Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mannadela
8. čer 2011

@lipetra A nemluvila taky o tom, jak dlouho ta bolest trvá? Jestli se to jako bude povolovat až do porodu, nebo jestli se to povolí a pak to dá pokoj? Tyjo, absolutně si neumím představit, že bych byla takovejhle chromajzl až do konce září 😨 😖 .

lipetra
8. čer 2011

@mannadela to nerikala

marketas1
8. čer 2011

@mannadela ty jo, tak to ne, nebolí a ani jsme o tom neslyšela, tak jsem ráda, že o tom mluvíš, kdyby mi to začalo, ať vím, od čeho to je....
@lipetra jé, ty jseš ták hodná! Kujíííí 🙂

marketas1
8. čer 2011

@mannadela ☹ se zkus zeptat na gyndě, jestli třeba na to něco pomůže, cvičení nebo něco... ☹

lipetra
8. čer 2011

@marketas1 Neni zac, snad tam neco najdes. Ja koukam sem, na sbazar a na mimibazar 🙂
Tak jsem prave objednala chuvicku 🙂

mannadela
8. čer 2011

@marketas1 No, já o tom právě vůbec neslyšela. Pak mi to začlo a bylo to horší a horší. Tak jsem přemýšlela, kdy jsem kde spadla na zadek, ale nemohla jsem nic vymyslet 😀 . Zadala jsem si na net bolest kostrče a ona mi vyjela přímo bolest kostrče u těhotných. No, já na to koukala jak jójo. Pak jsem večer říkala ze srandy manželovi, že tohle vědět (že budu mít nakonec zadek jak valach), tak bych radši nějaké dítě adoptovala. Hned jsem se ale musela Viktorce omluvit, že dělám tak blbý vtipy. Každopádně jsem z toho vedle. Ta bolest je děsná a ještě představa, že mi po porodu zůstane široká zadnice 😖 ... Chjo, a to jsem si nechala v září zúžit asi 8 kalhot - před dvěma lety jsem něco zhubla a bylo mi líto, že ta kaťata zahálejí ve skříni. No, a teď mi po porodu ani nebudou, béééééé ☹ .

marketas1
8. čer 2011

@lipetra tu si chci půjčit od kamarádky, tak zatím vyčkávám 🙂 A teď tady máme na opravě auto, co zaváží květinářství, tak jsem si koupila orchidej 😀
@mannadela třeba to zase zhubneš, ještě neplač!

lipetra
8. čer 2011

@marketas1 no ja jsem dostala tip a koupila jsem chuvicku za 1500 Kc novou, tak ji o vikendu vyzvedneme, stejne musime pro svetla 🙂

mannadela
8. čer 2011

@marketas1 zítra jdu na kontrolu, tak se doktorky zeptám, jestli na to něco pomáhá. Ale co se toho zadku týče, tak si myslím, že to bude nevratné. Neumím si představit, že by se mi ta pánev zase smrskla. Přeci jenom jsou to kosti...

marketas1
8. čer 2011

@mannadela tak mě teda narostly fest boky, ale kosti asi drží.

Holky,papa zítra, pádím

ami33
8. čer 2011

@marketas1 ááá už vím, tak to jsme skoro sousedky hehe, no já do Olmika právě teď nejezdím co jsem těhu, naši jezdí k nám, hlavně stěhovat nábytek a mamka mi minule umyla všechny okna,ale měli bysme jet v létě jednou na otčínovu 60-tku,ale nevím kerej měsíc, no uvidíme, bymse se domluvili.

lipetra
8. čer 2011

@ami33 No neni vyhoda byt tehule 😀

ami33
8. čer 2011

@mannadela no neke Adélko hehe, já se totiž k té kostrči nedostala,ale mě bolí jako cosik v kostrči, když třeba ležím na zádech a se chci rychle převalit nebo vstanou, tak jako mě tam zatrne úplně bolestí, nikdy předtím jsem to neměla. Dnes poprvé jsem to hledala na netu a dočetla jsem se že to může být, že se prostě tělo dost fyzicky mění, můžu to říct dr.ale podle toho co jsem se dočetla na etu, mi řekne že to k tomu patří,ale zeptám jsem, jsem člověk zvědavý, když už. Teda já netrpím jak kůň mě se to stane sem tam a jak píšeš roztahování pánve a tak, teprv mi to možná začně, jako třeba při vstávání mě to nebolí, i když včera v jídelně na židli auuuuuuuuu, už si vzpomínám, no asi to začíná tak nenápadně, rozhodně nejsi sama.

ami33
8. čer 2011

@mannadela já teda nevím,ale když se může pánev zase roztáhnout, tak co by se nemohla zase stáhnout, já jako taky nechci bejt širokopánevník 😀

ami33
8. čer 2011

@lipetra no to je,a zatím si libuju že budou 3 babičky, to je taky výhoda, dokud teda některý nezačne houkat na maják 😀

ami33
8. čer 2011

@lipetra tak jsem dostala na byťáku 1500 přeplatek, můžu utrácet na bazárku hehe, dělá tam moje double tchýně a jako ona chtěla holku, tak myslím, že doma jak to dneska řekne, že se tchán opije,ale on by se opil , i při holčičce

mannadela
8. čer 2011

@marketas1 ahojka 🙂

ami33
8. čer 2011

holky, tak na kolik teda přijde to poštovný, když třeba chci poslat jednu sukni dlouhou, nemáte představu? taky mám něco na bazárku a nikdo nekupuje,asi to mám drahý,ale já to mám už i s poštovným,ale lidi asi vidí vysokou cenu...ostatní dávají bez poštovného a pak to řeší přes 10 mejlů.

lipetra
8. čer 2011

@ami33 ty mas tri babicky? my jen dve a jednoho dedecka 🙂

lipetra
8. čer 2011

@ami33 Me prijde pristi tyden vyplata, tak zacnu taky vesele utracet🙂

ami33
8. čer 2011

tři babičky a tři dědečky, dvojí kousek od nás na dědinách a naši Olmik no. Manželovo rodiče mají přehozené manželství. Dnes mi tchýně č.2 říkala že prej už bude v říjnu vozit, sem jí říkala, že klíďo, že se aspoň vždycky dospím.

ami33
8. čer 2011

@lipetra no já už asi moc ne, udělám si seznam, co už mám a co ještě je potřeba, jako můžu kartáček s hřebánkem, vlastěn jo manžel dodělá pokojík o víkendu, tak můžem už koupit vaničku a přebalovák. Jen nevím jestli už tam nastěhovat i postýlku,ale to mi přijde brzo, se na to bude 4 měsíce prášit.
Jo jinak nahazuju nové téma...očkování novorozenců...kolik to všechno stojí by mě zajímalo, tchýně č.2. mi dnes říkala že prej tak za všechno 7 tisíc, sem jí řekla no co bude to drahoušek. Zkusím ještě zjistit od kámošky až se uvidíme.

mannadela
8. čer 2011

@ami33 Hahaha, vítej mezi budoucíma širokopánevnicema 😀 . Já teda nevím, jakým zázrakem by se to zase stáhlo zpátky 😖, moc tomu nevěřím. Ale zas na druhou stranu, když říkáš, že se to stáhne, tak se to stáhne... stane se ze mě optimista 😀 😀 . Mně to taky nastupovalo pozvolna - jen občasné píchnutí, prostě sem tam něco. Teď to mám při každém vstávání ze židle, při sedání, při změně sedací pozice. A od včerejška se mi občas děje to, že když už stojím, něco mi tam přeskočí. Je to takovej pocit, jako bys měla v pánvi malej dutej váleček a při zvednutí se Ti v něm přelila tekutina. Fujtajblík 😖

ami33
8. čer 2011

no a jak mi tchýně č.1. nahlásí rozměry postýlky, tak nakoupím matraci, podložku, povlečení 2x, prostěradlo 2x, peřiku a polštářek , baldachýn mám a mantinely taky. Tak snad jsem na nic nezapoměla.

ami33
8. čer 2011

@mannadela no potěš, já o tom totiž dnes ráno zrovna četla na netu a některý ty maminy na to nevzpomínali hezky a prej ještě se na dívali doktoři divně jako by si vym,ýšleli, sakra, že my taky musíme míz po čem houby.

lipetra
8. čer 2011

@ami33 no ja musim koupit zimni veci, sice mam neco slibene od kamosky, ale zatim se k tomu nema, tak nato nespoleham. A snazim se kupovat zas s rozmyslem, ale ne zas kazdou blbost. Ale chuvicku jsem objednala novou. A v sobotu ji vyzvedneme u nas.
To fakt to ockovani stoji tolik? To budeme mit materskou akorat na potomky 🙂
Ty jdes na dva nebo tri roky na materskou?

mannadela
8. čer 2011

@ami33 No hele, já si říkám, že to mám za to, že jsem až do teď měla těhotenství bez problémů - nic mi nebylo, nezvracela jsem ... no, prostě nic. Takže se mi teď někdo závistivej mstí 😀 . Ale čéče u Tebe nevím. Pro Tebe bych musela vymyslet nějakou jinou teorii 😀 😀 😀 . Ty sis toho už vyžrala dost a dost.

ami33
8. čer 2011

@lipetra no mě říkala tchýně č.2. že švagrová prej tolik platila a malá má dneska 5 roků, tak moc jiné to asi nebude nevím, musíme zjistit,aybch začlaa fakt šetřit.

ami33
8. čer 2011

@lipetra já o tom moc nepřemýšlela,ale s tím že budu stejně pořád dělat tak asi na tři, u mě je to asi jedno, i možná pro šéfka bude lepší když budu dýl doma, já budu mít prašule bokem a on ušetří na odvodech a to mám teprve pupek a už mi mluví šéf o druhém dítěti. 😀

ami33
8. čer 2011

@mannadela no hele na mě to fakt nepasuje, já jedině že bych to měla ze solidarity k tobě,ale to mě přijde taky dost blbej důvod, hele pokud se to nebude zhoršovat a zůstane to tak jak je to, tak se to dá přežít.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru