Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

lipetra
19. zář 2011

@ckaty No me rikalo uz par kamaradek, ze normalne takhle v jejich okoli si nektere jejich zname priplatily u porodnika 5 tisic, aby jim udelal cisare...me to prijde jako moc, hlavne kdyz si clovek plati takove nehorazne penize za zdravotni pojisteni...

ckaty
19. zář 2011

@lipetra tak to je husty..to sem jeste neslysela.. cetla jsem sice,ze "star" si vetsinou objednavaj cisare..protoze to "maj bez prace/bolesti",,,ale porad je to operace a mam kamaradku,ktera porodila pred par mesicema cisarem,protoze mimi melo snuru kolem krku..a nemohla se pak rozkojit...jizva ji dlouho bolela..nemohla zacit hned posilovat jak chtela... No vsechno ma svoje pro a proti..ale platit za to..a jeste takovejch penez..to je zlodejna 😠

lipetra
20. zář 2011

@ckaty me to prijde taky zlodejina...me nejde o bolest, ale spis se fakt bojim, aby se nekde nezaseklo a nemuseli ho vytahovat klestemi, chuderku naseho malyho...mno zitra uvidime...
me rikal kamarad, ze jejich mala je cisarem a ze se furt vseho leka...pry je to normalni po cisari...

ckaty
21. zář 2011

@lipetra tak drzim pesti dneska 🙂

lipetra
21. zář 2011

@ckaty Tak jdu 5.10. na cisare...Doktor to navrhl sam, pry je to u teto skoliosy vhodnejsi, ale asi budu muset celkovou narkozu, nevim jak by to udelali s epiduralem, kdyz mam zada jak paragraf...hlavne, ze je vse v cajku. Ted jen obehat ty predoperacni vysetreni, ufff a pristi ctvrtek jdu na monitor a do poradny zas.

ckaty
21. zář 2011

@lipetra tyyy brdo 5.10.... 🙂 tak ty uz vis datum to je hezky 🙂 a ses uz klidnejsi ne? 🙂 ..

lipetra
21. zář 2011

@ckaty no jo, kdyz je to planovany, tak ti to reknou hned kdy mas termin, vetsinou se to planu po 39tt...klidnejsi uz jsem...predstava jak se nekde zasekne a tahaji ho klestemi nebo vakuem, no ani nemyslet...

ckaty
22. zář 2011

@lipetra klestema je blby..takhle rodila nekolik hodin kamoska svyho syna...a uz nechce zadnej dalsi porod..prej to byl masakr. ☹ no mne rekli,ze v 36.tydnu /34.mi zacina zitra/ takze za 14dni mi reknou termin na 38.tejden...takze taky budu vedet datum plus minus presny,protoze co sem slysela o vyvolavackach taky nic moc..radsi bych rodila az bude mimi pripraveny..praskne mi voda..jako pri Nikki...no ale hlavne aby bylo vse ok..

dukie
22. zář 2011

Hezký den děvčata... my máme termín až začátkem prosince... můžu se k Vám občas na chviličku přidat do party? 🙂

ckaty
22. zář 2011

@dukie to je jasny🙂 vitej 🙂

lipetra
23. zář 2011

@ckaty budu drzet palecky, to obcas clovek slysi horory...ja jsem rada, ze ten cisar je planovany.

chlebenka
23. zář 2011

@ckaty Ahoj holky, taky jsem tu nová a můžu se taky k vám občas přidat do party? Už si píšu s holkama na výbavě pro mimi. Mám termín podobně jako Dukie 2.12. Dnes začínám 31tt. Hezký den 😉

ckaty
24. zář 2011

@chlebenka to je jasny 😉

duffnee
24. zář 2011

ahojik taky se ráda přidám jsem 34tt .... a zatím se držíme doma už mám 3letého chlapečka tak sme chtěi pro něho sourozence at nezůstane sám 🙂
🙂

ckaty
25. zář 2011

@duffnee to jste udelali dobre 🙂 ..ja sem chtela po 2 letech taky pro Nikki sourozence,ale jeji tatinek rikal az mi pridaj v praci..az ti bude 30let..az az atd. takze bude mit Nikki sestricku po skoro 10letech..ale zaplat panbuh za ni 😉

duffnee
25. zář 2011

ahoji, dnes to těm maminám opravdu neusnadňují.. mě skončila mateřská 30.6. a musela jsem se evidovat na pracáku takže podpora 3 500 dva měs. pak další dva měs. 2 900,- a pak 1900,- nebo tak nějak no děs.to aby ten chlap vydělával já nevím kolik aby se ta rodina uživila. ale práskly sme do toho nebo oni to stejně pořád mění a než čekat tak bychom se toho druhého ani snad nedočkali a stát se stejně nepředá :( tak hlavně že ste se toho druhého dočkaly jen možná školda že už si tolik nevyhrají :( ale máte výhodu že máte první holčičku ty se většinou starají a baví je to,kluci už sou v tomhle jiní.tak si to užívej a kdy máš termín?? 🙂

duffnee
25. zář 2011

jo a mateřskou mi stáhnou asi na 4 roky.. 9 měs 7 600.,- a pak 3 800,- děs. ale říkala jsem že po 3 letech půjdu do práce.. to se nedá být s takovýma peněžma doma :(

marketas1
29. zář 2011

@mannadela ahojky,tak jak,pořád 2v1? Pojď za náma na fcb!!!!!!!!!!!!!!Ilča už má Dominička doma,už docela dlouho....Když tak mi pisni do IP,sem fak chodím moc málo

ckaty
30. zář 2011

@duffnee tak to je sila:-O...termin 11.11.,ale budu muset na vyvolavani kvuli trosku zvysenemu cukru o 14dni driv☹

ckaty
30. zář 2011

@marketas1 ahoj market 🙂

duffnee
30. zář 2011

@ckaty tak to budeš mít jak já a nebo ještě dřív 🙂 já mám termín 4.11. 6.11. a 7.11. 🙂 od dalšího týdne budu chodit na ozvy.. už začíná dost tvrdnout bříško tak snad to nepříjde dřív 🙂 tak se drž 🙂

dukie
1. říj 2011

Děvčata, jak druhé těhotenství zvládáte? Líp? Hůř než to první? Já si vždycky myslela, že to druhé už je tak nějak "s přehledem", ale zdá se mi, že to zvládám daleko hůř než poprvé. Zvracením (které tentokrát trvalo ještě na počátku 5. měsíce) počínaje, přes opravdu šílenou únavu, bolesti zad (dostavily se bolesti až pod hýžděmi, paní doktorka pravila, že se s tím nedá moc dělat, žádný zázračný cvik na to prý není, prostě zatnout zuby a vydržet) až k slabostem ve 3. trimestru (když jdu a zastavím se třeba u přechodu na červené, mám pocit, že půjdu k zemi, musím se soutředit na dýchání a pokud možno popocházet)... a teď mi přijde, že se přidává ještě i nějaká psychická nepohoda... kolikrát si říkám "už aby miminko bylo venku a já se pomalu vracela do normálu"... a pak si vzpomenu, jak jsem se těšila s prvním synem, až bude konečně venku (měla jsem dost nadváhu a pohyb už byl koncem těhu fakt masakr)... a když se narodil, vzpomínala jsem, jaká to byla pohoda, dokud byl v bříšku. 😀

ckaty
2. říj 2011

@lipetra Ahojky!myslim na tebe..uz jen 3dny a budes drzet malyho v naruci 🙂 🙂 drzim moc pesti at vsechno dopadne ok a jste oba vporadku 🙂

ckaty
2. říj 2011

@duffnee 🙂 tak mne reknou presny datum za par dni,ale asi to budem mit tak nak stejne 😉

ckaty
2. říj 2011

@dukie ja sem byla poprvy tehu pred uz skoro 10lety..takze o 10let mladsi a asi je to i znat...u prvni holcicky mi bylo spatne,ale u tyhle druhy uplne mega spatne..zhubla sem 5kg na zacatku..u prvni sem jen kynula,zada bolej az ted poslednich 14dni a u prvni boleli asi stejne..a nic nepomaha..masaz ani balon na kterym doma hopsam...a viz.slabost..tak to sem u prvni nemela zato ted porad..a taky uz ji chci mit venku..takze asi taak..napodobne 😉

lipetra
3. říj 2011

@ckaty no jo uz se to krati, za dva dny budeme na svete🙂...nakonec jdu na cisare epiduralem, tak snad bude vse v cajku a budeme oba v poradku, zdravi je nejdulezitejsi...!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ckaty
4. říj 2011

@lipetra tak uz jen 1 den.-) presne pred 2lety se mi narodil synovec..v porodnici v neratovicich...sestra uspala rocni dceru a odjela si porodit 7km ..a malej byl za 3hodky venku 😉 S epiduralem to bude super..takze uplne nejlepsi varianta 🙂 😎 urcite vsechno dopadne ok 🙂 tak dneska hodne odpocivej at mas na zitra a na potom hodne sil 😉 ...ja uz chci takyyy! 🙂

lipetra
12. říj 2011

Ahojky dne 5.10. v 11.50 se nam narodil Jirik, meri 44 cm, vazi 2690 g, sice je to drobek a brzy to dozene🙂Uz jsme konecne doma!!!

ckaty
13. říj 2011

@lipetra jééé to je krása..moc gratuluju!!!...koukam se narodil na samy 111,55,000... 🙂 takhle na fotce nevypada jako drobek,ale jako poradnej chlapak 🙂 je hodnej..spinka hezky? papa?po kom je? jakej byl porod?..povidej 😵 ja uz se taky nemuzu dockat...uz mi zase prozmenu rekli,ze mi to nebudou vyvolavat..tak zase nevim presny datum 😲 🙂 ...jo a pritel me pozadal o ruku...a pristi sobotu mame termin rychlosvatby..jen se svedkama..vcera sme to vyrizovali..tak snad do ty doby neporodim 😉

lipetra
13. říj 2011

@ckaty Jeee obrovska gratulace k svatbe, to je krasny. Moc ti to preji.
Tak porod byl celkem v pohode az nato, ze mi nemohli napichnout ten epidural, nakonec se jim to podarilo, ale moc nizko, tak kdyz rizli, tak jsem to citila a tak me museli celkove uspat. Pritelovi nic nerekli a ten sedel v te pripravne pro otce v munduru a po 45 minutach slysel rev a hned vedel, ze je nas. Tak ho vzali do boxu, mohl si ho pochovat a o me mu nic nerekli, tak je tam serval a teprve sanitar mu neco rekl, no pristup jak hrom. Na JIP jsem trpela jak kun, pac me boleli zada i jizva, ufff. Tak prvni noc jsem nespala. Ale zas kdyz mi dali maleho do ruky, tak jsem na vse zapomnela. Je cely tata. Je zlaty, spinka, krasne papa a uz zacina i komunikovat s nami. Tak si to uzivame.
Mno tobe se to taky blizi. Uz jsi nervozni? A uz mas vse nachystane?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru