vám let. Když jste starší a doktor vam napise doporucení, tak pojistovna platí... alespon u mne to tak bylo. Je ale zajimave, ze doktor rikal, ze v gennetu v praze to chteji zaplatit obcas jak od koho, a v gennteu v liberci vetsinou zdarma... tak v tom aby se cert vyznal.

spaghi
5. kvě 2011

tak abych vám to tu ještě zamotala, já jsem neplatila nic, jsem u VZP, moje soukromá doktorka mi vypsala žádanku na screening do Pronatalu, měla jsem screening UTZ i krve, nevím, jestli třeba nezáleží na spolupráci jednotlivých ordinací s centry, kde se screening dělá
každopádně jsem třeba byla překvapená, že některé kamarádky říkaly, že u svého doktora mají cca 3 klasické ultrazvuky za celé těhotenství, mě doktorka dělá UTZ při každé prohlídce už od začátku, chodím cca po 3 týdnech na kontroly a z každého UTZ mám 1 nebo 2 fotky, takže skoro můžeme založit album 🙂 jak to je s UTZ u vašich doktorů? myslela jsem si, že je to samozřejmost...

marketas1
6. kvě 2011

Ahoj holky, můžu se přidat k Vám? Jsem dnes 13tt+7

marketas1
6. kvě 2011

Jinak já jsme taky za genetiku neplatila, byla jsem ve FN v Olomouci a Dr. mi napsal doporučení a neplatila jsem. Jinak jsou v Ol další 2 soukromé ordinace, kde to dělají a tam se platí 1400 a 1000 myslím.

maja3.s
6. kvě 2011

No je to holky fakt pěkně zamotané... 😀 O Olomouci vím, že tam to dělají zdarma, když jsem tam volala, tak se Dr.hrozně divila, že mě z pojištovny napsali, že si to platím sama, že to tam dělají grátis...a dělá se to buď ve fakultce nebo 1x týdně v soukromé ordinaci...no je v tom fakt zmatek.
A co se týče těch UZ...já všechno zjišťovala na pojišťovně - VZP - a ty UZ a kontroly...a vůbec všechno..se dělá podle toho, do jaké skupiny tě doktor zařadí...a to je asi jen na něm...v té první skupině bylo právě kontroly 1x za měsíc a 3xUZ za celé těhu...a pokud požaduješ něco navíc, tak si toplatíš...v těch dalších dvou skupinách bylo všechno dle potřeby, takže vlastně neomezeně...takže je to na každém doktorovi...na jeho empatii k vyplašené mamince, která by nejraději UZ každý týden 😅 že jo.

monulkab
6. kvě 2011

@spaghi tak ty UTZ ti závidím, protože moje gynekoložka je právě ten případ co dělá jen 3 UTZ a když jsem se jí ptala tak mi řekla že UTZ navíc dělá jen když je nějaký problém, což mi připadne celkem blbý. Těšila jsem se právě minule na UTZ a uzenila mě tím že se dělají právě jen 3. Přemýšlím že jak tam příští týden půjdu, řeknu jí ať mi ho udělá že si ho zaplatím. Hrozně mě totiž nervuje ta nevědomost, že nevím jestli tam to mimčo je pořád ok...na velkej UTZ jdu až koncem května.

monulkab
6. kvě 2011

@maja3.s aha, tak to je celkem zajímavá informace s těma UTZ. Kdyby moje doktorka měla aspoň nějakej nadupanej UTZ tak si fotku zaplatím klidně každej měsíc, ale ona má ještě předpotopní přístroj, kterej dokonce nejde ani natáčet, takže při tom jediným UTZ co mi dělala jsem vlastně mimčo ani neviděla, akorát jsem si řekla o fotku.

mannadela
6. kvě 2011

@ami33 Jupíííííííííííííííííííííííííííííí, Ilča je tady, budem slavit 🙂 🙂 🙂. Říkala jsem si, že jsi pěkná potvora - skoro měsíc jsi doma a nenapíšeš ani řádku 😀 . Teď se hlavně šetři.
Čoveče, s tím kočárkem, jak jsi psala, Ti docela závidím. Já jsem si myslela, že mám taky vybráno. Aspoň na netu vypadal pěkně. Ale v reálu se třepal, že jsme si s manželem říkali, že se každou chvílí sesype. Děs běs ☹. Tak teď pokukuju po jiných. Snad brzy objevíme nějaké vozítko do terénu za slušnou cenu. Dnes jdem jeden omrknout.... kéž by to s ním vyšlo.

ami33
6. kvě 2011

@mannadela No čáuky, no hele já totiž byla doma s manželem celem dobu, on byl na neschopence, tak jsme si užívali, teď sem osamocena,ale i tak mám zatím furt co dělat. Mě doporučili kočárek kámošky a švagrová, sem koukala na netu a hned jsme jeli se na něj podívat na živo. ještě si s objednáváním necháváme čas,ale asi je rozhodnuto. Dnes jsem byla na nákupech a koupila jsem zimní soupravičku naprosto úžasnou teploučkou na zimu a dokonce na ní byla akce, jinak bývají tyhle teplé drahé. S tím třepajícím kočárem...záleží jestli chcete houpací nebo ne...těch dnes moc není,ale někdo to vyžaduje, třeba Inglesiny jsou houpací,ale zase prej je z toho brzo hrkáč tak nevím. My potřebujem teréňák do lesa, hromad sněhu s pořádnejma kolama.

mimys
7. kvě 2011

@mannadela ahoj tebe jsem tu taky dlouho neviděla, až jsem se bála, jestli jsi v pořádku. My jsme kočárek už objednali 🙂
Byla to taková impulsivní koupě, (byl na velké slevě) tak doufám, že nebudeme zklamaní 🙂.
http://www.kocarky-autosedacky-hracky.cz/kocark...

mannadela
7. kvě 2011

@ami33 No právě, my tu máme v zimě taky tak metr sněhu a hned za plotem začíná les. Takže nemůžem mít něco třepavého s malýma kolečkama. Jenže jsme do toho nechtěli s manželem investovat desítky tisíc - na to fakt nemáme. Nakonec jsme to vyřešili tak, že budem mít kvalitní kočárek, ale z druhé ruky. Včera jsme se na něj byli mrknout a je suprovej. Pevný, má velká kola a vypadá jak nový. A je to ta celá trojkombinace. Jsem z toho fakt nadšená. V pondělí si ho jedem vyzvednout. Myslím, že se nám ten výběr povedl... snad to teď nezakřiknu 🙂.
A jakou jsi koupila velikost té zimní soupravičky? Já s těmahle nákupama pořád otálím, nevím, jakou velikost ☹.

mannadela
7. kvě 2011

@mimys Ahojka, jsem v pořádku, neboj 🙂. Jen mi přijde, že sem chodí čím dál víc nových lidí a málo těch starých 🙂. S váma staršíma jsem si toho už spoustu napsala. Tak spíš vyčkávám, kdy se tu vyloupnete, abych se zeptala, jak se máte a co je nového 🙂.
Ten Tvůj kočárek vypadá taky pěkně stabilně. Je moc pěknej. Máš i přesně tu barvu??? My budem mít tohle: http://www.veronika7.cz/index.php?id=152 . V černomodré barvě. Jo, a ta korba vypadá jak ta zelená a červená v té druhé ředě 🙂.

mimys
8. kvě 2011

@mannadela ten je moc peknej !! kolik stál ? My jsme koupili ten hnedej ... ikdyž bych vybirala jinou barvu.. ale myslim, ze nebude spatnej ... jedina byla na sleve o 5 tisic 🙂 tak bylo rozhodnuto 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru