Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

beisis
29. bře 2011

Teda holky vám to neutíká a mě to letí, ale to bude asi tim, že vy čekáte první a máte čas se na to soustředit. Já jak už jedno dítko mám, tak na to nemám čas a naopak mi to celkem dost utíká 🙂

mannadela
29. bře 2011

@beisis Přesně tohle mi říkala i švagrová 😀. Že při prvním měla hromadu času, tak pořád četla něco o dětech a nemohla se dočkat dalšího vyšetření. A při druhém skoro ani nevěděla, že je těhotná, jak ten čas neměla a lítala kolem malýho. A vždycky se hrozila, že už je zase další kontrola. Asi na tom něco bude 😉

mannadela
29. bře 2011

@ilonne Ti doktoři nás napínaj jako kšandy, co? A já bych tam nejradši chodila ob den 😀 a pořád zkoumala, o kolik milimetrů zas povyrostlo. Já mám ten screening v 21. týdnu nahlášen na třetí týden v květnu, tak se spolu třeba zase termínově sejdem 😉 😉 😉 .... a pak se budem předbíhat v tom, čí mimčo je větší 🙂.

beisis
29. bře 2011

@mannadela Tak to já vim velmi dobře, že těhotná jsem. Stačí, když se mi zvedá žalůdek nebo na mě padá únava a nebo ty kyčle. Jo jo mimčo mi to hezky naznačuje. A hlavně, když už večer vlezu do postele a chci spát, tak v břišku se rozhodne pro něco jiného a začínám ho i cítit. Sice ještě né pravidelně, ale cítim ho 🙂

ilonne
29. bře 2011

@mannadela JAk jsem chodila každých 14 dní, tak mi i to přišlo dlouhé. Tak každý týden by pro mě asi bylo ideální 😀 . MOžná je to i tím, že jsem doma.

@beisis To už ho cítíš? To je docela brzy ne?

beisis
29. bře 2011

@ilonne Tak u druhého mimča jsou cítit pohyby dřív. Ono taky záleží, jak je v bříšku natočené pokud kope dovnitř do bříška, tak můžeš cítit pohyby až po 20. týdnu.

mannadela
29. bře 2011

No, holky, na ty pohyby jsem taky děsně zvědavá. Ani trochu si neumím představit, jaký to je 🙂.

mimys
30. bře 2011

@mannadela
ahoj 🙂 já jsem tu nová, jen tak jsem brouzdala po netu a narazila na koníka🙂
No Zatím je všecko Ok u nás... doufám, že to tak zůstane. Byla jsem na screeningu, tak snad vyšel dobře. 1:680
snad mě nepoženou na amnio, to bych fakt nechtěla... Jináč jsem z M.Boleslavi - Blanka

mimys
30. bře 2011

Teda.. ted koukám, že jsem to napsala špatně.. 🙂 mělo tam být 1:860 🙂
Na dalsí vyšetření jdu až 18 dubna.. to je k nevydržení. Nejradši bych chodila obden, abych viděla, že se tam mrská a roste. 😀

ilonne
30. bře 2011

@mimys Ahoj, já mám ve výsledku napsáno 1:896, po doplnění ostatních markerů kombinovaný test negativní. Doktorka říkala, že nic závažného tam není a půjsu ještě na klasické triple testy a velký UTZ. Špatně tam viděla, jsem tlusťoučká.

mannadela
30. bře 2011

@mimys @ilonne Zdar holčiny, já tohleto vyšetření neabsolvovala ☹ , můžete mi vysvětlit, co to je za hodnoty to 1:896 a čeho přesně se to týká??? Pro mě je to úplně španělská vesnice 😖 ...

ilonne
30. bře 2011

@mannadela Trizomie 21. Je to časný prvotrimestrální screening, Měl by snad být přesnější než triple testy, ale určitě to nevím. Neplatí to pojišťovna, stojí to okolo 1000,-Kč, ale jak říkám, já jdu stejně na triple testy a velký UTZ i přes negativní výsledek.

ilonne
30. bře 2011

@mannadela Dávají dohromady výsledky z krve a UTZ, na krvi jsem byla 10 tt+4 , a na UTZ 12 tt+4.

mimys
30. bře 2011

Presne tak, no spoji se ultrazvuk a vysledky krve... zkoumaji na UZ, jestli ma nosni kustku a sijove projasneni... podle toho poznaji, jestli je down syndrom,nebo ne ( alespon rikaji ze to poznaji 🙂 )
Jinak ja jdu taky jeste na ty triple testy, ikdyz nekdo rika, ze je to zbytecny.... ale precijen jsem už skoro stoletá, tak at nas proklepou co to dá 🙂

ilonne
30. bře 2011

Taky máte tak suchou kůži? Já teda mám a hlavně na rukách. Měla jsem i před těhu, ale teď je to snad ještě horší. A já jsem tak líná se čímkoliv mazat 😠 😠 .

ilonne
30. bře 2011

@mimys Stoletá jo? A kolik Ti je, mě 32.

mannadela
30. bře 2011

@ilonne Děkuju 🙂 , o tom screeningu jsem slyšela, jen mi právě nebylo jasné, co jsou ta čísla a jak se pozná, co je dobré a co už je špatné. Mě tam doktorka neposílala, asi tam posílá jen ty, co mají v rodině nějakou zdravotní komplikaci - aspoň to na mě tak působilo, když vyzvídala, jestli se nám v rodině něco nevyskytuje.

mimys
30. bře 2011

JO, jinak ta hodnota 1:860 znamena, pravdepodobnost, že budeš mít postižene díte... jako že bude 860 žen se stejným výsledkem, jako máš ty a jen jedna z nich bude mít ten down. ... hranicni je snad 1:200, kdy tě ženou na tu plodovku, ale cetla jsem, že jsou i střelkyně, kterým vyšlo 1:20 a na plodovku nešly a riskly to. Ale ty nervy si nedovedu představit...

mannadela
30. bře 2011

@ilonne Já si ruce matlám snad dvacetkrát za den, jinak bych je měla jak struhadlo. 😀

mimys
30. bře 2011

No stoletá 😀 skroro 🙂 39 🙂
Suchou kůži mám taky, děs běs, hlavně na holeních, nechápu....

ilonne
30. bře 2011

@mannadela My v rodině nic nemáme a ani na mě nic nevyzvídala. Mě tam poslala s tím, že je to lepší je absolvovat. A hodně holek takhle už posílají. Kamarádka tam pro změnu byla tajně, páč její doktor to prý neuznává.

mannadela
30. bře 2011

@mimys Jo táááák. Tak teď už to chápu 😉

mannadela
30. bře 2011

@ilonne Aha, no já předpokládám, že ta moje doktorka ví, co dělá 😒 . Zatím jsem s ní byla vždycky spokojená, tak snad to nebude problém, že jsem na to nešla...

mimys
30. bře 2011

Jinak jsem "zasloužilá mamina" už mám doma 2 kluky, a tohle byla taková "náhodička" ale ted jsem štastná, že to tak je...
jenom když už, tak kdyby to byla alespon ta holčina...

ilonne
30. bře 2011

@mannadela Určitě nebude. Jak jsem psala, stejně budu absolvovat i ten zbytek. Kamarádka akorát říkala, že díky tomu, že na nich byla, tak když pak musela po triple na plodovku, byla klidnější, protože jí tyhle první taky vyšly negativně. A pravda je, že někdy říkají, že nemusíš triple a UTZ absolvovat, ale já stejně radši půjdu.

ilonne
30. bře 2011

@mimys Tak budeme držet palce.

mimys
30. bře 2011

@ilonne no díky 🙂 já si je taky držím 🙂 nedovedu si v předsíni představit další pánský křusky 🙂...

mannadela
30. bře 2011

@mimys Dva kluky - to jako dva syny nebo manžela a syna 🙂 ?

mimys
30. bře 2011

@mannadela , no přesně tak, manzel a dva kluci ..... jsou na mě už teď v přesile, co potom, kdyby to byl zase kluk 🙂

mannadela
30. bře 2011

@mimys No 😀 , to jo, to bys mohla začít zakládat fotbalové družstvo... tolik chlapů. A kolik je synům?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru