Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

daiquiri
27. led 2008

beruska: jsem po IVF. Právě, bojím se i radovat, abych pak nebyla zklamaná, to je hrozný 😖

lisounek: přesně tak, taky doktory poslouchala na slovo. To ležení v nemocnici muselo být hrozný co?
Mně to stačilo půl dne, kdy mi odebírali vajíčka a to už jsem se těšila domů...

beruska2x
27. led 2008

no ja myslim ze kdyz uz se to povede, a vydrzi do 6tt tak uz je to fajn ne?? ted uz to utece, hlavne se nenervuj, to mimcu taky nesvedci 😉

beruska2x
27. led 2008

rikej si ze to uz mas polovinu toho nejhorsiho za sebou

lisounek
27. led 2008

no jo ale veskery emoce proste musi jit ven to zase je lepsi nez to v sobe dusit a kdyz se chce brecet, tak se to jen musi miminku vysvetlit 🙂

no v nemocnici to byla hruza, hlavne ta nejistota a tak, ale snad uz tam nebudu muset, hlidam se jako nikdy ufff 😕

ja se utesuji tim, ze to chce ustat prvni trimestr, pak uz je to na osudu opravdu uplne maximalne ... davaji Ti po te IVF neco na podporu jako nejake leky nebo to proste nechavaji prirode, promin, ze se ptam, jen si to neumim predstavit 🙂

daiquiri
27. led 2008

Jo, to si taky říkám, hlavně mu dávám spoustu vitamínů a dělám všechno pro to, aby to dopadlo dobře 🙂
Nejhorší je, že teď nemůžu ani cítit zeleninu, kterou jsem měla ráda ☹

To je taky pravda, někde jsem četla, že malý stres prý naopak miminku svědčí 😵

lisounek: a to musíš jen ležet?
přesně tak, už aby to bylo ....
První tři týdny jsem měla Utrogestan, teď už nic, jen jsem si koupila kyselinu listovou...

lisounek
27. led 2008

to delas dobre, listovku taky porad beru a urogestan bohuzel zatim taky - uz asi mesic. No jsem doma a polehavam, pustili me v po a rikali stejny rezim jako v nemocnici, to vis, ze si uvarim nebo tak, ale jak mi nic neni, tak bych hned delala spoustu veci a to se zase bojim, tak mezi tim polehavam. Pekne me to stve, byla jsem zvykla stihat hodne veci a tak toho zaridit plno a ted se porad musim hlidat. A pak ze mam dalsi kontrolu u sveho dr. tak uz aby to bylo, snad uz mi rekne on vice 😉 jen abych se dockala, prijde mi ze se to hrozne tahne a nez prijde den kontroly to je cela vecnost...vadi ti zelelnina? to je zvlastni me temer nic nevadi, mela jsem hlavne v nemmocnici hroznej hlad a i chute, ted mam spiís nechutenstvi nebo spis nevim, co si dat a tak ...nekdy me trochu pali zaha a zamota se mi hlava,ale jinak krome jeste plynatosti jsem v pohode - nafukuje se mi bricho a vzdycky vecer je nejvetsi 🙂

daiquiri
27. led 2008

Ten utrogestan často dávají když jsou právě nějaké problémy nebo špiníš.
Úplně tě chápu, já měla zase nějakou hyperfunkci vaječníků, už jsem byla 14 dní těhotná, ale to jsem nevěděla 🙂 Jeli jsme na pohotovost, měla jsem děsně nafouklý břicho a bolesti, taky si mě tam chtěli nechat, ale podepsala jsem revers a celý víkned ležela a nic nedělala, až v pondělí jsem šla ke svému lékaři.
Taky jsem zvyklá chvíli neposedět, pořád potřebuju něco dělat, nedovedu si představit, že bych musela
být doma a jen ležet ☹
A čím si krátíš ty dny?

To mám taky, že nevím na co mám chuť 🙄 Taky už jsem skoro dvě kila přibrala, jsem nějaká rozežraná 🙂

lisounek
27. led 2008

No tak ctu si, divam na telku, jsem na konikovi (ted mam notase), takze jsem porad pripojena a je mi fajn. Pres den nekdy i spim a nebo si i neco malo uvarim, protoze kdyz je kolikrat chut, tak to proste musim mit 😅 a kdyz jsem sama doma pres tyden, tak si to uvarim sama. Ja doufam, ze ted uz je to v poho. Ale vcera jsem docela cely den poletovala a tak dnes pekne lezim 😉 .

Jinak jsem ani moc nepribrala, asi je to tim, ze jsem byla v te dobe v ty nemocnici, a tam jsem ty blafy moc nejedla anebo jen jidlo, co mi prinesli z domu. A snedla jsem toho urcite min nez kdybych byla doma. To me tak nejak zachranilo od narustajicich kil 😀 ale to asi dozenu ted doma, ale snazim se ted zatim moc nepribrat, je to tak lepsi..v tom prvnim trimestru si rikam, tak do tech trech kil 😉 , ale zalezi samozrejme taky na predchozi vaze...asi se to pak bude hur schazovat 🙂 ale tu rozezranost plne chapu 😀

daiquiri
27. led 2008

Zlatá technika co? 😀
Doufám, že taky nebudu muset zůstat doma, u nás to vypadá na dvojčátka a kamarádka mě strašila, že
když už nejsem nejmladší, že mě možná nechají doma ☹

Neboj, překonala jsi to nejhorší a bude fajn 🙂

Tak je pravda, že já měla 47 kg, spíš podváhu, tak se bojím, abych mimča udržela, tak se i snažím víc jíst 😀
Byla jsem zvyklá na jídle se dost odbývat...

lisounek
27. led 2008

No tak to teda pekne basti! No ja myslim, ze asi budes doma, oni to po IVF snad uz davaji automaticky, ja teda nevim, zkusenost s tim nemam, ale kor kdyby meli byt dvojcatka 😉 . To spis co jsem tak pochytila od ostatnich holek. Ale bud rada, uzijes si posledni mesice v klidu a pohode a ven budes moci o vychazkach, to je v poho zalezi na domluve s dr. kdyz ti bude dobre. 😉 vsak uvidis....

daiquiri
27. led 2008

Jenže já bych chtěla být co nejdýl v práci, už kvůli penězům a v červnu jsme chtěli ještě na dovolenou 😒
No uvidím....
A ty už budeš doma až do konce?

lisounek
27. led 2008

no ted uz to tak vypada, penize taky nemam protoze pracuji pro agenturu na zivnostak 😖 , ale zase mi snad umozni ted pracovat z domova, takze si neco malo privydelam 😉 snad. Kdyz ja musim do prace dojizdet, bydlim v Benesove a kazdy den do Phy nevim, ted by mi to asi ani nedovolili.... zalezi zda to diky tomu hematomu budu mit hned jako rizikove nebo ne, to fakt netusim, co rekne dr. hele a s tou dovcou nevim, nevim - znas to clovek mini, osud meni, ale treba budes v klidu a pojedete 😉 to my uz letos nic neplanujeme, v listopadu jsme byli v Egypte nase svatebka a asi i zatim posledni cesta do zahranici 😨 ted budeme skudlit na mimi, bydleni a tak - je toho kvanta 😕

daiquiri
27. led 2008

Když budeš moct pracovat z domova, tak bys to měla ideální 🙂 Do Prahy dojíždět bych teda asi neriskovala 😖

My taky byli na svatebce srpnu, u moře, teď jsme přemýšleli jen třeba nad Rakouskem, nic náročnýho.
Uvidím co doktoři, manžel je natěšenej a já bych taky ještě někam vyrazila, pak už se těžko někam podívám 😢

lisounek
27. led 2008

no jo je to pravda, vsak uvidite, treba to fakt pujde....dojizdet se mi taky nechce, to neznamena, ze kdyz je mi doma dobre, ze v buse by taky bylo 😀 a je to i stres kolikrat mackat se a stresovat ve frontach

daiquiri
27. led 2008

Ještě to hrká a musela bys prosit jestli tě někdo pustí sednout 😀
PS: Máte moc hezký fotky ze svatby 🙂 A v tom Egyptě to vyšlo co? že jsi otěhotněla, když
jsi mu šáhla na nohu 😀

lisounek
27. led 2008

no jo ta noha to mas pravdu 😀 zrovna jsem na to myslela nedavno 😉

daiquiri
27. led 2008

Teda já těmhle pověrám a tak moc nevěřím, ale asi to funguje 😀
Já měla transfér 24.12., tak taky věřím, že to bude osudový /v dobrým slova smyslu/ 😀

lisounek
27. led 2008

no jo to je taky hezky 😀 vsak ja jsem tomu taky neverila, ale ted to tak je, ale jestli to neni nahoda. Jeste jsem minuly rok byla v jeskyni, kde se taky melo sahnout na kamen a neco si prat, takze to do toho roka taky klaplo 😨 to jsem si uvedomila az ted, ze to je taky dobry 😀

daiquiri
27. led 2008

A mimčo se vám povedlo hned?
Tak to já v každým zámku nebo hradu šahala na kolíbky, koukala do zrcadel a nic nefungovalo 😖

lisounek
27. led 2008

no asi po pul roce, ne hned po vysazeni antikoncepce, ale hned prvni mesic, co jsem zacala merit bazalni teplotu 😵

daiquiri
27. led 2008

Tak to závidím🙂 V dobrém 🙂
Já si taky původně myslela, že to půjde hned a ono ne 😢

lisounek
27. led 2008

no taky jsem se bala, ale na stesti to vyslo 😉

pajca
27. led 2008

Ahoj holky, tak jsem dneska celý den bez špinění, ale nechci to zakřiknout. Vítám Daiguira. Už víš kde budeš rodit?

pajca
27. led 2008

lisounek, já chci taky vidět tvé fotky ze svatby 🙂

lisounek
27. led 2008

no pajca cekala jsem cele odpo a ty se objevis az ted hollka 😀 ja uz ale pomalu dnes koncim brouzdam cele odpo 😵

pajca
27. led 2008

jasný pokecáme zítra.Co ty fotky. Já se sem dřív nedostal mužík celý den pracoval. 😒

lisounek
27. led 2008

no ja nevim, jak to daiguri nasla, ale mam je na beremese 🙂 popr. mohu poslat odkaz na nejaky mejlik 😅

pajca
27. led 2008

už jsem je tam našla, moc vám to slušelo.Taky bych je tam dala, ale manžel to nechce, jedině prý bez něj 😉

lisounek
27. led 2008

no manzel taky moc nechtel, ale pak mu to bylo jedno 🙂

pajca
27. led 2008

no nějakou tam zkusím dát,Tak já jdu ležet. Zitra jsem tu jak na koni! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru