Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

lipetra
14. črc 2011

@ami33 Ten nas kope taky hodne po jidle a pak v noci zacal 🙂

marketas1
14. črc 2011

@lipetra tak "Toníček" si kope,jak se mu zachce a v noci teda zatím nekope

ami33
14. črc 2011

@marketas1 tak u nás bylo ráno v 8 hodin 30 stupňů...teď se to protrhalo a neprší, měla bych nakoupit, bůhví co ještě přijde.
@lipetra a po kávě kofeinový, sem si dala v úterý jak jsem byla v práci presso a jako Maradona hadra 😀DDD

lipetra
14. črc 2011

@marketas1 No minule v noci nam lozili kocouri po zahrade a nas pejsek to nemohl pripustit, tak bezel ven je vyhnat a pak jak stekal, tak maly kopal az do rana, pac jsme ho asi vzbudili 😀

lipetra
14. črc 2011

@ami33 Jo tak po kave, to znam🙂 To dela to same 🙂

marketas1
14. črc 2011

holky, tak u nás ani po kávě nic moc 🙂

marketas1
14. črc 2011

haló,kde jste kdo?

marketas1
14. črc 2011

no nic, já se loučím, hezký zbytek dne,pa

kajka_37
14. črc 2011

sem se nějak zapracovala huž sem tu, je tu ještě někdooo?

lipetra
14. črc 2011

Tak hezky patek i cely vikendik🙂Ja mam zitra volniko, jdeme na svatbu🙂 Tak paaacko tehulinky. 🙂

ami33
14. črc 2011

Pro ty co je žahá žáha:

Jak ulevit pálení žáhy
Pokud Vás během těhotenství trápí pálení žáhy, pak Vám možná pomohou následující rady:
Vyhýbejte se kořeněným a tučným jídlům.
Omezte pití kávy a nápojů obsahujících kofein. Nepijte perlivé nápoje.
Vyhýbejte se konzumaci kyselých džusů z citrusových plodů, ovšem zároveň nezapomeňte, že budete muset zajistit přísun vlákniny z jiných zdrojů. Dobrými zdroji vlákniny jsou například celozrnný chléb, neloupaná rýže, celozrnné cereálie a ovoce a zelenina.
Vyhýbejte se, nebo alespoň radikálně omezte, konzumaci čokolády (je nám líto, ale je to tak).
Jezte v malých porcích, ale často, a určitě ne těsně před spaním.
Před každým jídlem vypijte sklenici vody, napomůžete tím lepšímu trávení.
Po každém jídle si dejte žvýkačku. Ta podporuje tvorbu slin, jež neutralizují žaludeční kyseliny.
Před spaním vypijte mléčný nápoj, mléko neutralizuje kyselý obsah žaludku.
Z dlouholetých zkušeností našich maminek víme, že jim pomáhají třeba i mátový čaj či syrový česnek (samozřejmě že ne dohromady!). Pokud nesnášíte čerstvý česnek, zkuste česnekové tablety.
Pálení žáhy se také můžete zbavit tak, že si na spaní dáte pod hlavu polštář navíc.
A konečně, Váš lékař Vám může předepsat antacidum, což je lék na snížení kyselosti žaludečního obsahu. Některé volně dostupné prostředky ovšem nejsou pro těhotné vhodné, takže se vždy poraďte s lékařem.

marketas1
15. črc 2011

Ahoj holky, krásný den přeju! Konečně pátek,huráááááááá 🙂

kajka_37
15. črc 2011

Bré ranko 🙂

cell
15. črc 2011

dobré ránko, jak já jsem ráda za pátek, tenhle týden je fakt brutus ...

kajka_37
15. črc 2011

@cell copak? náročný? a co teprv víkend, to jdete na svatbu 🙂

cell
15. črc 2011

@kajka_37 : jojo, samý složitosti ..... se těším, že si na svatbě užiju nějaké lahůdky, mňam. Jak dopadl oGTT??? 😕

marketas1
15. črc 2011

ahojky!
@kajka_37 už máš výsledky cukru?

kajka_37
15. črc 2011

@cell
@marketas1 holky mám si volat po 11... tak ještě chvíli....

cell
15. črc 2011

@kajka_37 : tak držíme!

kajka_37
15. črc 2011

@cell kuju 🙂
bylas juknout na ten kočár? 😎

kajka_37
15. črc 2011

já viděla včera perego a přišlo mi že se ten prcek v té korbičce skoro ztrácel 🙂)

cell
15. črc 2011

@kajka_37 : půjdeme dneska na ty háje okouknout ty gessleiny + tam mají i teutonky i mutsíky, tak uvidíme 🙂

perego vůbec neznám ..... jinak jsem si včera od jedné maminky tady z koníka kupovala hrací deku a ta měla bugaboo a to je taky hodně příjemnej kočárek na ovládání+navíc ta korbička byla teda fakt obrovská

marketas1
15. črc 2011

@kajka_37 @cell do peréga jdu já 🙂

@kajka_37 co ty výsledky?

ami33
15. črc 2011

Hojte holky, kde se flákáte při pátku? Já mám dneska opět akční den tak furt někde lítám,ale než jsem dojela z práce, tak byly vyměněny hlavní dveře do bytu, tak už jen dodělat ty síně a můžeme rodit.
@kajka_37 Tak jak? už máš ten cukr? mě se to krátí...už v úterý...oni tam píšou abych dodržela příjem sacharidů,ale co já vím, já sladký nejím, teda jen hjodně ovoce, ale to stačí ne?

marketas1
15. črc 2011

@ami33 stačí, když budeš jíst normálně jak každodenně jíš a nebudeš omezovat cukry, aby výsledky nebyly zkreslené....

ami33
15. črc 2011

@marketas1 tak jdu v úterý a o víkendu si něco sladkýho vždycky dám ke kávě a nebo zrmzlinu, ta má taky cukry

ami33
15. črc 2011

@marketas1 Tak jako jela jsem teď z Valmezu do Rožnova a v rádiu říkali, že hoří lesy na ostrově Brač a já tam mám všechny svoje nejmilovanější....mě jebne....a to mi ráno zvonil mobil od mamky a sem to vzala a tam jen nějaký švitoření s někým a nic. A prej 50 hasičů tam zasahuje a nějaký městečko i evakuovali ☹

ami33
15. črc 2011

hm...takže už 150 hasičů a 200 evakuovaných

marketas1
15. črc 2011

@ami33 neboj, to bude dobrý, my byli na Zakynthosu a když tam hořela velká část ostrova a koukali jsme,jak lítají letadla a hasí a my jsme byli v pohodě a druhý den jsme jeli na výlet lodí kolem ostrova a viděli to spáleniště....Neboj, bude to o.k.
A já jdu taky na cukr v úterý a přemýšlím, co o víkendu upeču 😀

marketas1
15. črc 2011

chci dělat na zítra svíčkovou, mám naložený maso, nachystanou zeleninu a jediný co nemám, je petržel. projela jsem albert,billu i hypernovu a nikde ☹ Mě jebne ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru