Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

evcikevil
autor
2. bře 2011

@checule Ahojky,mám termín porodu 20.10. tak to jsem zvědavá,jak se bude chtít drobečkům ven,jestli to trefí 🙂Jinak gratuluju,po 2 letech to musí být úžasný pocit viď?

checule
2. bře 2011

@evcikevil
Je to fantastický pocit. Po skoro dvou letech jsme podstoupili naše první IVF a podařilo se nám to hned napoprvé, což je úžasný! Včerejší první ultrazvuk jsme oba s manželem obrečeli, pořád tomu nějak nemůžu uvěřit.. 😵 😵 😵

@boudovka
Moc děkuju za přivítání a i já dodatečně všem gratuluji k pozitivním testíkům a všem těm malým loupežníčkům, které teď nosíme a opatrujem ve svém bříšku 🙂

ami33
2. bře 2011

@checule Vítej mezi námi, já jsem taky jedna z těch co nám vyšlo IVF na první pokus, strašně jsem tomu věřila, i když jsem věděla, že jsou i jiné scénáře,ale podařilo se. První utz mám taky za sebou a už se těším na druhé za 5 dní, kde by už měl být vidět počet srdíček. Nechávali jsme zavést dvě morulky? Kolik broučků vy čekáte?

checule
2. bře 2011

@ami33
Ahojky, my jsme si nechávali zavést 2 embryjka a jedno z nich se chytlo 🙂 Doktor říkal, že je to ak lepší, že bude mít víc místa v bříšku a my si ho víc užijem.. Ultrazvuk nám to potvrdil, je tam jen jedno a krásně roste - co si přát víc 😵
I já jsem věděla moc dobře, že první IVF nemusí hned vyjít, děsila jsem se toho, že budem muset stejné martyrium podstupovat několikrát než uspějem, ale někde uvnitř jsem byla přesvědčená, že to vyjde - a vyšlo. Ona ta psychika dělá taky hodně...

boudovka
2. bře 2011

@ami33
@checule Holky, já vás děsně obdivuju, dostat se až k IVF musí být děsný nervy. My se nesnažili moc dlouho a stejně jsem byla na nervy.

misell
2. bře 2011

Ahoj holky, teda vy jste se tady rozjeli 😀 . My jsme se snažili skoro půl roku než to vyšlo a taky už sem měla nervy na pochodu, jestli to vůbec půjde. Fakt vás obdivuju já bych to asi takhle dlouho nevydržela, ale každopádně gratuluju ke zdárnému početí 😉 🙂

clloi
3. bře 2011

Ahojte holky, můžu se k vám přidat? Vyšlo nám 2x IUI, poprvé to sice skončilo špatně, ale zadařilo se i podruhé a sem v 6tt. Pokud pujde vše dobře, tak se mimi narodí koncem října 😵

xxxluci
4. bře 2011

Ahoj holky. Muzu se pridat do diskuze a zeptat se na nektere veci? Vypada to, ze jste tady velmi zkusene, ty zkratky pouzivate, jak lekari 🙂

gibi
4. bře 2011

Ahojky holky,

můžu se přidat??? Včera u doktorky potvrzené těhotenství🙂 Dnes ješt budu volat kvůli výsledkům HCG z krve.Další kontrola mě čeká v pondělí 14.3.
Těhotenské testy pozitivní zhruba týden. Poslední menstruace 31.1. 2011. Jsem hrozně šťastná, ale i vystrašená, jelikož už mám za sebou nějaká nezdařená těhotenství. Ale teď už to musí vyjít!!!!🙂Všem přeji ať je vše v pořádku a můžeme si užívat krásné těhotenské léto🙂

tehuli
4. bře 2011

Všem nově příchozím těhulkám gratuluju a držte se!!nějak to tu vázne ne?🙂.....já se ted tak napápla..:D rajská polívka a špenátek s brambůrkem a vejce;) výborný ale sem uplně plná.. 😀 😎

clloi
4. bře 2011

@gibi ahoj, tak sme na tom skoro stejně 😀 já měla poslední MS 24.1. a taky mám trochu strach, aby bylo vše v pořádku, ale věřím, že tentokrát to vyjde 😵 😉
@tehuli tak já sem se taky pěkně přecpala 😀 jestli to takhle bude pokračovat dál, tak se zachvilku neunesu 😀

dlouhan
4. bře 2011

Ahojky,hlavně buďte,holčiny,v psychické pohodě,protože od ní se odvíjí úplně vše...jsem,dnes na den přesně,v 5.tt...těhotenství chtěné,plánované a zadařilo se po půlročním "snažení"...a to,že jsem otěhotněla jsem věděla ihned jak se to stalo...doma mám už jedno 18.leté "mimi" 🙂...

tehuli
4. bře 2011

@clloi jj to já taky 🙂 jsme v tom spolu já jsem ve 13.tt a zatím 2kg...🙂 ale tak prej jsem hubenour ...tak mám narok přibrat i 18🙂 prej...tak bojím bojím..

tehuli
4. bře 2011

@dlouhan jj to je základ...trošku si někdy říkám že mě to štve a váhu řeším...ale pak se uklidním a říkam co...pak to dám snad dolů🙂

boudovka
4. bře 2011

Holky kdy už bychom měli právo přibrat, když ne teď🙂 Jsem taky dost hubená a ségra přibrala při obou těhotenstvích 20 kg, takže tuším, co mě čeká.

gibi
4. bře 2011

No jasně, kdy jindy přibrat než teď, tak hurá do toho a jdu si dát medovník!! 🙂

dlouhan
4. bře 2011

Sladké ano,ale vše s mírou 🙂,hrozí těhotenská cukrovka...
Ale je fakt,že mám pořád chuť na dortíky,zvláště ty šlehačkové...

boudovka
4. bře 2011

Já na sladké vůbec nemám chuť, žrala bych jenom majonézu. 😒

maja38
4. bře 2011

@mannadela
Ahoj, já to zjistila dneska.....teda, po inseminaci, po poslední, už jsme měli schválené IVF🙂. A dneska jsem viděla larvičku, krásně jí tlouklo srdíčko🙂. Píšeš, že ti zakázali zumbu - proč? Já jsem asi na zumbě závislá, chodím 2xtýdně, a moc si neumím představit, co budu dělat jiného.....ležet a tloustnout? Já naopak myslím, že zumba hodně pomohla - protože předtím jsem chodila na kurz cvičení podle Mojžíšové a cvičila jsem to (nepravidelně) doma a je to v podstatě velmi velmi podobné, jenom na hudbu.....
Dneska budu psát cvičitelce, jestli můžu cvičit nebo ne, tak sem můžu dát odpověď, jesli vás to bude zajímat. Maja

gibi
4. bře 2011

@maja38 Ahojky, já jsem také cvičila Zumbu. Jsem instruktorka. Pokud je těhotenství v pořádku tak klidnější pohyb nevadí, ale tělo by se nemělo moc zahřívat a neměla by jsi cvičit ve velkém tempu. Spíš zvolna a lehce, žádný velký zadýchání a pocení. Já nevím jak jsi na tom se sportem, ale pokud jsi neměla dříve nějaké problémy, tak by to vadit nemělo, ale nic nepřehánět!!! Já jsem raděj se sportem zatím přestala, na procházky chodím, cvičím jogu a lehoulince Zumbu ( také závislost), ale přestala jsem předcvičovat a na hodiny Zumby teď raděj také nechodím. Mluvila jsem o tom s dr. a ta doporučovala hlavně klídek a pohodu. Ale každý to má jinak a já mám za sebou bohužel už špatné zkušenosti hodně jsem sportovala a právě jsem potratila, prý jsem pak měla málo energie na udržení špunta. Ale je fakt , že já to přeháněla . Cvičila jsem každý den a někdy jsem předcvičovala i dvě hodiny denně. No uvidíš..... každopádně gratuluji k těhotenství!!!!!!! A přeji ať je vše v pořádku a v pohodičce🙂

gibi
4. bře 2011

@dlouhan No právě, taky mám chuť na sladké a to jsme dřív moc nemívala, hlavně mám pořád žízeň. Ale představa těch dortíků je nádherná......🙂

tehuli
4. bře 2011

@boudovka hele koukám, že my dvě toho máme společného více:D tu majonézu taky můžu a krabí salátky, a takový ty prasárničky salátky s majonézou...kávu tu ty taky můžeš co aspon občas..:( sice bychom asi neměly ale mám pak lepší tlak:D a jsi taky ve 13.tt.... 😉 asi bych toho našla více..🙂 myslím že jsi taky něco málo přibrala tak jako já 😀 😝 ......atd...

tehuli
4. bře 2011

@maja38 to ti neporadím..vím, že kámoška dělala aerobik a taky ji ho Dr. zakázala kvuli těm otřesům a namáhání břicha....tak uvidíš..

checule
4. bře 2011

Ahojky vespolek,
já jsem po IVF a dovoleno nemám téměř nic - bohužel jsem na rizikovém, takže pro mě je sport a jiné "náročnější" aktivity naprosto tabu. Mám povoleno jen plavání a procházky se psem. Moje procházky se psem ovšem připomínají spíš wrestling, protože máme doma takový nevychovaný telátko, který váží víc než já sama ( alespoň prozatím 😉 ) tak mi kolikrát přijde, že po hodinovém spinningu bych nebyla tak zdachmaná jako po desetiminutové vycházce se psem 😀
Jinak chutě zatím žádné nemám ( jsem 7tt+1 ), jen trpím na záda. Bolí mě dole v kříži a to po celý den. Moje máma mi říkala, že měla úplně ten samý problém, když čekala mě, který jako zázrakem sám zmizel paradoxně někdy kolem pátého měsíce.. Jedinné co jsem si všimla je fakt, že mnohem víc piju a mám naprosto katastrofálně suchou pokožku na celém těle 😒 Taky se mnou pěkně cvičí hormony. Dneska jsem se rozbrečela v samoobsluze před regálem se zmrzlinami, protože neměli "tu mou" 😅 No ale pokud zůstane jen u toho, tak to snad nějak přežiju 😀

boudovka
5. bře 2011

@checule Já brečela nad kelímkem jogurtu, protože v něm byly višně rozházený a nebyly uspořádaný 😎

boudovka
5. bře 2011

@tehuli Majonéza a kafe.To jsou moji favoriti. A poslední dobou mám chuť na víno. Podle kamarádky porodní asistentky si můžu dát sklenku, až bud 13+0, tzn. od úterka. Dám si asi ve středu, oslavím screening.

tehuli
5. bře 2011

@boudovka JÁ JSEM ODE DNEŠKA 13PLUS0 ŽE BYCH SI DALA TAKY MÁM CHUT NA NĚJÁKÝ ČERVENÝÝ.🙂

boudovka
5. bře 2011

@tehuli Dej si, možná je to na tlak zdravější než kafe. Jak já se těším. Včera u nás byli kamarádi a vypili s manželem 4 láhve, já záviděla, ale z každý láhve jsem aspoň trochu, jen tak jsem smočila ret. Bylo to úžasný, chce se mi plakat, když vidím, jak mi před očima mizí zásoby z Moravy.

tehuli
5. bře 2011

JJ VĚŘÍM A ODKUD JSI?JÁ Z OLOMOUCE, TAKŽE TAKTÉŽ MORAVÁK🙂)

boudovka
5. bře 2011

@tehuli S Moravou mám společnou jen vášnivou lásku k vínu a sousedy z Moravy. Jinak jsem čistokrevný Pražák.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru