Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

beisis
23. bře 2011

@janaj0 10 by měla být nejcitlivější.

janaj0
23. bře 2011

@beisis tak moc děkuju, za rady. Připadám si jak prvorodička 😔 . Ale ono je asi každé těhotenství jiné. V pátek zkusím test a v pondělí zajdu k Dr. - stejně musím na prevenci.

beisis
23. bře 2011

@janaj0 Neboj já zmatkovala stejně hlavně já jsem byla hned po silvestru se spožděním u doktora ten řekl, že těhotná nejsem za 14 dní jsem si udělala z nějakýho popudu test protože mi jeden zůstal ještě ve skříni a ten už byl pozitivní. Takže to si stejně nevybereš i doktor se seknul 🙂

ilonne
23. bře 2011

@martinelka Ahoj, pokud doktro ví, že jsi těhotná, tak bych se těch prášků vůbec nebála. Nejsem sice doktor, ale někde jsem četla právě názor od gynekologa, že co předepíše lékař je bezpečné. Spíš bych se možná bála je nebrat, vzhledem k té infekci. Ale jestli se bojíš, tak si zavolej svému gynekologovi a zeptej ho.

Dneska jsem byla na screeningu VVV v prvním trimestru (už ultrazvuk) a vyšel negativně, zase musím zaklepat. Tak už snad bude všechno v pohodě.

janaj0
23. bře 2011

@beisis no to máš pravdu 🙂 , ale zase nechci mo přiživovat naděje, abych pak nebyla zlamaná. Jen kdyby byl alespoň jedem stoprocentní příznak, ale pobolívání podbřišku, výtok, pálení žáhy ( to jediné si pamatuju z minula, ale až od 3. trimestru) a pocit nadmutosti nic není. To může být cokoliv 😝

beisis
23. bře 2011

@janaj0 Popravdě já to poznala jenom podle pálení žáhy protože mě žáha jinak vůbec nepálí, ale hned jak jsem otěhotněla, tak jsem si řikala, že je něco jinak protože mě začla ihned pálit a taky mi pobolívalo furt v podbříšku.

janaj0
23. bře 2011

@beisis tak mě teda žáha taky nepálí, aleď už sai 3. den mě pálí - po čokoládě, po jablkách se skořicí a tak. No musí tomu dát ještě čas. Moc děkuji za vypovídání. Protože doma o tom moc nechci mluvit - abych to nezakřikla a aby kdyby se to povedlo měli moje a manželovi rodiče překvápko.

beisis
23. bře 2011

@janaj0 No naše dítě ho takhle udělalo vlastně všem protože já jsem si začla hledat práci a začla jsem chodit na pohovory, když nám doktor řekl, že těhotná nejsem a pak jsem volala chlapovi, že si musíme promluvit, až přijde on to chtěl vědět hned tak jsem mu to řekla, tak měl radost protože předtím dítě chtěl, ale když nám doktor řekl, že neni, tak byl zklamaný a dohodli jsme se že půjdu do práce a pár let počkáme 🙂

ilonne
23. bře 2011

@beisis Ahoj, tak já sice čekám první, ale pálení žáhy a pobolívání v podbřišku jsem měla hned na začátku, takhle jsem to vlastně zjistila. 🙂

beisis
23. bře 2011

@ilonne Tohle bývá takový přesný ukazatel to je pravda 🙂. Hned po tom přijdou nevolnosti a únava. A pak by měl být konečně klid, jak všude říkají 🙂

ilonne
23. bře 2011

@beisis Pevně doufám, i když minulý týden jsem vyhodila oběd. Pravda pak jsem se šla zase najíst 🙂 . Jo, ale ty první dva měsíce jsem si připadala jak když mám spavou nemoc. Teď už jsem měsíc doma, tak je to o dost lepší.

beisis
23. bře 2011

@ilonne Jo tak nevolnosti jsou furt. Já mám občas pocit, že to snad neni ani normální. Většinou se mi stává, že si sama neuvařim, protože se na to podívám a je mi špatně, ale když někdo uvaří pro mě, tak se mi stane, že se nacpu a už nemůžu a zbyde mi půlka porce a já vždycky řikám ať mi to schovají, že do dvou hodin dostanu hlad. A fakt za dvě hodiny už mi zase kručí v břiše :D

ilonne
23. bře 2011

@beisis Já už naštěstí nevolnosti nemám. Ale zezačátku to byla docela legrace. Šla jsem si koupit něco na co jsem měla zrovna chuť, zpravidla jsem odcházela s úplně něčím jiným, a když jsem to donesla domů, řekla jsem si FUJ a dala to do mrazáku. 😀

beisis
23. bře 2011

@ilonne No já měla tak týden pokoj a v pondělí se mi nevolnosti vrátili. Zatim jsou to teda jenom návali, že jsem nezvracela, ale obracel se mi žalůdek na prázdno.

ilonne
23. bře 2011

@beisis Teď koukám,že máš 1 rok staré miminko. To druhé bylo plánované nebo náhoda? To asi budeš mít co dělat, viď?

beisis
23. bře 2011

@ilonne Plánované neplánované no. Tak nějak nejdřív jsme chtěli protože mám rodičák na dva roky, tak aby malej nemusel do jeslí a když nám řekli, že miminko nečekám, tak jsme sehnali jesle a že půjdu do práce no a mezitim se tam přeci jen vylouplo 🙂 No asi jo, ale zase budou blízko sebe a zabaví se.

ilonne
23. bře 2011

@beisis To je fakt. Vlastně nad tím taky takhle přemýšlíme, že bych si vzala rodičovskou na dva roky a pak hneddruhý mimčo.

beisis
23. bře 2011

@ilonne Počkej stím až po poporudu. Kdybych to mohla vrátit vzala bych si rodičák na 3 roky. Je to lepší. Protože né každému se to hned povede a budeš hodně ve stresu.

ilonne
23. bře 2011

@beisis Tak to máš nejspíš pravdu. Stejně je na to ještě čas. To jen jak jsem doma a nemám co dělat, tak pořád něco vymýšlím. Manžel vždycky když přijde z práce a já se nadechuju, že něco řeknu, tak už preventivně řekne: "Určitě ne, je to blbost... 😀

beisis
23. bře 2011

@ilonne Já to chápu a odkud jsi? Nejlepší je se zabavit procházkama, když je takhle hezky.

martinelka
23. bře 2011

@ilonne ahoj nakonec jsem se rozhodla, ze ty antibiotika vyberu, poradila jsem se s kamaratkou, ktera je porodni asistentka a rikala, ze ty antibiotika jsou bezpecne tak doufam, ze to bude ok....co znamena TTT?

martinelka
23. bře 2011

@ilonne teda VVV ne TTT :D

ilonne
23. bře 2011

@martinelka vrozené vývojové vady 🙂), no vidíš tak je pěkně spapej.

ilonne
23. bře 2011

@beisis Bydlím kousek za Prahou, jsme se přestěhovali před vánoci.

martinelka
23. bře 2011

@ilonne njn papam :( tak to je super, ze mas zdrave mimco 🙂 gratuluji... doufam, ze ja si to nepokazim temi antibiotiky

ilonne
23. bře 2011

@martinelka To určitě ne, to by Ti je MUDr. nedával. Taky jsem ráda, ale definitivní jistotu budeme mít stejně až po tripple testech a velkém UTZ ve 20. týdnu. Ale pěkně miminko dneska masírovala, potřebovala, aby se otočilo. Ještě teď cítím bříško. 🙂

holubice.petra
23. bře 2011

Tak dnešní kontrola dopadla na jedničku 😀 😀 hned se mi ulevilo prcíček už má 13mm 😀 dnes už mě z CARu předali mé gynekoložce 😒 škoda byli tam na mě moc hodní 🙂 mám jim prý potom přivést prcka ukázat a přidat fotku na jejich nástěnku 😎 a za rok přijít zaplatit nájem mrazáčkům..chicht
Na další kontrolu jdu za dva týdny 5.4.! fotečku mám taky ale přidám jí až zítra dnes jsem už ko 😀

beisis
23. bře 2011

@ilonne Kdyby to bylo kousek ode mne, tak ti nabídnu ať snámi vyrazíš na procházku. Já taky ráda přijdu na jiné myšlenky 🙂

gibi
24. bře 2011

@holubice.petra ahojky moc gratuluju 🙂 To je super ! Opravdu jsme na tom skoro stejně. Já se vrátila z dnešní kontroly, konečně máme srdíčko a špunt má 10 mm. Další kontrola 7.4.2011 . Chodím na kontroly vždy den nebo dva po tobě 🙂

tehuli
24. bře 2011

ahojky holčiny, tak jsem byla dneska na kontrole...ale trochu jsem se hrozila mám být tedka 15+5 a Dr. mi řekl že má prcek cca 236gramů...mě to dle tabulek přijde hodně...prý má skoro čtvrt kila hlásil usměvavě..ale nic neříkal, že by to byl obřík nebo tak tak nevím..dle tabulek mi to nespadá do toho že bych měla být v 16. a natož v 17.tt ... 😒

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru