Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

kri
24. bře 2011

@beisis určitě dám vědět, mám v plánu jet někdy v brzké době za ségrou, alespoň na pár dní. 🙂 Ta už má dva kluky 8 a 3 roky a jsou to tedy raubíři. 😀 A v které části bydlíte?
Koukám, že jste to taky vzali hopem. 😉 Já se jen děsím, jak to budu zvládat, ale zase si říkám, že si budou víc rozumět. 😎

beisis
24. bře 2011

@kri To si říkám taky. Bydlíme na rohožníku. Bohužel v paneláku, ale tak co na baráček se zahradou peníze nejsou, tak si musíme počkat. Ale s dětma bych za to byla opravdu vděčná 🙂

mannadela
25. bře 2011

@tehuli Já bych chtěla holčičku, manžel kluka... ale stejně nakonec budem oba rádi, když se nám narodí zdravé dítě jedno jakého ophlaví 🙂... no, ale přece jenom - holčička by byla lepší 😀 😀 😀 . Já jsem zvědavá, co mi doktorka v úterý řekne. Mně teda termín porodu podle poslední menstruace sedí skoro přesně s termínem podle velikosti dítěte a ultrazvuku. Liší se to jen v jednom dni. Tak si myslím, že se mi to už moc měnit nebude. Ale už se nemůžu dočkat toho, až budu vědět, o kolik to naše mimčo zase povyrostlo. Taky doufám, že mi nevyroste v nějakého obra, máš pravdu, že to by se špatně rodilo 😒.

tehuli
25. bře 2011

@mannadela jj to rodilo:(...ale nenaděláme nic..🙂...máš pravdu, zdravé mimi jen to nejdůležitější ať už holka nebo kluk...no u mě je rozdíl právě 16dní:(...takže mám dle CRL 15+7, a nebo ted by to měl být podle včerejška a poslední mens. 17+7 tož se uvidí..ale zajímalo by mě zda je to spíš podle MS...protože by to sedělo dle váhy mimi víc..ale kámoška mi říkala bud v klidu mě říkali že má malá 2500gramů a pak porodila dříve a holčička měla jen 1800gr.ale zvládly to obě🙂

holubice.petra
25. bře 2011

@gibi to jo opravdu to máme vše skoro nastejno 😀

mannadela
25. bře 2011

@tehuli Uvidíš při dalším vyšetření, třeba se ta záhada už konečně rozluští 🙂

tehuli
25. bře 2011

jj snad 2.5. to jdu na genetiku tak mi to snad přesně určí🙂

kri
25. bře 2011

@beisis ahojky při pátku, ségra s babi bydlí kousek od Blatova, ale na Rohožník to není daleko, taková pěkná procházka. 😉 Bydlí u babi v baráčku se zahradou, tak bych Vás pak mohla seznámit. 😉
My bydlíme u mých rodičů taky v baráčku, ale oni bydlí v Praze a sem jezdí jen na víkendy. Máme udělané celé patro jen pro sebe jako byt a ta zahrada je fakt nepřekonatelná. Když byl Štofin malej, tak jsem ho dala spát pěkně na zahradu a teď když už je větší, tak si běhá okolo a nebo jezdí na motorce a je klid. 🙂 😵

beisis
25. bře 2011

@kri To je ideální. To mi právě na bytu strašně chybí. A když jsem takhle unavená dala bych nevím co, mít zahradu, abych nemusela sjíždět z třetího patra dolu vytáhnout kočár a jít ven. Takhle by jsme jenom vyšli na zahradu a já bych mohla relaxovat.

mimys
27. bře 2011

@mannadela
"Mannadelo ", ted čtu prispevky asi 20 stran dozadu a zjistila jsem, že máme vypočítaný přesně stejný datum porodu 🙂
Mám taky 30.9.2011, prvni termin a druhý 1.10. 🙂 Taková náhoda 🙂

mannadela
27. bře 2011

@mimys Ahojka, tak to je fakt náhodička 🙂. Koukám, že jsi na koníkovi nová. Jak se Ti vede, jak ten první trimestr zvládáš? A odkud jsi? Jo, jináč já jsem Adéla 😉 😉 .

janaj0
27. bře 2011

@beisis tak se jen ozývám, jak jsem dopadla. Zázrak se nekonal, mrcha dnes dorazila 😝 . Ještě jednou děkuji za vypovídání se

beisis
27. bře 2011

@janaj0 Neni za co, tak to snad vyjde příště 🙂

ilonne
28. bře 2011

Ahoj holky, tak jsem se vrátila z víkendu u našich, vlezla jsem si na váhu a rozhodla jsem se zase počítat kilojouly. Než jsem otěhotněla, zhubla jsem 8 kg a už mám 4 nahoře. Nehodlám mít metrák 😠 . Taky se mi úspěšně daří tajit, že mám neschopenku, tak snad se mi to bude dařit dál.

@mannadela Mě taky vychází termín dle MS a UTZ téměř na den stejně.

Holky už víte, kde budete rodit?

mannadela
28. bře 2011

@ilonne Ahojka, před kým tu neschopenku tajíš 😀 ? Před rodičema?
Já si na váhu stoupám zásadně ráno před snídaní 😎, to mám jen o půl kila víc, než jsem měla původně. Ale jakmile se najím a může to být třeba jen jogurt, naroste mi tak děsně břicho, že už mám strach na tu váhu lézt 😀 . Snažím se si to jídlo hlídat, ale ty chutě jsou potvory nevypočitatelný 😖 .
S tou porodnicí už mám asi jasno, jen musím u doktorky zjistit, jak to funguje, když budu rodit v jiném městě, než v jakým ta doktorka sídlí. Ona posílá na všechna vyšetření do Ústí, což je logický, protože tam má ordinaci. Ale já bych chtěla jít do Teplic, mám to blíž. Tak nevím, jestli se na ty ultrazvuky a tak nebudu muset objednat právě tam.

beisis
28. bře 2011

@ilonne Rodím v podolí. Proč tajíš neschopenku?

gibi
28. bře 2011

Ahojky holky,

mohly by jste mi prosím poradit ? kdy Vám tak vymizely těhotenské nevolnosti ( pokud vymyzely🙂 ? A co Vám na to aspoň trochu pomohlo??
Já jsem včera měla k obědu rybu, trochu nám zbylo tak jsem si řekla, že si ji dám večer a nechala jsem to na pánvičce. Šla jsem si na chvíli lehnou a když jsem se vrátila do kuchyně, tak mi ta ryba tak smrděla..... Bylo mi na blití až do večera . Nemohla jsem se toho zbavit ani v noci. Dneska mi je celkem líp ( možná až moc dobře), což mě taky vždy poleká🙂 .
Jen představa ryby mi moc dobře nedělá a já je tak milovala !!!!!🙂

beisis
28. bře 2011

@gibi Někdy vymizí někdy ne. Jinak jsem používala u prvního hodně zázvorový tonik a všechny možné druhy zázvorových limonád. A druhého tedy nyní mi pomáhá jenom cola a že všeho ostatního celkem dost zvracim. A jinak mi teda vadí smrad skoro z jakéhokoliv jídla. Nebo mi i stačí, když si čuchnu k masu u všeho mám pocit, že je to skažené a že to smrdí. Takže pokud možno k ničemu nečuchat 🙂

holubice.petra
28. bře 2011

@gibi mě je zle dalo by se říct po všem a nic mi nepomáhá...v lékarně i doktor mi řekli že to musím vydržet 😎 já teda nezvracím jen mě natahuje a žaludek mám jak na vodě....a nejvíc mi je zle když cítím něco smaženého...

mannadela
28. bře 2011

@gibi Ahojka, já měla to štěstí, že jsem zvracela jen jednou. Manžel mi vymačkal šťávu ze dvou pomerančů, kterou miluju a normálně bych se po ní utloukla. Během několika minut byla ze mě venku ☹. Co jsem slyšela, je úplně normální, že Ti v těhotenství přestane chutnat něco, cos předtím měla ráda. Ale pak se to prý zas vrátí do normálu. Já jsem normálně milovník čajů, teď si na ně jen vzpomenu a je mi nedobře. V sobotu jsme byli s kamarádama na bowlingu a pak jsem šli na véču. Měla jsem děsnou chuť na řezanku s rýží a byla výborná. Jen, jak jsem těhotná, tak jím menší porce, takže jsem ujedla tak třetinu. Jenže mi bylo líto nechat to odnést, tak mi to zabalili domů. Ale po cestě k autu, jak jsem to nesla, mi to najednou začlo děsně smrdět... a to to předtím bylo fakt vynikající. Takže neboj, je to úplně normální 🙂. Zazvorové limči jsem taky někde četla, že jsou dobré. Jen bych teda nepila zázvorový tonic (a tonic vůbec), na něm je prý přímo informace, že je nevhodný pro těhotné. Je tam chinin, který prý může poškozovat plod.

gibi
28. bře 2011

Moc děkuji za rady 🙂 , je pravda, že když sním něco malýho tak mi to trochu pomůže. Ale včera jsem to fakt nemohla dlouho rozdejchat. Horší je že je mi špatně v noci. Budím se každou noc kolem 3:00 ráno a třeba 2 hod. je mi špatně. Tak se snažít to rozdýchávat a zaspat. Ráno si hned musím něco dát..
Jinak taky cítím úplně všechno. Když si manžel dá pivo a stojí ode mne 2 m tak to cítím a když se přiblíží , tak prchám.......🙂 a to mi pivo nikdy nevadilo . Ty zázvorové limči mě lákají asi to zkusím🙂

ilonne
28. bře 2011

@mannadela Neschopenku tajím před rodičema. Nechci jim přidělávat starosti, už takhle mě pořád pozorují a ptají se mě jak mi je. Navíc snad půjdu od půlky dubna do práce.
@beisis Tak já budu kousek vedle - u Apolináře 😉

@gibi Já tedy naštěstí zvracela jen jednou, jinak jsem to vždycky rozdýchala. Pomáhalo mi se trochu najíst a pak taky cola.

beisis
28. bře 2011

@ilonne No tam jsem měla rodit předtím. Ale radši jsem šla do podolí.

pelenka
29. bře 2011

Ahoj holky, braly jste s sebou na ultrazvuk na NT screening i tatínky na jukačku? Já jdu příští středu, tak o tom teď právě přemýšlím...

mannadela
29. bře 2011

Ahojka, tak jsem dnes byla na kontrole. Mimčo je v pořádku, pěkně si tam sedělo a vypadalo spíš jako králíček než jako budoucí človíček 😀 . A už měří 7,22 cm 😎 . Další kontrolu mám až za měsíc, to se snad ani nedočkám 😢 , utíká to děsně pomalu. A za tři týdny jdu na krev.

@pelenka K tomu Ti zkušenosti bohužel říct nemůžu ☹ , na screeningu jsem zatím nebyla... ani na velkém ultrazvuku.

pelenka
29. bře 2011

@mannadela tak to už na screening asi nepůjdeš, viď? Já jsem chtěla, i když je to 1.000 Kč, tak pro mimo všechno.

a musím se přiznat, pořád jsem říkala, že do konce 3. měsíce nebudu nic kupovat a už mám doma tepláčky🙂

beisis
29. bře 2011

@pelenka Já jsem přítele brala až na ten druhý. Protože na tom prvním neni moc vidět. A teď hlavně hlídal malého, takže to bylo u nás jasné.

ilonne
29. bře 2011

@pelenka Ahoj, já jsem původně chtěla, ale nakonec to nestihl, páč jsme stáli v zácpě a tak jsem dojela tramvají. A pak nemohl zaparkovat, takže jezdil kolem. Szejně nebylo nic moc vidět, páč jsem malý tlustý trpaslík. Takže ho půjde až na ten ve 20 - 22 tt.

ilonne
29. bře 2011

@mannadela Já mám taky kontrolu až za tři týdny, od posledního vyšetření za měsíc. Taky si říkám, že to utíká dost pomalu. 😀 😀

ilonne
29. bře 2011

Omlouvám se za překlepy, píšu hrozně.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru