Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

marketas1
23. kvě 2011

@lipetra jako s CAM se jezdí výborně, to jo,je jednoduchá na ovládání, ale fakt jako ty kola chci nafukovací, plat nechci!
@ami33 A ty ses byla kouknout na kočárky?

marketas1
23. kvě 2011

@lipetra a Peg perégo fakt super,ale já se chci vejít do 15tisíc, 22 už je fakt moc!
@ami33 jsme koukali pořádně na x-lander a jako dobrý, ale nutno k němu na zimu dokoupit fusak. Oni sice k němu fusak dávají, ale je teňoučký, tak jako a podzim....A ta korbička nic moc velká, ale asi to risknu..Pán říkal, že je středně velká, že jsou teda i větší, ale že ohlasy od mamin jsou, že to dítko tam vejde....

lipetra
23. kvě 2011

@ami33 Me se libi docela ten Canu, v patek na nej jukneme.

ami33
23. kvě 2011

@marketas1 já včera viděla kočár čeče na ulici, paní stála naproti mě a bylo se mě blbý dívat z boku co je tam napsaný ale podle podvozku bych to tipovala na tu Cortinu, byla to trojkolka a to přední kolo bylo takové dost vysunuté,ale jistá si nejsem. Jinak po kočárech jsem nebyla, byla jsem ráda, že jsem v sobotu po práci vytáhla chlapa do obchodu, ukořistila jsem další 3/4 šedé pěkné, konečně zase mám co nosit, nejsou sice těhu,ale na gumu,ale vypadá to že by mi mohly vydržet celé léto. Jo a když jsem byla v tom utrácení, tak jsem koupila jedny úžasný dupačky broučkovi bílounký teplounký na zimu ve velikosti 62.

lipetra
23. kvě 2011

@marketas1 kamoska mi psala ze peg perego chtela, ale ze pry jeji kamoska s nim byla nespokojena, ze taky vrzal a ze ho meli asi 3x v oprave. Tak ono asi zalezi kus od kusu a kazdeho vyhovuje neco jineho. Me se libi jeste teda ten Canu. A na kola se zeptam k tomu CAM a kdyztak bych ti rekla v pondeli 🙂

ami33
23. kvě 2011

@marketas1 tak korbička je menší, to je fakt, jedna kámoška z reálu mi řekla že tam měla malou sotva 4-5 měsíců,ale prej ona byla velká od narození. Ten fusak nevím že je lehčí,ale jedna švagrová má vínově červenej a druhá zase modrej, takže půjčím. Já našla o víkendu kočár na netu, vypadal výborně a měl i to co x-landet nemá,ale zase pak čteš ty negatovní dizkuse, pak se vrátím k x-landeru kterej mi doporučilo plno kámošek z reálu a švagrová měla sporťák x-lander, prostě to doporučení dělá moc a hlavně mě ovlivňuje další fakt, i když má svoje mouchy, tak tady jich fakt jezdí mraky, jdeme do parku a na jednom fleku 5 x-landerů a to poznáš podle barvy, že i starší typy, co už na netu nejsou vidět. A taky co koukám tak tu všichni jezdí se 4 kolama, většinou foukačky, to víš beskydy,ale zase je mi jasné, že když spadne tolik sněhu, jak tu bývá zvykem, tak možná neprojedu ani s x-landerem, vím že když je tu kalamita, kočáry venku neuvidíš, všichni pak tahají děcka na saních. No naštěstí má švagrová sáně po malý, jako zase nemůžu řešit takový detaily. Jen se mi začal dost líbit x-lander xq 2011, má 4 kola,ale nafukovací jen ty dvě zadní, ty přední nejsou a jsou o dost menší, tenhle je lepší než xa, jen mám strach abych projela tím sakramentským sněhem.

ami33
23. kvě 2011

@lipetra jo některý kočáry vrzaj, nám to říkali i známý co mají Inglesinu, a prej některý kočár ti párkrát zmokne a je rezevej.

lipetra
23. kvě 2011

@ami33 No to ja jsem se prave docetla o tom Leviroo ktere jsem mela vybrane puvodne a hlavne co se tyce reklamaci, tak to bylo spatny, ale kamoska je s nim moc spokojena. Tak pripadne skoncime u nej zpet a holt to riskneme 😉

mannadela
23. kvě 2011

@mimys Jo, a s tím EKG - na tom jsem byla u svého obvodního lékaře nějak hned z kraje těhotenství. Na gynekologii mi řekli, že si to musím oběhnout a že mi to musí můj doktor potvrdit do těhotenský průkazky. Stejně jsem to měla i se zubařem 🙂.

ami33
23. kvě 2011

@lipetra to říkám ať vyberem co vyberem, vždycky je to napůl loterka, to je jak u ojetýho auta. Manžel ještě musí zjistit jestli ta firma co tu prodává ty kočáry, jestli to jsou jejich zákazníci, možná by se dala vyjednat sleva,ale i kdyby ne, jak by přišlo na reklamaci, bysme jim nedali pokoj a u kočáru je dva roky docela dost.

ami33
23. kvě 2011

@mannadela hele já byla u obvodní předminulej týden a ona mi srdce jen poslechla, žádný EKG nedělala a jen změřila tlak a zeptala se mě na případné problémy.

mannadela
23. kvě 2011

@ami33 Ahojka, já ani nevěděla, že mi mají dělat EKG. Jen mě tam z gynekologie prostě poslali a bylo. Popovídala jsem si s doktorem, natočil mi EKG a zacvakala jsem to 😀 . Ta prohlídka u mého doktora stojí 800 Kč. Já měla jen tři stovky, tak jsem mu tam vysypala celou peněženku a bylo 😀. Zbytek mi odpustil. Je to děs, kolik stojí být těhotná 😕.

ami33
23. kvě 2011

@mannadela jako to jsi platila u obvoďáka jo? si děláš srandu ne?

lipetra
23. kvě 2011

@ami33 no presne tak, ty recenze to je peklo, to by meli zakazat, pac pak se o koupi kocarku rozhoduje jeste hur, ja uz to radsi ani nectu...proste dame na vlastni instinkt a rady od kamaradek 🙂

ami33
23. kvě 2011

Jo a holky, jsme byli v sobotu na grilovačce u tchýně a prej si mám koupit madračku do postýlky, peřinky, prostěradla, dvoje povlečení, všechno ať mám na výměnu a prej nám to všechno cvakne,nakonec to nebude takovej nápor...druhý tchánovci zase, že prej nám přidají na kočár, je to fakt velká pomoc.

marketas1
23. kvě 2011

@ami33 ten nekupuj, jsem ho zkoušela a nic moc a ještě nejde otáčet sporťák po a proti směru jízdy a má menší korbičku než 4 kolka a nic moc, fakt!
Jinak já jsem byla u dokrotky ve 3. měsíci, když jsme byla nemocná, tak mi rovnou i natočila to ekg, ale nedala mi to do ruky....
@mannadela oni to po tobě chtěli zaplatit?

mannadela
23. kvě 2011

@ami33 Neříkej mi, že Tvůj obvoďák nemá takovou tu soupisku: prohlídka kvůli řidičáku... tolik a tolik, prohlídka kvůli studiu na VŠ... tolik a tolik, prohlídka pro těhotné... tolik a tolik. Takhle to měla zavedené moje obvoďačka v Ústí a má to i tenhle můj nový doktor v Teplicích. Vydřiduchové ☹

ami33
23. kvě 2011

@marketas1 fakt? já chtěla xq jen kvůli tomu, že se právě dá sporťák otočit po obou směrech, to xa nemá, tak teď už fakt zase nevím,ale jestli to má ještě menší korbu jak xa, tak to fakt nechci.

ami33
23. kvě 2011

@mannadela má tuhle soupisku přesně na dveřích, právě sem si ji četla, když než jsem šla do ordinace a nic o těhotných tam nebylo, změřila mi tlak, poslechla srdce a ani 30 Kč po mě nechtěla.

marketas1
23. kvě 2011

@ami33 no, pokud chceš ten s těma 2 malýma kolečkama vepředu http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=2... tak ten otáček nejde. Tenhle ano http://www.kocarkydavidek.cz/detail.php?zbozi=1...

mannadela
23. kvě 2011

@ami33 Asi to záleží na každém, jak si to udělá ☹

misssutko
23. kvě 2011

Ahojky holky, Já už nemám starosti s výběrem kočárku a jiných věcí 🙂 . Včera mi manžel od mé sestry přivezl kompletní výbavu na miminko 😉 . TAkže my si až na postýlku a pár maličkostí nemusíme kupovat vůbec nic. Onaje to výhoda mít sestry, které měly děti předemnou 😀 😀

ami33
23. kvě 2011

@marketas1 to ale píšeš přesně obráceně, je to napsané i v textu u toho xq že jde sedačka sportovní otáčet u xa nic takového psaného není, proto jsem po tom xq začala pošilhávat, jen kvůli té otočné sedačce. A taky si nejsem moc jistá jestli to xa budou mít v té fialové barvě.

marketas1
23. kvě 2011

@ami33 paní nám to ukazovala, a fakt to otočit jde. Jen vysuneš, otočíš a zasuneš....A právě nás varovala, že u toho s malýma kolečkama vepředu je ta korbička prostě menší....

ami33
23. kvě 2011

@mannadela no co už, s tím stejně nic nenaděláš, hlavně že je mimi v pořádku, to je důležitější.

marketas1
23. kvě 2011

@ami33 ale prakticky je to úplně jinak, paní nám to fakt ukazovala. Nebo kecám? Kurnik, teď jsi mě dostala....Ale s tou malou korbou je to na 100%, to vím jistě!

ami33
23. kvě 2011

@marketas1 hele xa má sporťák nacvákávací na podvozek jako na cvoky ne? a xq má celou konstrukci na podvozku, nebo já už v tom začínám mít asi dobrej hokej.

ami33
23. kvě 2011

@marketas1 no fakt u xa než bys přehodila sporťák, to musíš celé odstrojit na nacvakat po cvokách naopak, myslím, že to nepůjde.

marketas1
23. kvě 2011

@ami33 ty jo, tak asi máš fakt pravdu,že s emi to pomotalo dohromady 😀 ale s tou korbou je to fakt! ☹ A i tak furt nevím, jestli jako x-lander jo nebo ne....

ami33
23. kvě 2011

@marketas1 hele já chci koupit určitě vě Valmezu, musím podle toho co mají tam, asi tam budu muset ještě zajet.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru