Vyšlo to - I. trimestr 🙂 Rodíme podzim, zima 2011

evcikevil
11. únor 2011

Ahojky holky,pokud máte stejnou radost jako já a máte taky tak krásný pocit,že čekáte stvořeníčko s milovanou osobou,honem sem 🙂Já jsem to zjistila dnes ráno a před chvilkou jsem to oznámila příteli 🙂Jsme nadšení.Pravděpodobné početí je u nás 15 dní,takže termín porodu kolem října,listopadu.
Máte už nějaké příznaky?
Mě akorát popichuje v podbříšku,jinak nic 🙂

beisis
18. kvě 2011

@lipetra No já nevím já teda zatím druhým dítkem končím. Takže doufám, že je to ta vysněná holčička. I když béžová je i pro kluka syn si ještě vyzkouší sporťák, než se narodí malá.

marketas1
18. kvě 2011

@beisis já taky půjdu asi do béžové. Uvažuju ještě o té černé a nevím, ale asi bude béžová. Hodí se pro obě pohlaví 🙂

lipetra
18. kvě 2011

@beisis Tak my cekame prvni 🙂 Uz citis pohyby? Ja jednou ted v pondeli neco citila, ale nejsem si jista, zda to byly zrovna pohyby. Tak snad je vse v cajku.

beisis
18. kvě 2011

@marketas1 No mě se třeba takhle na obrázku ty barvy vůbec nelíbili a na živo vypadají úplně jinak. Jsem z toho byla překvapená.
@lipetra Jj pohyby cítím a jak. Když to mládě nedostane najíst je schopná se prokopat skrz břicho.

marketas1
18. kvě 2011

@lipetra @beisis já už chci taky cítit pohyby! 🙂

@beisis no jsme na ty barvy zvědavá. jen na prodejně nemají ten béžový ☹ Jen černý a červený.....

lipetra
18. kvě 2011

@beisis Ja asi porad nic. A od kdy jsi citila ty pohyby? Pry u prvorodicek je to pozdeji a jeste se rika, ze kdyz je to kluk, tak je linejsi nez holky 😀

lipetra
18. kvě 2011

@marketas1 dočkáš se, já zatím asi jen jednou 😀

beisis
18. kvě 2011

@marketas1
@lipetra vy se na ty pohyby tak těšíte a ještě nevíte co vás čeká. Můj první syn se mi zapřel tolikrát nohou o žebra a takovejch kopanců do močáku. Že jsem doufala, že už půjde ven. Ale jo ze začátku je to strašně roztomilý a jenom takový ťukání i když tahle slečna taky kope směr močák.
A pohyby cítim už tak týden pravidelně. Předtím jsem taky cítila už okolo 17 týdne, ale pak jsem žuchla ze schodů a bylo po pohybech. Naštěstí už zase kope, takže aspoň vim, že je vše ok.

lipetra
18. kvě 2011

@beisis Ono se rika, ze je to individualni, ze citlivejsi to citi driv a my necitove pozdeji, hlavne u prvorodicek to tak je.

ami33
18. kvě 2011

čaute kočárnice 😀 tak jsem ukončila neschopenku a podepsala novou smlouvu, zase se můžu vrátit k výběru kočárku hehe
@lipetra ten kočár tetutonia nebo jak je fakt nádhernej,ale tolik peněz

s těma pohyba záleží i kde je placenta, pokud je na přední stěně břicha, pohyby jsou zaznamenány pozdeji

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 @beisis @lipetra no, asi to není bžunda ty kopance, ale aspoň cítíš, že mimi kope, že je v pořádku, že se hýbe 🙂

lipetra
18. kvě 2011

@ami33 No presne tak, je to hodne penez. A zas davat za kocarek pres dvacet tisic se mi nechce.
A ty uz pohyby citis? Stale se dozvidam dalsi veci, pry zalezi i kolik mas plodove vody.

lipetra
18. kvě 2011

@marketas1 presne tak, uz pro ten pocit

beisis
18. kvě 2011

@marketas1 ze začátku to sranda je, ale ke konci jsem už řikala, že ho snad vyndám co tam vyváděl 😀

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 já taky říkám doma furt mojemu ať mě ten prcek už pořádně kopne,ale věřím, že budou doby, kdy budu prosit ať nekope 😀

ami33
18. kvě 2011

@lipetra ne ještě necítím nic, takový různý kručení nebo bublání,ale nic určitýho, prostě čekám na ten první dotek,ale jsem prvorodička takže klidně si ještě můžu 14 dní počkat, ale co vím že placentu mám na zadní stěně, ta by to tlumit neměla a s plodovkou nevím,ale je to docela možný, zní to logicky.

marketas1
18. kvě 2011

holky, to jsou věci.....

ami33
18. kvě 2011

holky jak je to s tou mateřskou...teď sem četla že je 60 procent do června nebo co a od června už zase 70 procent, v tom dělají dobrej chaos.

ami33
18. kvě 2011

já si dnes odhlásila oběd,abych si udělala aspoň palačinky

monulkab
18. kvě 2011

Tak já jsem první pohyby zaznamenala kolem 16tt, ale bylo to spíš takový jakoby mě někdo pohladil zevnitř břicha, a bylo to třeba jen jednou za několik dní, takže jsem nevěděla jestli to je ono. Od včerejška jsem si jistá že to je ONO, protože se mi to stalo několikrát za den, je to takový jakoby ťuknutí několikrát po sobě - a dneska jsem nervní protože dneska skoro nic necítím....

monulkab
18. kvě 2011

ale jak píše ami33, taky bych byla radši kdyby mě mimčo pořádně nakoplo, abych viděla že tam je 🙂

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 mňam, palačinky! S mateřskou fakt netuším, ještě jsem se na to nekoukala, vůbec nevím, jak to bylo a jak to je a jak to bude....

ami33
18. kvě 2011

@monulkab jééé ty se máš, já už chci taky, nebuď vůbec nervózní, já četla, že ze začátku ty pohyby nejsou nijak časté, třeba se může stát, že dva dny nic nebude, podle mě tam má mimčo ještě dost místa a sem tam prostě zavadí, nejčastěji prej jde cítit, když se mimčo protahuje a to není asi každej den holt.

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 no to je vcelku jedno, se dozvím až bude čas...krom nové smlouvy a tak jsem si taky dovezla domů hafol práce, myslím do porodu mám co dělat hehe.

ami33
18. kvě 2011

jo a mimo jiné se mi zdá že mám zase kilo nahoře během dvou dnů, to začíná pěkně přibývat, v práci jsem si dělala srandu, že jsem se přišla ukázat dokud ještě chodím 😀

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 tak ale to jseš ráda,ne? Jsi psala, že už bys i něco dělala....

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 hihi, tak nejsem sama, taky kynu jak zběsilá....

ami33
18. kvě 2011

@marketas1 ale jo něco jsou to práce na chvíli, něco na pár dnů a něco na měsíce, abych to stihla do porodu hehe. Hele tak mi to vychází na 5 kilo od začátku což jsem četla že 6 kilo do 20 týdne je v normálu, tak jsem v klidu celkem no.

marketas1
18. kvě 2011

@ami33 to já v klidu nejsem, já mám už teď 6 kilo ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru