Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

rradka
7. črc 2011

@marketas1 Marki, a děláš na pilates všechny cviky? To mám u baráku, tak bych to tak mohla zkusit. Jen jsem si říkala, jestli se tam moc neposiluje na břicho.

ami33
7. črc 2011

Tak holky, sem konečně nafotila pokojík pro malého.

kajka_37
7. črc 2011

@marketas1 to teda nemaj moc velkej výběr...

marketas1
7. črc 2011

@ami33 jasně, nemakej! Já bych se na to taky nejraděj víš co...Ale objednala jsme teď od paní, co mi plete zimní čepičky ještě rukavičky a 2xpapučky

marketas1
7. črc 2011

@rradka jj, zatím dělám všechno, jen třeba mi řekne cvičitelka, že mám dát nohy od sebe místo k sobě,abych si netlačila na bříško - ale dělám všechno a právě tím hodně posiluješ pánevní dno a naučíš se dýchat. Já jsme moc spokojená!
@kajka_37 no to nemají ☹

marketas1
7. črc 2011

@ami33 ta fialková je krásná, takovou chci do ložnice! Moc hezký! A záclonu bílou?

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no tohle je právě bývalá ložnice a zase pak bude...jo záclonka tam bude klasická čistě bílá a v tom rohu co je teď to kvítko tam mi vleze krásně velká přebalovací podložka.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 tý aproč stěhujete ložnici jinam?

ami33
7. črc 2011

@marketas1 páč tam budu jen já a mimi a mám to blíž kuchyně a obýváku a koupelně a vůbec a druhej pokoj co je teď jako ložnice, ten je o hodně větší, tam bude manžel, jsou tam manželské postele, skříně přes celou stěnu, má tam pc, tv, všechno co potřebuje. Ale já plánuju jak začnou příkrmy se postupně stěhovat za mnaželem, říkala švagrová tak kolem půl roku, nechci dopadnout jako druhá švagrová , kdy s nima mala spala v ložnici do 5 let. Kámošky malý nemá ještě ani 2 roky a už jak dlouho spí sám v pokoji, je to jen o tom na co si to dítko zvykne.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 já jsme se radila na tom stejným s mamkou a říkala tak od toho roku, že je to akorát, aby bylo mimi samo....

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no jak vydrží v noci bez jídla....v půl roce teprve začínáš tak nějak přikrmovat prej....stejně se ti i starší dítko budí třeba na pití,ale buď mu to nachystám k postýlce a nebo přijde a vzbudí mě, kámoška říkala, že malý ji chodí budit, když něco chce a to musí fakt z pokoje přes kuchyń a chodbu do ložnice a to nemá ještě dva.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 no, právě pak si myslím, že využiju teprve chůvičky, až už bude mrně spinkat samo a budit se v noci,jinak asi moc ne..... Ale asi dřív než v roce bych ho samotného nenechala....

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no to máš pravdu, to je ještě malinkaté, no v praxi se ukáže, možná to i v tom roce nebude tak jednoduché,ale zase do 5ti let fakt ne.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 tak od toho roku si myslím, že už to půjde 🙂 Nanejvýš ve 2 letech, později ani omylem!

ami33
7. črc 2011

@marketas1 jo jak se to prej přetáhne, tak je dítě osvědčená antikoncepce proti druhému dítěti...švagrové kámoška má chlapečka a v 5 letech měli problém ho naučit spávat samotného, dodneška nemá sourozence, prej to bylo nemožné, což se ani nedivím.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 to s etaky nedivím, já to od toho roku budu zkoušet,aby byl sám a snad to klapne!

cell
7. črc 2011

tak jsem právě byla u Apolináře na šestinedělí a našla jsem tam na nástěnce, že monitory dechu se půjčují Za Návsí 10, Praha 10, tel. 608343484 - víc info tam nebylo

ami33
7. črc 2011

teď špekuluju jakou vaničku a lehátko..asi obyč vaničku a lehátko nevím, to pěnový se mi moc nelíbí, asi spíš to látkový obyč. co myslíš a nebo pak tvarovanou vaničku bez lehátka. Teď mi nabízela švagrová k odkoupení skládací vaničku od někoho,ale moc se mi to nelíbí.

ami33
7. črc 2011

@cell no trošku z ruky 🙂 ale taky budu zjišťovat jestli se dají u nás půjčit....ale švagrová mi říkala, že koupila na netu za 1200 a pak zase za 1200 prodala, takže asi koupím něco na mimibazaru.

ami33
7. črc 2011

Holky, když už jste teda u těch porodnic...budete některá chodit na předporodní kurz?

marketas1
7. črc 2011

@ami33 já mám půjčenou obyčejnou vaničku alátkový lehátko 🙂 A skládací vaničku - to jsem ještě neslyšela....Pak se mi ještě nelíbí ty přebalovací komody s vaničkou, to je strašný nesmysl! Jako odklopíš přebalovák, v tom je vanička, vykoupeš dítě a jako kam ho položíš namazat a přebalit....

marketas1
7. črc 2011

@ami33 a já na předporodní chodit nebudu, přijde mi to jako vyhozené prachy a co jsem se bavila s holkama, tak mi říkají, že je to zbytečnost

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já taky půjdu asi do toho látkovýho protože rychle uschne a nebude to zatuchat. Jo ten skládací přebalovák, jsem ze začátku na to koukala a taky se mi to nezdálo a je to strašně velký heblo.
S tím předporodním mi to právě bylo řečeno stejně jak tobě a co jsem se ptala v nemocnici holek co měli chvilku před porodem, tak taky nebyli a to rodili poprvé. U nás to teda stojí jen 400 Kč, jen nevím jak bych tahala manžela z práce. Asi se na to taky vykašlu.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 já jsem ani nezjišťovala, kolik to stojí, protože jsme to hned zavrhla po tom, co mi to holky "nedoporučily",takže to neřeším. Dřív se taky rodilo i bez kurzů a aby mě manžel uměl namasírovat - no, to asi ožeím... 😀 Tak o tom skládacím přebalováku s vaničkou jsem ještě neslyšela 😀

ami33
7. črc 2011

@marketas1 Ale jo slyšela, já mluvím o tom samém co ty odklopíš přebalovák a je tam vanička a různý přihrádky a tak.

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já myslím, že nám stejně řeknou co máme dělat, já jen abych správně dýchala, prej je to důležité a já vím prd o tom 🙂)

marketas1
7. črc 2011

@ami33 ahá, tak to jako upřímně, to bych nechtěla ani omylem ten přebalovák! A přesně jak říkáš, mi říkala kámoška, že se sice učila dýchat, ale když rodila, že stejně zapomněla všechno co se naučila....

ami33
7. črc 2011

umím totiž dýchat pomalu a rychle jenom 🙂))DDDD a pak jak pes a pak jak těhule, to mi můj v poslední době furt říká co funím 😀DDDD

ami33
7. črc 2011

@marketas1 no já právě slyšela ten samej názor, že prej kolikrát se ta těhule před tím porodem naučí dýchat špatně a to prej lepší když neví nic a u porodu ti řeknou jak. Jo mě se ten přebalovák taky nelíbí, je nepraktoický a zabere moc místa.

marketas1
7. črc 2011

@ami33 taky strašně funím 😀 i špatně se mi třeba ohýbá přes bříško, už to nejde...A víš co? Začíná mě bolet kostrč.... A já taky počkám až co mi řeknou o dýchání v porodnici při akci 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru