Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ilonne
4. dub 2011

@nasekuratko Ahoj, jasně že můžeš. Vítej.

ilonne
4. dub 2011

@nasekuratko Jinak, nám se taky povedlo na první pokus 😅 , a taky jsme s tím vůbec nepočítali, teda já ne, manžel tvrdí, že on ano 😀

nasekuratko
4. dub 2011

Ja s tim nepocitala vubec a pritel taky ne. Rekli jsme si,ze to zkusime a uvidime a ze kdyz se zadari tak za pul roku-rok,tak to bude akorat. No a za par tydnu jsem mela pozitivni test a cucela na to jak na UFO. 😀 Ale jsme moc stastni. 🙂

ilonne
4. dub 2011

@nasekuratko To my se taky hrozně těšíme. Já teda taky koukalajak blázen. To manžel byl přesvědčený, že se to povede hned. 😀 😀

nasekuratko
4. dub 2011

@ilonne A uz vite, co "to" bude?Nechate si to rict?Ja uz bych to nejradeji vedela ted hned. 😀

ilonne
4. dub 2011

@nasekuratko Ještě nevíme, ale necháme si to říct. Já rozhodně neumím čekat na překvapení. Tak už bych to nejraději věděla hned. Jdu k doktorce za 14 dní, tk třeba už to bude vidět, i když u mě je zatim přes břicho vidět hůř. Jsem tlusťoučký trpaslík. 😀 😀

nasekuratko
4. dub 2011

@ilonne Tak mi rekli, ze pokud bude mimco hezky natocene, tak nam reknou pohlavi uz v 16.tydnu,takze uz ted pocitam dny. 😀

pelenka
4. dub 2011

Zdravím po pěkném dlouhém víkendu, hlásím, že apríl se vydařil, vtip to nebyl, tak jsem ano řekli a v galerce máte důkaz🙂

mannadela
5. dub 2011

@pelenka No, krása 🙂, škoda, že tam nemáš víc foteček. Mělas nádherný šaty. A to počásko vám fakt vyšlo ukázkově. Přeju moc moc štěstí v manželství.

pelenka
5. dub 2011

@mannadela Děkuju, víc fotek je na beremese.cz pod stejným nickem, nechci to tu zahlcovat. Teď ještě, aby zítra dopadl dobře NT ultrazvuk a jsem nejšťastnější...

ilonne
5. dub 2011

Ahoj holky, tak se vracím do práce. Dneska jsem strávila v Praze skoro celý den a přiznám se, že toho mám docela dost. Tak toasi bude trošku náročný. Taky vás bolí záda? Hlavně tedy mám pocit, že v létě vybourám futra. Teď jsem teprve 15tt a pěkně jsem narostla.

boudovka
5. dub 2011

Ahoj holky, hlásím se po děsně dlouhý době. Samozřejmě s omluvou, že vás zanedbávám. Prostě nestíhám, hlavně v práci, vlastně ani moc nespím, takže předpokládám, že budu mít klidné, hodné a spavé miminko.
Dneska jsem poprvé cítila pohyby, nejdřív jsem se strašně lekla, zrovna jsem něco vysvětlovala studentům a najednou se mi v břiše něco pohnulo. Všichni si musí myslet, že už jsem úplně vymatlaná, protože jsem na chvíli přestala mluvit a asi jsem se tvářila dost divně. Další pohyby už byly úchvatný🙂
Co v kostce nového u vás?

mannadela
6. dub 2011

@boudovka Ahojka, tak to jsem ráda, žes dorazila 🙂. Jak jsem psala, bylo tu bez Tebe smutno.
Myslela jsem, že pohyby mimča cítíš až později 😲?!? Strašně se na to těším, jsem zvědavá, jaké to bude 🙂. A taky už se nemůžu dočkat, až mi doktorka řekne, jestli to bude kluk nebo holka. Je hrozný, jak jsem nedočkavá.
Kdy vám vůbec začínaj maturity? Letos jsou poprvně státní, že jo?

mannadela
6. dub 2011

@ilonne S těma zádama to mám stejný - ale nevím, jestli to nemám z toho, že celý den sedím v práci u PC ☹. Koupila jsem si aspoň tu gymnastickou mičudu, tak jsem zvědavá, jestli to pomůže. Dnes jsem si ji vezla do práce, ale nějak málo jsem si ji nechala od manžela nafouknout, takže dneska na tom ještě neposedím. Musím si přitáhnout pumpičku.
O víkendu jsme byli v Praze na výstavě Škréty a tam mě teda ta záda taky docela dost brala. Úplně jsem si vzpomněla na studentská léta, kdy jsme s vedoucím katedry obráželi výstavy. To jsme u jednoho obrazu stáli třeba dvacet minut a já myslela, že tam bolestí zad pojdu. A teď mám to samé. A to jsem teprva v 15.týdnu. Nechci se vidět za dva tři měsíce, až budu tahat ještě břicho. To abych si pořídila nějakou kárku, na kterou bych to břicho vždycky naložila 😀

mimys
6. dub 2011

Tak vam holky řeknu, že čím víc se prodírám nabídkama kočárků, tím větší mám v tom guláš. Říkala jsem si, proste se nekdy v září koupí kočár a hotovo. Ted mám pocit, že mi na to rozhodování kterej koupit nestačí už ani těch 5 měsíců co ještě zbývá 😀

mimys
6. dub 2011

Taky už se nemůžu dočkat, jestli na UZ uvidí pindíka, nebo né. Minule mi vtipně dr. řekl, tak maminko, na 50 % je to kluk.
A samozrejmě že byl.
Dneska jsem poprve rano nezvracela, az jsem se lekla, jestli je vsecko v poradku, ani prsa me uz neboleji tolik. Trošku mě to děsí, jestli ten mrnous je OK ..... K dr jdu až za 14 dni, .... nejradsi bych mimi kontrolavala kazdy den:...

mannadela
6. dub 2011

@mimys Ahoj, buď ráda, že Ti je dobře 🙂. Co všude čtu, tak je druhý trimestr pohodový - tak si to užívej a neboj. Já když jsem se doktorky ptala, kdy mi s určitostí řekne, co to bude, tak mi odpověděla, že až ve 21. týdnu ☹. Že v tom šestnáctém to nikdy není 100%. Chjo ☹ , se nedočkám.

tehuli
6. dub 2011

@boudovka tys mě vyděsila..uff já se bála, že se něco přihodilo:( fakt čoveče na tebe myslím ač se moc neznáme nick boudovka mi tu scházel:D tož vítaj:D...jak se daří?ty jsi cítila pohyby?můžeš mi to popsat?asi to poznám ale furt když si lehnu koukám sahám na břicho a mám pocit že to je to ONO ale pak mi kručí jen v břiše a střevech:D

mimys
6. dub 2011

No to ja rada jsem, to jo 🙂.
ale človeka to znepokoji, ze najednou nema zadne priznaky. Teda krome toho pupku, co mi už vykukuje z kalhot 😀
Už se nedostanu do "normálních" a musim oblikat tehulkovský.

berinka1
6. dub 2011

Ahoj holky, doufam,ze se muzu pridat i kdy si vysledkem nejsem vubec jista🙂 resim extremne dlouhy cyklus, normalne mam tak 32 (max.34) dni, dnes je 42dc a ms porad nikde..29.3. v po jsem byla na gynde, to jsem jeste zadne podezreni nemela, takze mudr.udelal klasickou prohlidku, jen me rekl,ze mam sliznici docela zvetsenou (mela jsem s tim trosku problem, proto se nam nedarilo otehotnet) a vypada to spis na ovulaci nez na ocekavani ms, krev me nebral, cetla jsem,ze v tak brzke fazi by na uz nemusel nic poznat.. Testy porad negativni, dneska jsem si udelala i Clear Blue, ale taky nic, akorat misto 3min. co pisou v navodu trvalo pres 5 minut nez se objevilo minusko..Asi pockam do konce tydne, a pak se asi znovu objednam k mudr. Priznaky nejak nepozoruju zadne, spis ze si je spis vsugerovavam🙂 snazili jsme se rok a pul a nic.. Ted se vyskytly jine problemy, tak jsme na to prestali myslet nebo to nejak resit, to tak nekdy byva,ze?🙂
Mate s tim nejako zkusenost?

beisis
6. dub 2011

@berinka1 Ahoj já bych si na tvém místě skočila na krev. Stojí to 100kč a je to spolehlivější než testy do moči. Mě to ukázal těhotenský test až 6.týden těhotenství a dalších 14 trvalo, než se to ukázalo na ultrazvuku.

misssutko
6. dub 2011

Ahoj milá těhulky. Ráda bych se přidala mezi vás. dneska se mi potvdilo žejsem v 6 týdnu těhotenství 🙂

boudovka
6. dub 2011

@tehuli Já si taky myslela, že to bude šimrání, ale bylo to regulerní žďuchnutí, prostě něco jako náraz hlavy do dělohy. Myslela jsem, že jsem se spletla, ale večer to zopakoval. Dneska stávkuje.

boudovka
6. dub 2011

@mannadela JJ, letos státně, mám dvě maturitní třídy na češtinu a dvě na němčinu, navíc jsem třídní u maturantů, takže fakt mazec. Ale půjde to. aspoň nemám čas přemýšlet nad kravinama.
Mně by doktorka už řekla, jestli holka nebo kluk, ale já pořád ještě nevím, jestli to chvi vědět.

blanka85
6. dub 2011

Ahoj holky,ráda bych se k vám přidala.jsem ve 12tt.
Chtěla jsem se vás zeptat,nevíte jestli se do mateřské těch půl roku počítá i průměr když už dva měsíce marodím??Děkuji moc za odpověď 🙂

ilonne
6. dub 2011

Ahojky holčiny, kamarádce se dneska narodil kluk jako buk (4 kg) a na den přesně na termín. 🙂 A měla úžasně rychlý porod. Mluvila jsem s ní ani ne hodinu po porodu a byla úplně v pohodě. Tak se na ně jdu zítra podívat a už se těším. 🙂

evol06
6. dub 2011

Ahojky holčiny, ráda bych se k Vám připojila pokud nevadí 🙂 Minulý týden nám mudr. potvrdila těhotenství v děloze a teď čekáme na naše maličké srdíčko, které bych už příští ut měla vidět. Prdelka na sebe nechal dlouho čekat, protože // se ukázaly až 37DC, ale jako zázrak po prvním snaženíčku 😉 😉

ilonne
6. dub 2011

@berinka1 Ahoj, tak držím palce aby to vyšlo. Já si dělala mamatesty a ty mi vyšly. Ty do proudu moči a z drogerie nevyšly. Clear blue jsem neměla. Jinak nám se miminko poštěstilo na první pokus (což musím zaklepat), takže s tím zkušenosti nemám. Ale jedna kamarádka se takhle snažili rok, pak se na to vykašlala a udělala si náhodou před nějakou párty test a byly tam dvě čárky. Jinak mě doktorka krev nebrala, já byla až na UTZ.

@blanka85 Ahoj, tak to bohužel nevím, ale taky by mě to zajímalo.

misell
6. dub 2011

Ahoj holky, dneska sme byli na kontrole a jsme vpořádku a už sem dostala i průkazku, takže mam hroznou radost 😀 . Na ultrazvuku se mimís mrskal sem a tam a dokonce nám doktor pustil srdíčko na mikrofon, byl to nádhernej zážitek 😀 Taky už bych chtěla vědět jestli je to holka nebo kluk, ale to si musím ještě pár týdnů počkat 😒 😀

ilonne
6. dub 2011

@evol06 Ahoj,náš zázrak se taky povedl napoprvé. To jsem koukala, to manžel byl přesvědčený, že se to povede hned. Srdíčko bude, příště ho uvidíš. Já ho taky viděla až při druhém UTZ.
@misell Ahoj, tak to je super. Gratuluju.

Já byla téměř po dvou měsících poprvé v práci a jsem ráda, že jsem si hodila nožky nahoru.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru