Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mannadela
13. kvě 2011

@mimys @ami33 Já si, holky, myslím, že se to bere normálně z posledního příjmu. Vždyť už jsme to onehdá řešily a někde jsme i vyštrachaly článek, že to tak je. No, každopádně já na to spoléhám 🙂.
Jů, Blani, Tys nám sem dala fotkuuuu 😉 . Aspoň už vím, jak vypadáš 🙂.

lipetra
13. kvě 2011

@marketas1 Tady to taky fouka, ale jinak sviti slunicko. Ja si koupila tehotenske kratasy pres aukro a byla to vel. M a prisli mi kalhoty jak na slona 😀

ami33
13. kvě 2011

@mimys Já vím že se normálně počítá mateřská z posledního zaměstnání i když to není celý rok, páč normoš se bere průměr za rok. Jen nevím jestli to musí být celý měsíc nebo i třeba jen 14 dnů. Asi zavolám na sociálku a řeknu že dcera je těhu a má takový problém a jak se to počítá. 😀

mannadela
13. kvě 2011

@marketas1 Tyjo, kde jste vzali 15 stupňů? My tu máme 7 ☹ a mraky se tu všelijak honí. S tím oblečením mi ani nepovídejte. Naštěstí teď už aspoň začínám vypadat těhotně. Ještě před 3 týdny jsem sháněla nějakou placku, kterou bych si připnula na triko, a měla by nápis "Nejsem tlustá, jen těhotná". Bohužel nic takového jsem nesehnala.

ami33
13. kvě 2011

@mannadela jo řešili spolu, ale ne to jak dlouho musím na tu novou smlouvu pracovat.

mannadela
13. kvě 2011

@ami33 jooooo, dcera... 😀. Tak pak dej vědět, jak jsi dopadla. Já právě chci na novou smlouvu dělat jen měsíc, snad to bude stačit.

ami33
13. kvě 2011

@mannadela U nás je taky od rána 15 stupnů a v tričku těhu vypadám těhotně,jak bude zima a vezmu něco na to budu další vorvaň 😀 ať je radši teploučko.

mannadela
13. kvě 2011

@mannadela Právě myslím, že jsme řešily i délku. Že tam bylo měsíc - na mateřskou. A měsíc a kus na to, aby se Ti z toho brala neschopenka. Ale sichr to nevím.

ami33
13. kvě 2011

@mannadela asi příští tyden podepíšu tu smlouvu, měli jsme to domluvenýna měsíc a včera říkal šéfko, že prej stačí míň,ale musím to ověřit.

ami33
13. kvě 2011

@mannadela no jáo tenkrát neřešila jak dlouho,sem si řikala měsíc musí stačit.

mannadela
13. kvě 2011

@ami33 Heleď, Ty si budeš kupovat ten polštář na kojení??? Já furt váhám, jestli jo nebo ne. Děsím se té ceny, ale zase jsem na něj četla samou chválu.

marketas1
13. kvě 2011

@ami33 tak s tou smlouvou fakt nevím, já vůbec nevím, kdy se jde na sociálku, co se tam vyplňuje atd - kvůli mateřské.
@mannadela no, 15 stupňů je, večer bylo 20 🙂 A tu placku bych taky potřebovala!
@lipetra nojo, ale ty jsi hubeňour 😀

ami33
13. kvě 2011

@mannadela no já o něm neuvažovala,ale tchýně říkala,že prej je schovaný po švagrové, mě to přijde zbytečný a hlavně zase na chvíli, na ten začátek je to možná dobrý,ale pak už asi zbytečný, tak nevím.

marketas1
13. kvě 2011

@mannadela já ho kupovat nebudu, přijde mi to zbytečný, doma nakojíš i bez něj a s sebou ho tahat asi moc nebudeš, venku si taky poradíš i bez něj 🙂

marketas1
13. kvě 2011

@ami33 souhlasím, kdyby mi ho někdo půjčil, tak jo, ale novej kupovat nebudu

cell
13. kvě 2011

holky a plánujete mateřskou na kolik let? já pořád uvažuju mezi dvouletou a tříletou. Chci mít 2. dítě co nejdřív, ale pokud nepůjde, chtěla bych se vrátit na nějaký miniúvazek časem do práce. Rodíl mezi dvou a tříletou je variantou je tuším skoro 4 tis. , což je teda dost. Ale co když si to všechno moc růžově plánuju, 2 leté dítě je ještě hodně malé a když neseženu jesle ...... no pořdá nad tím bádám

ami33
13. kvě 2011

@marketas1 To já taky nevím,ale myslím, že o nástupu na mateřskou rozhoduje dr a pak dáš asi něco zaměstnavateli a ten to někam pošle,fakt nevím. Já ani nevím kdy a kde pak rodičák,ale to asi až po porodu.

lipetra
13. kvě 2011

@marketas1 Vcera jsem kolegyni rekla, ze jsem tehotna a ona ty jsi urcite nepribrala ani kg a ja ne, pribrala jsem 3 kg a ona no ono je to videt, tak jsem se tomu musela smat 😀

lipetra
13. kvě 2011

@cell Na dva roky. Rozhodovali jsme se dlouho a nakonec jsme se rozhodli pro tuhle variantu. A taky chceme druhé určitě 🙂

ami33
13. kvě 2011

@cell Já určitě beru 3.letou, budu stejne delat z domu, tak snad peníze chybět nebudou a chci si to malé užít.

cell
13. kvě 2011

já myslím, že o nástupu na mateřskou si rozhoduješ sama, pokud je všechno ok. Já hodlám být v práci co nejdéle a uvažuju, jestli půjdu i těch 6 týdnů před porodem. Jestli se dokulím, budu chodit, co to dá 🙂

mannadela
13. kvě 2011

Já někde slyšela, že o tomhle informuje doktorka. Že rozhodne, kdy jít na mateřskou, a s něčím nás pak vyšle na sociálku.

marketas1
13. kvě 2011

@ami33 @lipetra @cell já asi 2 roky. Druhé mimi neplánujeme. Jen budu muset sehnat práci pak. Jo a došáhnete na tu 2letou, holky? Tak je to nějak podle platu....

ami33
13. kvě 2011

@mannadela
@cell jojo, já to taky četla že je to na dr.

marketas1
13. kvě 2011

holky, jedu do banky, tak zatím pa

lipetra
13. kvě 2011

@marketas1 Denní vyměřovací základ se zjišťuje tak, že se vyměřovací základ za rozhodné období (většinou předchozích 12 měsíců) dělí počtem kalendářních dnů připadajících na rozhodné období. Nezapočítávají se kalendářní dny nepřítomnosti zaměstnance v práci, za které mu nenáleží mzda, dočasná pracovní neschopnost, v níž náleží náhrada mzdy, nemocenské, PPM nebo ošetřovné.

mannadela
13. kvě 2011

Já bych chtěla tříletou. Nějak brzy po tomhle mimču bychom chtěli další. A taky si to chci užít 🙂

cell
13. kvě 2011

tak jste mě ukecaly, ale stejně pokud budu v pořádku, domluvím se s doktorkou na chození do práce co nejdýl 😀 (jojo, růžové brýle na začátku těhotenství 😎 )

ami33
13. kvě 2011

@mannadela jo na tech strankách jsem byla včera,ještě počkám a budu volat na sociálku a pro jistotu na dvě nebö tři, třebaBrno, Praha...si mě užijou 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru