Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

maja3.s
8. kvě 2011

@monulkab ...pokud jsi u VZP a máš zájem, pošlu ti mailem co mi pojišťovna poslala...na jaká vyšetření máš během těhotenství nárok a kolikrát....do IP mi když tak písni adresu a já ti to přepošlu 😉

ami33
9. kvě 2011

@mannadela No já ještě koukám po jiných kočárech,ale X-lander zatím pořád vede. Ty velikosti jsou jednoduché. Nakup si to tak půl na půl 56 a 62. Velikosti 50 jsou pro nedonošené děti a nebo pro dvojčaty, ty se rodí menší.
Mezi jednotlivými velikostmi je vždy 6 cm...56,62,68,74,80. Na tu velikost 80 se dostaneš tak asi za rok, někdo dřív, někdo později, to je první rok, další roky změní dítě velikost jen jednou. Podle mě nemá cenu toho kupovat moc, ať máš něco nachystané, dokoupit můžeš vždycky. Ty dražší věci teplejší kupuji 62 aby mi vydrželi dlouho, do fusaku a do kočáru to ohrnu, k doktorce a tak ať mám velikost 56.

mannadela
9. kvě 2011

@ami33 Tybrďo, Ty to teda máš zmáklé 🙂. Děkuju za rady. Já už včera rejdila po dvoře s kočárkem 😀 . Jezdí se s ním jedna báseň. Zatím jsme ho nechali u tchána, tak ho nemůžu ani tak často okukovat, jak bych chtěla 🙂. My doma pořád ještě přestavujem, tak jsem nechtěla riskovat, že by byl zaprášený.
Minulý týden jsem navíc zjistila, že daleko víc než oblečení pro mimčo musím řešit oblečení pro sebe. Jsou mi už jen jedny kalhoty (ostatní musím nosit rozepnuté). Trička mi taky nejsou, protože jsem měla všechno na tělo. Tak mám jedny džíny, asi 4 volnější tuniky a dva svetry. Asi si budu přát od manžela k narozeninám novou garderobu 😀 .

mannadela
9. kvě 2011

@mimys My za tu trojkombinaci dali 12 000Kč (původní cena byla 25 tis.). K tomu jsou všechny ty doplňky jako pláštěnky, pumpička, taška, slunečník a tak. A k tomu nám ještě paní přibalila zimní fusak do kočárku, což je luxus. Koukala jsem, že ty taky stojej kolem dvou tisíc. Jo, a jako dárek jsme od ní dostali spací overálek 🙂.

ami33
9. kvě 2011

@mannadela Já mám oblečení celkem vařešeno, jen na léto to bude chtít ještě něco přikoupit. Koupila jsem v bazaru těhu rifle za 400...doufám že mi budou do konce těhu a pak kapsáče,ty mám místo tepláku,na zahradu a do lesa...v bazaru za 90 kč. Ostaní jsem dostala od kámošky,halenky a trička... pokud nějaké kalhoty ještě oblečeš jen nezapneš, dej si mezi dírku a knoflík gumičku, je to pohodlné a přes to tričko dlouhé,sem to tak taky nosila a naše maminy ty vubec neměli žádné těhu věci, buď nosili gumičky a nebo si museli ušít.

ami33
9. kvě 2011

@mannadela ty máš teda kombinaci? a jak ten sporťák, mě u toho x-landeru začíná vadit že v tom sporťáku na malé neuvidím, tak nevím,ale co mám kámošky taky vozí děcka na sportácích od sebe.

mannadela
9. kvě 2011

@ami33 Čoveče, gumička je dobrý nápad... máš samé dobré zlepšováky 😉 . Je fakt, že u toho našeho sporťáku na mimčo taky vidět nebude. Hluboká korba má nahoře okýnko, ale sporťák ho, myslím, nemá. Teď si to nevybavím. Ale tohle mě nějak moc netrápí. Říkala jsem si, že nebude zas až tak velký problém sem tam na mimčo kouknout ze strany 🙂.

ami33
9. kvě 2011

@mannadela no x-lander má okýnko u sporťáku,ale prej stejně od toho roka děcko nehcce čučet furt na mámu,asi to přestanu řešit, druhá věc kterou si nejsem jistá je velikost korbičky...má vnitřní rozměry 76x32,ale oni u těch moderních to teď všude vyrábí takhle malé,dokonce jsem viděla i menší, furt nevím, koukám i po jiných značkách,ale zase to nemá 4 nafukovací kola třeba,vždycky skončím u x.landera zatím, je to dilema.

mimys
9. kvě 2011

@mannadela Aha, tak to jste udelali dobrý kauf 🙂 A to ti dali jeste overálek zdarma?? To se hnedtak nevidí, teda.. Ten náš je taky trojkombinace a jsem rada, že jde hluboka korbička i sporťák dat oběma směry na jedno zacvaknutí. Taky je k tomu pláštěnka, taška a nánožník.... ale fusak to nééé to musím nějaký ještě splašit. Jo, a ještě je autosedačka, ta se taky nacvakne na podvozek... Taky jsem uvažovala o koupi strašího ale značkovýho, ale nakonec jsem narazila na tenhle a jelikož byl manžel z te barvy nadšený, tak jsme ho vzali... lepší, než nejaký Polsko...ikdyž Xlander myslím není vůbec špatný.
Nafukovací kolečka nemáme, což jsem ráda, u nás je to samé sklo... sousedka lepila duše třikrát týdně...
My za něj dali 9900, zlevněný z 18 900,- ...ale v některých eshopech ho mají za 14 tis... tak to s tou 50 %slevou neberu zas až tak vážně .

monulkab
9. kvě 2011

Holky vy to teda máte už rozjetý s těma nákupama. Kočáry, oblečky, já bych už taky chtěla miminku něco koupit, ale mám pořád strach abych to tím nezkřikla (jsem trochu víc vyplašená a paranoidní než je zdrávo...) ami33 kde jsi přišla na ty super rady ohledně velikostí oblečení? musím si to někde poznačit abych to nezapoměla! a Jinak s oblečením pro sebe taky bojuju. Mám jediný rifle který zapnu a neřežou mě, ostatní musím mít rozepnutý, ale díky tomu že jsem vždycky nosila trička velikostně tak akorát, tak mi je teď všechno krátký, tudíž žádná gumička místo knoflíku nepřipadá v úvahu (taky mi to radila mamka, že to tak nosila když byla těhotná 🙂 Takže teď čekám na výplatu jako na smilování, a ve středu po kontrole u gynekoložky (kde se chystám si zaplatit ten UTZ navíc, jelikož moje gynekoložka dělá jen ty předepsané 3 za graviditu, tak bych chtěla aby se jukla že je mimčo ok a pak bych už začala pomalinku nakupovat nějaký drobnosti pro miminko. Chtěla jsem se Vás zeptat holčiny, bolívá vás břicho? mě to hrozně znervózňuje....není to celodenní záležitost, ale prostě sem tam mě začne bolet třeba na pravé straně, sem tam jako kdybych měla dostat ms...Maja3.s já jsem u Metal aliance ale taky se tam chystám jít zeptat na příspěvky atd. Na netu totiž mají napsaný o příspěvku až 1000 kč na screening, ale nejsem si jistá jestli to platí právě pro všechny skupiny ženských...

monulkab
9. kvě 2011

jo a ještě jsem se chtěla zeptat kolik máte kg nahoře? já jsem teď začala 17tt a mám nahoře kilo, a bříško mi připadne spíš takový jako bych byla spíš přejezená než takový to pěkný zakulacený těhotenský...

marketas1
9. kvě 2011

Ahoj kočky, teda, vy už máte kočárky? Ami 33, taky u mě vede X-lander, ale manželovi se moc nezdá ☹

mimys
9. kvě 2011

@monulkab Já koupila snad všecky těhu oblečky na aukru. jsou tam i nove věci, ale já koupila nošené...Skoro netknuté tříčtvrťáky na léto za 100, džíny s dvema tunikama za 150...spoustu triček, džínovou sukni za 70 ..... Taky na mimčo jsem tam nakoupila... Zrovna dneska jsem měla malé Vánoce... přišel mi balík oblečků na mimčo... asi 150 kousků od narození do roka .. pěkný věci, zachovalý, některý snad ani nenošený. Všecko za 1000 i s poštovnym. Když jsem to počítala, kolik by to stálo nové, tak jsem se zastavila na 5 tis a uz me to prestalo bavit počítat a byla jsem teprve v polovině. Je to takový překvapení, co vám přijde, protože ty veci vidíte jen na fotkách... ale je to takovej adrenalin... 🙂 co bylo do růžova, pošlu zase dál ...

Jinak bolest je normální, to je jak se to tam všecko roztahuje.

mimys
9. kvě 2011

@monulkab No já ve 20 týdnu mám nahoře necelé 3 kila.. pupek mám, jako bych měla zítra rodit 🙂

monulkab
9. kvě 2011

fakt, no to je právě jedna z věcí která mě znervózňuje, pohyby necítím, špatně mi nebývá a k tomu to nepřibírání..přitom jím normálně, a večer si dávám véču kolem sedmé, protože když se večer nenajím, tak se třeba ve 3 ráno vzbudím a je mi blbě z hladu

monulkab
9. kvě 2011

jinak mě se líbí kočárky od Implast Bolder, švagrová má trojkombinaci a když jsem vozila synovce, tak se mi dobře ovládal...

mimys
9. kvě 2011

@monulkab Ten bych nebrala, vyhodnotili ho jako nebezpečný a nesmí se tu prodávat. radši vyber něco jineho...
http://bezpecnost-rodiny.cz/?p=4831

marketas1
9. kvě 2011

@mimys
@monulkab taky jsem koukala, že je jako nebezpečný.....

monulkab
9. kvě 2011

já vím, ale mám pocit že na každej kočárek se něco najde, ještě jsem se nebyla nikde dívat tak doufám že mě zaujme i jiná značka...

monulkab
9. kvě 2011
marketas1
9. kvě 2011

@monulkab tak jako hezkej je 🙂

mannadela
9. kvě 2011

@mimys Tak to máte taky za supr cenu. Já jsem ráda, že mi k tomu dali i ten fusak na zimu. Aspoň mám o starost míň. Paní, co to prodávala, byla děsně fajn. Měli jsme to i s odborným výkladem 🙂.

mannadela
9. kvě 2011

@monulkab Ahojka, já mám nahoře 3,5 kg a jsem ve 20.týdnu. Naštěstí (musím to hned zaťukat) to mám všechno na břiše, takže se uklidňuju, že snad přibírám, jak mám. Manžel tvrdí, že mám břicho jak balón a ruce a nohy jak hůlky. Snad to tak i zůstane. Děsím se případného shazování po porodu.

mannadela
9. kvě 2011

@monulkab Jo, a s tou bolestí břicha to mám poslední týden ☹. Včera jsem celý den plašila, protože mě to bolelo vpravo v podbřišku. Už jsem se viděla, jak pojedu do nemocnice se slepákem. Naštěstí to navečer přešlo a byl klid. Dneska to mám zas. Není to žádná ukrutná bolest, jen takové popichování.

mimys
9. kvě 2011

@monulkab No od pohledu je pěknej, to jo... Ale ještě se pro jistotu poohlížej... přecijen bezpečnost na prvním místě...

mimys
9. kvě 2011

@mannadela No ono je to s tím výkladem lepší. My jen četli recenze na netu... :-/ Tak doufám, že jsem neudelali nějakou koninu !

mimys
9. kvě 2011

@mannadela No já mám nahoře ráno 2.5 a večer skoro 4 kg 😀 jak se cpu 😀 Mám taky pupek a co mě překvapilo, že se mi zvetšily prsa o dvě čísla .. Jak říká mnažel dvě prsa, dvě kila 😀... U předchozích dětí se mi nezvětšily vůbec a po porodu z toho mála, co jsem měla ještě ubylo... Tak se ted ten můj raduje, že má konečně za co vzít a doufá, že to zase nezmizí 😀

ada80
9. kvě 2011

Ahoj holky já jedu ve čtvrtek opět do rizikový poradny jako když jsem čekala malou to mám teda radost.Ve středu jsem byla na plodovce tak to zas budou tři týdny čekání.

mimys
9. kvě 2011

@ada80 Tak držím palce, at to dobře dopadne. To čekání je snad hhorší, než ten odběr samotný, já vím.

marketas1
9. kvě 2011

@ada80
@mimys já mám taky prsa větší, ale jen o číslo 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru