Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

gibi
14. dub 2011

@holubice.petra Ahojky, tak to je fajn, mě ten screening čeká příští týden. Myslím, že jsme o týden mladší než vy. Měla bych být dnes 10 + 1 , ale na každém ultrazvuku mi to zatím přepsali, ale i podle velikosti to tak sedí. Náš špunt má zatím 3 cm a myslím, že tvoje mimčo má 4,5 cm. Taky se na to vyšetření hodně těším. 🙂 Gratuluji k průkazce!!! Každý doktor ji dává jindy. Já ji dostala už v 7 týdnu, když bylo vidět srdíčko...., ale je to v podstatě jedno🙂
Tož zdravím z Moravy!!🙂

holubice.petra
14. dub 2011

@evol06 ahojky ne nebyla jsem v Kolíně ale v Pardubicích já tam mám i svojí gyndu...v Kolíně sice bydlím poměrně dlouho ale tohle jsem neměnila 😉 jinak já sse objednávala týden předem hned co mi moje doktorka vypsala žádanku a řekla mi přesně ny který den se mám objednat 😎 myslím že čím dřív se objednáš tím líp aby neměli narváno na ten den co ty potřebuješ 😉 jo a na lačno myslím nemusíš být já byla protože jsem šla ještě do poradny a tam mi dělali odběry

holubice.petra
14. dub 2011

@gibi já bych měla být 10+4 dnes a máme o týden víc tak nevím..jo jo já si musela na průkajdu počkat 😉 děkuji

evol06
14. dub 2011

@gibi @holubice.petra Hezké ráno, dnes jsem se objednala na screening a to na 4.5. měli by jsme být 10+3tt což bude prý ideální tak se už hrozně těším 😀 Tedy zatím....., až se to bude blížit tak začnu plašit 😀 Jen mě mrzí, že jsme o ten týden posunutí, už bych to mohla mít za sebou dřív 🙂

holubice.petra
14. dub 2011

@evol06 já jsem šla taky přesně tak 10+3 😀 jo to čekání je fakt hrozné ale nedá se nic dělat...a kam jdeš do nemocnice v Kolíně?

evol06
14. dub 2011

@holubice.petra Fakt?! 😀 Jj, jdu do Kolínské snad to tam někde najdu, mám problém se tam orientovat 😀

misssutko
14. dub 2011

gibi: jsme trpaslíček. měřím jen 153 cm :D

holubice.petra
14. dub 2011

@evol06 jo já tam taky bloudím a teď jak to tam je všechno rozkopaný....hrůza

evol06
14. dub 2011

@holubice.petra Jo, tak to mi povídej 😀 Prý gynekologie 3p. a místonost UTZ, takže budu muset začít tak o hodinu dřív hledat gynekologii tam jsem taky ještě nebyla 😀 Jediné co tam znám je ambulance SONA kam chodím se ŠŽ a odběrné místo 😀

holubice.petra
14. dub 2011

@evol06 já se tam taky prd vyznám...trefím k obvoďákoj a taky odběrné místo a pak ještě transfuzní stanice když jsem chodila dávat krev 😉

evol06
14. dub 2011

@holubice.petra Výborně, nejsem sama 😀 a co jinak? jak ti je?

babbota
14. dub 2011

Ahojky, ráda bych se k vám připojila...Po sedmi letech snažení, jsem opravdu nečekaně otěhotněla, mám obrovskou radost, ale zároveň i velké obavy, aby vše bylo v pořádku, takže potřebuji dodat trošku odvahy... 😅

misssutko
14. dub 2011

@babbota : Ahojky, vítej mezi nás 🙂. Já mám taky velké obavy,aby vše bylo v pohodě, tak si můžeme dodávat odvahu navzájem 😀 . Bohužel mé obavy jsou trochu opodstatněné, protože jsem před 14 dny málem potratila 😢

ivigirl
14. dub 2011

@evol06 jééé, vy už máte srdíčko, vy se máte :D, já ještě ne, ale veliký jsme, to je až divný 😀

ivigirl
14. dub 2011

@gibi jejda majda, tak opatrně na sebe a mimí 😉 😉 😉 😉

gibi
14. dub 2011

@misssutko no tak to jsme na tom skoro stejně🙂 Já mám 158 cm🙂 proto jsem se ptala. Hlavně teď pořádně odpočívej a vše bude v pohodě🙂

holubice.petra
14. dub 2011

@evol06 no nevolnosti mám už jen občas ale často mě bolí hlava...ale už sse to konečně všechno zlepšuje 😀
@babbota ahojky vítej mezi námi 😀

majuska3
14. dub 2011

ahojte, tak se nám taky zadařilo, podle dig.testu bych měla být v 5-6 týdnu, tak doufám, že se budu moct k vám připojit na klábosení 😉

evol06
15. dub 2011

@ivigirl To je super, bude to pořádný cvalík 😉
@holubice.petra Já dneska ráno poprvé zvracela ☹ Do těď mi bylo pořád ,,jen" zle a místo aby se to zlepšovalo tak se to zhoršuje ☹ No, ale co by jsme pro bobíšky nevydržely, viď 😉

evol06
15. dub 2011

@majuska3 Ahoj, veliká gratulace a hodně štěstí 😉

mimys
15. dub 2011

@mannadela 😀 tak to je goool 🙂 tak manžílek by chtěl couvnout 🙂 ještě že to neviděl v prosinci 😀
Jinak já taky už čekám netrpělivě na kontrolu... už aby to bylo. To čekání je strašný !! Vůbec nic se neděje a mam strach, jestli je mrňousek v pořádku.
Na kontrolu do poradny jdu až ve čtvrtek, už aby to bylo. V pondělí jdu na krev na tripple.... už ho máš zasebou ???
Už jsi cítila nějaký pohyby? Já občas něco cítím, ale mám pocit, že je to spíš "střevní pochod" než mimi.

ilonne
15. dub 2011

Ahoj holky, taky každ den počítám do kontroly. Konečně se přiblížilo pondělí a mám po měsíci kontrolu. Myslíte, že už bych se mohla dozvědět jestli holčička nebo chlapeček?

ple
15. dub 2011

ahojte holky mam takový dotaz muze se cvičit zumba kdy jste tehotna ?? děkuji za odpoveď 🙂

babbota
15. dub 2011

@misssutko děkuji za přivítání 🙂 ..dnes jsem byla u dr., tak jsem klidnější, dostala jsem těhotenskou průkazku, kterou jsem celý den hrdě nosila u sebe 😀 už se těším na další kontrolu. Dávej na sebe pozor, držím pěsti, ať jsme všechny v pořádku a užíváme si to... 🙂

maja38
16. dub 2011

@ple Se zumbou jsem se ptala, doktor řekl, že do 16. týdne se nemám hýbat vůbec, ani plavat......a civčitelka zumby říkala, že do 16. týdne můžu zumbu cvičit bez omezení, jen neskákat....tak to si pak máš vybrat.....ale jestli jsi dost mladá a zdravá, tak se zeptej cvičitelky a uvidíš....

alice.r
16. dub 2011

Ahoj, všem přeju krásný den. Já jsem byla včera na první kontrole. Jsem 6+1tt, ale odpovídá 5+6tt a srdeční akce ještě nebyla. Trochu občas krvácím, ale říkala, že jak se žloutkový váček usazuje, tak je to takový agresivní a může se to stát. Nic mi na to nedala, tak snad ok. Další až za 14dní. Všem držím palce a ať nám to hezky utíká do dalších kontrol🙂

ilonne
16. dub 2011

@alice.r Tak gratuluju.Já byla na první kontrole 6+3 a taky jsme ještě srdíčko neměli. Pak jsem bal v 8+3 a už tam bylo.

alice.r
16. dub 2011

@ilonne Díky za povzdbuzení🙂

ilonne
17. dub 2011

Ahoj, zeptám se asi blbě, ale fakt to nevím. Můžu do vířivky?

gibi
17. dub 2011

@ple ahojky, já jsem instruktorka Zumby. Myslím si , že jestli jsi zdravotně v pořádku a nikdy jsi neměla žádné problémy, tak by jsi lehce cvičit mohla,ale nesmíš se přehřívat, tělo nesmí jet na plné obrátky , musíš cvičit jen tak lehounce, určitě vynechat poskoky a skoky. také se zvětšuje placenta, neměla by jsi tahat nic těžkého a posilovat břicho atd. Já bych určitě doporučovala jen lehonké cvičení nebo raděj spíš procházky.......Ale každá z nás je jiná, někdo může dělat co chce a miminko se udrží a někdo holt ne. Stejně si myslím, že celkové rouhodnutí záleží na tobě a na tom jak se cítíš. Já necvičím , ale pokud bude vše dobré po třetím měsící tak budu chodit na těhotenské plavání a jogu. Tož nevím jestli jsem Ti nějak pomohla......, ale třeba si z toho něco vemeš.Tož zatím ahojky
@babbota Vítam tě mezi námi🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru