Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

boudovka
23. únor 2011

@ami33 Jasně, já se jdu asi natáhnout🙂

mannadela
23. únor 2011

@boudovka Já se cpu zatím jen kyselinou listovou. Doufám, že krev mi dopadne dobře. 8.3. jdu na kontrolu, tak dostanu i průkaz - mám slíbeno 🙂

mannadela
23. únor 2011

tak ahojka oběma

snazilka_2011
23. únor 2011

@mannadela já už mám od cca 6tt tak veliké bříško, jako má někdo až v 4-5měsíci. Skoro žádné kalhoty nezapnu a už to před nikým nedokážu schovat Váhu mám pořád stejnou a jím pořád stejně (někdy i míň), ale to bříško, to tam prostě je 🙂

ami33
23. únor 2011

@snazilka_2011 tak já taky od začátku se do ničeho nevejdu, mám jedny kalhoty které nosím do práce,ale zatím to myslím vidět není,ale už pomalu nemám co nosit, budu m uset na nákupy.

snazilka_2011
23. únor 2011

@ami33 Ty jsi ale psala, že jsi přibrala během IVF, to je asi něco toušku jiného🙂

ami33
23. únor 2011

@snazilka_2011 no to jo,ale břicho mám nafouklé, jak ty píšeš, loni na jaře sem měla kilo skoro jako teď a vlezla jsem se do věcí normálně, prostě to břicho zavazí.

mannadela
23. únor 2011

@snazilka_2011 @ami33 Tyjo, tak to bych vůbec neřekla, že to břicho roste už takhle od začátku. Já můžu srovnávat jen se sestřenkou a ta byla plochá asi do 5.měsíce. Tak jsem myslela, že to tak funguje normálně 🙂.

ami33
23. únor 2011

@mannadela no já hlavně měla cysty po ivf a ještě mi říkala dr, že z toho sem měla volnou tekutinu za dělohou jak ta velká praskla, sem to v životě neměla, sajrajt ty hormony. Z toho asi to zvětšené břicho.

snazilka_2011
23. únor 2011

@mannadela mám známé, co byly taky na ivf a měly nafouklé bříško z těch hormonů, já nemám z čeho, jen je ještě možnost, že by tam byly dvě miminka🙂

ami33
23. únor 2011

@snazilka_2011 no si říkám že by mě to břicho takhle mohlo ze 2 měsíce zůstat. A nevolnosti máš nějaké?

snazilka_2011
23. únor 2011

@ami33 taky si myslím, že nám to bříško nějakou dobu vydrží, než začne ještě víc růst. Ze začátku mě strašně bolely prsa a byla jsem neskutečně unavená, teď už je to s únavou lepší. Mám spíš nechutenství a je mi občas na zvracení,
ale to vždycky až odpoledne-večer. Prsa už tak citlivé nemám. Prý se mají v 1.trimestru zvětšovat, ale u mě zatím nic🙂

boudovka
23. únor 2011

Zdravím, jsem vyspinkaná🙂 Ségra neměla břicho do 4. mesíce, já už něco mám, koupila jsem větší kalhoty a vyndala volnější trička. Neřeším to, každý těhotenství je trochu jiný, a pokud bych se ve všem snažila s někým srovnávat, zbláznila bych se. Třeba je mimi trochu větší, a tak mám větší břicho. Když jsem byla na UTZ v 5+6, bylo už srdce, v pondělí se dra. divila, že je to obr, takže fakt těžko říct, jaka co je správné.

ami33
23. únor 2011

@snazilka_2011 já nevolnosti zatím nic,ale klidně ještě můžou přijít, prsa bolí,ale žádná hrůza a zvětšila se teda dost,ale to bude zase taky těma hormonama asi páč sem byla celá taková nafouklá ještě než mi transferovali embryjka do dělohy.
@boudovka já bych to taky neřešila, každá jsme jiná...hlavně aby bylo pohodové těhu a zdravý mimča a co, s kilama se můžeme prát potom.

ami33
23. únor 2011

Holky a spaní máte v pohodě? já usínám totálně unavená v osm hodin i dřív, a budím se mezi 2 - 4 hodinou v noci, do práce kolikrtá jdu unavená, když si ale odpoledne zdřímnu , tak večer je to o to horší, jenže já mám ještě tolik různých léků a nevím asi to mám taky po práškách.

snazilka_2011
23. únor 2011

@boudovka já jsu moc ráda, že už mám bříško, kila navíc neřeším, ani zatím žádný nemám🙂

boudovka
23. únor 2011

@ami33 Pokud je normální, že bych spala pořád, pak mám spaní v pohodě. Jen mám děsně živý sny, ty mě občas probudí.

snazilka_2011
23. únor 2011

@ami33 já jsu unavená, už je to teda o dost lepší, než ze začátku, ale večer taky usínám, vždy jsem spala třeba jen 5-6h a bylo to úplně v pohodě, ale teď? Když si jdu lehnout odpoledne, večer vůbec nemůžu usnout. A budím se tak 2-3x za noc. Jsu zvyklá spát na břiše a teď už spím raději jen na boku. A taky se mě už 3x zdál sen, že jsem o mimi přišla☹(((

ami33
23. únor 2011

@boudovka No to normální je určitě teď, dneska jsem třeba spala sedm hodin, takže jsem v poho, odpoledne jsem ležet nešla, protože se mi už jednou stalo, že sem o půlnoci nemohla spát a to jsem nikdy se psaním problém neměla, už ať mi vysadí ty prášky, já to četla někde na netu, že nějakej ten hormon tohle způsobuje, jako bych to spaní měla nějaké měkkčí či co.

boudovka
23. únor 2011

@snazilka_2011 To jsou hnusný sny. Hele, mojí ségře se zdálo, že porodila plyšovýho medvěda, a má krásnýho kluka. Bude to dobrý, neboj.

ami33
23. únor 2011

@snazilka_2011 mě se zdáli hodně divný sny před testováním sem musela 16 dní čekat a už tobylo jako psycho a od té doby ty sny dobrý, ale více holek mi psalo, že mají hodně živý sny a taky že někdy dost drsný, prostě je teď s náma všechno jinak, aspoň víme že jsme těhotné, no ne?

boudovka
23. únor 2011

@ami33 Hmm, ty prášky asi budou dělat moc pěkný věci, ale částečně taky miminka🙂 Kdy ti je mají vysadit?

boudovka
23. únor 2011

@ami33 No jasně, manžel vtipně poznamenal, že počítal s tím, že nám dítě změní život, ale netušil, že to zvládne ještě než se narodí🙂

ami33
23. únor 2011

@boudovka no to nevím, listovka mi nevadí, i když tu prej mi taky vyysadí a budu už jen brát klasické vitamíny, pak mám jedny na podporu těhu, to dávají všem po ivf, nejdřív sem měla 25 injekcí a teď naštěstí už prášky a ty budou tak do 12 týdne max, a pak mám ještě prednison, to je na snížení imunity, aby se mimi chytlo, tak to asi vysadí po dalších utz myslím,ale nevím a pak mám ještě jedny sajrajty a ty asi taky vysadí po utz, páč tam sjem četla že se berou do 7 tt a já budu na utz už víc.

snazilka_2011
23. únor 2011

@boudovka hned jsem koukala do snáře, co to znamená🙂

ami33
23. únor 2011

Jaké vitamíny jinak berete, já teď krom listovky calibrum baby plan,ale jak ho dojím chci přejít na fembion 800 nebo jak se to píše.

snazilka_2011
23. únor 2011

@ami33 Já beru GS mamavit, je tam i listovka

boudovka
23. únor 2011

@ami33 Já se radila s doktorkou a ta moi napsala jód, pak beru listovku, C vit. a ode dneška železo. Přišly výsledky krve s anémií.
Ke spánku: já beru Utrogestan 2xdenně 2 tbl. a ten dost uspává. Těším se na 14. týden, až ho vysadím.

abecedka
23. únor 2011

@ami33 jůů ty toho máš, prednison je teda hroznej lék. Až ti ho vysadí, tak i zhubneš 😉

Já zatím beru jen listovku, nějak neplánuji brát nic jiného. Možná později, kdybych byla unavená. Ale jelikož jsem čiperka a nic na sobě nepozoruji tak to nechci přehánět.

Zdá se mi že někde psali i selen, že je ho nedostatek... mám o tom doma knížku, kouknu do ní.
A Vincentka se doporučuje pít, zrovna ji tu v práci máme tak si jdu nalít.

ami33
23. únor 2011

@snazilka_2011 listovka je právě ve všem,ale záleží v jakém poměru, ještě uvidím co mi doporučí dr.
@boudovka No mě krev nebrali mě všechno teprve čeká, tak uvidím. Utrogestan beru taky 3x2 tbl., ale je nejím,ale zavádím. Říkala mi dr, že po nic budu dost unavená,ale mě to přijde stejné,ale to je tím , že jsem ten hormon brala před tím, akorát, že v injekcích, tak mi to nepřijde rozdíl. Ten utroš každému vysazují jinak, někomu v 8,10 ebo i 12 týdnu, Ale ono je to asi jedno, čím dýl, tím líp, je to na podporu těhu, tak co to nebrat, žejo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru