Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

monulkab
11. kvě 2011

Holky vy jste toho teda nakecali!!! Já jsem dnes byla na kontrole v poradně,a jelikož mě manžel v noci ze spánku bouchl rukou do břicha, tak mi doktorka udělala radši UTZ. Naštěstí vypadá vše jak má, ale myslela jsem že manžela zabiju. On je hrozně náměsíčnej, nebo jak bych to popsala, prostě ze spánku furt něco mele, nebo máchá rukama, tak mi doktorka radši nasadila magnesium 2tbl denně na zklidnění dělohy a doporučila mi vykázat manžela z postele. Byla jsem z toho pěkně vyděšená. Když mi dělala UTZ, ptala jsem se na pohlaví a opět nám mimčo nechtělo ukázat co má mezi nožkama, protože bylo schoulený, chuďátko, taky po takovým stresu...Jinak vím že se pohlaví dá určit už kolem 13tt, ale záleží samozřejmě na poloze. Jo a s těma týdnama, už jste to tady vysvětlovali, já jen potvrzuji že jsem taky slyšela že jakmile je počet týdnů +, tak je to automaticky bráno jako ten následující týden, tzn. 16tt+3dny = 17tt.
Jinak pokud je některá z vás u Metal Aliance, tak přispívají 1000 Kč na prvotrimestriální screening a 300 Kč na vitamíny pro těhotné, musíte ale osobně na pobočku a vyplnit nějaký formulář. Takže tak je to u ZPMA.

mimys
11. kvě 2011

@monulkab manžela před spaním svázat !! 😀 Hlavně že to dobře dopadlo 🙂

marketas1
11. kvě 2011

@monulkab hlavně, že jsi v pořádku a manželova "náměsíčnost" nic nezpůsobýla

ami33
11. kvě 2011

Holky, tak tohle vybral manžel pro prcka na zimu, sem to musela jít v pátek koupit.
http://www.marandy.cz/cs/galerie/784_fleecovy-k...

ami33
11. kvě 2011

@monulkab no manžel ať spí na samotce, oparnosti není nikdy dost

mimys
11. kvě 2011

@ami33 slaďoučký ! 🙂

marketas1
11. kvě 2011

@ami33 ty máš šikovného muže 🙂 my jsme byli koukat na ty kočárky ajá se tam rozplývala nad oblečeníčkem a mého muže to nechávalo naprosto chladným 😀

mimys
11. kvě 2011

holky.. budete dávat papírový, nebo teď ty nový látkový pleny?

ami33
11. kvě 2011

@marketas1 no to já měla ja furt čas, že ještě nevíme pohlaví a manža bere co se mu líbí, dokonce dudlik vybral sam a ponožky.

ami33
11. kvě 2011

@mimys asi papírovky, já budu klasická neekologická pohohlá mamina hehe...a jaký nový látkový?
Holky kolik kupujete plinek těch latkových do kočáru na koupání a tak?

marketas1
11. kvě 2011

@ami33 já určitě papírový. Ty nový látkový jsou strašně drahý na pořízení. A nechce se mi to prát. My jsme ještě nekoupili nic, čekám na pohlaví 🙂

mimys
11. kvě 2011

@ami33 Já si koupila deset nových klasických plen a po detech jich schrastim asi tak 5 -6 ...
Clovek jich potrebuje dost hlavne na ublinkávání a všelijaké otírání a do poradny.. jeste možná nejaký přikoupím.
S plínama načůrání ještě váhám ... tady je o tech nových plenkách .. nemusí se žehlit.... www.latkovepleny.cz
je jich spousta druhů a jsou i z biobavlny, nebo dokonce z bambusoveho vlakna...

ami33
11. kvě 2011

@marketas1 Taky toho moc nemáme,pár hadříků a navíc jestli to bude holka,tak koupím něco do porodnice a k dr. a jinak dostanu pytle hader po třech neteřích.

ami33
11. kvě 2011

@mimys no já asi pojedu v těch papírovkách

ami33
11. kvě 2011

Holky, máte zkušenosti s prodejem věcí v bazárku? Nevíte jak to chodí? To tam jako něco zadám a pak se to posílá poštou na dobírku nebo jak? nevíte?

mimys
11. kvě 2011

@ami33 to je jak se domluvíš. ted jsem zrovna tady kupovala.. domluvily jsme osobni predani v Praze. Nebo se posila na dobirku, popřípadě se platí predem na ucet a pak se to posila postou... Vyjde to levneji nez dobirka.

marketas1
11. kvě 2011

@ami33 já ne, taky jsem se na to chtěla zeptat

marketas1
11. kvě 2011

@mimys a jak to tam hledáš ty věcičky?

marketas1
11. kvě 2011

@ami33 já taky pojedu v papírovkách, pár obyč koupím,ale to jen na podložení atd.

mimys
11. kvě 2011

@marketas1 no, prohlizim co je na prodej a co se mi libi, koupim.. ty děti to neznicej v tomhle veku.. když můžu koupit značkovou bundičku za 50, proč za ni davat 500 ...

marketas1
11. kvě 2011

@mimys tak to je jasný, já se chytám u nás do bazaru 🙂 Mě se na tom bazaru nechce hledat, ale taky mrknu 🙂

mimys
11. kvě 2011

no u nas pořádnej bazar neni, tak jsem na netu pořád a lovím, co se nabízí 🙂

mannadela
11. kvě 2011

Člověk tu chvilku není a už aby četl celý román, jak se tady rozepisujete 🙂. Ilčo, já tu soupravu chci takkkkkkkýýýýý.

mannadela
11. kvě 2011

@mimys Jestli jsou teda ty pohyby takové, jako je popisuješ, tak nic necítím ☹, chjo. Budu si muset ještě počkat.

cell
11. kvě 2011

mně kamarádka doporučila, abych se zaregistrovala v DM drogerii už jako nastávající mamina- měla bych dostávat slevové kartičky - a prý jejich plenky babylove a vlhčené kapesníčky jsou prímovní. Tak jsem to udělala 🙂

marketas1
11. kvě 2011

@cell a kde tam jsi se zaregistrovala?

cell
11. kvě 2011

@marketas1 http://www.dm-drogeriemarkt.cz/ a vlevo je dm babybonus -přihlašovací formulář 🙂

mimys
11. kvě 2011

@mannadela No neboj, dočkáš se.. asi je opravdu rozdíl mezi prvním a třetím. dítkem. Jsou ale hodiny, kdy necítím vůbec nic a připadají mi straašně dlouhé.

marketas1
11. kvě 2011

@cell už jsme se přihlásila, ale chtějí tam ještě rodný list pak poslat ☹

mannadela
11. kvě 2011

@mimys Já už se na to děsně těším 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru