Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
7. črc 2011

@marketas1 jo bude to takový čistý...dětský

marketas1
7. črc 2011

PÍŠE MI KAMARÁDKA, TAK KDYBY MĚL NĚKDO ZÁJEM, POŠLU FOTKY NA MEJL. KOČÁREK MOC HEZKÝ!

Ahoj Markét, chci prodat kočárek. Kupovaný nový pro Viktorku. PC něco kolem 16.000-17.000,-
V ceně korba+vajíčko+sporťák. Vajíčko se zimní verzí - ještě nánožníku. Sporťák možno vozit po směru jízdy i směrem k sobě.
Je ježděný, tak cenu zohledňuju. Přidám i hračku na vajíčko. Neměla by si zájem? Nebo nevíš o někom?
Pokud by si o někom věděla, tak bližší informace a detail o kočárku bych poslala.
Cenu dle dohody, ale myslela jsem něco kolem 6.000,-

marketas1
7. črc 2011

@ami33 ještě nějaký kobereček před postýlku...A časem,až tam budou hračky atd.,tak to bude víc dětský a veselý....takže to mám od tebe schváleno? 🙂

ami33
7. črc 2011

@marketas1 určitě to b ude pěkný a jak malý vyroste, můžete jít do nějaký barvičky. Já jsem dokonce četla, že pro úplně malé mimi je bílá barva nejvhodnější a do postýlky prý.

marketas1
7. črc 2011

@rradka no, oni ti to můžou říct i u normální doktorky to pohlaví, ale náš miláček byl strašný lenocha nehýbal se a schovával se, takže jsme musela čekat až do 21tt na velký ultrazvuk. Ráno jsem si dala kafe, aby se úrcek probral a bylo to v pohodě 🙂
@kajka_37 chjo☹ Co se jim nezdá? ☹

marketas1
7. črc 2011

@ami33 jj, přesně, zatím asi malovat nebudem. manžel sice něco říkal o tyrkysové, ale já nechci, bych musela pak ladit doplňky - zatím ne! A do postýlky teda nevím jaký povlečení, ale čistě jen bílé asi ne!

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já taky nepůjdu do bílého povlečení, taky chci barevné. Jako sem se podívala na meil , jestli tam nemám nějakou práci a mám jako po náladě, fakt ať už jsem na tý mateřský.

kajka_37
7. črc 2011

@marketas1 ad moč měla sem teď týden asi nějaký zánět, sice je na ústupu, ale pro zichr... no a v krvi hodně leukocitů nebo čeho to, ptali se mě na cukrovku v rodině...

woodsova
7. črc 2011

Holky chtěla jsem se zeptat jestli by mi někdo mohl říct když jste přišli na gyndu s tím že čekáte miminko jak Vám to potvrdili? Kamarádka mi totiž pořád tvrdí, že mi měli udělat krevní testy, které mi neudělala a jdu na ně až na konci 3 m. ale to asi souvisí s něčím jiným, nebo se pletu? Už jsem z toho na prášky čekám první miminko a vůbec nevím co a jak se dělá. Navíc jsem si musela najít narychlo novou doktorku, protože jsme se stěhovali. A jaký další testy podstoupím? Kdy jste dostali těhu průkazku?

Prosím o pomoc 🙂

marketas1
7. črc 2011

@kajka_37 chjo ☹ tak snad to bude vše o.k., kdy budou výsledky?
@ami33 moc práce?

marketas1
7. črc 2011

@woodsova krev se bere tehdy, když jsi tam moc brzo a mimi není vidět na ultrazvuku, pokud je vidět na utz, tak krevní testy nejsou potřeba.Srdíčko vám určo tluče, takže krev k potvrzení těhu je zbytečná! 😉

kajka_37
7. črc 2011

@marketas1 jéé to nevím, zeptám se zítra až tam ponesu vzorek....

marketas1
7. črc 2011

@kajka_37 ale neboj, to bude o.k.!

ami33
7. črc 2011

@marketas1 kdyby moc práce,ale top děláš furt dokola jeden domek...lidi si moc vymýšlí, sem nakreslila minulej týden domek a lidi že ještě o metr zvětšit a tam ubrat a tam přidat, si neuvědomují, že jo to musím dělat celé znovu, takový mám nejradši,ale asi jim to šéf naúčtuje, prej bude prémie 5 tisíc,ale už teď vím, že budu mít co dělat abych to s takovýma zákošema zmákla do porodu.

ami33
7. črc 2011

@woodsova jojo mě taky hned dělali ultrazvuka krev mi nikdo nebral.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 ale takový krásný prémie, tak to bych dělala bez mluvení...

michaela_2
7. črc 2011

@rradka ahojky 🙂 volno jsem si užila, klidně by se mohlo protáhnout až do příštího týdne 🙂) a co ty?.........jinak my jsme minulý víkend byli na ještě na kolech - u Třeboně, takže samá rovinka, žádné kopce a předtím jsem si také vyslechla od několika lidí, že kolo v těhotenství není doporučeno.........ale když jsem si o tom hledala víc, tak naopak spousta doktorů říká, že pokud se jede v rozumném terénu - v přírodě, bez velkého drncání a do žádných velkých výšlapů, tak že je to naopak pohyb na čerstvém vzduchu a ten se v těhotenství rozhodně doporučuje. Na tenis zatím také občas zajdu, sice opatrně, takže spíš takové pinkání, ale taky je to venku a to je pro mě takhle v létě daleko příjemnější no 🙂........tak já právě nevím kdy přesně začít s tím těhotenským cvičením..........asi až ještě trochu povyroste bříško 🙂...............a už vybíráš porodnici?

marketas1
7. črc 2011

@michaela_2 taky jezdím na kole, když to jde! Ale v začátku ( první 3 měsíce), se to opravdu nedoporučuje....

ami33
7. črc 2011

@marketas1 jo ale takových zakošů sem už pár měla a je to o nervy, některý mám hotový za 14 dní a s některýma se pižláž několik měsíců, moje nervy, no co ale už to nějak doklepem, peníze se hodí to je jasné, já se za pár hodin zase uklidním.

ami33
7. črc 2011

@marketas1 My byly včera na Radhošti a měla jsem co dělat abych došla k soše Radegasta a zpátky jako a to nebylo žádný vedro,ale zase jsem ráda, že jsme byly celý den venku.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 my jsme byli včera v té Ikei a vedro bylo teda strašný! A s těma zákazníkama, jj, je to na palici, ale jak říkám, prémie krásný, to já nikdy neměla!

cell
7. črc 2011

@kajka_37 : leukocyty v krvi mohou znamenat zánět, ale oni se v těhotenství normálně zvyšují ... nevíš hodnotu?

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no to já si občas takhle vydělám, když potřebuje někdo projekt narychlo a mám na to třeba týden, to pak dělám i doma a o víkendu,ale třeba z toho 15 000 dostanu,ale není to často,ale je to zase za nervy, páč u toho musíš furt sedět a přemýšlet a počítat a hlava ti už třeba nebere a stejně musím. No mateřská to jistí.

michaela_2
7. črc 2011

@woodsova jak psala marketas1 - mě krevní testy dělali i nazačátku, ale bylo to proto, že na ultrazvuku doktorka nic neviděla, takže teprve tím testem se těhotenství potvrdilo 🙂 byl to teprve 5 týden.....kdyby už bylo vidět na ultrazvuku, na krev by mě neposílala...............a průkazku jsem dostala ve 13 týdnu...🙂

kajka_37
7. črc 2011

@cell tjo nevím jistě zda je to ono, 5,27, ještě mrknu do průkajdy, nějaký hodnoty tam opisovala

cell
7. črc 2011

@kajka_37 : to je úplně ok, u Tvého týdne těhulení bych byla klidná i klidně tak do 11 🙂

kajka_37
7. črc 2011

@cell "glykémie na lačno 5,7"

michaela_2
7. črc 2011

@marketas1 je pravda, že nazačátku je to větší riziko .......ale zase nadruhou stranu znám případy, kdy se těhotenství zjistilo až třeba v polovině 3 měsíce - takže do té doby ty nastávající maminky také dělaly všechno jako normálně a bylo to v pořádku 🙂..............my jsme miminko tedy také neplánovali, ale zjistili jsme to hned nazačátku

marketas1
7. črc 2011

@michaela_2 mě brali krev pořád minulej rok, když nebylo nic vidět v děloze a HCG rostlo, ale málo a nakonec z toho bylo mimoděložní těhu, ale teď jsem byla na gyndě a už bylo vidět krásně žloutkový váček a další týden i srdíčko, takže krev nebyla třeba....

kajka_37
7. črc 2011

@cell tak dík za uklidnění 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru