Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

mannadela
15. bře 2011

@ilonne Já mám podle poslední menstruace taky 1.10., podle ultrazvuku se to posunulo na 30.9. Ale bůhví, jak to nakonec bude 😀. Já jsem kousek od Teplic - z Dubí. Jistě to znáš podle slavné E55 😀 😀 . Dřív jsem bydlela v Ústí. Na jednu stranu jsem byla nešťastná z toho, že jsem kus od rodiny a kamarádů, byl to celkem nezvyk. Ale zas na stranu druhou bydlíme hned vedle lesa v baráčku se zahrádkou, máme psíka (toho bych jináč mít nemohla, protože mám alergii), takže ve finále jsem spokojená. Začla jsem tu chodit na cvíčo, takže jsem se seznámila z novými lidmi a nemám pocit, že jsem jen sama s manželem. Taky se vídáme s kolegama od manžela, takže už i kamarády tu nějaké mám. A jináč pracuju v Ústí, takže tak odtržená od všeho starého nakonec taky nejsem 🙂. Ale na začátku jsem z toho byla dost paf.

ilonne
15. bře 2011

@mannadela V Ústí to trochu znám, mám tam babičku. Já jsem cvičila před těhotenstvím, a chci ještě chvíli počkat vzhledem k PN. Tak ještě týden, 14 dní.

boudovka
15. bře 2011

Zdravím po delší době, jak jsem se vrátula do práce, nestíhám číst a psát. U mě všechno dobrý, jen už to v práci všichni vědí, narostlo mi břicho. V pondělí jdu na kontrolu, tak se moooc těším.

boudovka
15. bře 2011

Holky, řešila jste některá koupi bezpečnostního pásu do auta pro těhotné? Klasický pás mě docela škrtí a trochu se s ním bojím.

andy82
15. bře 2011

já ho v prvním těhotenství neměla, když si ho dáš pod břicho, tak se nemůže nic stát, divila jsem se kolik lidí se divilo, že se v těhotenství pásám, až když budete mít velký pupek, tak stačí si vzít do auta ručník, obtočit ho kolem pásu a na oba konce si sednout, myslím, že je to lepší, než dát litr za těhotenský pás

holubice.petra
15. bře 2011

@boudovka já jsem na něj taky koukala na netu a ptala jsem se na něj a slyšela jsem samou chválu...určitě si ho pořídím!! tisícovka mě nezabije 😀

epicharis
15. bře 2011

@andy82 - koukám, že jsme na tom s tím bříškem dost podobně, tedy jak jsem koukala i jiné věci máme dost podobné - téměř stejně stará první dítka, Beroun... Právě o Manduce přemýšlím, má ji kamarádka a využívá jí také hodně. Asi si jí zkusmo od ní půjčíme a uvidíme, jak nám bude vyhovovat. To je škoda, že malému mlíčko přestalo chutnat, ale zase je fajn, že si to "rozhodl" sám a nemuseli jste nijak bojovat. Přesně tak bych si to přála.

@boudovka - také jsem ho v prvním těhotenství neměla a vůbec mi nechyběl, ale možná to bude tím, že jsem dlouho neměla bříško skoro žádné a když pak vykouklo, už jsem moc necestovala. Jsem si vždycky pás naštelovala nad a pod bříško, pěkně mi tam seděl sám, a bylo to. Nikde mě nic neškrtilo. Dle mého, vyhozené peníze.

@holubice.petra - ty jdeš zítra na kontrolu, viď? Držím pěsti, a doufám, že se zítra s těmi dobrými zprávami podělíš i s námi.

ami33
16. bře 2011

@mannadela Ahojky, mam se skvele. Dr. říkal na vizitě, že to vypada hodne dobre, a ze nemam nikam spechat. Budu rada, když mě pusti na vikend,ale nevim nevim no. A hlavně že je vše v poradku. Ja udělat tolik prace co ty, tak jsem davno potratila.

mannadela
16. bře 2011

@ami33 Tak to jsem ráda, že už je Ti dobře a že to všechno dobře pokračuje. Je tu bez Tebe smutno ☹ . Já jsem od toho uklízecího víkendu pořád nějaká mrtvolná, ani se mi dneska nechce jít cvičit. A mám pocit, že jak jsem se radovala, že mi vůbec není nevolno, tak jsem to nějak zakřikla. Pár dní už mám odpolední nevolnosti. Chjo ☹ , snad zmizí tak rychle, jak se objevily.

holubice.petra
16. bře 2011

Tak holky čekáme jedno miminko dle UZ 6+3tt srdíčko už bylo vidět!! fotečku budu mít až ppři další kontrole a ta je příští týden ve středu 😀 jsem tak šťastná 😀 😀

andy82
16. bře 2011

Petra moc gratuluji a buď ráda, že jdeš na kontrolu už za týden, takhle to každý nemá

holubice.petra
16. bře 2011

@andy82 jo jo jsem moooc ráda pan doktor má asi pochopení 😉 😀

ami33
16. bře 2011

@mannadela Drž se holka a hlavne se setri. Nejdulezitejsi je mimi.

gibi
16. bře 2011

@holubice.petra Gratuluju!!!!🙂 Já jdu na srdíčko až příští čtvrtek, už se nemůžu dočkat🙂

gibi
16. bře 2011

@ami33 Ahojky přeji Ti ať je hlavně už vše v pořádku a brzo Tě pustí domů🙂

pelenka
16. bře 2011

Ahoj, tak já se s dovolením také přidávám. Jsem podle UZ 8+4, podle MS nelze určit kvůli nepravidelnému cyklu. Jsem děěšsně unavená a mívám "mořskou nemoc", zvracení se mi bohudík zatím vyhýbá. Tak budu u Vás s dovolením také nakukovat 🙂

holubice.petra
16. bře 2011

@gibi to se nedivím já jdu zase ve středu a už teď se moc těším 😀 😀
@pelenka vítej mezi námi ať se daří 😉

barus25
16. bře 2011

@holubice.petra gratuluji k mimiškovi, a hlavně se šetři. Já jsem k.o. dnes od rána ☹

epicharis
16. bře 2011

@ami33 - možná je lepší být raději pod dohledem, přeji ať je vše brzy o.k. a pustí tě bez obav domů

@gibi - tak to jdeme na kontrolu téměř stejně, já si jen počkám o jeden den déle, také už se nemůžu dočkat

@pelenka - budeme rády nejen za nakukování, ale také za zrpávy o tom jak se vám daří 😉 A už máš potvrzené srdíčko? Asi ano, že? Přirovnání k mořské nemoci mě nenapadlo, ale je to celkem výstižné 😉

pelenka
16. bře 2011

@epicharis srdíčko bylo minulé úterý v 7+3, před tím jsem 2 týdny před tím a to nebylo ještě. teď jsem pozvaná až za tři týdny, t.j. v 10+3 a mimojiné taky 3 dny před svatbou, tak budu prosit o fotečku, byl by to hezký dárek pro rodiče, i když už to vědí. Průkazku už jsem dostala, ale zatím doktorka vůbec neříkala, co bude dál, screening a tak, tak se budu muset asi vyptat...

epicharis
16. bře 2011

@pelenka - gratuluji k srdíčku. Tý jo, 3 dny před svatbou. Kde se budete brát? A jak dlouho jste spolu? V tom 11tt už to bude krásná fotečka miminka. Ale je zvláštní, že ti dr nic neříkala o screeningu. Tuším, tedy jestli si to pamatuji dobře, tak se kolem 10tt chodí na krev a kolem 13tt na utz. To tady v Praze se musí všude objednávat se strašným předstihen, takže počítám, že až půjdu příští týden na kontrolu, dostanu i žádanku právě na ten NT screening...

pelenka
16. bře 2011

@epicharis Bereme se na Kačině, to je zámek u Kutné Hory a v červenci to bude 10 let, co jsme spolu. No krve mi minulý týden brali 3 zkumavky a příště mám přinést i moč, taky je mi to divný, že nic neříkala, kdybych se to tu nedočetla, tak ani nevím, že to existuje. I jsem si říkala, jestli nedělá až ten další screening, co je kolem 18. týdne, chodím na soukromou kliniku k vychvalované doktorce, tak snad by nic nezanedbala.

andy82
16. bře 2011

@pelenka někdo dělá ten screening najednou, takže ti možná vezmou krev až ve 12. týdnu a budou dělat najednou i ultrazvuk

pelenka
16. bře 2011

@andy82 je to mozne, kazdopadne se za ty dva tydny poptam, ona ma vcelku slusne vybaveni, ultrazvuk mi dela pri kazde navsteve, tak je mozne, ze to treba udela i sama...jinak jsem se ted docetla, ze to neni povinne vysetreni a nekdo ho opravdu vubec nedela a ani na nej neposila, tak uvidim, co se dozvim no...

misell
16. bře 2011

Tak mě taky nic moc neřekli, jen že mám jít za 3 týdny na kontrolu a mám přijít na lačno a vzít si sebou moč, ale co mi budou dělat, tak to netušim. Jediný co vim je, že když bude vše ok, tak dostanu průkazku 😀 aspoň něco. Já sem v tomhle jak Alenka v říši divů, vůbec netušim kdy se co dělá a tak.. 😉

epicharis
17. bře 2011

@pelenka - Kačinu znám, byla jsem tam sice jen jednou, ale je to tam moc parádní. Já osobně totiž mám ráda takovou tu elegantní strohost, což pro mě Kačina naprosto splňuje. Také jsme měli svatbu na zámečku, podobného raření jako Kačina 😉 Ty 3 zkumavky byly určo na krevní skupinu, pohlavně přenostné choroby a asi ještě neco. Pravda je, že každý dr na screening neposílá a dělá pak až trepple tensty, které jsou bohužel méně průkazné. Já byla pro jistotu na obojím, né, že bych o to stála, přišlo mi to spíš zbytečné... Určitě se na to zeptej. Za zeptání nic nedáš.

@misell - nalačno, to ti určo budou brát krev na to, co jsem psala víše - krevní skupinu, pohlavně přenostné chorovy atd., raní moč se nosí na každou poradnu, kvůli kontrole bílkoviny. Neboj, do všeho se dostaneš. Já byla poprvé také ze všeho vyjukaná 🙂 Když jsem s Anežkou přišla poprvé na kontrolu, aby mi dr. vůbec potvrdila těhotenství, hned se mě ptala, zda už jsem uvažovala o tom, kde budu rodit. To jsem teprve koukala jak puk 😅 V Praze se totiž musí každá těhotná registrovat ve vybrané porodnici od 14tt a když nepřijdeš v čas, musíš obíhat další, jestli ti někde to razítko do průkajdy dají 😒

mannadela
17. bře 2011

@misell Já si taky připadala jak mimoň 🙂, doktorka mi informace o tom, co mě čeká a kdy, taky nedávala. Pak jsem ale dostala průkazku a do ní mi sestřička vložila podrobný harmonogram 😀... který týden mám jaké vyšetření. I s kontaktama, kam mám volat a co dělat. Tak třeba Tě s tím taky nějak tak podobně seznámí.

snazilka_2011
17. bře 2011

Ahoj holky, nepíchá Vás někdy v podbříšku??

pelenka
17. bře 2011

@snazilka_2011 Ahoj, mně píchá, někdy třeba při kýchnutí či zakašlání fakt hodně

mannadela
18. bře 2011

@snazilka_2011 Ahojka, mě píchne jen občas a to v momentě, kdy se třeba protáhnu nebo zakloním. Tak toho hned nechám a je to zas dobrý. Větší problémy s tím naštěstí nemám.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru