Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

jitulka1985
29. led 2008

Lis, neodkrvila??? 😀 Já nevím jak to ale těch 7 měsíců ještě vydržím....... 🙂

katzi
29. led 2008

já jsem právě taky protivná 🙂 A další věc, kterou budu mít problém vydržet je alkohol. Teda nemyslete, že jsem nějakej notor, ale takhle dobré vínečko někde na pokecu s kamarádkama, nebo i občas doma s manželem mi bude fakt chybět.

lisounek
29. led 2008

jitul: nojo treba pri orgasmu, vzdycky se bojim, aby se mimisek neuvaril 😀 ale orgasmus v tehu je pry dobry a kdyz je pry maminka spokojena, pak je i miminko 😅. Taky si rikam, jestli nam to nedovoli, jako ze asi ne, tak co pak 😨 Jitul a co cele dny delas?? Ja budu muset za chvili zalehnout, uz jsem tu skoro 3 hodiny 😕 jsem si ani nevsimla ...

lisounek
29. led 2008

katzi: no ja mam taky obcas chut ale hlavne na sampanske, to je fakt sileny, ale myslim, ze pro miminko to proste obetuji no

katzi
29. led 2008

já to taky obětuju, jsem zodpovědná. Ale bude to boj 🙂

jitulka1985
29. led 2008

Já jsem byla zase zvyklá hodně pít kafe a ted nepiju ani jeden šálek denně, takže jsem furt ospalá a hlavně mám nízký tlak, furt se mi motá hlava a je mi na omdlení.
Lis při orgasmu to mimi prý cítí jako nějaké šimrání.... 🙂 Četla jsem to někde na netu. 🙂
Jinak já hodně ležím, jsem furt unavená a nebo když mám vycházky tak se jdu projít, ale už je to celkem nuda někdy no.... 😒

katzi
29. led 2008

jitulko to chápu, že je to doma dlouhý. Moje kamarádka, která je taky doma na rizikovým to řešila tak, že si nechala vypálit 10 DVD se všema sériema Přátel. A dobrý. Taky jsem to využila, když jsem tento víkend ležela doma v očekávání jestli budu muset do nemocnice, nebo co bude.

lisounek
29. led 2008

no to mi povidej, ja nebyla venku ani nepamatuji, jsem jako moucha, ale jinak jsem taky unavena. Kafe jsem pila tak jedno denne a ted na nej ani nemam chut, obcas si uvarim bez kofeinu je dobre, ale bez kofeinu. Nekdy kdyz se mi mota hlava si dam i trochu coly (vim, ze bych nemela ale fakt malo jen na chut). Zatim ted nemam na kafe chut, ale jitul tak jedno denne s mlikem si dat muzes,pokud mas normalne chut. Ver mi, jsem odbornik pres vyzivu 😉

jitulka1985
29. led 2008

A je to v pohodě Katzi?Já jak o vás nic nevím, tak se omlouvám, že se budu vyptávat jako blbec 🙂
Hlavně jak jsem ted doma tak se strašně pozoruju.........jako že mně někde píchne a hned plaším. 🙂 Je to tím, že nemám co dělat, musím si najít nějaké zájmy 🙂

lisounek
29. led 2008

jitul: to je presny, ja se bojim chodit na zachod a porad sleduji papir, zda nespinim a tak 😖

jitulka1985
29. led 2008

Fakt???Já myslela že by se neměl ani jeden šálek denně, ale když jsi ten odborník, tak ti určitě budu věřit 😉

lisounek
29. led 2008

radeji bych se zabyvala chozenim po kramcich a vybiranim hadriku a tak vecicek, ale to si jeste pockam nechci predbihat a neco doma schranovat ale pak uz budu muset zacit hlavne kvuli financim nejde to pak vse najednou koupit 😨

katzi
29. led 2008

jitulka, špiním, beru Utrogestan a čekám pořád jestli se mimi dobře chytne a jestli bude srdíčko. Takže zatím půl na půl. Ale chodím do práce, tak tím si zabavím hlavu - i když teda asi hodinu teď sedím na netu a debatuju o miminkách a těhotenství 😉

jitulka1985
29. led 2008

Katzi tak to držím palečky at vše dobře dopadne.A kolikátý týden těhu jsi?

katzi
29. led 2008

jitulko, děkuju! Jsem podle poslední MS 5+ 1, podle ultrazvuku dnes 4+ 5. Takže úplný začátečník 🙂

lisounek
29. led 2008

jitul: jeden fakt muzes a pokud nepijes turka, tak je to ok. Vadi to spis ve vyssim stupni tehot. ze po kofeinu dite dela divy, jak je hyperaktivni, ale to vadi spis mamince. Vysoke davky by asi mohly zapricinit nespave dite, ale u jednoho kafe to fakt nehrozi..... kdyz maji maminky nizky tlak, tak jim to i dr. doporuci protoze cim jinym zvysit - alko nejde a cola jen minimalne, takze neboj a pokud mas chut tak si ho dej.... a lepsi nez omdlevat... 😵

katzi
29. led 2008

holky, pro dnešek se loučím a jdu přece jen alespoň něco malého v té práci dnes udělat 🙂

jitulka1985
29. led 2008

Papa Katzi, měj se hezky

jitulka1985
29. led 2008

Díky Lis, já piju jen rozpustný a ze začátku těhu jsem ho nemohla ani cítit, až tento týden mám na kafe hrozný chutě a hlavně právě asi i kvůli tomu tlaku.

katzi
29. led 2008

jitulka taky se měj fajn a hlavně ať nic nezlobí!

honzulka
29. led 2008

Ahoj holky!! 🙂 Chci se zeptata,jdete všechny na UZ ve 13 tý???Já s prvním dítkem byla a teď mi dělala naposledy v tom 11 tým a jdu k němu až 20.2. 😒 tak nevím,jestli mu mám volat a honit to,nebo to nevadí... 😕

lisounek
29. led 2008

honzul: tak daleko jeste nejsem 🙂

taky asi pomalu pujdu - Jitul sejdeme se tu treba zitra?? nebo uvidis, jak se budes citit 🙂

jitulka1985
29. led 2008

Lis zítra se tu určitě stavím, jestli tu budeš a kdyžtak si zase napíšeme IP 😉 Měj se krásně a zdravím miminko 🙂 Papa

lisounek
29. led 2008

do IP urcite - me se jen tak nezbavis 🙂 😉

jitulka1985
29. led 2008

Honzulko já nevím, já jdu ted na kontrolu 5.2. a to budu v 11 tt a mně UTZ dělá při každé prohlídce.Nebo ty myslíš nějaký ten genetický UTZ??? 😕 Já tě možná špatně chápu, kdyžtak promiň

lisounek
29. led 2008

mej se taky krasne a at je ti dobre!! pohlad male ..... papa 😵

lisounek
29. led 2008

hmm vetsinou pry v 13tt delaji nejaky ten screeningovy, ze meri to mimi a tak, ale z praxe taky zatim nevim 😨

jitul: jen otazecka co byste vubec chteli ?? holka kluk?? ja vim, je to jedno,ale jen jestli prece jenom nemas neco vysnene...

jitulka1985
29. led 2008

Jojo, přesně jak píše Lis......ve 13tt by se měl dělat právě nějaký ten speciální UTZ kde uvidfí i případné vady.

Lis mně je to tak nějak jedno co to bude, hlavně aby to bylo zdravé, ale kdybych si fakt mohla vybrta,chtěla bych holčičku 😵 Ale mám takovou intuici, že to bude kluk, protože na něj i mluvím jako na kluka....... 😵 No manža by byl štastnej za kluka. 🙂
A co byste chtěli vy? 🙂 Ještě nemáte jméno pro kloučka koukám 🙂 A karolínka je krásné jméno 🙂

honzulka
29. led 2008

Mně dělá taky při každý prohlídve-teď už jen na břiše,ale právě nevím,jestli se pak v tom 13 tým nědělá nějaký speciální..Tak už hledám doma v knihách.. 😉

nemo1985
29. led 2008

Ahojky holky, chci se jen zeptat.
Včera mi měla dorazit MS, a nic.
Na testíku jen jedna čárka.
Prsa mě hrozně bolí a bříško jen trochu.
Dnes ráno jsem měla trošku špinění,ale ted vůbec nic zase.
Četla jsem, že to může být i z toho, jak se vajíčko uhnizďuje.
Co myslíte vy???????

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru