Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

cechtek
15. čer 2007

Praha

ticianka
15. čer 2007

ahoj holky, tak cekam mimco..jeste nemam stanoveny termin, jsem nekde v osmem tydnu, takze na prelomu leden-unor. chci se zeptat, nemate doporuceni na dobrou gynekologii v praze? nejak nejsem spokojena..diky za tip 🙂

ronikacz
16. čer 2007

Holky, tak konecne po troch tyzdnoch cakania som sa dockala a bola vcera na gynde.Doktorka sa zprvu tvarila tajomne az zamracene, nejak to tam nemohla nasjt.Som sa opatrne spytala, jak to vypada, ci to tam je...Tak nakoniec ano, ale podla velkosti plodu nie som v 8tt3 ale 7tt3.Trochu nechapem jak je to mozne, ked sa to pocita od prveho dna poslednej menzes, ktora bola 18.4. Tak som sa trosku bala, aby sa ten plod nevyvijal nejak spatne....nemate s tym niektora skusenost, ze by vam doktor povedal, ze ste vlastne v mensom tyzdni nez vam vychadza podla pocitania od menzesu?Dik za odpoved.

elucinka
16. čer 2007

Ronika, to se klidně může stát - pokud to počítáš od poslední MS, klidně jsi mohla mít OVU o týden déla. Např já ji nikdy neměla ten tabulkový 14 den cyklu, ale až tak 19-21. den. Což je taky přesně o týden déle. Na příští kontrole už bude všecko ok, uvidíš.

ronikacz
16. čer 2007

Elucinka, dakujem za vysvetlenie. Furt mi to nejak nedavalo zmysel...ale mozno to bolo aj vdaka tomu doktorkinmu vyrazu, jak to tam furt zameriavala.no 12mm fazulka sa asi tazko zameriava, ale srdiecko pekne bilo 🙂

elucinka
16. čer 2007

No vidíš, roni, to je super, že už bylo vidět srdíčko 😀

pavlina05
autor
16. čer 2007

Ahoj holky!!!
Píši až dnes, od čtvrtka jsem neustále v pohybu a počítač jsem neměla čas. 😕 To krásné počasí mi nedá a jsem pořád někde venku, u bazénu a nagrilování. Je to super.
Jinak jsem byla v ten čtvrtek u doktorky a viděla jsem bijící srdíčko!!!! Jsem spokojená. A na nic špatného teď nemyslím. Za 14 dnů jdu už do těhotenské poradny, dostanu průkazku!!!!Hurááááá! Jsem v 6 tt. 😀

mihapiha
16. čer 2007

Pavli super!!!! to je krásný pocit, vidět, že prdola je v pořádku, že?

alca.m
18. čer 2007

Ahoj po víkendu!
Ticianka: Mě to doktor vysvětloval tak, že oni to počítají podle pravděpodobného stáří plodu. Zjistí to podle velikosti z UZ a nějaké tabulky. Já třeba vůbec nevím kdy jsem měla ovulaci, nechali jsme tomu volný průběh. Počítání od prvního dne poslední MS je nejjednodušší 😉
Pavli, tak to je bezva! Já jdu příští úterý a taky dostanu průkazku 😎

ronikacz
20. čer 2007

Holky,dneska sa mi urobil taky spinavy vytok.Dole ma to ani nepali,ani nesvrbi.Myslite, ze je to ok?Doteraz som mala skor taky biely-zlty a dneska take spinenie.Trochu ma to vylakalo, aby sa nedialo nieco spatne....

lifinka
27. čer 2007

Ahoj holky, tak se ozývám po dlouhé době. od 4,6 jsem už na neschopence a dnes mi nainstalovali domů inetrnet tak vše pročítám a je to fajn, že můžu opět psát. U mě je nového to, že jsem byla na gyndě 4,6 a to mi už napsali těhu. průkazku a mám 2 fotečku z UZ a to jsem tam byla v 7tt a krásně bilo srdíčko 🙂 ale doktor řekl, že mám přijít na další kontr.až 2,7 tak počítám každý týden, kdy už to bude a už v pondělí zase uvidím ...., snad to bude už vypadat podobně jako mimi.Aspoň jsem to porovnala s kamoškou s fotečkama a už by to mělo vypadat podobně mimču.Podle doktora jsem v 10tt,a termín porodu 21,1,2008.Tak se opatrujte a užívejte si těhu. papa Lída

makinka.1
30. čer 2007

Ahoj holky.Doufam,ze v pondeli budu uz ofiko patrit mezi vas.26.6.jsem mela poprve pozitivni testik-tyden po terminu MS.V pondeli jdu poprve k doktorce,pocitam,ze jsem 5-ty tyden tehu.Doufam,ze uz bude neco videt.Jsem tak nervozni.Blbe mi bylo jen jeden den,ale hned,jak jsem se najedla,tak to preslo.Jen mam obcas takovou slabost,zamota se mi hlava a mam pocit,ze sebou seknu.Snad to prejde. 😉 A prsa se zpevnila a jsou citliva.Doufam,ze to bude v poradku a mimi uz bydli v deloze. 😀 Je to moje prvni,tak jsem cela paf... 🙂

pavlina05
autor
30. čer 2007

Začínající těhulky vítám vás!!!!!
Moc vám přeju samé radostné zprávičky, ať se vaše mininko vyvíjí jak má!!!!!
Krásné těhulí léto přeje Pavča.(bohužel tuto diskuzi už nemůžu s váma sdílet, ale sem tam na vás mrknu a snad se sem za pár měsíců i já vrátím ☹ )

verusky
30. čer 2007

pavlina05 uz sem ted neprijde, vcera jsem si procetla jeji smutnou diskusi...
devcata,ja vam trochu zavidim, protoze tehu prukazku budu mit doma az koncem cervence (ted je v nemocnici na odberech krve, ani jsem ji nevidela), takze si ji uziju necele ctyri mesice 😢 . u nas se setri a dava se po 16.tydnu.
mejte se krasne, at vam to ubiha a je vam dobre!

makinka.1
30. čer 2007

Pavli,proc uz neprijdes?neco se deje?

pavlina05
autor
30. čer 2007

makinka.1 buď v pohodě a užívej si těhulííííí!!!! já jsem teď na začátku......skoro snažení..... ☹

makinka.1
30. čer 2007

To je mi moc lito.Promin.

elis.1
2. črc 2007

🙂 ahojky těhulky, takových témat co je možné probírat v těhotenství - to je tedy něco. Nejdřív bych vás všechny ráda pozdravila a jsem moc šťastná, že po letitých útrapách můžu mezi vás - těhulky 😵 je to skvělý pocit. Naše cesta k miminku s přítelem nebyla jednoduchá - to asi u nikoho z vás. jen ve zkratce, měli jsme totální azoospermii, pak operace na získání spermií, nakonec se nějaké mršky zatoulané našly v tkáni, tak nám srdíčka zaplesalas radostí, bohužel se ale na 1. ivf nezadařilo, takže zklamání, určitě to mnohé z vás zažily nebo slyšely. život není peříčko, ale nesmí se člověk vzdávat. letos jsem absolvovala 2. pokus, opět se našlo málo vajíček, začala jsem být skeptická, že nse situace opakuje, nakonec mi transferovali doktoři 2 embryjka a nečekala jsem, že se chytí, ale dnes mám potvrzeno na hcg testu 1169 hladinu!!! prý je to dobré, moc tomu nerozumím, nevíte, zda to nemůže být ten hormon i při mimoděložním? to víte, bojím se, a budu se už odteď asi bát pořád 😎 pokud jste některá z vás více informovaná, budu vám vděčná za odpověď jinak všem těhulkám držím palečky - P.S. na 1. kontrolní ultrazvuk jdu za 14 dní, jinak beru Utrogestan... slibuju, že tohle mé představení už příště tak dlouhé nebude, slibuju 😕

megy
2. črc 2007

to je bych řekla velmi výborná hladina. Spíš mám pocit, že to je tak akorát na dvojčata 🙂

marky4
2. črc 2007

elis já bych se také nebála, hladina je perfektní 😉

elis.1
2. črc 2007

🙂 🙂 🙂 nbo holky, trefa, přesně to mi řekl doktor, to je sranda několik let se člověk snaží, bere samou chemii, hormony a čeká na zázrak a pak že by dorazily hned dva zázraky? no abych to rozdýchala pak 🙂 😀 😀

lenkabu
2. črc 2007

Ahoj elis. V jakém jsi asi týdnu? Já jsem tak 4(koník počítá trochu napřed) a HCG mám 1062. Je to vysoký číslo, neboj. Taky si říkám, jestli tam nemám dvojčata 😉

pavlina05
autor
2. črc 2007

hcg je dobré a bude růst rapidní rychlostí. Gratuluji 😀

elis.1
2. črc 2007

🙂 jo, prý je dobrý výsledek, hlavně to nezakřiknout... Pavlínko, děkuju, i vám holky, nevím, co bude a nebude, nechci být negativní, ale znáte to, člověk se prostě už odtd bude bát pokaždý z jinýho důvodu, bojíme se, že neotěhotníme, psk zas zda to udržíme, pak jak dopadne porod, pak první roky, nemoce a jak to zvládneme, uf, holky nemáme to lehký... ☹ 😕 😉 můj gynekolog mě trochu zpražil, když po výsledcích řekl, no, uvidíme za 14 dní, jak se to bude vyvíjet, a euforie a radost byla pryč.... ☹

lenkabu
2. črc 2007

Chápu elis..já už se nemůžu dočkat až mi dr řekne že vidí vaspoň gestační váček...ale už teď vím, že když to řekne, budu se bát další týdny aby viděl srdíčko 😖

lucijana
2. črc 2007

Ahojky..
Ticianko : také jsem hledala gynekologii v Praze a dostala jsem doporučení na www.GETS.cz.
Sice se tam platí 1900,- CZK roční příspěvek, ale za tu péči a ochotu to stojí.
Teď jdu na nějaké testy - říkají tomu menší genetika..mají velmi dobré přístroje , tak že problémy mohou zjistit již v období 12.tého týdne. Což mi přijde fajn.
Nevím, jak je tomu jinde..
Lucie

elis.1
2. črc 2007

🙂 přesně, tak to asi prožíváme a budeme prožívat všechny, to je jasný, já nejsem moc zběhlá v těch termínech těhu, spíš, příprava, ivf a stimulace, jo to bysme mohly pokecat 😀, a gestační váček - o váčku doktor mluvil, že na tom 1. uz za 14 dní...

denousek
2. črc 2007

pavlina05 ted sem si procitala vsechny tve radky od zacatku jak si byla rada z tehu ale najednou veta ze uz tady nebudes...copak se stalo??mimis se neudrzel?

elis.1
2. črc 2007

holky, musím končit, jdu trošku lenošit, po tom Utrogestanu jsem jak chcíploušek... snad to přejde, mějte se a kdyby měco, moje schránka na vaše milá psaníčka je vám k dispozici, hezký večer, a brzy ahoooj 🙂budeme si držet palečky

Denousek - P.S. asi, taky jsem se chtěla zeptat, ale Pavlí sem asi tolik nechodí, byla tady krátce a teď už asi je v jiné skupince možná

petruna
4. črc 2007

Ahoj holky, trochu jste mě vypalšili s tou hladinou HCG. Já mám jen 184. Doktor ale neříkal, že by to bylo málo. Jsem úplně na začátku, tak doufám, že to je normální.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru