Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

ami33
1. čer 2011

@ckaty no já taky nebyla žádná deska, furt čeklám kdy se ty prsa zastaví,ale jinak nosím furt podprdy co jsem měla, asi dvě co mi byli větší, tak snad, budu nakupovat až kojící,ale vůbec nevím jak se to kupuje, prej se ty prsa nalijou až před porodem nebo co.

ckaty
1. čer 2011

ja uz se taky tak tesim az to budu vedet..budu mimi oslovovat jmenem..koupim nakej ten pidi oblecek a taak 🙂 ...jdu jeste na kontrolu k mymu mudr pristi ctvrtek na gyndu,ale ten nema tak dobrej pristroj jako u apolinare..ale stejne uz ted vim,ze se ho zeptam jestli naaahodou neco nevidi 😉

ami33
1. čer 2011

@ckaty jo to se zeptej, někteří doktoři to umí fakr říct brzo, někdteří i v 13 týdnua,el zase pak se to většinou mění. Kolem toho 20. týho je to jistota.

marketas1
1. čer 2011

@ami33 😀 tak to jsem já 😀 Já jsme dnes vlezla na váhu a už 6,5 ☹

ckaty
1. čer 2011

@ami33 presne mne se nalili mlikem jeste o jednu velikost pri prvnim mimi..a koupila sem si radsi dvoje kojici tesne pred porodem myslim,ze od firmy Anita..tak je vyuziju i pri tomhle tehu 🙂 ...jinak pro prazandy na vaclavaku v debenhams jsem videla docela slusnej vyber kojicich podprd.. 😉

marketas1
1. čer 2011

@ckaty já jdu taky jen do poradny, ale doufám, že by mohlo být už něco vidět 😀

ami33
1. čer 2011

@marketas1 a který jsi týden? hele někdo ve 3. trimestru přibere nejvíc a někdo zase hubne. Mě včera psala kámoška, ona je teda dost silná a že prej břicho měla až v sedmém měsíci, kila žádná a za poslední 3 měsíce 20 kilo, lepší je přibírat průběžně, tak nějak furt stejně, že prý je to lepší i na tu kůži, že se postupně napíná, než když ti naroste břicho naráz a kila houpnou naráz. budmě rádi jak to je a že máme zdravý mimísky.

ckaty
1. čer 2011

s kilama to bude taky zajimavy..jak me presli ty nevolnosti pri kterejch sem schodila 5Kg tak ted uvidime..zda se mi ze mam porad hlad..a vahu uz mam odstehovanou na sumavu,takze az me pristi tyden zvazi tak aby to se mnou nesvihlo 😀

marketas1
1. čer 2011

@ami33 no 18tt. A nejvíc se prý přibírá ve 3trimestru. Já s těma 20 kilama už počítám....

ckaty
1. čer 2011

@marketas1 a v kolikatym tydnu jsi?

ckaty
1. čer 2011

@marketas1 aha 18tt 🙂

monulkab
1. čer 2011

@ami33 gratuluji ke klučíkovi!!!!
holky já se dnes vážila a mám o kilo víc než před 2 dny...je to možný??? celkem tedy přírůstek 3kg, ale mám blbej pocit že to nepřibírání první 3 měsíce teď nějak rychle doženu...

ami33
1. čer 2011

@marketas1 teď mě kope capart 😀 byl halvičkou nahoře a kope mě dole do břicha hehe. No já nevím, někdo prej i se zastaví nebo zhubne, teda rozhodně si nemyslím, že za 3 trimestr nic nepřiberu, ale ve druhým se podle mě přibírá nejvíc i podle tabulek, i když kdo má tabulkové těhu, ale na druhej dávaj 7 kilo a na třetí max 5 což není tak moc. Důležitější je co člověk jí, jestli je to voda a tak a nebo tuky. I když 3-5 kilo je potřeba uloženýho tuku navíc pro dobu kojení.

ckaty
1. čer 2011

ja sem pribrala pri prvnim 16kg a ze zacatku jsem nesla do minusu jako pri tomhle tak snad to nebude zadna tragedie..moje maminka me strasi,ze pri druhym se to uz spaatne schazuje ty kila 😖

ami33
1. čer 2011

@ckaty tak to máš dobrý, já nevolnosti neměla, takže sem nic nezhubla ,ale na to že sem musela měsíc ležet a žádný cvičení, tak to není tak hrozný s těma kilama. Ale dr. dnes říkala, že cvičit už můžu pokud to teda nebudou kolečkový brusle hehe 😀
@monulkab kuju...jo je to možný s těma kilama, se míŇ vyprázdníš a víc napiješ a můžeš mít i o dvě kila vbečer víc než ráno, to je normoš, nestresuj, kilově seš na tom nádherně.

ami33
1. čer 2011

@ckaty to je asi u každého jiné, moje mamka při obou těhotenstvích měla po porodu míň než před těhu a to měla 13 a 16 kilo navrch.

marketas1
1. čer 2011

@ami33 uvidíme, se tím nebudu stresovat, prostě přiberu kolik přiberu a pak se s tím snad nějak poperu. 🙂
@ckaty tohle mi říkala i kamarádka, že při druhým se to shazuje hůř, ale zase je to asi individuální....

ami33
1. čer 2011

@marketas1 jasně, nemá cenu se tím stresovat, teda já se tím ani nestresuju, ale řeším to to jo,ale zase když mám hlad, tak jdu a najím se, kvůli malýmu se omezovat nebudu, hlavní je , aby jsme jedli zdravě a tak.

marketas1
1. čer 2011

@ami33 přesně a dnes jsme třeba měla nezdravej poličan a jak "Toníkovi" chutnal 😀

ami33
1. čer 2011

@marketas1 no já měla po hodně dlouhý době taky tvrdej slanej salám, páč tam nic jinýho nebylo, musím dneska nakoupit už se těším na cottage a zeleninu. Na oběd mi dovezli svíčkovou se 4 knedlíkama, ale dala jsem si jen 2 a polívku vločkovou.

ami33
1. čer 2011

@ami33 já to říkala od začátku, že sem masožravá, že to bude kluk, oni furt do nemocnice čokoládky a tak, do dnes to leží ve špajzu a sem jim řekla nakupte mě kešu a doneste mi řízek nebo pizzu 😀

ami33
1. čer 2011

a dneska mi švagrová řekla, že má po malé ještě mantinely do postýlky s medvídkama, tak nemusím kupovat, i pokojík jsme kdysi vymalovali na modro.

marketas1
1. čer 2011

@ami33 tak cottage jsme měla včera, ale salám mi teda chutná víc 🙂

ami33
1. čer 2011

no mě taky to nezdravé chutná víc,ale cottage a zelenina taky naštěstí. Hele to budeš mít taky frajera. Mě v posslední době všcihni typovali na kluka podle vizáže a trefili se.

ckaty
1. čer 2011

@ami33 to ja sladky taky nak vubec nemusim..teda vubec..taky porad masicko nejlip hovezi..a slany veci..a jeste si je dosoluju 😨 🙂 sem musela zrovna o vikendu koupit novou sul..sem ji vyzrala 😨 🙂 ...takze to by ukazovalo taky na kluka...a mozna i to,ze s malou sem byla samej bedar..takovy strsidylko a ted mam plet uplne ok...jen trosku sussi...a pak na me vybafne dalsi holka a ja se budu divit 😀

ami33
1. čer 2011

@ckaty tak to bude další frajer na řadě hehe, já právě taky mám pěknou pleť, i sem se přestala malovat, jen stíny a řasy...ráno večer, voda, krém, čím míň tím líp. Já teda normálně moc nesolím a teď se snažím ještě míň, mám strach aby se mi nezadržovalo moc vody v těle v pozdějším těhu.

ckaty
1. čer 2011

@marketas1 ja sem po prvnim mimi mela do roka dole jeste dalsich 10kg nez sem mela na zacatku tehu..lezli ze me kosti...dite me uplne vycuclo..sem kojila 10mesicu

marketas1
1. čer 2011

@ami33 tak já teda spíš jsem na to sladké,než maso....

ckaty
1. čer 2011

@ami33 mas rech..se taky desim jak budu zadrzovat vodu.. si rikam,ze bych nemela tolik solit..pred tehu sem solila uplne minimalne skoro vubec..kazdej kdo u me jed dosoloval 😲 ...a ted pri predstave hoveziho vyvaru..poradne slanyho..mi tecnou sliny 😀 ...

ami33
1. čer 2011

@marketas1 taky si dám,ale hodně málo, jedu na zmrzlině, včera jsem si dala tiramisu apistáciovou ňám

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru