Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
17. kvě 2011

@marketas1 tak to budu držet pěsti, jen jednu ampuli z tebe vysajou hehe, a budou ti brát taky jen krev? mě kdosi říkal, že prej nějaký utz special.

kajka_37
17. kvě 2011

@ami33 tak na týden pod třešňu bych jela tež, pokud bude zrovna rodit :DDD

ami33
17. kvě 2011

@marketas1 no kola do terénu má, nemá ty malý plasťáky a do terénu třeba s tříkolkou je taky na prd

ami33
17. kvě 2011

@kajka_37 hele tchánovci mají třešně dvě, loni nebylo nic, ale předloni to bylo tak obsypaný, že to tchán házel i do kvasu už, takže letos počítám že by být něco mohlo, krásně kvetla, tak snad nepřijdou žádný kroupy, loni si odpočinula, letos bude rodit a pak na podzim rodím já 😀

marketas1
17. kvě 2011

@ami33 jak jsme psala, bere se jen krev při triplecha pak se objednáváš na druhou genetiku 18-21tt a to je vlastně 3Dultrazvuk, kde kontrolují orgány miminka
@ami33 jsem jela s tím peg perégo s 3kolkou po poli cca 4km a úplně v pohodě. A to byl fakt strašněj terén, takže jak s jakým kočárkem asi....

mannadela
17. kvě 2011

@ami33 ten velký ultrazvuk se dělá v 21.týdnu. Mně doktorka říkala, že mě pošle až ve 22.týdnu, že to bude všechno líp vidět. A podle všeho Tě bude někam posílat, nevím, jestli jsou normální doktoři na tohle vybavený.

ami33
17. kvě 2011

@marketas1 aha tak ten utz mi udělá asi moje dr. ona 3D má, mi minule ukazovala obličejík. No v poli asi v pohodě,ale s každou trojkolkou se ti bude blbě najíždět na patníky. Jinak co jsem četla, to těžiště u trojkolek, že se kočár může převrátit, je fakt u každýho kočáru jinak, některé mohou být stabilní. A nafukovací kola to má?

monulkab
17. kvě 2011

@ami33 no UTZ ve 20tt se dělá speciální, já mám na něj žádanku, měří se jmenovitě rozměry celýho těla miminka, a právě to já považuju za ten screening - myslím že se to kombinuje právě s tou krví, jo a co vím tak se má chodit na stejný pracoviště jako jsi byla na tom prvním screeningu ve 12tt, páč mají v PC tvoje údaje a porovnávají je s těma novýma...
Jinak krev na žloutenku atd mi brali už v 10tt...
Santorini - určitě stojí za výlet, nebo krátký pobyt, ale jinak na třeba 10ti denní dovču bych to asi nedoporučovala. jsem ráda že jsem tam byla - byl to vždycky můj sen, ale bohužel, člověk pak zjistí že kromě těch 3 měst (kouzelných modrobílých na skalách) keré jsou nafoceny ve všech katalozích tam vlastně nic není, žádná příroda, žádný hezký pláže, ale spousta ale spousta turistů... Takže buď si zaplatit dovču na Santorini s ubytováním právě v jednom z těch krásných městeček - jako je třeba Oia, a kochat se z obrovské výšky z bazénu pohledem na moře (pod těmito městy nejsou většinou přístupné pláže, protože je to prostě skála) nebo si tam zajet z jiného ostrova na výlet...třeba z Kréty...

kajka_37
17. kvě 2011

@ami33 :D:D:D
no my si třešně teprv zasadili, tak kdoví kdy se dočkáme první nadílky 🙂)))

ami33
17. kvě 2011

@mannadela no to fakt nevím, ona mi totiž říká vždycky dost s předstihem, když je třeba se někam objednat, tak asi mi to bude dělat ona, co já vím, uvidím,a dělá se to jako všem jo? třeba mi to vůbec nebudou dělat.

monulkab
17. kvě 2011

mě znervózňujou ty tripply, že mě tam nikdo neposílá...???

ami33
17. kvě 2011

@monulkab no to jsem ráda že to vím, brácha by zase naplánoval minimálně 14 dní jak loni v tom řecku a pak jsme jeli o 2 dny dřív domů, páč to už bylo fakt dlouho

ami33
17. kvě 2011

@monulkab hele to je v klidu, já četla dneska dizkuse na netu, jak holkám vyšli špatně triply a doktoři jim odpovídali, že ti doktoři jsou paka, že je posílají na triply, když je v poho prvotrimestální, že ty matky akorát stresujou a stejně je to otázka času kdy ty triply zruší, už se pojede jen na ten první trimest, to je to nejlepší na světě co existuje.

kajka_37
17. kvě 2011

@monulkab my o Santorini taky slyšeli že to tam je nuda... tak si naplánovali milion jiných výletů (po Krétě) a Santorinim sme se kochali na fotkách...s tím, že třeba jindy kouknem i tam... 🙂

ami33
17. kvě 2011

@kajka_37 tak dítko už bude sbírat úrodu ze stromu za tebe a nosit ti do pusy 😀

kajka_37
17. kvě 2011

@ami33 to by taky šlo :D

monulkab
17. kvě 2011

@ami33 a kde jste byli??? My se ze Santorini celkem těšili domů, jeli jsme tam nadšení a natěšení co všechno uvidíme, půjčili jsme si jako vždy na 5 dní auto, a po 2 dnech jsme nevěděli kam máme jezdit 🙂))) Víš jak to je v Řecku, v mapě je každá kaplička, každá vyhlídka, a pak tam přijedeš a nestačíš se divit proč to do té mapy vůbec dávali 🙂 U mě zatím suveréně vede Lefkada, Kefalonie a Skopelos, jinak to bylo tak na stejno .. Kréta, 2x Chalkidiki, Rhodos, Thasos...

mannadela
17. kvě 2011

@ami33 To, myslím, že se dělá všem. Je to fakt hodně podrobný průzkum orgánů a případných vad. Tak bych se divila, kdyby z toho někoho vynechali. Ale zas je fakt divné, že Ti o tom ještě neřekla. Mě o tom informovala v 16.týdnu a musela jsem se hned objednat, protože tady jsou volné termíny až někdy za 4 týdny po objednání.

monulkab
17. kvě 2011

holky jak se bavíte o té úrodě, vybavila se mi scénka z filmu Slavnosti sněženek, jak tam leží ten tlustej chlap na boku a vleže okopává ty záhonky s jahodama...tak nějak to bude vypadat u nás 🙂

ami33
17. kvě 2011

@monulkab My byli na Lefkádě, páč brácha tam jezdí s kajterama, tam jsou nejlepší podmínky a bylo tam super, jelikož jsme byli autem, tak jsme dost cestovali, páč mě nějaký dlouhý válení na pláži nebere,ale ty pláže některý, jako super vlny, třeba miloš beach a některý už nevím jak se jmenovali,ale fakt bomba, pak lodí jsme byli v Kefalonii a na nějakých dalším malých ostrovech.

kajka_37
17. kvě 2011

@monulkab
@ami33 já byla na Lefkádě, Krétě, Zakynthosu (že Markét) a líbilo se mi teda všude 😵 všechny ty místa máme sježděný od severu na jih a od východu k západu.... jen teda jejich mapy, to je teda něco... máte v ruce 3 mapy a v každé je úplně něco jiného.... nebo vjíždíte do vesnice jménem Kiri a vyjíždíte z Giri...a tak :D chvílema dobrodrůžo :D

ami33
17. kvě 2011

@mannadela no zejtra valím ukončit neschopenku, tak se jí zeptám na to.

ami33
17. kvě 2011

Ha právě mi přišla sms od kámošky co se mnou ležela v nemocnici, týden přenášela a dnes se jim narodil klučík, brouček malej má 2,6 kg a 44 cm.

kajka_37
17. kvě 2011

@ami33 Milos beach byla úžasná...a ještě jedna....Ghialos... 🙂

marketas1
17. kvě 2011

@monulkab možná proto, že jsi mladá 🙂
@ami33 jj, jasně, ten kočárek je fakt dobrej a má nafukovací kola, ale je prostě moc drahej,no....A asi ti to udělá tvoje mudra, když je tak vybavená a má 3D 🙂

ami33
17. kvě 2011

@kajka_37 😀DDD mazec, se musím tlemit, jsem si vzpoměla na tu jejich dopravu a ty jejich mini kruháče co jich mají v malé dědině třeba 10 za sebou a jezdí si tam jak se jim zamane, normoš totálně nepochopili úpčel kruhových objezdů,ale jako jak jsme někam vyjeli, tak jsme se vždy pobavili a fakt radši čekat, než někam vjet, oni jsou mamlasi 😀

monulkab
17. kvě 2011

@ami33
@kajka_37 my byli na Lefkadě 2x, pokaždé jsme bydleli v Agios Nikitas, někde na serveru recko.name máme ještě fotogalerii, Lefkada je nejúžasnější ostrov kterej jsem kdy viděla, bohužel už začíná být taky dost turisticky profláklá a co mě mrzí nejvíc, že nad Milosem postavili ty apartnány...ztrácí to tím kouzlo, ale jinak prostě bomba...určitě bych se tam chtěla ještě jednou podívat. Do té doby jsem nechápala jak někdo může jezdit na jedno místo víckrát, ale po Lefkadě už je mi to jasný 🙂 a co jsou to prosím tě ty Kajtery???

ami33
17. kvě 2011

@kajka_37 nejlepší jsou ty úžasný pláže na které se dostaneš jen z lodi, fakt panneská příroda

marketas1
17. kvě 2011

holky, nechte toho, já chci taky k móři do Řecka!

ami33
17. kvě 2011

@monulkab my byli právě v agios Nikolaos, super malá dědina a ti domorodci fakt příjemní. Na pláži nám ráno pasaček pásl kozy 😀
kite boarding

https://www.youtube.com/watch?v=PUMd96EGY9s

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru