Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

cell
2. čer 2011

@ami33 : já mám zas ve svém okolí samý holčičky, kluků poskrovnu ..... stejně pořád ještě trošku doufám, že je to Kristýnka 😵

kajka_37
2. čer 2011

@cell
@lipetra holky jak je to u Apo, na tom 1. UZ ste dostaly žádanku na ten další?

cell
2. čer 2011

@kajka_37 : nedostala, počítám, že jí dostanu příští týden v těhu poradně
na 1. screeningu dostaneš docela podrobný papír s výsledkama testů, popisem miminka a těma rizikama 🙂

kajka_37
2. čer 2011

@cell díky za info,... ale ty máš vlastně poradnu u Apo co? já jinde... takže je možný že dostanu žádanku jinam....

marketas1
2. čer 2011

@cell tak to závidím, já jsme do ruky žádný papír nedostala, poslali ho přímo mému gynekologovi. Já jen vím, že byl prostě v pořádku 🙂 A triply jsou taky v pořádku, tak mám dnes fakt radost!

ami33
2. čer 2011

@cell tak to bude asi jen lokálně 😀D

cell
2. čer 2011

@ami33 : lokální mrak (Pupendo) 😀

@marketas1 : já ho dostala a z toho jsem vyčetla, že naše mímo je pěknej cvalda na daný týden - odpovídá 95|% velikosti

ami33
2. čer 2011

@marketas1 a gynekolog ti to nedal? já teda nosím oba papíry od 1. trimestálního utz a od triple testů v těhotenské průklazce prej to tam mám nosit a z triple testů mi to poslali jen jednou, tak si to dr. ofotila do dokumentace a ještě mi nechala do průkazjky ať mám originál.

marketas1
2. čer 2011

@ami33 NE, NEDAL, MĚ ANI NENAPADLO, že by mi to měl dát nebo to po něm chtít....Ale to neva, hlavně, že je to u něj a že je všechno o.k. 🙂

ami33
2. čer 2011

@cell to já nevyčetla velikost miminka, jen my u triple testů napsali jako poslední menzes den transferu embrií, takže to celý zprznii a pak tam vycházelo že že je o tři týdny menší podle datumu než ukazuje utz a nikdo to neřešil, holt popletli datumy.

ami33
2. čer 2011

@marketas1 no jasně nejdůležitější je výsledek, to bylo možná tím, že já chodím jinam než mě posílá doktorka, tak to pak posílají mě.

marketas1
2. čer 2011

@ami33 možná že jo. To je jedno. Asi to má každé pracoviště jinak 🙂

cell
2. čer 2011

nám u Apolíka triply nedělají, jen 1. a 2. screnning

marketas1
2. čer 2011

@cell tak mě taky triply dělal můj gynekolog, ale papír mi nedal, jen mi dnes řekl, že je všechno v pořádku, že to vyšlo negativně 🙂

lipetra
2. čer 2011

@cell a jak to probiha?

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 no normalne tam zkoumali na ultrazvuku cele mimi podrobne 🙂

lipetra
2. čer 2011

@kajka_37 Ne me tam rovnou objednali na dasli

marketas1
2. čer 2011

@lipetra a to nebyl 3D UTZ?

kajka_37
2. čer 2011

dík za info 🙂

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 ne to byl normalne velky ultrazvuk, jako pri prvnim screeningu 🙂

marketas1
2. čer 2011

@lipetra tak já už teda nevím... 🙂

marketas1
2. čer 2011

@lipetra zítra ráno tam volám a zjistím, jka to dělají u ná,jesli normálka jen obyč nebo 3D, prptože já chci taky 3D, i fotky!

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 3D ultrazvuk se nedela automaticky ani na zadanku, ale pouze pokud se nekam objednas a musis si to taky zaplatit, stoji to jak kde, tady treba cca 1200 Kc, dostanes DVD a fotky.

marketas1
2. čer 2011

@lipetra no tak já vím, že na jednom pracovišti tady ho dělají automaticky, tak jsme myslela, že ho dělají všude automaticky.....

monulkab
2. čer 2011

@marketas1 opravdu jsem tam byla 55 minut, ten ve 12tt trval asi 20 minut, tady u toho druhého kontroluje doktor rozměry kostí, proudění toku krve v orgánech, mozek atd.

lipetra
2. čer 2011

@monulkab Ja tam byla 30 minut a kontrolovali mi to same 🙂

lipetra
2. čer 2011

@marketas1 no automaticky se nedela, to je placene, to pojistovna nehradi 🙂

monulkab
2. čer 2011

@lipetra no je pravda že se nám mimčo zpočátku špatně natočilo takže se k některým "objektům k měření" potom doktor vracel, až mělo dobrou polohu, navíc jsme tam byli objednaní na ten den jako jedinní, tak doky nikam nespěchal...

marketas1
2. čer 2011

@lipetra no já vím, že tam to fakt ve 2. trimestru dělají automaticky a zadara. Ale ve fakultce, kam jdu já, tak tam ne ☹ Už jsem tam volala. Až přijdu v tom 21.tt, tak se hned objednám. Prej je nejlepší to dělat ve 25tt a platí se to....

lipetra
2. čer 2011

@monulkab no tak nase taky nespechala a vse peclive zkoumala, ale maly byl pekne videt 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru