Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

beruska2x
26. led 2008

jo a termin porodu mam na 9.8.2008 tak jsem zvedava jak to dopadne 😀

meni
26. led 2008

Si myslím, že bych se ten první termín porodu mohla dozvědět na téhle kontrole, žádnej oficiální ještě nemám, jen ten podle koníka 😀 , třeba nám to vyjde na výročí svatby 😝
Je pravda, že se mi vždycky uleví, ale jen tak na chvíli, nic extra to taky není 😒
Do kolika jsi v práci, baví tě to tam ještě? 😉

beruska2x
26. led 2008

do 19:00, nebaví, ale mam klid, najdu si co potrebuju na netu a tak ... neni to tak hrozny 😉 😀
Kdy mate vyroci?? my 4.8., taky by to bylo bezva nebo 8.8.2008 je super ale domluv se s tim prckem nejak 😝

meni
26. led 2008

18.8. 😀 , ale i tak je srpen měsícem, kdy maj obě mamky svátky a tchýně i narozky, těch datumů je hodně 😉
A co děláš, jestli to teda není tajný? 😅 😕

beruska2x
26. led 2008

recepcní v hotelu... počítám ze tak do dubna to zvladnu 😉 pak uz bude venku hezky, tak to se zabavim..
no my máme taky sprpen zakletej, ja mam nerozky 4.8. a to mame i vyroci - rok letos, manza narozky 23.8. a jeste prcek ted... to bude mazec 😀 😅 jeste stesti ze nemuzu pit, Radkovi je uz ted spatne z toho 😎

meni
26. led 2008

Se nedivim, hlavně to zapití prcka, co? To bude... Vím, jak to slavili kolegové u Mirka v práci, když se někomu narodilo mimčo, někteří ani netrefili domů 😀 Ještě že my to neuvidíme, co? 😉

beruska2x
26. led 2008

a co manzel chce k porodu?? my to docela diskutujeme ted 😉

meni
26. led 2008

no, že by tam musel... Ale půjde, to teda jo! 😀 MInulý týden jsme koukali na dokument na čt2, bylo to z roku 88, kdy začínali chodit v Praze tatínkové k porodu, no, tak tam byl jeden okamžik, kterej ho docela odradil, ale věřím, že to zvládne. Sama tam teda neudu 😀

Jinak máte pěkněj kočárek vybranej, mě se líbil moc ten v černé kombinaci, dost jsem o něm taky uvažovala, ale nakonecjsme vybrali jinej. Já se bojím, že by byl za chvilku zasranej... 😅

beruska2x
26. led 2008

tak to neresim, umatlanej bude kazdej a taky v podstate kazdej se da dneska vyprat, proste stahnes ten potah a hodis ho do pracky nebo to vezmu houbičkou se saponatem...
tomu se nyhnes, hlavne jak deti matlaj rohliky pak a susenky...
no Radek prave jit nechce, je cita, strasne spatne snassi kdyz mi neco je a nechci ho nutit, kamarad mu vypravel
jak prestrihaval pupecni snuru a stacilo to 😀 😀 a to je chlap jak hora..

beruska2x
26. led 2008

je ń mi prijde ten cernej na leto moc .... pritahuje slunicko a nerada bych mimko upekla 😀
ale je taky peknej to jo..

meni
26. led 2008

On se třeba ještě zmátoří, Mirek se taky bojí, že tam sebou sekne, ae i kdyby přímo na sál jít nakonec neměl, tak v té fázi, než bych porodila, bych v každém případě chtěla, aby byl semnou...

beruska2x
26. led 2008

no to asi jo no...

pajca
26. led 2008

Ahoj Holky, tak jsem se právě vrátila z pohotovosti, začala jsem špinit, zatím snad všechno v pořádku, ale mám Utrogestan, tak snad to pomůže.

beruska2x
26. led 2008

no tak bud hlavne ´v klidu a nech se opatrovat manzelem... neboj bude to v pohode jinak by te domu urcite neposlali...odpocivej, dej si dobry cajik a pohodovy program Tv nebo knizku 😉

luciakubista
26. led 2008

pajco, ja beru taky utrogestan, protoze spinim,ale pokud to nesili ale slabne,tak to bude dobry. Musime verit. Mne se to jednou uz nepovedlo.

pajca
26. led 2008

do závěru mi napsal hrozící potrat. Je to normální

beruska2x
26. led 2008

sorry tak s tim ti neporadim, urcite bych ale sla hned v pondeli ke svy doktorce..

lisounek
26. led 2008

pajca: tohle mam bohuzel za sebou utrogestan beru od zacatku taky, zacala jsem spinit tak zhruba v 5tt a celou tu dobu ho beru a taky askorutin proti krvaceni. Hele a o tom potratu mi rekli hned v tom patem tydnu taky byla jsem pekne vyplasena a pak mi prave objevili na ultrazvuku hematom. Delalii ti ultrazvuk??? Duveruj sama sobe ok? Protoze to je fakt dulezity...pokud je to jen spineni, tak to chce klid a fakt klid, lez a tak.... ja to uplne prvne 100 procentne neudelala chci rict byla jsem venku na nakupu a za tri dny to prislo znovu a vic, takze ted to chce moc klidu. Ja pak lezela tri tydny ☹

pajca
26. led 2008

Jo jo budu v klidu.Holky ten Utrogestan se zavádí vaginálně? Mě ten doktor nic neřekl, ale přečetla jsem si příbalový leták a tam píšou že v těhotenství se to může užívat jen vaginálně.Jinak už jsem viděla aspon náš 6mm velký flíček. Prý to ale odpovídá 5.týdnu a ne šestému.Tak nevím! 😒

honzulka
26. led 2008

pajca-já Utro.brala normálně ústně,ale brala jsem ho před otěhotněním a pak mi doktor řekl,že jsem ho mohla brát dál.Ale určitě bych raději zavolala tomu doktorovi...

pajca
26. led 2008

byl to doktor na pohotovosti to mu asi nezavolám. Tys ho brala ústne když si byla těhotná?

honzulka
26. led 2008

Já ho brala na úpravu cyklu a k podpoře otěhotnění.Pak nepřišla MS a pak už jsem ho nebrala a on mi řekl,že jsem mohla.Byl to teda pěkný blboun,když ti nic neřekl ani do zprávy nic nenapsal???Já bych tu pohotovost i zkusila,ti může poradit jiný doktor.Určitě tvůj záznam mají v počítači a poradí...

luciakubista
27. led 2008

pajco,
ja jsem mela stejnou diagnozu minulej rok,akorat to dopadlo spatne.V podoli si ani nevsimli,ze jsem potratila a prepustili mne domu bez kontrolniho ultrazvuku. Pokud se to spineni nezhorsuje,tak to snad bude dobry. Ja jsem taky tehu 5tt a taky spinim,beru utrogestan a pambu,ale uz 5. den a furt tam neco malo je.Akorat je to svetle hnedy. Ja beru utrogestan oralne, ja si myslim,ze by mi to doktorka rekla,kdyby jinak. V nemocnici jsem ho taky polykala. Drzim nam prsty, v utery budu vedet vic. 😉

luciakubista
27. led 2008

lisounek, a ten hematom mas porad? Mne zatim akorat vyloucila mimodelozni ale nebylo nic videt.Ja jsem tak akcni,ze jsem to zjistila moc brzy,uz 4. tyden.

evitkamalicka
27. led 2008

ahoj kocky 🙂

luciakubista
27. led 2008

ahoj evitka 🙂

evitkamalicka
27. led 2008

luci ahojky, co tak skoro hore?

luciakubista
27. led 2008

som v praci ☹

evitkamalicka
27. led 2008

jaj tak to ti teda nezavidim, ja som doma uz treti tyzden

luciakubista
27. led 2008

uvidim co povie doktorka v utorok,ale tiez by som asi radsej ostala doma. A mas nejake problemy,ze si doma?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru