Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

beisis
20. kvě 2011

@lipetra Radši ani nic, když jim je jedno, že maminky s dětma dřou bídu s nouzí tim, co mají a oni si cpou prachy do kapes a ještě stim nevyjdou.

lipetra
20. kvě 2011

@beisis To si rikam, ze by poslanec je celkem dobre povolani, mas plat, dopravu zadarmo, nektery i sluzebni auto nebo jim alespon proplaci benzin, levne jidlo v poslanecke jidelne a dalsi vyhody...A maminky s detmi a duchodci drou bidu ☹

beisis
20. kvě 2011

@lipetra No ale důchodci si aspoň můžou přivydělat těm to zákon nezakazuje. My nesmíme. Což je prostě nesmysl.

lipetra
20. kvě 2011

@beisis No je to nesmysl. No ale ja myslim ze duchodci jsou natom stejne co se tyce diskriminace kdyz hledaji praci, kazdy si radsi vezme mladeho a bezdetneho nez stareho nebo mamu s ditetem. Ale kamosky vetsinou od sesteho mesice do prace chodi, tak si privydelavaji na castecny uvazek

beisis
20. kvě 2011

@lipetra Já bych neměla hlídání, kdybych nastoupila do práce. A do školky nebo do jeslí dítě dát nesmíš je to zakázano. No já nevim, moje babička s dědou chodí na recepci maj plat plus důchod a jsou na tom líp, než když předtím chodily do práce. Tak ono je to těžké posoudit. Já vim, že jsem měla problémy sehnat práci okolo 21 let, kdy jsem nedostala práci z důvodu, že budu chtít mít rodinu.

lipetra
20. kvě 2011

@beisis Tak ve dvaceti jsem problem praci sehnat nemela, ale zato casem horsi a horsi. Jsem rada za tu praci co mam, to musim zaklepat...klep,klep, klep...abych to nezakrikla. Ja se v pul roce budu vracet na 1-2 dny v tydnu. Hlidat bude bud pritel nebo tatka nebo mamka, kdyz to v praci pujde 🙂

beisis
20. kvě 2011

@lipetra No tak já hodlám si obě děti užít a do práce se vráti až aspoň jedno dítě půjde do školky. Pak už budu stejně chodit do práce furt, tak si to aspoň užiju.

lipetra
20. kvě 2011

@beisis my si ho uzijeme s pritelem napul 🙂

beisis
20. kvě 2011

@lipetra Bohužel chlap si ho užívat nemůže jeho zaměstnání to neumožňuje. Vzhledem k tomu, že potřebujeme jeho plat a že má práci, která ho i baví, tak se nedá nic dělat.

lipetra
20. kvě 2011

@beisis Pritel podnika, tak je panem sveho casu, proto muzu na den, dva do prace. A taky tatka je uz v duchodu, tak sem tam pohlida. Mamka jeste chodi do prace, ale obcas to taky pujde. A pritelova mamka to same. Tak to snad nejak zvladneme.

marketas1
20. kvě 2011

já se loučím, dnes jsem marná.
papa a hezký víkend

beisis
20. kvě 2011

@lipetra U nás přítel taky podniká, ale přitom má pracovní smlouvu. Takže to nejde. Mamka do práce nechodí, ale radši jde hlídat sousedům protože má za to peníze. Mě bude hlídat jen když jí za to budu platit. Táta chodí do práce a tchýně s tchánem taky.

beisis
20. kvě 2011

@marketas1 Krásný víkend

lipetra
20. kvě 2011

Hezky vikend vsem 🙂

mimys
22. kvě 2011

@mannadela ahoj
ja taky byla minuly tyden na prohlidce a na tom velkem ultrazvuku. asi byl nějaký divný týden, protože jsem tam skejsla tri hodinky také. objednana jsem byla na 13 hod a sestricka rikala na chvilku se posadte, pan doktor ma mensi skluz ... na radu jsem se dostala až pět minut po třetí hodině... Pan doktor tam byl prý teprve druhý den a s programem se teprve seznamuje...... 😕 to hned má člověk důvěru k výsledkům jeho práce....
No nicmene udajne je vsecko v porádku, taky má asi 23 cm a vsecko je jak má SLÁVA!
ted me ceka ten glykemickej test, na coz se strasne tesím :-/ No a pak jsem slysela ze se chodi na EKG, ale na to me jeste neobjednal...
a co ty? už cítíš pohyby?

mannadela
22. kvě 2011

@mimys Ahojka, no, taky máš teda pěkný zážitek od doktora 🙂. Heleď, ten glykemický test, to je to vyšetření na diabetologii? Na to jdu totiž až 16.6. Mám z toho hrůzu. Prý to trvá celé dopoledne a je to nalačno - to tam asi umřu hlady. Navíc ten sladkej čaj 😖 . Sladký nepiju ani kafe- natož čaje. Fujtajbllllll. A pohyby už cítím 🙂. Konečně, jsem moc ráda. Včera jsem pozorovala břicho, jak se mi zvedalo 😀 . Byla to nádhera, krásnej pocit.

ada80
22. kvě 2011

mimys:tak to je fajn,že je všechno v pořádku.Já jdu na tu cukrovku 6.6. a taky se moc těším 😝 jen doufám,že nebudu mít za inzulín jako když jsem čekala malou.V úterý mám jít znovu na ten ultrzavuk kvůli těm ledvinným pánvičkám tak mám trochu strach,co se dozvím....

beisis
22. kvě 2011

@mimys ahoj na EKG se musíš objednat sama u praktického lékaře, tam tě gynekolog neobjednává 🙂

lipetra
23. kvě 2011

Dobre ranko vsem 🙂

lipetra
23. kvě 2011

@beisis No vis co ja bych treba taky byla doma dva, tri roky, ale proste kdyz je takovahle moznsto tak toho vyuziji. Kazda koruna dobra 🙂

lipetra
23. kvě 2011

@marketas1 Ahojky jaky jsi psala, ze beres ten horcik?

marketas1
23. kvě 2011

@lipetra Ahojky, beru magnesii lactici - předepsal mi to gyndař, ale platila jsem to. A jak dopadl výlet po kačárkách?

marketas1
23. kvě 2011

@beisis tak to teda s tou maminkou je dovný ☹ To moje mamina by mi hlídala hned, ale bydlí daleko ☹

lipetra
23. kvě 2011

@marketas1 No ja jdu na gyndu za 14 dni v patek, tak se tam rovnou zeptam nebo napisu doktorce email a zeptam se a uvidim co mi rekne.
My jsme nakonec na kocarky nesli, bylo vedro a tak jsme dali relax na zahrade a vecer jsme grilovali. Pujdeme v patek, to nejdu do prace, pac jdeme na velky utrazvuk, tak to zvladneme vse pri jednom.
Co vy?

marketas1
23. kvě 2011

@lipetra no my jsme byli, z Cortiny velké zklamání, vadí mi ta konstrukce, jak je ta korba posunutá a taková divná a ty kola jsou plastové, takže jako hrůza a děs. Takže začínám zase odznova, asi jsme furt u x-landru....

lipetra
23. kvě 2011

@marketas1 Me se libi ten CAM a pak se mi jeste libi Jané, Per Pelegro a Quinny Speedy 🙂 Kamaradka mi prave psala,ze Cortina vrze po nejake dobe, to je fakt vek nazoru a zkusenosti a nejlepsi je osobni zkusenost.

ami33
23. kvě 2011

Hojte ženský, tak jsme o další týden blíž porodu hurá.

@marketas1 Já mám mamku taky daleko, bysme si to mohli prohodit, aby se tolik nenajezdili hehe 😀 .
Ale mamka bude u nás po porodu nějakou dobu, snad odstane dovču v práci, plány jsou pěkná věc a realita druhá.

ami33
23. kvě 2011

Baby s těma kočárama je to asi tak, není nad to sobně se podívat a osahat, já už nečtu ani ty dizkuse, páč mi přijde, že některé maminy si na svůj kočár nebudou stěžovat i kdyby se jim celej rozsypal, stejně je to napůl loterka, tak co, už se řídím jen tím co mi doporučí kámošky v reály, ty mi řeknou i ty chyby a aspoň vím do čeho jdu.

lipetra
23. kvě 2011

@ami33 Presne tak 🙂 Ja si chci ozkouset par kocarku a pak se rozhodneme 🙂

ami33
23. kvě 2011

@lipetra jojo přesně, lepší je si přečíst článek jak správně vybrat kočár, tam píšou jak vyzkoušet brzdu, jak vyzkoušet jestli kočár netáhne na nějakou stranu a hlavně prej radí dát do kočáru zátěž jako by tam bylo dítě, jako by ze mě v obchodě asi nestíhali. Některek kočár by takový testování ani nemusel vydržet 😀DD

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru