Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

snazilka_2011
24. únor 2011

Holky a koupete se ve vaně??

ami33
24. únor 2011

@mannadela Tak nemuseli by chodit, se bez nich obejdem. Sem byla dnes u dr pro více léků a sem mě ptala jak mi je, říkám pohoda, jen to divný spaní a ona že to mám trénink na kojení a že prej to už se nevyspím nikdy hehe

@snazilka_2011 Já se teda nekoupu, někde jsem četla, že lepší je sprcha, někdy když je zima tak si dám teplejší vodu, ale nepouštím si ji na břicho, jen na ruce a nohy, zase ať nejsme nemocný že jo, ale spíš mám teď rakový rychlý sprchy, páč mě manžel budí u tv, ještě ani není osm, se v polospánku osprchuju, manžel namaže břicho a už usínám po cestě do ložnice 😀

edithn
24. únor 2011

holky, vy už mažete břicho? od kdy by jste to doproručily?

Jinak co se týče příznaků, máte nějaké? Mě teda dost krutě bolí prsa, ale zatím únava a zvracení nic 😉

miana
24. únor 2011

Holky s tím sprchováním a koupáním by mě to taky zajímalo. Já mam hrozně ráda horkou sprchu, tu si teď nedopřávám a pořád šteluju takovou teplotu, která mě zahřeje a zároveň neuškodí :D. To mě zatím teda omezuje nejvíc. Prsa mě bolí jen, když si na ně sahnu, jako před menstruací, nic zvláštního.

mannadela
24. únor 2011

@ami33 Jo, takže koukám, že Tě vyloženě potěšila 🙂. Kdyže jdeš na další kontrolu a dovíš se, jestli to budou dvojčátka?

mannadela
24. únor 2011

@edithn Já už mažu. Trochu za to může manžel, páč mi dal krém na strie pod stromeček 😀 , asi tušil, že hned po Vánocích otěhotním 😉 , hezky si to naplánoval. Ale taky jsem četla, že je dobré mazat se hned od začátku, že ta kůže stihne hezky zvláčnět a strie se tak netvoří. A i mi to doporučila kamarádka, co to tak dělala a myslí si, že to zabralo. Takže se prostě mažu 🙂

andy82
24. únor 2011

holky já si nedala vanu až do termínu porodu, pak jsem dělala psí kusy, abych porodila, ale nic mi nepomohlo a měla jsem porod vyvolávaný,

ami33
24. únor 2011

@mannadela no ona mi říkala, že má syna 9 roků a že se už taky nikdy nevyspala jak by chtěla no pěkná vyhlídka, já mam mladou dr, moc příjemnou. JInak utz 7.3. snad budou srdíčka vidět.

boudovka
24. únor 2011

Břicho mažu tělovým mlékem, ale někde jsem četla, že popraskané břicho je dané spíš geneticky. Jsem milovník horkých van, ptala jsem se doktorky a prý to tak strašně nevadí. čtu si ve vaně každý večer.

snazilka_2011
24. únor 2011

@boudovka slyšela jsem, že se koupat může, ale max. teplota vody má být 38stupňů. Čemu si myslíte, že to koupání vadí? 😒

boudovka
24. únor 2011

@snazilka_2011 Pro dítě je problém vysoká tělesná teplota matky. Když máš horečku, je ohrožený plod, hrozí potrat. Pokud se budeš dlouho koupat v horký vodě, stoupně tělesná teplota a tělo se může dostat do stejného stavu jako při horečce.

edithn
24. únor 2011

to slyšim prvně od vás že bych se neměla sprchovat pod horkou vodou.... taky by mě zajímalo čemu to vadí, obzvlášť takhle na začátku těhotenství?

boudovka
24. únor 2011

@edithn Koukni na moji odpověď o patro výš.

edithn
24. únor 2011

@boudovka díky za odpověď 😉

jinak teď jsem vás pročítala a koukala jsme že jste řešili jídlo. Už jsem to slyšela že bych neměla jíst hermelín, ale já na to vždycky zapomenu, doufám že to nevadí, ale už si na to budu dávat bacha. Kafíčko si dávám každé ráno, jelikož mi pomáhá nastartovat metabolismus a krásně se vyprázdnit.

snazilka_2011
24. únor 2011

@boudovka docela mě mrzí, že mě gynekolog neupozornil vůbec nanic... ☹ Samozřejmě plno věcí se dá vyčíst, ale přece jen né vše... No, od teď budu trpět u sprchování 🙂

snazilka_2011
24. únor 2011

@edithn že ty ještě nemáš žádné bříško, že na to zapomínáš? 🙂 🙂

denousek
24. únor 2011

ahojky jestli chcete založili jsme s holkama co mají termín v říjnu novou UZAMČENOU diskuzi s terminem porodu říjen 2011... bude tam pokec naprosto inkognito ajen se skupinkou lidí co se budem znát 🙂

najíždí se tam na hlavní stránce do -soukromé skupiny.-- a druhé shora termín říjen 2011 🙂 jestli máš zájem zanechej mi vzkaz a já tě pustím do dizkuze 🙂 zatím nás moc nenií ale to se rozjede myslím že budem dobrá banda 😉 paa

boudovka
24. únor 2011

@snazilka_2011 Hele, já se normálně koupu. Moje doktorka sama od sebe taky nic neříká, propstě se na věci ptám. Asi mám výhodu, že má moje ségra dvě děti, tak mě zásobuje moudrama.

evcikevil
autor
25. únor 2011

Tak já se teda taky sprchuju normálně pod dost teplou vodou a když mě víc bolí břicho tak ráda usínám na noc s termoforem přiloženým u břicha.To slyším poprvé,že by teplo škodilo.A co v létě,když je 30 ve stínu?!?Nevím ale spousta těhotných je nemocných a nic se neděje.I já jsem měla 2 týdny angínu a byla jsem ve 3a4týdnu.....No radši se na to v pondělí optám.Ještě se ho chci zeptat,jestli od 3.měsíce můžu chodit plavat do bazénu,nebo je v tom nějaké riziko(kvasinkových zánětů apodobně).......

evcikevil
autor
25. únor 2011

Ještě jsem našla diskuzi o sprchování:https://https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/sprchova...

mannadela
25. únor 2011

@evcikevil Ahojka, nevím, jestli to pomůže, ale našla jsem na netu tenhle článek o koupání - teda o koupání celkově, ale je tam zmíněný i bazén:
http://www.babyweb.cz/Clanky/a1611-Jste-tehotna...

ami33
25. únor 2011

@mannadela ahoj mamino, ten článek si taky přečtu. Jak psala denoušek o té soukrémé skupině, příhlas se tam, já ji tam zrovna napsala do vzkazu že chci taky do klubu 🙂

mannadela
25. únor 2011

@ami33 Moje doktorka je ve věku mojí mamky a taky strašně fajn paní. Je celkem sranda, že k ní chodím, protože zrovna ona mě rodila 🙂. Tak se to tak hezky sešlo.
Ten termín 7.3. je supr, to už budu zpátky z hor, tak mi budeš moct za tepla nahlásit, jak to s Tebou je 🙂. Já jdu hnedka druhý den.

mannadela
25. únor 2011

@ami33 OK, letím tam 🙂

ami33
25. únor 2011

@mannadela budem muset počkat až nás dámy pustí hehe 😀

mannadela
25. únor 2011

@ami33 Co budeš dneska v práci dělat? A jak to u vás vůbec chodí? To Ty ty domky i navrhuješ nebo je navrhne někdo a Ty pak kreslíš plány?

andy82
25. únor 2011

holky mě příjde brzo se už teď zamykat, ono se ještě hodně lidí přidá
no na besedě v porodnici říkali, že vana pomůže při porodu, že templem se porodní cesty rozestoupí, tak to má asi vliv na to, já se prostě radši nekoupala, v létě je vedro, ale nejste v teplé vodě, jinak normálně tělesná teplota vody nevadí

ami33
25. únor 2011

@mannadela dneska je pátek, se nepřetrhnu hehe...ale je tu šéfko....většinou je navrhujeme celé od píky a klienti do toho furt kecaj a furt se to předělává, prostě mazec někdy, to mi chybět nebude. Ale krom toho cenové nabídky a rozpočty na domečky, výrobní plány a tak, všechno kromě ekonomiky.

mannadela
25. únor 2011

@ami33 Tyjo, to musí být nádherná práce, vytvořit pro jiný lidi takové dílo. Mě štve, že teď nedělám nic z toho, co jsem studovala - ani němčinu ani výtvarku. Chjo. Úplně zakrňuju 😒 . Ale pořád doufám, že se k něčemu takovému po mateřské dostanu. Chtěla bych si otevřít obchůdek s výtvarnýma potřebama a všema takovejma věcma na ruční práce. A k tomu bych pořádala nějaké výtvarné kurzy. To by mě bavilo. Ti docela závidím, že se tak tvořivě vyžiješ. Na statistice je nuuuuudaaaaaaaaaaa!

boudovka
25. únor 2011

@mannadela Hele, já se němčině věnuju a někdy bych trochu nudy uvítala. I když moje věnování spočívá v tom, je se ji snažím naučit bandu puberťáků. A to je mazec.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru