Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

tehuli
24. bře 2011

V 19. týdnu měří plod zhruba 15,5 cm. Při zjišťování délky plodu se měří vzdálenost od temene ke kostrči. Váha plodu je nyní zhruba 240 g tak tohle by mi sedělo na těhu průkazce mi napsal údaj 15cm...ale nevím zda je to délka plodu, asi jo..a 236gramů by do tohodle týdne taky spadalo což se mi nějak nezdá...jsem zmatená, tak se holky omlouvám, ale zapisuje se do těhu průkazky délka mimiška?

cica07
24. bře 2011

Ahoj,já jsem taky nadšená z miminka. Teď jsem ve 12 týdnu. Jak už se na tvorečka připravujete,holky?

beisis
24. bře 2011

@tehuli Mě to nikdy do průkazky nepsali měla jsem to jenom na zprávě pro doktora.

tehuli
24. bře 2011

@beisis jj je to výška fundu tedy ten udaj 15cm prý velikost dělohy či co🙂 a ted jsem koukala na holčinu co je 17+6 a psala že má 216gramů tak to těch mých +20gramů je akorát asi..protože dle posl.menstr.mám v průkazce že ted sem už taky 17+6🙂 a pak čemu věřit pokaždé jinak:D

beisis
24. bře 2011

@tehuli No vidíš já ještě pořádně nemám dané jak je miminko staré. Takže já se to dovím až zítra 🙂

kri
24. bře 2011

Ahojky holky, mohla bych se k vám přidat? Zatím jsem jen na začátku, tedy v pondělí jsem našla úplně nečekaně na testu //, tak trochu zázrak, takže jsem byla opravdu překvapená! Zatím to vychází, že jsem v 5 tt, ale na gyndu jdu až 5.4. Jsem moooc zvědavá, jak se bude MUDr. tvářit, že jsem otěhotněla úplně přirozeně. 😀 😝

mannadela
24. bře 2011

@tehuli Ahojka, no koukám, že Ty už máš úplného obříka 🙂, gratuluju. To asi budeš rodit jako první z nás všech, co? Já mám kontrolu v úterý a už se nemůžu dočkat. Vždycky se na to mimčo tak těším, že bych ty kontroly měla nejradši každý týden 😀 . Strašně se mi to vleče 😒 .

mannadela
24. bře 2011

@kri Ahoj, klidně se přidej 😉. Gratuluju k pozitivnímu testu a přeju, aby všechno probíhalo, jak má 🙂.

gibi
24. bře 2011

@kri Ahojky, jasně přidej se🙂 Také gratuluji k pozitivnímu těhotenskému testu🙂

kri
24. bře 2011

@mannadela děkuji! 🙂 Nejraději bych šla na gyndu hned, ale to by beztak ještě nebylo nic moc vidět. Pořád tomu nemůžu uvěřit, tak už bych to chtěla mít potvrzené. Asi to nevydržím a zajdu si alespoň tady na krev, Dr. mám až v Praze. 😝 Druhé mimčo jsme chtěli a plánovali, sice tedy o něco později 😅 , ale i tak jsem šťastná, že to tahkle podařilo. První dítko máme po 1. IUI a i to už Dr. označil jako zázrak!, rovnou nám doporučovali umělé! 😀 😎 Tak jen doufám, že bude vše v pořádku a jak má!

mannadela
24. bře 2011

@kri To je supr, že Ti to takhle dopadlo - zázraky se dějí 🙂. Já byla na první kontrole (nebo teda na potvrzení těhotenství) v 5.týdnu a už tam byl flek jak hrom 😀 .

kri
24. bře 2011

@gibi děkuji! 🙂

@mannadela jj , ale sestřička říkala, ať přijdu raději ještě až za 14 dní, kdy už bude i srdíčko. 🙂 Jenže to čekání!

mannadela
24. bře 2011

@kri Jojo, to čekání je děs 😀, to znám...

tehuli
24. bře 2011

@mannadela to znám 🙂 taky bych chodila každý den:D ale oproti tomu velkému UZ z prvotrimestr.screeningu mi přijde, že tam ted nic nevidím na tom monitoru:D:D jj prý je to s největší pravděp. kluk:D a slečně co jsem psala že važí mimi 216gr. holka🙂 tak to snad vychází o 20 gramů máme víc jako kluk:D kluka si přeju tak snad se výpověd nebude měnit🙂 ale ve finále je mi to jedno🙂

tehuli
24. bře 2011

@kri vydrž to uteče..ani se nenaděješ...🙂 mě se to vleklo a najednou šup a byla sem v ordinaci zase 😎

tehuli
24. bře 2011

@mannadela jinak možná budu rodit už koncem srpna podle té posl.menstr.mám termín 26.8. a druhý 11.9.:) tak uvidíme co za obříka to bude..no raději bych prcka..kdo obříka za mě porodí:D

ilonne
24. bře 2011

Ahojte, tak jsem dneska strávila odpoledne venku a dopoledne jsem uklízela a jsem nějaká utahaná. A to jsem si myslela, že spacé období už mám za sebou.
@beisis To jsi hodná, a odkud vlastně jsi?

misell
24. bře 2011

Já jdu na kontrolu 4.4. a už se nemůžu dočkat, to čekání je hrozný. Holky já se tak nudim a to jsem doma teprv od úterý 🙂 a při představě, že budu doma až do porodu, tak nevim, nevim 🙂 Ještě, že to bude přes léto 😀 😀

ilonne
24. bře 2011

@misell Já byla v úterý a páč je vše O.K., což musím zaklepat, tak mám přijít až 18.4. Já už jsem doma přes měsíc.

misell
24. bře 2011

@ilonne tak to je dobře, že je vše o.k. 😉 A jak to zvládáš být doma, já si to neumim představit. 😉

beisis
24. bře 2011

@ilonne My jsme z újezda nad lesy. Takovej totální konec prahy. Tady už dávají lišky dobrou noc :D

ilonne
24. bře 2011

@misell Tak ze začátku jsem hodně spala.Teď už tolik nespím, tak chodím ven. Mám tady bratránka a mají dvě děti a jeho žena je na mateřské, tak hodně chodím k nim. Průběžně mě i tady seznamuje, tak si myslím, že v létě už to bude v pohodě. Pak tady hodně prolézám internet, páč jsme se teprve nedávno přestěhovali a nemáme dodělaný byt, takže koukám, co by se nám hodilo. A taky samozřejmě hledám věci pro mimčo. Stejně se ale těším, že půjdu třeba tak od půlky dubna do práce. Teď se ještě dostávám z nějakého nachlazení - s chemií dost hrozné, ale bez chemie ještě horší 😀 .

@beisis Tak to my jsme aso 40 km za Prahou směr jih.

beisis
24. bře 2011

@ilonne Tak to my východ 🙂

pelenka
24. bře 2011

Ahoj holky, nemáte některá zkušenost se solárkem v těhu? Normálně jsem bledá, ale teď jsem až průsvitnozelená, což teda před svatbou je děs, tak že bych aspoň párkrát zašla, ale nevím no, info na webu se v tom dost rozcházejí, někde píšou proč ne, někde nedoporučují.

beisis
24. bře 2011

@pelenka Já bych moc nedoporučovala, jestli nechceš dopadnout tak, že budeš flekatá a hlavně neni to zdravý kvůli bříšku. Je tam hodně názorů, ale to riziko, že z flekatíš a nebo ti to nechytí vůbec je strašně moc. Já když jsem čekala první dítě přes léto, tak jsem se vůbec neopálila zůstala jsem bílá celá a to jsem lezla na sluníčko furt. Prostě mimčo nechtělo, tak jsem měla smůlu. A letos se bojim, že to bude ještě horší, protože mi třeba nechytá ani blbá barva na vlasy.

pelenka
24. bře 2011

@beisis Ježiš, tak tenhle názor jsem třeba nikde nečetla, to radši zelená než flekatá. No s vlasama jsem zvědavá, jdu zítra, tak doufám, že to neudělá nějakou neplechu, už kdysi mi blond chytla do zelena, tak abych se nevdávala jak vodnice, bojim bojim.

beisis
24. bře 2011

@pelenka Funguje ti jinak pigment, tak to neodhaneš. Ale je lepší třeba zkusit jenom to opálení co ti nastříkají na kůži. Je to pro tebe i malé bezpečnější a hlavně to funguje asi jenom na týden než se to smeje. A chytí to tu barvu co potřebuješ 🙂 Snad né. Mě jenom tmavě hnědá chytla na takovou světlejší hnědou. To mimčo si semnou dělá co chce 😀

pelenka
24. bře 2011

@beisis no o tom nástřiku jsem slyšela, ale tady okolo to asi nikde nedělají nebo jsem se nedopátrala:(, tak to holt bude muset vydržet, tak jak to je. No mně barvy vždycky chytaly jinak než na krabičce, takže teď jsem zvědavá, už jsem byla jednou cca ve 4. týdnu, tak to snad i teď dopadne OK🙂

kri
24. bře 2011

@tehuli jj při prvním jsem si taky říkala, zas až za měsíc a pak to tak nějak uteklo, že jsem ani nevěděla jak 😉 Ale stejně bych chodila klidně častěji 😝
Spíš už bych chtěla mít tu jistotu, vzhledem k tomu, jak to bylo nečekaný. Manžílkovi se hooodně ulevilo, že nebude nikam muset. 😀

@beisis jé já jsem v Újezdě strávila dětsví a pořád tam ještě jezdím za babi a bydlí tam ségra! Dřív to tam bylo lepší, né tak zastavěný a my lítali celý dny venku. 🙂

Já byla dneska celý den zavřená doma, prcek marodí a zrovna dneska se rozhodl, že poo prostě spát nebude. 😠 Spal sotva hodinku, takže jsem se stihla jen najíst. A to bylo tak krásně!

beisis
24. bře 2011

@pelenka Budu držet palce 🙂

@kri Fakt? Tak dej vědět až někdy zase pojedeš a já vezmu prcka ven 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru