Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pipinka
29. led 2008

holky, všem vám moc držím palečky? Já MS stále nemám, takžýe nevím, jestli můžu mezi vás 😔

pajca
29. led 2008

Jak dlouho meškáš?

lisounek
29. led 2008

dvojka: diky moc vsichni tu viru a nadeji potrebujeme 😉

dvojka
29. led 2008

to teda

pipinka
29. led 2008

pajča: já měla MS 7.12. doktoři nic neviděli, pak jsem měla jeden den 22.1. a teď zase nic ani náznak, že by měla přijít. Doktoři mi pořád berou krev a taky asi sami neví.Můj doktro mi povídal že to ASI samovolně zaniklo, ale bral mi opět krev. Zítra tam mám jít tak uvidíme. Pro jistotu jsem si koupila test

lisounek
29. led 2008

dvojka: at se ti taky brzy zadari, ale reknu ti porad je to stres, jestli to pujde, a kdyz to vyjde, tak jestli se to bude vyvijet a pak jestli to dobre dopadne a pak genetika a tak ufff da to zabrat 😕

dvojka
29. led 2008

Lisounek:Já vím,mám už jedno čertisko doma...Kristýnku tříletou

pajca
29. led 2008

já si taky myslela že těhotenství, je krásné období, ale zatím se pořád něčeho bojím 😒

pipinka
29. led 2008

já myslela, že když najdu na testu dvě čárky, tak bude vše ok, a jak tak vidíte tak u mě teda ne a je to velká záhada.

blka
29. led 2008

Holky, prosím, včera jste mi žádná neodpověděla 😔 . Je možné, abych byla těhotná, když beru HA, teď mi skončila MS, ale mám strašně nafouklé (velké) břicho a zvětšná prsa (jako před MS) - to mám už asi měsíc. Před MS jsem si dělala test a byl negativní. Tak fakt nevím.

pajca
29. led 2008

a jak dlouho jsi to nedostala?

blka
29. led 2008

Pajca: to je na mě nebo na Pipinku?

lisounek
29. led 2008

pajca: presne tak, je to beh na dlouhou trat a clovek to pozna, az kdyz v te situaci je 😉

dvojka: koukala jsem ze uz mas doma holcicku a prvni tehu v pohode??

blka: myslim, ze kdyz mas po MS tak to tehu asi nebude 😨 a negativni test o tom taky svedci....

blka
29. led 2008

No, já si to myslím, jen nevím proč mám pořád taková prsa a břicho - tomu fakt nerozumím 😔

lisounek
29. led 2008

pipinka: tvuj doktor je mi zahada fakt, kdy si mas volat na testy? smir se spis s tim, ze to asi nebude, ikdyz zivot je same prekvapeni! proste na nej uder, jak to teda je, ale menstruaci treba jeste nedostanes, ono tvoje telo treba respektuje jakoby sestinedeli vis 😔

pajca
29. led 2008

Na tebe, ale ted čtu že máš po MS, omlouvám špatně jsem si to přečetla, já si taky myslím, že o tehu nejde, spíš nějaké hormonální změny.

lisounek
29. led 2008

blka: treba nejaky hormonalni vykyv, skoda, ze si nemeris bazalni teplotu podle te se da taky dost poznat 😉

blka
29. led 2008

Hormonální výkyvy - co mě ještě nepotká 😕

pipinka
29. led 2008

lisounku, já už jsem s tím smířená, jen nevím proč mi už neřekne že tam nic není a bere mi krev.Zítra tam jdu na kontorolu, tak uvidíme.Když mi nic neřekjne, navštívím jiného doktora

dvojka
29. led 2008

Lisounek:Je to divný,ale já jsem v poprvé nemyslela na nic co by se mohlo přihodit,vůbec jsem si nic nepřipouštěla.
Ale- po čtvrtém měsíci jsem měla zvýšený krevní tlak a také jsem téměř nepřibírala a také miminko mělo špatné srdeční ozvy....Nakonec jsem malou donosila bez jediné hospitalizace a to do38 PLUS 5 DNÍ....a MALÁ SE NAKONEC NARODILA CÍSÁŘÁKEM

pajca
29. led 2008

lis co jsi dneska vařila?

lisounek
29. led 2008

pajca: delam rizoto 😉

pipi: presne tak, at ti rekne pravdu, vzdyt z toho by byl clovek blazen! vim jake to je v nemocnici jsem taky asi tyden fakt nic nevedela musim byt silna fakt !!!

dvojka: tak to je fajn, ze byla zdrava a ze to dobre dopadlo. Ja uz bych tak rada byla treba ve 30 tydnu ach jo, ale ja proste verim, ze to bude dobre !! 😵

pajca
29. led 2008

Dvojka a udělali ti císaře hned nebo tě nechali trápit?

katzi
29. led 2008

ahoj holky, uklidňuje me, když tady tak čtu, že vás hodně na začátku těhu špiní. Já taky (dnes 6 den, ale už míň). Napřed mě vystrašili s tím mimoděložním. Dnes jsem byla u Dr. na ultrazvuku - gestační váček tam je (hurááá), ale zas se jí nelíbilo myslím žlutý tělísko. Dostala jsem Utrogestan a ve čt repete. Nevím kdo řekl, že těhotenství je nejkrásnější období, pro mě jsou to zatím docela nervy 🙂

lisounek
29. led 2008

katzi: to chapu, ale neboj, me taky nebylo zprvu gestacni vacek videt a pak najednou jo a utrogestan ti pomuze on je na vyvoj plodu (pak je kazdy den znat)

pajca
29. led 2008

v kolikáteém jsi týdnu. Asi už jsi to tu psala, ale já si to nepamatuji. 😒

dvojka
29. led 2008

pRVNÍ KONTRAKCE JSEM MĚLA ve 21:30...Pak to zesilovalo a v půl třetí ráno jsme jeli do porodnice,tam vše ustalo a nad ránem opět začalo.Dělali mi několikrát ultrazvuk,protože jsem krvácela...Asi tak v 10:30 mi propíchli plodovou vodu a to mi už kontrakce braly po dvou minutách,ale stále jsem byla otevřená jen na 3 cm.....
Bolesti se nedaly vydržet-nicméně mě nechali doktoři do 13:30 ,,trpět" To už ale na monitoru pomalu nezaznamenali žádné ozvy a vše se schylovalo k císařáku...Ve 14:24 byla malá na světě a byla při životě

lisounek
29. led 2008

katzi: teda myslela jsem zluty telisko promin 😉

pajca
29. led 2008

To jsou pěkné story z porodu.Už se na to fakt těším 🙂

katzi
29. led 2008

pajca - podle poslední MS jsem dnes 5+ 1, ale podle velikosti toho gestačního váčku říkala doktorka 4+5. Čekám teď po první pilulce Utrogestanu co se bude dít - doktorka mě upozorňovala, že mi bude špatně a bude mi na omdlení. Jsem v práci, tak jsem zvědavá teda 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru