Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
23. únor 2011

@abecedka nepovídej , že já budu v těhu ještě hubnout 😀 by bylo dobrý aspoň to co jsem nabrala při stimulce. Taky beru estrofem, už se v těch práškách nevyznám co je na co, já už to ani nezjišťovala,ale ten zase prej zadržuje vodu v těle, páč mě přijde, že na váze mám 5 kilo navíc a na oko snad 10. No co, to už nějak doklepu.

A holky pište, jak jste na tom s jídelníčkem. Já něco načetla a mi přijde, že nemůžem skoro nic a jako manžel si bužiruje a já furt jen šunku, zeleninu a tak , mě přijde , že on jí jako by byl těhu a já byla na dietě.

ami33
23. únor 2011

Holky něco k tomu jak jsme se bavili ráno...........

Materska se pocita 12 mesicu zpetne....ten mesic, ve kterem nastupujes PPM se jiz nepocita.....zahrnuje se do toho i doba nemoci, ovsem pocita se to jako vyloucena doba a vydelek se tam nezapocitava....ale NENI to 12 mesicu jeste pred nemoci.... // je to z women zone...odpovídáno před měsícem a dokonce jsem načetla, že pokud dostanu teď od března novou smlouvu na vyšší plat a budu na ni dělat třeba jen 1 měsíc, tak se to počítá že sem celej rok měla vyšší prachy, ale nesmí to být na stejného zaměstavatele jako smlouva předchozí.

snazilka_2011
23. únor 2011

@ami33 jj, to vím, že je ve všem, ale jej jí tam stejně, jako v samotné kys. listové (MedPharma) 🙂

boudovka
23. únor 2011

@ami33 Jím všechno, jen tatarák jsem vynechala. Myslím, že pro mimi bude mnohem horší, když budu vystresovaná z toho, že mám na něco chuť, než když si dám něco dobrýho. Nakupuju ve známých krámech a vždycky se ptám, jestli je ta daná věc čerstvá. A největší chuť mám na Mc´Donalda a Burger Kinga☹

ami33
23. únor 2011

@boudovka tak já normálně burgery a Macy nejím celoročne, po několika letech co jsem žila v USA je to pro mě jako párek v rohlíku,ale je fakt, že tam jsme se toho najedli. Já mám docela strach z těch sýrů jak všude píšou, taky si říkám jestli to nepřeháním, no uvidím aspoň první trimestr, bych si tak dala nějaký páreček. 😝

snazilka_2011
23. únor 2011

@ami33 já teda nepiju kafe, colu, nejím plísňové sýry a vynechala jsem celkem uzeniny

ami33
23. únor 2011

@snazilka_2011 jo kafčo taky, sem přešla na bezkofeinový,ale stejně už si dám jen ráno, ani pak už nemám více chuť. Colu a tak nepiju normálně, no sýry plísňové a měkké, mě docela štve, uzeniny sem byla v šoku, že píšou, že je to ještě horší než ty sýry, no zatím jím šunku,ale některý jsou taky dost slaný. KOnzervy nekupu běžně,ale tak snad nakládaný věci ve skle se můžou ne? jako olivy, čalamády a tak.

boudovka
23. únor 2011

To vám moc závidím, že zvládnete vynechat kafe. Já bych umřela. K potravinám se snažím přistupovat rozumně, něco přeci jíst musím.

ami33
23. únor 2011

@boudovka no já kafe miluju,ale sem přešla na to bezkofeinový a sem byla furt ochrápaná, teď už si tělo asi zvyklo, jinak oni píšou , že dva šálky kávy i kofeinové nevadí pokud toho není moc a není silná, tak to není žádná tragedie.

ami33
23. únor 2011

@boudovka já musela odbourat cigarety po x letech, kafe proti tomu bylo nic 🙂

boudovka
23. únor 2011

@ami33 No tak to chápu. Já takhle slintám nad vínem. Ale na konci 1. trimestru si sklenku dám.

ami33
23. únor 2011

@boudovka Tak oni všude píšou, že sklenička nevadí,ale víš jak...já jsem něco jiného, dlouho to nešlo a pak přišlo ivf a jako zázrakem na první pokus to vyšlo, známým třeba až na třetí, kámošce na osmý pokus, my měli to štěstí, že to vyšlo hned a mě za to nic nestojí, i když vím že to asi přeháním,ale nechci nic pokazit a zase to procházet znovu.

abecedka
23. únor 2011

🙂 @ami33 jééžiš tak cigarety určitě 😅 já teda ani kávu nepiji, zas takový zázrak to není abych se bez něho neobešla. A bezkofeinová nic moc, protože se to z toho kofein dostává chemickým způsobem...to už je lepší ta s kofeinem. 😉

abecedka
23. únor 2011

@ami33 to víš že jo, přesně tak jak jsi to napsala. Ani kafe ani cigáro ani víno, to za to prostě nestojí.

ami33
23. únor 2011

@abecedka fakt jo? oni všude píšou něco jinýho, na některých stránkách pro těhule ji třeba doporučují, no pak se v tom má člověk vyznat,ale když by člověk vzal v úvahu tu chemii bysme fakt pak nemohli už vůbec nic, no stejně mi to kafe přestává chutnat.

boudovka
23. únor 2011

@ami33 To je úplně jasný. Tak ať se drobečkové drží.

evcikevil
autor
23. únor 2011

Únava,tak už na mě taky došl ☹ Ještě jsem byla na noční takže jsem úplně hotová ☹
Ale zase bude líp,začali se mi zvětšovat prsa,tak doufám že už mi v pondělí potvrdí těhu 🙂Jinak nevolnosti zatím nic,akorát když přítel jedl jelito,tak jsem málem vrhla............
Jinak nic zvláštního nepozoruju,dnes byl slaboučký výtok,ale to je prý normální v 1.měsících.......
Už se těším na kontrolu 🙂 V sobotu oznámíme babči a dědovi těhu 🙂

tehuli
23. únor 2011

ahojky holky já jsem v 11.tt a jsem šíleně ale šíleně utahaná...já normállně nebyla spáč a byla jsem zvyklá brzy vstávat, ale teď není problém prospat půl dne a to se pak stejně cítím znavená??mám na Vás dotazek nabrali jste tedka v prvním trimestru?já mám asi 0,7kg nahoře což si myslím, že jde na to, že mám nezvladatelné chutě a hlavně na nezdravé věci ač jsem normálně jedla zdravě.. 😒 co už nebudu si kvůli mimískovi odpírat no ne? 😝

boudovka
23. únor 2011

@tehuli Ahoj, já nabrala 1,5 kg, jsem nenažraná a děsně unavená. Podle doktorky je vše normální.

tehuli
23. únor 2011

jj já jsem taky děsně nenažraná🙂 dva koláčky k snídani, banán s jogurtem ke sváče, polívka a těstoviny s masem, sváča dva koláčky, pak jablko, pomeranč, kousek čoko na véču 3 rohlíky s apettitem a madelandem a ještě určo něco za dvě hodky zdlábnu..když se nenajím je mi blbě od žaludku:( a to mi pomáhá..bohužel....jinak taky kafe můžu tak omezila jsem to sice na dvakrát týdně ale i tak bez kávy alespon těch dvou bych nepřežila...

ami33
24. únor 2011

Ahojte holky, tak dneska spánek od 8 do 2:30 no nad ránem jsem ještě podřímala, už aby byl zase víkend, co já bych za to dala kdybych mohla chrnět kde lehnu. 😒

mannadela
24. únor 2011

@ami33 Já chrupčila od devíti do pěti... a taky toho bylo málo. Máš recht, už aby byl víkend. Ale je fakt, že nevím, jak si odpočinu. Mám od pondělka dovču a jedem na hory lyžovat. Tak si myslím, že budu i tak utahaná jak kůň.

ami33
24. únor 2011

@mannadela No co budem dospávat o víkendu no. Ty jako jedeš lyžovat?? já si to letos odpustila úplně, už před ivf sem se nechtěla domlátit,ale jako bylo to drsný, to víš tady v Beskydech všude samá sjezdovka a já si letos ani nesjela,ale co další roky si to vynahradím.

mannadela
24. únor 2011

@ami33 No, já myslela, že mi to doktorka zatrhne. Tak už jsem si naplánovala výlety se psem. Jezdíme každoročně do Krkonoš, tak si asi umíš představit, jak mě štvalo, že si nezalyžuju. Ale když jsem se na to doktorky ptala, zůstala úplně paf - jakože nechápe, proč bych nemohla jet lyžovat. Že budu sportovat, budu na čerstvém vzduchu, tak co bych chtěla víc. Že prý to v začátku těhotenství není nebezpečné, blbé by to bylo pak později s břichem. Tak jsem mapy s naplánovanejma trasama strčila zpět do knihovny a těším se na lyžovačku. Ale budem jezdit jen na dopoledne, pak se budem věnovat psovi 🙂.

katka37
24. únor 2011

ahoj holky jen jsem se chtěla zeptat jsem 28DC,OVU BYLA 11dc takže jsem těhotná asi 17 dnů,nemám skoro žádné příznaky ,jen mně docela dost bolí břicho,ale jinak nic ,je to normální?testy samozřejmě pozitivní od 11DPO.

ami33
24. únor 2011

@mannadela no tak je to jen zdravej pohyb, kterej ti ublížit nemůže, ale to jsem já a moje opatrnost, hlavně na sebe dávej pozor.
@katka37 no jestli máš pozitivní test, tak to těhu bude...jen mě to přijde teda dost brzo ještě před ms,ale i takové případy jsou, zopakuj test za pár dní a pak frč k dr. 🙂

mannadela
24. únor 2011

@katka37 Ahojka, já na sobě začala něco pozorovat až kolem 5.týdne. Břicho mě nijak zvlášť nebolí, spíš jen občas cítím, že ho mám 🙂, ale to je jen takové lehké tlačení, žádná bolest. Tak to jsem Ti asi moc nepomohla, viď? ☹

mannadela
24. únor 2011

@ami33 To víš, že budu zatraceně opatrná. Mám ale pocit, že víc se strachuje můj muž jak já 🙂.

ami33
24. únor 2011

@mannadela no se nediv, konečně taky mají nějakou zodpovědnost a bude ještě větší, ať manžel jezdí na lyžích za tebou, ať tě nějakej magor nesrazí...vy kaskadéři 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru