Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

boudovka
20. únor 2011

@evcikevil Čau, třeba to nebude tak tragický, mně vůbec nic není (teda jsem utahaná a bolí mě prsa), ranní nevolnosti jsem zahnala tím, že jsem pořád neco požírala. Klidně to do konce února utajíš. Já jsem dneska 10+5 a min. 3 týdny to v práci ješte šířit nebudu.Neboj, bude to dobrý.

boudovka
20. únor 2011

@mysycka Ahoj, já vás střašně obdivuju, já bych to určitě nevydržela a testovala bych jak o život.

evcikevil
autor
20. únor 2011

@boudovka No uvidíme,jak to bude ale radši bych chodila do práce až do konce března,abych měla nárok na 3letou rodičovskou!!!!! Doktor by byl radši,kdybych už byla doma na neschopence,děláme 3 směny,v lisovně plastů(bohužel u nás práce není a jsem ráda aspoň za toto....☹)takže je tam občas i smrad,a někdy taháme těžší věci....No tak to stejně holkám na směně asi řeknu dřív,abych se netahala s těžkýma věcma......No bylo by to fajn,kdybych nepocítila nevolnosti......🙂

mysycka
20. únor 2011

@boudovka no já bych taky nejradši testovala hned, ale všichni říkají, že to nemá cenu, že nejdřív tak 10 dní po transferu tak pro jistotu doma ani nemám test, protože jinak bych to taky nevydržela 🙂. ale hned jak napočítám 10tý den tak manžel vyrazí do lékárny a já budu netrpělivě očekávat //

boudovka
20. únor 2011

@mysycka Doporučuju test Clear blue nebo mamatest. Ty mi vyšly 5 dní před MS.

mysycka
20. únor 2011

@boudovka díky řeknu manžovi ať ho koupí, protože já mám neschopenku a nemám vycházky. to je fajn, že ti vyšli pozitivní už tak dlouho před MS

lupinpupin
20. únor 2011

Já jsem teda těhotenství už v práci ohlásila...mám super šéfovou a tak mi připadalo fér jí to říct.....
Jinak ,aby si dosáhla na tříletou mateřskou,tak musíš mít celkem odpracovaný rok a pokud si ve zkušební době, tak jako těhotnou tě stejně vyhodit nemůžou.
Taky jsem si dělala mamatest a taky mi už ukázel slabou druhou čárku týden před MS. pak jsem si ho dělala ob den a bylo krásně vidět jak sílí.

lupinpupin
20. únor 2011

jo a v mamatestu jsou dva a za pár korun,tak se i vyplatí finančně 😉

mannadela
20. únor 2011

@evcikevil Ahojka, to s tou prací asi není nic moc příjemného ☹. Docela chápu Tvoje obavy. Já přesně nevím, jak to funguje, ale něco málo mi povídala sestřenka - dělá na sociálce. Prý je nějaká mezera v zákoně nebo prostě něco, co umožňuje udělat jednu věc. Kdyby Tě někdo (nějaký známý) zaměstnal na pár dní, měla bys pak pobírat mateřskou z platu, který jsi měla u toho známého. Ty bys tam nastoupila, po pár dnech bys šla na neschopenku. A do mateřský bys pobírala marodný a pak rovnou mateřskou. Jestli jsem to dobře pochopila. A jde udělat i to, že by šel na pár dní na mateřskou manžel, pak by se odhlásil, přihlásila by ses Ty a pobírala bys peníze místo manžela. Prý to tak jde. Snad jsem to nějak nezmotala 😀 .

mannadela
20. únor 2011

@lupinpupin @mysycka Tak vás tady, holčiny, vítám. Je hezké, že se nám to tu rozrůstá 🙂.

lupinpupin
20. únor 2011

@mannadela děkuji za přivítání 🙂 moc mě těší!

mannadela
20. únor 2011

@mysycka Snad Ti ta kontrola v březnu dobře dopadne. Dva roky je dlouhá doba, tak už byste si to zasloužili. My se snažili rok a už i to pro mě byla dlouhá doba. Tak držím pěsti 🙂

lupinpupin
20. únor 2011

Holky, už jste doma přemýšleli o jménech miminek?
My máme pro holčičku vybranou Vanessku, ale pro kluka je to teda oříšek...to vůbec netušíme ☹

mysycka
20. únor 2011

taky děkuji za přivítání, snad to dobře dopadne, musí, věříme tomu .-)

mannadela
20. únor 2011

@lupinpupin čoveče, s tou krví je to zvláštní. S močí mám přijít taky příští návštěvu (tu mám 8.3.). Ale krev mi brali už teď v týdnu. Byla jsem napíchlá snad tři minuty a odebrali mi hned tři plné zkumavky či co to je. Fujtajbl.

mannadela
20. únor 2011

@lupinpupin Haha, to máme vymyšlené už dva roky 😀 . Pro holčičku Viktorka a pro kluka Vojta.

lupinpupin
20. únor 2011

@mannadela no taky jsem se divila....když jsem tam v týdnu byla skrz tomé krvácení, tak jsem se ptala sestřičky jesli mám přijít příští nvštěvu nalačno kvůli krvy a ona uplně udivená,že ne,že až v 16.tt se dělají krevní testy...že se mám jen zvážit a donýst ranní moč... 😒

lupinpupin
20. únor 2011

@mannadela tak to se máte,že už máte oboje tak pěkně vymyšlený....my máme jen to holčičí....u kluka jsme se shodli jen na Dominikovi,ale ani to se nám nelíbí...pak se nám líbí David,ale to je manželuv brácha tak mi to připadá divný dávat po strejdovi...

mannadela
20. únor 2011

@lupinpupin No, nám to ale taky trvalo dlouho. Taky bych sypala z rukávu jiná jména (a stejně tak i manžel), ale shodnout se to dalo fušku 🙂

lupinpupin
20. únor 2011

@mannadela no právě....to aby jsme se na něm shodli oba, to je asi ten oříšek 🙂

mysycka
20. únor 2011

no holky koukám, že diskutujete o jménech, tak my je teda taky máme vymyšlená už dlouho a pro jistotu ve dvojím provedení kdyby to byla dvojčata 🙂 Dominik a Daniel nebo Klárka a Kristýna nebo Klaudie, to ještě není jistý 🙂

mannadela
20. únor 2011

@lupinpupin U nás byl problém ten, že manžel navrhl jméno a já to zamítla, protože člověka takového jména znám - a je takovej a makovej a já bych ho pokaždé viděla před sebou, když bych to jméno vyslovila 🙂. Stejně to měl i manžel. Já chtěla Ondru a on mi řekl, že Ondru měl spolužáka, a že to byl strašně ukňouranej kluk.Takže toho ne 🙂.

lupinpupin
20. únor 2011

@mannadela jo tak to přesně vím o ček mluvíš....mě se taky líbí Ondra,ale manžel si vzpomene na jednoho blbečka a je to včudu...takžesnad se do září k nějakému klučičímu jménu dostaneme...

lupinpupin
20. únor 2011

@mysycka tak to máte taky dobrý,že už máte takhle pěkně vybráno... 🙂

mysycka
20. únor 2011

@lupinpupin jojo vybráno máme už hóóódně dlouho, tak sned se nám i narodí brzo človíček co to jméno nebo ta jména budou nosit .-)

mannadela
20. únor 2011

@lupinpupin @mysycka Tak se tu, holky, mějte a užijte si zbytek víkendu, já razím na procházku se psem.

mysycka
20. únor 2011

@mannadela jj taky se měj a užij si procházku, taky bych vyrazila, ale nemám vycházky ☹

lupinpupin
20. únor 2011

Uží si krásnou procházku,,,,my jsme byli včera vymrznout a dneska odpočíváme...a zítra po týdnu do práce...ani se mi nějak nechce...ale co se dá dělat.

lupinpupin
20. únor 2011

@mysycka byli jste s manželem na prvním umělím?

mysycka
20. únor 2011

@lupinpupin jj na prvním a snad taky posledním 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru