Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
24. únor 2011

@boudovka tak my tam máte taky pc, stroj na cvičení,ale jinak žádná velká rekonstrukce probýhat nebude, nábytek tam je, se tam dají další postele a postýlka a finito.

miana
24. únor 2011

@ami33 Jasný 🙂. Tyjo konečně jsem asi přišla na to, jak odpovědět konkrétní osobě :D.

No budeme doufat, že bude vše v pořádku. Rodí se spousta dětí, tak proč by zrovna u mě měl být problém,že? Hlavně je skvělé, že vám to vyšlo. Umím si představit, jak vyčerpávající musí být, když se delší dobu nedaří. Tak to jsem zvědavá, jestli máš v sobě jednoho nebo více prcků :D

ami33
24. únor 2011

@miana no na to všechno přijdeš....no naštěstí jsme to začali řešit, člověk si nepřipouští nikdy problém, že zrovna my a tak, a pak zjistí že problém má každej pátej pár, tak proč zrovna my ne, že jo. Ale měli jsme to štěstí, že nám vyšlo první ivf, takže malé štěstí. Jedni známý měli na třetí pokus, další kámoška až na po osmé, i doktoři říkali že první pokus je zkušební a ono vypadá, že nám to vyšlo. 😀

miana
24. únor 2011

@ami33 tak to je paráda. Člověk občas zjistí, že ne všechno si může naplánovat. Učím se být pokorná. I když mi to moc nejde 🙂. Ale je pravda, že nejde se pořád něčeho bát. Takže věřím, věřím a doufám. Zatím je vše ok. Jen častěji jím a mám nafouklé břicho. Jinak takovou tu ostrou bolest v oblasti vaječníků jsem měla jen v 5. týdnu. Teď cítím jen takový malý tlak.

ami33
24. únor 2011

@miana no tak to já měla ze začátku úplné křeče, sem si myslela, že to mám po těch injkecích co mi manžel píchal a dr. říkala podle utz že mi tam praskla cysta, nikdy jsem je neměla a po tom ivf se udělali, no snad už to tam bude dobrý, bčřicho mě nebolí tak snad jo, pobolívá tak normálně, jak má, jak se říká dloubne si to tam občas.

miana
24. únor 2011

@ami33 moc držím palce, jdu vařit, jsem dneska doma. Těším se, že si zase písnem 🙂

ami33
24. únor 2011

@miana ouki, taky půjdu na oběd, drž se mamino a opatruj se, A´t to spolu dotáhnem až k porodu hehe. 😀

evcikevil
autor
24. únor 2011

@miana Já jdu taky na kontrolu v pondělí (6tt+4) takže bych taky měla mít říjňáčka 🙂 Poprvé jsem byla u doktora asi ve 4tt a kousek a to mi ani nepotvrdil těhu,kdybych to věděla,tak tam jdu až teď.Jinak pozitivní mysl si taky udržuju plánováním co pořídíme,vybíráním jmen,a vymýšlením jak bych zařídila pokojíček(ikdyž ten máme v plánu přistavovat až za rok k našemu domečku(2 garáž a na ní 2 dětské pokoje).
No musíme jen doufat že bude vše v pořádku.
Jinak stále chodím do práce a ještě 5 týdnů budu(až mi skončí zkušebka tak jim to oznámím),mám docela rizikový zaměstnání a doktor by mě viděl rád doma co nejdřív.Pracuji v lisovně plastů(smrad,tahání věcí,3smenný provoz,....)

evcikevil
autor
24. únor 2011

@ami33 No měkké sýry nejsou vhodný taky kůli tomu,že vyžírají vápník z kostí........Co bysme z toho těhu měli,kdybysme jeli podle tabulek co můžem a co ne,nějaký to občasný hřešení je přece potřeba 🙂

tehuli
24. únor 2011

Holčiny nebojte já se taky strašně bála kvl dřívějším zdravotním obtížím...a na první kontrole mi řekl doktor že je to jen tak 3týden teprve, podruhé jsem tam šla asi za týden kvůli krvi a to mi řekl 6.tt 😀 no a pak asi za tři týdny jsem byla zase řekl mi 11.tt dle ultrazvuku tak jsem se začala radovat..že už jsem skoro u konce prvního trimestru od neděle 12.tt...ani to nebolelo🙂)) jen to kilo a půl nahoře po dnešním zvážení:D co už kilo sem kilo tam hlavně ať je prcek ready? je tu nějáká mamina co má mladšího manžela či přítele?🙂 já mám o 5 let mladšího ale nedám na něj dopustit je úžasnej...je mi 26...takže je to mlaďoch:D

tehuli
24. únor 2011

@evcikevil jasně co bychom z toho měly já furt četla co můžu a co ne..a už mi z toho šla hlava kolem....🙂 jím občas i něco s tou majonézou když ji není moc..a sladkosti..teda spíš koláčky k snídani si neodpustím 😝

andy82
24. únor 2011

holky z vlastní zkušenosti Vám můžu říct, že řešit pokojíček je zbytečné, za noc budete tolikrát vstávat, že je lepší mít mimčo u sebe v ložnici, pokud je místo, my jsme dali Patrika do pokojíčku v 9ti měsících
já bych měla být dnes 6+1 a na kontrolu jdu 1.3., s Patrikem jsem byla na kontrole až v 9.týdnu
@miana musíš myslet pozitivně a nejlepší je si zaměstnat mozek něčím jiným

andy82
24. únor 2011

@tehuli ale v prvním trimestru je 1 kg ideální, já za celé těhotenství šla ze 61 na 82 rekord, rodila jsem s 80, všechno jsem zhubla a to jsem necvičila ani jednou, měřím 170 a teď jsem začínala na 59, když budeš kojit, tak jdou ty kila dolů samy, já po porodu hubla kilo denně, váhu holky fakt neřešte

evcikevil
autor
24. únor 2011

@andy82 Tak to budem mít podobný termín co?To nás ale je 🙂Je to fajn,když se máme s kým podělit o svoje pocity,zkušenosti,rady,....

tehuli
24. únor 2011

@andy82 jsi hodná...díky...celkem z toho mám obavy tak před 8 lety jsem měla anorexii a ted už je to asi 3 roky úplně v poho jím všechno..ale toho že to pak nezhodím a naberu moc se bojím..:( spíš je to u mě trošku dost v psychice..ale zas mu nechci upírat a když mám hlad tak se prostě napápnu.) což přítel oceňuje...🙂jj slyšela jsem že kojením to jde rychle dolů....je to energeticky hodně velký výdej....no já jsem zvyklá na velkou zátěž tak 4krát týdně jsem dělala lektorku spinningu a alpinningu a ted mám zatím ještě 2 hodky alpinningu týdně a už jen hodku lehkého spinu..prý je kolo špatný ale doktor říkal vy jste na zátěž zvyklá a je blbost to hned omezit tělo by dostalo šok ze dne na den...tak jsem ubrala dva spinny týdně..a tak za tři týdny ten poslední a pak si nechám alpinning dvakrát uvidím jak to půjde a co zdravíčko...

andy82
24. únor 2011

holky já vás nechci strašit, ale já jsem ze začátku po porodu jedla jen samé silné vývary, denně jsem snědla tabulku čokolády, abych se udržela funkční, naštěstí byla zrovna zimní olympiáda, takže jsem měla na co v televizi koukat, vždycky jsem manželovi hlásila, že máme další medaili 😀, vůbec nevím, jak budu pak fungovat s ani ne dvouletým prckem za zády a kojením každé 2 - 3 hodiny ve dne v noci, ale neděste se 😅

katka37
24. únor 2011

@boudovka děkuji snad to bude i u mně vše O.K 😉

ami33
24. únor 2011

@evcikevil no jasně, já si taky občas zhřeším, právě sem si dala na oběd kuřecí ondráš a zeleninu,ale jako dobrá volba to asi nebyla, mě napadlo až pak že v tom těstě u masa mohlo být syrové vejce. No co příště si dám něco jinýho.

ami33
24. únor 2011

@andy82 My teda druhej pokoj na spaní řešit musíme, manžel by se nevyspal do práce a u nás je to problém, pokud má špatné přerušované spaní hrozí u něho epi záchvat, takže to řešit musíme a stejně kdyby byli dvě mimča, tak se dvě postýlky do ložnice nevyjdou a navíc, když přijede pomoct některá z babiček bude mít spaní s malým v jednom pokoji a ještě bude ložnic, prostě jinak to nepůjde.

mannadela
24. únor 2011

No, koukám, že tu skoro všechny stavíme a předěláváme 🙂. Já jen doufám, že my to zmáknem, než se mimčo narodí. Máme toho ještě hromadu před sebou a peníze docházej 😀

evcikevil
autor
24. únor 2011

@ami33 Tak to my taky ležet v ložnici s mimískem nebudem,přítel chodí spát ´v 8 večer a vstává ve 3 ráno do práce,takže se nejspíš zezačátku přestěhujem do obýváku......Má fyzicky náročnou práci,dělá 10h denně s nožm jako řezník,takže radši to uděláme takhle......

miana
24. únor 2011

@evcikevil Ahoj, tak to si pak napíšem, jak jsme dopadly 🙂. tak na sebe dávej v práci pozor. Já jsem tenhle a příští týden doma kvůli nachlazení, ale jinak do práce chodit chci.
Kdy to řekneš rodině? Moji rodiče už to vědí, vyplynulo to ze situace, ale jinak se mi to moc šířit nechce.

miana
24. únor 2011

@andy82 jojo, zaměstnávám mozek taktéž budováním 😀. Teď právě děláme nové koupelny a na jaře budem muset se vrhnout na nové podlahy a malování atd. Asi rekonstrukce k plánování mimča patří :D

mannadela
24. únor 2011

@miana Koukám, že všichni asi prchli na oběd a že jsme tu zůstaly jen my dvě 🙂.

evcikevil
autor
24. únor 2011

@miana No našim to řekneme tento pátek,a k rodičům od Máry to řeknem v sobotu až k nim pojedem na návštěvu.Jinak je mi jasný že se to dozví bližší rodina(tety,sestřenice),ale kůli tomu aby se to nedozvěděl zaměstnavatel(je to známí-otec mých kamarádů z dětských let,které mám i na facebooku v přátelých),to kamarádům a v práci řeknu až po 5 týdnech to budu mít po zkušebce(hlavně z toho důvodu aby mě dřív nevyhodil a nemusela jsem tak na 4letou rodičovskou.)Když to řeknu po zkušebce,už budu v 11tt,takže už to bude i jistější a budu moct mít 3 letou rodičovskou 🙂Kamarádka jak se to dozvěděla,tak to hned všem, řekla,má taky termín v říjnu,a tak mě to lákalo taky říct,ale nemohla jsem,tak si ještě měsíc a kousek počkají no....Aspoň to bude o to větší překvapení 🙂

miana
24. únor 2011

@mannadela No 🙂 Já už jsem po obědě a chce se mi nějak spát 🙂 To se musí rozchodit, nemohla bych pak spát v noci.

miana
24. únor 2011

@evcikevil Já sice nejsem ve zkušebce, ale v práci to taky řeknu až tak na konci března. Kdyby se náhodou něco pokazilo, nemusí to vědět každý... Ale taky jsem zvědavá, jak to utajím, když jsem pořád tak unavená 🙂. A to doufám, že nezačnu zvracet!

mannadela
24. únor 2011

@miana jé, no tak to já bych teď mohla spát pořád 😀

ami33
24. únor 2011

@miana no já v práci zývám fest hehe, šéfko mi říká co prej s tím manželem v noci furt vyvádíme ..pako no. 😀

ami33
24. únor 2011

@miana no já čekám na první březen na novou smlouvu, pak 7.3. utz a pak už to říkáme i rodině od manži to už půjdu do třetího měsíce,ale v práci pokud mi bude dobře není kam spěchat.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru