Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 no to seš teda ještě v klidu, protože si vem, že já sice nabrala v těhu 5 kilo už,ale před těhu po těch hormonech dalších 5 kilo,ale to je dohromady hormony, vánoce a konec cigaret, takže všechno se vším už 10 kilo a to jsme teprve začali, prdět na kila, hlavně ať jsou ti naši broučínci zdravý.

ami33
18. kvě 2011

@ami33 ta kalkulačka je ale na rok 2010 tam mi vychází o 6000 míň než na té nové, vždyť to není ani těch 60 procent, majn got

ami33
18. kvě 2011

nevíte proč ami píše ami, páč má těhu demeci asi už fakt jo 😀DDDD

marketas1
18. kvě 2011

rodičovský příspěvek:
Variantu čerpání rodičovského příspěvku si rodič musí od 1. ledna 2011 vybrat do 9. měsíce věku dítěte.

2. dvouletá varianta (rychlejší čerpání rodičovského příspěvku): 11400 Kč měsíčně do dvou let věku dítěte – čerpání 19 měsíců – celková vyplacená částka 216600 Kč
dvouletou variantu rodičovského příspěvku si může vybrat pouze rodič, kterému vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství – PPM alespoň ve výši 380 Kč za kalendářní den.

3. tříletá varianta (klasické čerpání rodičovského příspěvku): 7600 Kč měsíčně do tří let věku dítěte – čerpání 31 měsíců – celková vyplacená částka 235600 Kč
tříletou variantu rodičovského příspěvku si může vybrat pouze rodič, kterému vznikl nárok na peněžitou pomoc v mateřství – PPM nebo nemocenskou poskytovanou v souvislosti s porodem.

4. čtyřletá varianta (pomalejší čerpání rodičovského příspěvku): 7600 Kč měsíčně do 9. měsíce věku dítěte a poté 3800 Kč měsíčně od 10. měsíce věku dítěte do čtyř let věku dítěte – celková vyplacená částka 216600 Kč
do čtyřleté varianty spadají automaticky rodiče, kteří nepobírali peněžitou pomoc v mateřství – PPM a ani nemocenskou poskytovanou v souvislosti s porodem.

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 😀 já zase nevím, jestli mi vychází ten rodičák na 2 roky. Jak si to mám spočítat, jestli mám PPM 380kč/den...

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 jak to myslí do 9. měsíce věku dítěte a do té doby budu živa z čeho? já to asi vůbec nechápu

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 jo tak účetnictví a tyhle věci jde úplně mimo mě, hele ale účetní by ti to měla umět spočítat

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 když oni na centrále ještě neví, že jsem těhu, šéf jim to ještě neřekl 😀 Ale pak se uvidí 🙂 A nevím, jak to myslí, že od 9. měsíce věku....Mateřská je na 6 mesíců a pak rodičák,ne?

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 no to jsem si taky myslela a mateřskou máš ještě 6-8 týdnů před narozením, takže z čeho budu žít těch 5 měsíců jako, abych si šetřila z mateřské ne, mě střelí, to zjistím od kámošky, včera tu byla a potvrdila mi, to co jsem četla na netu v polovině těhu ať už si začnu zajišťovat dětskou doktorku.

ami33
18. kvě 2011

tady je to vysvětlené http://www.babyonline.cz/tehotenstvi/materska-d... ale pro mě stále nepochopitelné hehe

ami33
18. kvě 2011

joa ta mateřská je teda 70 procent těch 60 bylo do loňskýho června

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 takže se to zvýšilo? Jdu si to přečíst....

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 no já si myslím že ano,ale podle kalkulaček na netu mi to počítá všude jinak, někde dokonce mi to přijde že mi to dává tak 50 procent

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 chjo, to je teda fakt strašný, když člověk neví na čem je....

ami33
18. kvě 2011

no ale vlastně můžu zjistit od kámošky, co včera porodila, ta má vlastně mateřskou.

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 kali na to, ono to nějak dopadne :D

beisis
18. kvě 2011

holky já bych to moc neřešila než porodíme tak to páni poslanci nejmíň 3x zase změní. Jako by jste to neznali.

ami33
18. kvě 2011

sem našla toto

Jaký plat mi zajistí nejvyšší možnou rodičovskou?
Nejméně 16 a půl tisíce hrubého. Dávku však budete pobírat jen 19 měsíců.

To je asi ta tvoje dvouletá ne?
TeĎ už mi to dvě kalkulačky spočítali stejně

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 no jo víc než musí nám stejně nedají, takže beze strachu

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 asi jo 🙂 No, uvidíme, jak to všechno bude...
@beisis máš recht!

ami33
18. kvě 2011

nic holky, já jdu asi na ty palačinky, taky musím nakoupit a na poštu, venku je krásně a abych taky začala dělat něco do práce,tak se tu mějte a zítra zase pá.

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 papapapapa

beisis
18. kvě 2011

palačinky hmmm dala bych si s jahodama.

lipetra
18. kvě 2011

@ami33 Zni to logicky. No koukam, ze mas o tyden pozdeji. Tak v klidu muzu byt taky a pristi tyden jdu na velky ultrazvuk.

kajka_37
18. kvě 2011

ahojky, sem tu z oběda 🙂 ptalasem se u toho I COO na kolečka a prý sou nafukovací ;)
jdu vás dočíst 🙂

ami33
18. kvě 2011

tak nic, sem se nacpala palačinek a musím trochu strávit uf uf

ami33
18. kvě 2011

@lipetra já mám velký utz asi za 14 dní, nikdo mi nic neřekl, tak snad mi ho udělají, zase jsem se dneska nezeptala chjo.

ami33
18. kvě 2011

Jinak dnes byli další výsledky krve protilátky a cosik čemu nerozumím, všechnov poho, ještě se čeká na aids, sifilis, žloutenku a podobné, tak to jsem taky v klidu. Teď už mě bude čekat jen ta cukrovka ne? nebo co se ještě tak zkoumá?

lipetra
18. kvě 2011

@ami33 Me tam objednali na velkem screeningu ve 12. tydnu... 🙂

ami33
18. kvě 2011

@lipetra ty jo tak brzo, no uvidím, kdyby moje dr mi to neudělala nebo zapoměla tak se do 22. týdne narvu na to utz k doktorovi co mi dělal všechny ostatní testy.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru