Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lisounek
29. led 2008

pajca: ahoj - myslim, ze uz ho uvidis fakt 😉

luciakubista
29. led 2008

ahojky kaciska, ja taky spinim a mne doktorka predepsala Pambu a utrogestan,taky je tam napsano,ze se to nesmi uzivat na pocatku tehotenstvi,jen v obzvlast zavaznich potizich.Ja jsem potratila minuly rok v Podoli v 6tt,dali mi ascorutin a utrogestan a ani mi neudelali kontrolni ultrazvuk po prepusteni.Az v ordinaci jsem zjistila,ze je to pryc.Nechci te strasit,ale pokud to spineni bude silnejsi,radeji bez do nemocnice. Ja jsem se ptala dr na ten ascorutin a pry se pouziva na zpevneny kapilar,aby nepraskali,jak se ti zvetsuje deloha a pry je to jako vitamin,ale ucinkuje az po 14 dnech. Kazdopadne potratu to pry nezabrani. 😒 Ja se desim kazde navstevy toalety a dnes jdu na kontrolu tak jsem zvedava, nevim jesti uz bude neco videt, jsem pry jen 4+5tt .Kazdopadne se mi snivalo,ze uz tam nic neni,takze este k tomu to psycho ☹ preji ti moc stesti

lisounek
29. led 2008

jinak bych uz taky rada neco koupila, ale zatim se bojim, dokud nebudu mit fakt jistotu, tak doma nic nechci 😕 staci ze moje mamka uz koupila jedno bodyčko a tak mi ho dovezla ukazat a ja jsem ji rekla, at ho radeji odveze, ale pak jsem na to porad myslela, jak to bylo malicke a jak by to mimi v tom bylo krasne 🙂

luciakubista
29. led 2008

pajci, uz si neco videla na ultrazvuku?

lisounek
29. led 2008

luciakubista: taky jsem na tom tak byla podobne. Ascorutin je vitamin a je pravda ze nic neudela, zpevnuje ty cevni steny, jak pises. Proti potratu je Utrogestan..ale ani zadne leky nejsou vsemocne!! Nechci te strasit, ale mozna jeste nic neuvidis, prijde mi to opravdu moc brzy na ultrazvuk, ale kazdy to ma jinak. Ja jen abyses nedesila kdyby nahodou. Me takhle v 5tt vydesili a pritom bylo brzy 😒

pajca
29. led 2008

no 6mm velký flek 🙂 A doktor říkal, že je tam vidět i plodové vejce, ale to já zas neviděla. Ukazoval mi to na té pohotovosti, byla jsem tak vystrašená, že si to moc nepamatuju. 😒

luciakubista
29. led 2008

Ja chodim k soukrome doktorce a lecila jsem se na neplodnost a jeste ten potrat z minula,tak ted mne hlida porad,chodim na kontrolu a ultrazvuk kazdy tyden a v nedeli jsem mela nejaky incident,zdalo se mi ze vidim krev,tak jsem ji volala a sla k ni do ambulance a vysetrila mne, byl tam jenom flicek,ale vykazoval nejakou akci...tak snad

luciakubista
29. led 2008

pajci,tak to je super. Ja jsem mluvila s dr a ona mi rekla,ze minuly tyden mela 6 stejnych pripadu jako ja,spineni v 5-7tt,ale jen 1 skoncil revizi.Tym mne chtela uklidnit 😖 ale pry se to ted vyskytuje moc casto,nevim cim to je

pajca
29. led 2008

a v kolikátém jsi týdnu? Kdy si necháš vytisknout fotku z ultrazvuku?

luciakubista
29. led 2008

podle ms 5+5 ale ja mnela ty cykly ruzny. Podle ovu,ketrou mi hlidala jen 4+5.kdyz neco uvidime pristi tyden,tak si ji necham vytisknout. 😉 zatim jeste bojim,bojim

ada80
29. led 2008

Ahojky holky je tady někdo?

pajca
29. led 2008

čauves jak se dneska máme?

pajca
29. led 2008

Koukám, že jsi z Prahy já taky kam chodích k dr?

luciakubista
29. led 2008

jo ziju v praze,kde ty chodis?

ada80
29. led 2008

Ahojky Pajča dneska se máme docela dobře.Dlouho jsem vstávala až ve třičtvrtě na deset.Jak se máš ty?

luciakubista
29. led 2008

ja na ujezd, Dr Zantova

lisounek
29. led 2008

ahoj ada 🙂

ada80
29. led 2008

ahojky lisounek jak je? 🙂 Doufám, že pohoda. 😉

pajca
29. led 2008

Já vstávala v devět a už se fakt hrozně nudim.
Ahoj lis
dneska se holky budu kochat, moje nevlasti segra bude kazdým dnem rodit, tak ji pujdu koupit nějaký hadřík 🙂 Už jsem tady ráno psala, že je hrozně těžký koupit něco neutálního všechno je buď růžové nebo modré 🙂 Ještě že víme , že bude mít holčičku 🙂

lisounek
29. led 2008

no ja mela divnou noc, manzu jsem odstranila do obyvaku, pac je nastydlej a nemohla usnout a pak jsem sla k ranu na zachod a nemohla jsem usnout a pak zase ten priserny hlad (obcas se mi stane, ze mam hrozne velky hlad a nejde utisit) a to je zase dnes a pritom nemam na nic chut. takze jsem ospala a taky mam zaludek porad na vode, ale jinak dobry, uz chci ctvrtek a kontrolu 😨

ada80
29. led 2008

Tak to si užiješ.Co budeš kupovat?Jak budou holčičce říkat?

lisounek
29. led 2008

jééé ja bych taky nakupovala, ale jeste si pockam par tydnu pro jistotu a ted jsem stejne zavrena porad doma uz mi to leze na bednu 😨

ada80
29. led 2008

lisounek:ty taky nemáš vycházky?já ne a je to vážně hrozný, pořád doma, je to hrozně dlouhý.Už mě ani nebaví koukat na dvd.Co pořád děláš?

pajca
29. led 2008

Myslím, že nakonec to bude Natálka, ještě nevím, asi to tam budu muset nejdřív pořádně prošmejdit 🙂
Lis mě dneska vzbudil hlad ve dve ráno a pak jsem taky vubec nemohla spát, pořád jsem chodila na záchod a tak.Chudák manža ten si se mnou užije vubec se nevyspí.

pajca
29. led 2008

já pro svoje taky počkám, ale jí přece něco koupit musím! 😉

ada80
29. led 2008

Pajca:třeba neodoláš a koupíš něco i pro své mimčo.Tak dej pak vědět 😉

pajca
29. led 2008

To určitě ne, na to se dost bojím, jestě jsme nevideli ani srdíčko a tak tak že pro to naše ani náhodou!

lisounek
29. led 2008

to ja se nevyspim s nim - je nastydlej a chrape a me to drti 😕

ada: me o vychazky nejde, ja neschopenku nemam, ale do kontroly nechci nikam chodit, protoze mam mit porad klidovy rezim a radeji budu v klidu jeste par dni nechci nic uspechat. Jsem teprve 8 den doma od te nemocnice a dokud nebudu mluvit s dr. ,tak nikam nechodim, ale ja bych tak sla do mesta. Je to nuda. Koukam na telku, ale ani to uz me nebavi, nebo jsem na pc. neco malo si uvarim, ctu, povaluji se a tak. Dnes prijde kamaradka k veceru, tak alespon zmena 😵

lisounek
29. led 2008

a někdy taky spim, protoze to alespon utika 😨

lisounek
29. led 2008

ale od pristiho tydne budu uz asi pracovat z domova, kdyz to z prace umoznili

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru