Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

danna
14. kvě 2007

ahoj! Moc ti gratuluju!!! Určitě si tady vybereš spoustu zajímavých témat - stačí si najít to, co tě zajímá. Přeju ti, aby vše bylo OK. ahoj 😀

sylvinka
14. kvě 2007

Ahoj Pavli,
já tady moc zběhlá nejsem, ale třeba najdem nějaké společné téma 🙂

smoulinda
14. kvě 2007

Ahoj Pavli, tak to moooc gratuluju 🙂 🙂 🙂
Tak stránky o těhotenství: www.9mesicu.cz
www.rodina.cz
www.emimino.cz

a samozřejmě koník 😀 tady je nejlepší se přidat do stránek, kde mají holčiny stejný termín porodu jako ty nebo je tu třeba stejný bydliště a tak 😉

Nicméně vítej mezi těhulkama 😵

smoulinda
14. kvě 2007

ještě přidávám třeba www.aperio.cz
www.mojedite.cz 😉 🙂

klararas
14. kvě 2007

nebo zkus www.maminka.cz

pavlina05
autor
14. kvě 2007

díky holky, zkouknu všechno 😀

lifinka
15. kvě 2007

Ahoj holky,já jsem zde poprvé. Já si dělala test v pátek a vyšel mi pozitivní po 4letech. každý den si dělám nový a je to stále silnější. když jsem byla včera na gyndě, doktor říkal, že v děloze ještě není nic vidět, ale mé příznaky a testy, to vysvětlují, dnes si mám kolem 14,00h zavolat na výsledek z krve. tak se odpol. ozvu.Byl by to zázrak.jsem tak nervózní. pa Lída

kachnik
15. kvě 2007

Lído, tak držím palečky, to by byl opravdu zákrak 😉

lifinka
15. kvě 2007

takže se ozývám, jak jsem slíbila. Tak jsem si volala na výsledek krve a představte si, že byl negativní-JE TO MOŽNÉ????????????????Když mi 8x vyšel test pozitivní? nemáte s tím některá zkušenost, díky za podporu.Pořád jen brečím.mějte se líp než já. ☹ Lída

pavlina05
autor
15. kvě 2007

Liduš!!!! Prosím nebreč!!!! 😲
Já s tím zkušenosti nemám. A hlavně to nechápu. protože testům spousta lidí věří a tady se o tom pořád tak diskutuje.
Opravdu i mě to mrzí.

makak21
15. kvě 2007

Liduš, je mi to moc líto. Ted se to samé stalo jedné holčině od nás ze Začínáme... Drž se, brzy se to určitě podaří. Akorát mám dotaz:to po 4 letech snažení??? To jste to ještě nevzali přes CAR, nebo něco takového?? Držím palce 😉

adrianav
15. kvě 2007

ahoj Lidus,to jeste nemusi byt definitivni...my jsme se sice o mimi nesnazili,ale povedlo se nam vlastne hned po vysazeni antikoncepce...no ale to je jedno,at prejdu k veci....vubec jsem netusila,ze jsem tehotna,ale mela jsem hrozne bolesti bricha tak jsem sla k doktorovi-ten me vysetril,udelal mi teh. test a vzal krev ,ale vysledky byli negativni.tak mi rekl at prijdu za tyden na kontrolu kvuli tem bolestem a to uz se ukazalo, ze jsem v 8tt....tak neves hlavu...i doktori se muzou plest

mihapiha
15. kvě 2007

Pavli - psala jsi, že děláš u rtg,tak bych měla na Tebe dotaz, myslíš, že je škodlivé, když máme rtg v ordinaci ? chodíme se sice schovávat, ale i tak jsem nevěřicí Tomáš, mám strach. A co říkáš na desinfekci, asi možná přeháním, ale mám z toho strach, že to celý den inhaluji a desinfekci používáme fakt imrvere... všude je napsané zdraví škodlivé, používejte ochranné pomůcky, ale ni c není 100%. diky za odpověd. Tyto dotazy vychrlím na dr. až půjdu za 14 dni na první kontrolu, ale do té doby budu týden v práci. ☹

pavlina05
autor
15. kvě 2007

mihapiha
víš, všude všichjni tvrdí, že rtg není nebezpečné. Ale já si myslím pravý opak. 🙄
Kdyby nebylo nebezpečné, tak proč bych pak nosila dozimetr, proč by ses chodila skovávat, proč by se používaly olovnaté zástěrky a krytí atd.

Pokud tam máte stěnu pokrytou barytem nebo olovem, tak to zase tak nebezpečné není. Ale pokud je to jen obyčejná stěna, tak to na rtg paprsky nepůsobí. Ty si létají kde chcou!!!!! A nezastaví je ni. Samozřejmě, že čím dál stojíš od rtg , tím méně je tělo nachytá.

Já se snažím od dnešního dne rtg fakt vyhýbat. Nechci nic riskovat. Tak pokud to jde, tak se taky snaž.
To je zubní rtg???? Tam jsou dávky záření daleko nižší.

Pokud budu mít v práci nejaký problém a budou mne nutit snímkovat u rtg, tak okamžitě mizím!!!! 😀

No ohledně dezinfekce nevím. Snad by to zase tak nebezpečné být nemělo. Ale je to přeci jen chemie!!! 😲

No, nevím jestli jsem ti poradila dostatečně?! 😝

mihapiha
15. kvě 2007

Pavli
Ano je to zubní rtg a máme obyč stěnu, takže plánuji, že se budu schovávat do další místnosti. JInak když se přestane rtg, tak už tam ty paprsky nejsou nebo tam zůstavají? Jestli se můžu hned po záření vrátit zpátky do ordinace
😅 Tak uvidím, ted mě čeká zatěžkávací zkouška po návratu dr. z dovolené jak ji to oznámim, ale moc nadšena asi nebude... 😒 Jinak děkuji za pár info... 😉

pavlina05
autor
15. kvě 2007

mihapiha
Po rentgenování by tam rtg paprsky být neměli. 😎 Já taky když snímkuji, jsem za olovnatou stěnou a pak hned jdu do snímkovny.
Zůstává tam jen ionizovaný vzduch. Ten není tak nebezpečný, ikdyž jej celý den dýchám.

Raději se zeptej lékaře. 🙂

Já už teď na rtg nebudu snímkovat. Chci jen sedět u complu, a jak říkám, bude li mít někdo problém , tak jdu na rizikový.
Mimochodem v práci je nás 12 a všichni tam mají 2 děti a zdravé. 😀

Nejhorší je, když tě zrentgenují na oblast břicha nebo pánve v období prvního trimestru těhotenství. Hrozí tak ozáření embrya a stochastické účinky - poškození či smrt.
Na zubním rtg se svítí jen na určitý zub, záření je docela slabé.

pavlina05
autor
15. kvě 2007

Holky, zase jsem si udělala testík!!!! 🙂 🙂 🙂
A čárky jsou tam opět 2 a už silnější!!! Jupííííííííí.
Chtěla jsem se Vás sečtělejší a zkušenějších zeptat, co by měly těhulky jís a pít. A co hlavně NE!!! A kdy začít nějak cvičit, plavat????Díky za rady.Pavča

mihapiha
15. kvě 2007

Pavli, trošinku si mě uklidnila 😀 . Jinak já jsem si včera na žádost manžela uděla kontrolní test a taky tam byla ta druhá čárka silnější. Jinak mě bolí prsa a slintám, tak doufám, že ten test nelže 😀
Dneska jsem si byla koupit Velkou knihu o matce a dítěti, doporučuji. Co jsem se já dozvěděla od těhul tak jíst vše kromě sýrů s plísní, nepasterizívaného mléko a sýru z nepasterizovaného mléko (ovčích a kozích), jater. Nejlepší je racionální strava, hodně zel. ovoce, obilovin, 1 týdně rybu, libové maso. Uzeninám je lepší se vyhnout, já je nejím už asi 3 týdny, nějak podvědomě si tělo řeklo, že je nechce a test jsem si dělala až ted v sobotu. Mléčné výrobky a jogurty ano. Jinak pít hlavně vody a to nesycenou, čaje ovocné a já to jeste střídám z hodně ředěným ovocným juice. Alkohol a kávu nepiju.Myslím,že to jsou věci bez kterých se dokážu obejít, ikdyž jsem 1 kávu denně pila než jsem zjistila, že jsem těhu. Ted nechci, nechybí, tak si ji zbytečně nebudu dávat. Potom s cvičením bych řekla, že pokud si zvyklá pravidelně cvičit, tak v tom klidně pokračuj, samozřejmě, že plavání je ideální, pokud nemáš nějaké gyn. problémy (výtoky, bolesti, ) nebo urologické problémy, dávat by sis měla dávat na podchlazení. Jinak cvič, určitě ne nějaké adrenalinové sporty, ale cvičení v prvním trimestru myslím neškodí, taky bych se na to poptala lékaře, ten bude určitě objektivnější. 😝 Uff, to jsem se rozepsala...

pavlina05
autor
15. kvě 2007

mihapiha
Moc ti děkuji. Vyčerpávající. A o nějaké literatuře jsem také přemýšlela. Kouknu se taky na tu knihu co doporučuješ.
Já testovala také v sobotu!!!
Přesně jako ty, salámy,....to nemusím a kafíčku s mlékem 1 krát denně se také už vyhýbám.
Dík

mihapiha
15. kvě 2007

A ještě prima trhací kalendář "těhotenství týden za týden" , ten máme s kamarádkou objednaný. Tak se drž a pěkně se vyvíjejte, 🙂 .

pavlina05
autor
15. kvě 2007

To vy taky. Díky za potřebné rady. Dobrou noc všem 😔

lifinka
16. kvě 2007

Ahoj holky, abych vše upřesnila,před 4 roky jsem začala mít nepravidelné měsíčky až úplně vymizely. Začala jsem brát Untrogestan(prav.cyklus) ten jsem brala 2roky a pak samozřejmě, že jsem s doktorkou řešila mimi, ona, že mi ty prášky pomůžou, byla jsem blbá už po roce jejího vykládání jsem od ní měla odejít.Tak po dvou letech jsem to udělala a před rokem a půl přešla k jinému do půl roku jsem věděla svoji diagnózu-Anovulace, takže jsem dostávala injekce na vyv.měsíčků,pak nasadil na 1/3 roku Clomhexal(na dozrání vajíčka), ten mi nepomohl, pak jsem byla na laparo.s vejcovody(19.3.07), ty byly průchozí, na IVF jsem pomyslela a né jednou.Ale dali jsme se do stavby domku a IVF není zadarmo, takže jsem od toho upustila, né napořád! Tak uvidíme co dnes, mám jít opět na gyndu na ultrazvuk a na krev, nejradši bych nikam nešla a nechala to až třeba za 14 dní, ale to břicho mě bolí už 4den.Holky víte co je na tom všem nejlepší? Že mi doktor v ponděli napsal recepty:Untrogestan na udržení, magnésko a tak!Tak se zase ozvu papa Lída 😉

ammalka
16. kvě 2007

Holky, předevčírem a dnes jsem si dělala testík, vyšel pozitivně 😀 😀 , jak to mám dělat teď se sexem, když mám na něj pořád chuť, mám si chuť nechat zajít ☹ ? Taky jsem se chtěla zeptat, kdy jít poprvé ke gynekologovi, když jsem to měla mrchu dostat včera a už dva testy potvrdili, že jsem těhu???

pufina
16. kvě 2007

Ahoj holky,
Pavliko v kolikátém jsi teda týdnu, že bych měla někoho k sobě 🙂
Ammalko, já jsem si dělala test 4.5. den vynechání taky pozitivní, tak jsem volala doktorovi a ten mě objednal až na 16.5., že prý dřív jak 6. týdnu po poslední menzes to nemá cenu. Dnes jsem tam byla a byl tam váček pro miminko, ale to ještě nebylo pořádně vidět. Takže mi řekl , že je všchno v pohodě, že je to v děloze a na další kontrolu, jako na testy krve a pro těh. průkazku si mám příjít až za dva měsíce 😲 doktoři nikam nechvátají. Pro ně je to úplně běžný stav. Takže tam zavolej a uvidíš.

ammalka
16. kvě 2007

Víš co Pufi, já tam prostě rovnou zajedu, mám teď nového gynekologa, připadá mi bezva, tak jsem zvědavá, co mi poví, mě začíná 5 tt. Jak dlouho si patřila mezi snažilky?

pavlina05
autor
16. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Tak jak to pročítám, tak oprabvdu ty doktoři nikam nespěchaj??

No, já vlastně nevím v kolokátém týdnu jsem. pufina

V sobotu 12.5. jsem dělala test, byl pozitivní.V pondělí jsem byla na krvi, hcg jen 123,9. A zítra mám novou krev. Jsem na to zvědavá. Už bych to chtěla mít jisté. Doktorka říkala, že je to pozitivní těhu, ale že teď mi ultrazvuk dělat nebude, že je brzy.
Ale já dělám na rtg, tak tam máme ultrazvuk také a naše doktorka se koukla a viděla tam váček tekutiny. Tak vím, že jsem těhu a v děloze. Ale stejně bych to chtěla mít černé na bílém.
Jak tak sama počítám, tak jsem si myslela, že bych mohla být ve 4 týdnu těhu. Ale fakt to netuším. Vzhledem k tomu, že je hcg tak nízké tak nevím.
Ale myslím, že kdybych teda byla,......tak jsem si nějak spočítala termín porodu na 12. ledna 😎 To bychom na tom byly asi stejně, ne?

pavlina05
autor
16. kvě 2007

Jo, a pro průkazku až v 9-12 týdnu. To je hrůza!!!!

mihapiha
16. kvě 2007

JÁ jsem objednaná na gyn. taky za 14 dnů co jsem zjistila, že jsem těhu. Těhu test se ukáže pozitivní až ve 4 týdnu těhotenství, dělala jsem si v den zpoždení (3týdny) a byl negativní pak jsem si ho udělala znova za týden a byl pozitivní. Oni ti lékaři opravdu nespěchají, protože v začátku opravdu nemohou nic zjistit, max. z krve. Takže se tím zbytečně nestresuji, jak půjdu na kontrolu, tak bych měla být v 6 nebo v 7 týdnu.Týdny se počítají od poslendí mesntruace. Já jsem si jeste značila, kdy jsme se snažili, takže přibližně vím, kdy to bylo. Jen jsem divila, že mi to vycházelo 6DC, myslela jsem si, že mám ovu až 16 a 17 DC,ale kdo ví, to mi teprve potrvdí časem dr. Taky mi aktivně holky vypočítavaly datum porodu 13.1. 😀 , ale nechci předbíhat.

pavlina05
autor
16. kvě 2007

Těhu se počítá od prvního dne MS poslední MS? Chápu dobře? Tak teď bych byla ve 3 nebo 4 tt. A za 14 dnů teda v 6 tt.
Tak podle výpočtů z netu by bylo přibližně datum mého porodu 11,12.1.2008. Takže mihapiha to bychom měli stejné 🙂 🙂 🙂
Také jsem si zapisovala dny našeho snažení, ale pořád přesně netuším 😀 😀 kdy se to stalo 😀

mihapiha
16. kvě 2007

Pavli, ano těhu se počítá od prvního dne poslední menstruace. Já ji měla 8.4. Jo, bylo by to lednové mimi, stejně jako já, jestli se to povede a vše dobře dopadne, tak si ho nadělím na narozeninky, hezký dáreček 😎 , paráda....

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru