Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mimys
12. kvě 2011

@mannadela Ahoj holky.,
ja ted s koupáním taky váhám. Na predesle dve deti jsem mela vanicku, kterou jsem dala do velke vany. Slo to, ale pamatuju si, ze me vzdycky bolely zada, jak se tam clovek ohybá. Ted když uz nejsem mladice, si to nejak nedovedu predstavit. tak uvazuju bud o vanicce, ktera se da dat nahoru na vanu, nebo o te konstrukci s prebalovakem. zabere to sice misto, ale zase je to pohodlíčko.

kajka_37
12. kvě 2011

@marketas1 Ahoj Markét 🙂

lipetra
12. kvě 2011

@marketas1 Ja jsem sla sem taky za kolegyi co jsem na materskou, ale mam smlouvu na dobu neurcitou, tak myslim, ze ze zakona mi pul roku musi drzet misto, ale jeste si to prave zjistuji. No a kolegyne se urcite bude trast, aby se mohla vratit na tohle misto, ale nema to tak jednoduche s hlidanim jako ja snad budu mit 🙂

ami33
12. kvě 2011

@marketas1 já o tom kyblíku neslyšela nic, sem se kámošek ještě neptala, ale to foto mi stačilo na netu, jako novoroženě si tam sedí na nohách, podle mě je to pohodlné pro rodiče, že ho nemusí tak držet a hlídat hlavičku ale chudáci zádička a páteř

marketas1
12. kvě 2011

@mannadela taky tak? Já jsem z toho na nervy už strašně dlouho, co budu pak dělat, jestli něco najdu atd...Musím zase začít s angličtinou, ale n kurs mi nezbývají penízky a sama nejsem schopná se přinutit učit ☹

kajka_37
12. kvě 2011

koukám že řešíte vaničku a kyblík... vím že pár známých kyblík mělo a byly spokojené.... já plánuju klasickou vaničku, zatím 🙂

mannadela
12. kvě 2011

no já to s tím kyblíkem taky moc nechápu. Ale prý je to dobré proto, že tam je to dítě ve stejné poloze jako v břiše. Tak se cítí spokojeně a bezpečně.

ami33
12. kvě 2011

HOlky tak já plánuju pracovat furt...teď, před porodem, po porodu, jako bych byla ve firmě , jen dělat z domu,ale šéfko mě nějak šetří a mě je blbý si pak od něj brát peníze,tak ale zase za něco žít musíme že

kajka_37
12. kvě 2011

@mannadela takhle sem o tom slyšela taky, no ale nevím.... já mám nerva už teď z prvního koupání, co s rukama co s nohama ve vaničce, natož v kyblíku... 😅

ami33
12. kvě 2011

@mannadela no to zní logicky ta poloha je fakt stejná,ale já nevím no.

kajka_37
12. kvě 2011

@ami33 jj bude to krásný dáreček pod stromeček 🙂

marketas1
12. kvě 2011

@lipetra já mám smlouvu jen jako zástup za md.

ami33
12. kvě 2011

Tak i koupání v kyblíku má své zastánce,asi to není špatná věc,ale má svá pravdila. Posílám zajímavý článek.
http://www.rodina.cz/clanek4808.htm

marketas1
12. kvě 2011

@ami33 a co děláš? To máš dobrý, já budu pak muset něco najít a tady v Olmiku teda práce moc není ☹

Já jdu do vaničky

ami33
12. kvě 2011

Dokonce píšou, že prej koupali ve dřezu v kuchyni 😀 hehe

kajka_37
12. kvě 2011

@ami33 koukám že si ze Vsetína, z tama pochází taťka 🙂 trávila sem tam jako dítě prázky 🙂))

ami33
12. kvě 2011

@marketas1 kreslím domečky, dělám rozpočty na domečky a různý stavební čmáranice na pc, už bych si zase začmárala ,ale šéfko mě asi nechce zatěžovat

mimys
12. kvě 2011

Jo a jestě jsem zapomněla napsat, že když byli kluci uplně maličkatý, koupala jsem je jen v umyvadle. 🙂
bylo velký akorát a ani jsem nepotřebovala lehátko. 🙂

ami33
12. kvě 2011

@kajka_37 jo okres Vsetín, přesně Rožnov pod Radhoštěm, na Vsetíně to moc neznám.

lipetra
12. kvě 2011

@marketas1 Tohle je pak blbý, když člověk hledá místo s malým dítětem, ale prostě dá se najít práce 🙂 Já doufám, že budu moct pracovat tady, páč jsem tu spokojená po všech stránkách 🙂

mannadela
12. kvě 2011

@marketas1 No, to mi povídej. Já na anglinu chodila loni na půlroční kurz. Jenže to bylo dost drahé. I tak jsem v tom chtěla pokračovat, jenže pak ve firmě snižovali stavy a mě propustili. Takže už nebylo co řešit. Na ten další kurz jsem nešla. Pak jsem 4 měsíce sháněla práci, jenže všude mi říkali: vy jste vdaná a mladá, to určitě budete chtít děti, co? Hm, máme tady spoustu zájemců, co děti mají nebo nechtějí. Tak jsem byla ráda, že jsem splašila aspoň něco. Já to mám na dobu určitou, není to záskok za mateřskou. Párkrát mě napadlo, co bude po mateřské. Ale snažím se na to nemyslet. Po tomhle mimču bychom chtěli ještě jedno dítě, takže pokud se to podaří, nebudu to muset chvíli řešit. A snad kdyby nejhůř bylo, mi manžel slibuje, že by mě vzali do firmy. Ale to by byla fakt nouzovka. Ta práce by mě nebavila.

ami33
12. kvě 2011

@mimys taky není špatný, umyvadlo mám dost velký a stejně píšou že nejlepší je holá voda, nedávat zbytečně kosmetiku a ze začátku koupat 2x týdně, dokud se prej mimi moc nehejbe, je zbytečně koupat častěji.

marketas1
12. kvě 2011

@ami33 @kajka_37 to čtu, že koupali ve dřezu 🙂

marketas1
12. kvě 2011

@lipetra je to na pytel. Když jsem hledala práci před 2 lety, tak se mě všichni ptali, kdy plánuju dítěˇ. Teď se budou ptát na zajištěné hlídání atd. Já jsem tady taky spokojená, ale bohužel ☹
@mannadela no, já vůbec netuším, co bude, ale něco najít budu muset, s hypotékou a dítětem na krku to bude existenční záležitost

marketas1
12. kvě 2011

@ami33 máš vysokou,že?!

ami33
12. kvě 2011

@marketas1 a pak je prej horší ten přechod na vanu,ale asi jde komu co vyhovuje, mě to přijde jednoduché na lehátku si mimčo jen přidržím a druhou rukou meju.

mimys
12. kvě 2011

@ami33 no to můžu potvrdit s tou vodou.. Jak jsem zacala pouzivat detskou kosmetikua mejdlicka, hned byly pupínky a vselijaký vyrážky. Vrátila jsem se čistý vodě a byly pryč. olejíček jen slunečniceový z lekarny a to jen občas a prdelky byly sametový...

ami33
12. kvě 2011

@marketas1 ne nemám vysokou, sem byla líná studovat a radši sem jela na pár let do světa

kajka_37
12. kvě 2011

@ami33 jéé 🙂 tam sem byla před 14 dny 🙂

ami33
12. kvě 2011

@mimys no já to o té kosmetice četla dnes na netu, furt jsme přemýšlela jakou kosmetiku koupím a fakt nic moc kupovat nebude, jen to nejnutnější a raději v lékarně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru