Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ada80
1. únor 2008

Ahojky lisounek:já viděla jak mávalo rukama a mám to i na fotce.A co je u tebe nového?Jak jsi dopadla včera na kontrole?

lisounek
1. únor 2008

wendy: ja jsem to taky chtela zatajit do konce tretiho mesice, ale proste to nejde a nakonec jsem skoncila na 3 tydny v nemocnici, takze se to stejne dozvedeli, pekne me to stve a navic mam naladu pod psa, protoze jsem porad doma a uz mi to leze na mozek ☹

ada: kontrola dobry, pry mimi roste, tak jak ma - dr. mi to ukazoval, ale nehybalo se to a bylo to takove slite, takze jsem z toho takova rozmrzela - v nemocnici meli skvelej ultrazvuk, on ma jen nejakej obycejnej, takze to neni ono - rikali ti kolik meri ?? my mame 3,2 cm 😔

ada80
1. únor 2008

lisounek:neříkali kolik měří, ale já mám radost hlavně z toho že už můžu chodit ven a že mimčo je v pořádku.Tak ještě 26.2 ta plodovka, která doufám,taky dobře dopadne a bude to super.Mě se dneska mimčo hýbalo,ale minule se nehýbalo takže taky toho nebylo moc vidět.kdy jdeš zase na kontrolu?Já jdu v pondělí na krev.

lisounek
1. únor 2008

ja jdu 12.2. na tehu poradnu s moci a na krev a tak

ada80
1. únor 2008

A co jinak jak Ti je?Mě dneska nic moc.Můžeš chodit ven?

wendy24
1. únor 2008

lisounek: já jsem doma teprve pět dní a už mi to taky leze na mozek. Na prvním ultrazvuku jsem byla 5+0 tohle pondělí a ještě nic nebylo vidět. Je fakt, že má starší utz a to mě jediné zatím drží nad vodou. Po víkendu jdu na druhý a to snad už se mimísek ukáže. Taky jsi byla protivná hned na začátku? Manža se chce mazlit a tulit a já ho odháním 😒 Cokoliv v televizi dojemnýho mě skoro rozbrečí a to jsem teprve na začátku.

Už jsem to řekla dneska i kolegyni, aby věděla, že to nejspíš bude hodně na dlouho, aby si nemyslela, že se chci jen tak ulívat doma. Jsme na pobočce sami dvě od rána do večera, tak to tam teď bude mít hodně drastický. Snad už se tam hodně dlouho nepodívám a budu v říjnu mít miminko. To si teď přeju ze všeho nejvíc. Už jsem měla dneska i malý nutkání to říct tchýni se švárou říct. Švára má od 11.1. malýho Míšu, tak řeší všechno okolo něj a já bych se tak strašně ráda přidala. 🙂

luciakubista
1. únor 2008

wendy,
ja sice nejsem doma na marodke,protoze dr rekla,ze pokud se to nema uchytit tak mi nepomuzou ani stojky na hlave,tak radsi pracuji,ale pro istotu jsem to rekla sefovi v praci. Jsem taky dost nervozni,ale vim,ze kdyby jsem zustala doma,tak se zblaznim. Neboj bude to dobry, jedno sme i to uz vybrali,ne? Ja jsu na utz v utery,tak jsem taky zvedava a nedockava. Bud v pohode,ja jeste porad spinim,tak jsem pro jistoru zavolala dr a ona rekla,ze tam mam hematom z minuleho tydne a ten se odplavuje.kdyz jsem se zeptala jestli to ma smrdet,tak rekla ze jako stara krev,jako 3 dni stara vlozka 😝 ,tak jsem klidna. Udelala jsem si vyplach Tantum a uz mi je lip.Pry je to lepsi priznak.Neboj bude to fajn a kdyz bydlite spolu s tchanovcama,tak bych jim o rekla.Alespon budou kolem tebe krouzit 😀

ada80
1. únor 2008

wendy24 klidně se pochlub 🙂

lisounek
1. únor 2008

wendy: ja jsem normalne protivna, ale kdyz jsem chodila do prace, tak mel clovek alespon z ceho cerpat. Ted uz pres mesic nic nedelam, jen neco malo doma a to me neuspokojuje... ☹ Jinak mi taky jihnou oci pri filmech a tak, je to hruza. 😢 Ted posledni dva dny mam depku jeste nejak vetsi a nevim, cim to je ... tesila jsem se ze budu moci ven a zase nic, takze dalsich 14 dni doma ☹. Ale neboj nic u me taky v 5tt nic nevideli a pak asi za 5 dni uz ano, chce to jen vydrzet ....

ada: ven prave nemuzu, mam uz z toho depku ☹ jsem vztekla na manzela a leze mi na nervy....je totiz doma, je nastydlej a ja mam narusenej celej domaci rezim, navic jsem rozhozena z toho ultrazvuku a nebavi me to doma, takze nic moc ☹

lisounek
1. únor 2008

no me treba osobne ta pozornost vubec nebavi radeji bych kdyby to zatim nevedeli 😖

wendy24
1. únor 2008

ada80: To by mě manža asi zabil 😅 Tenkrát při prvním pokusu to hned vyzvonil a nezadařilo se. Já si myslím, že to max. vydržím ještě tak tři týdny do tchýnino narozenin. Pokud to bude všechno v pořádku, tak bych to asi řekla tam. Pak už to asi stejně všem dojde.

luciakubista: Snad už jsme si to vybraly, pevně v to věřím. Já sice nešpiním, ale hlídám každý toaleťák 😉 Jistota je jistota. To je dobrý zápach jako tři dny stará vložka, to bych teď asi padla. Už mi vadí i obyčejnej kouř od cigaret a přepálený omastek. Zatím tchánovce nechám, uvidím co bude za pár týdnů. A to můžeš v klidu pracovat? Já bych byla asi trochu vedle.

luciakubista
1. únor 2008

wendy,
no ja si nejdriv myslela,ze mne necha doma,ale myslim,ze ma pravdu.ja nemam moc tezkou praci,takze to muzu presedet a prejist 😀 Ale ja ji verim,chodim skoro 2x tydne na kontrolu,mam ji na telefonu ,takze uvidime. Co se ma stat,to se stane. Muj nalez byl podle ni v poradku a to spineni jsem ti vysvetlila,takze budu cekat. Samozrejme mi nabidla neschopenku pokud budu chtit,ale rikala mi,ze je to spis jen o tom,ze budu mit klid,ze jsem udelala maximum.
Ale pokud mi vyslovene rekne,ze musim byt doma,tak vahat nebudu,za to mi zadna prace nestoji,ani ta moje.

lisounek
1. únor 2008

luciana: ja se prave divim, ze te s tim hematomem necha doma, ja musela lezet v nemocnici a jen klid na luzku 😕

luciakubista
1. únor 2008

ja nevim, minuly rok jsem lezela v nemocnici s hrozicim potratem a neudelali mi ani vystupni ultrazvuk aby zjistili,ze je vse v poradku.Zjistila to az moje dr,potratila jsem v pondeli, ve stredu mne pustili domu a v patek jsem sla na revizi.
kazdy dr je jiny,nesoudim nikoho postupy. Ja ji verim,udelala pro mne hodne a kdyby vedela,ze je to nebezpecny,tak by mne urcite nechala doma.Pry je to nejaky hematom,ktery se vytvoril po oplodneni,nebo neco takoveho rikala.nevim presne.Ale deloha i sliznice je v poradku.Pokud se neobjevi cerstva krev,tak je to v pohode.akorat se musim setrit,zadne cviceni,sex,namaha atd.

honzulka
1. únor 2008

Ahoj holky!!! 🙂 Koukám,že tu sice nikdo není,ale alespoň Vás jdu pozdravit!!! 😅 Je umění se sem dostat. 😨 Když už mám chvíli,tak koník nefunguje a nebo tu nikdo není... ☹ Tak se mějte,hezký víkend a já se zase někdy ukážu... 🙂

honzulka
1. únor 2008

teď jsem si vše dočetla a lis a ada-k těm vašim hýbajícím se a nehýbajícím se miminkům...Já když chodila ke konci těhu na srdíčko,tak jsem musela pořád chodit a sedat si a stoupat,páč náš miláček prostě spal.. 🙂 A teď?????Má v sobě pytel čertíků,spát se mu daří tak po obědě,ale večer ho uspat je fakt někdy na nervy....Tak držím palečky,ať nemáte takového raubíře jako já... 😀

pajca
1. únor 2008

Ahoj Holky, my jsme to řekli hned, protože nechodím do práce a všem by to bylo jasné. Zastávám názor, že když se to má stát, tak se to stane. Hlavně tím oba žijem a září to z nás.
Holky, chtěli byste manžela u porodu, my jsme se o tom bavili a jemu se tam moc nechce, ale já bych ho tam chtěla, má cenu ho tam nutit?

toni78
1. únor 2008

ahoj pajco-já jsem taky uvažovala o tom že bych chtěla přítele u porodu ale on na to není a když jsem ještě těhotná nebyla bavila jsem se s ním o tom a moc se netvářil,takže já ho nutit nebudu 😒

pajca
1. únor 2008

To jsem ráda. že tě tu vidím už jsem myslela že tu nokdo nebude.
Já ho taky nutit nebudu, ale moc bych ho tam chtěla.Třeba si to ještě rozmyslej 🙂

kaciska
1. únor 2008

čau holky,myslíte že je možné mít v sobě mrtvé mimi a nevědet o tom 2 týdny???kdyby bylo mimi mrtvé v děloze tak by ho tělo chtělo vyloučit né?a nastalo by krvácení a bolesti.debilní otázka co??? 😅

pajca
1. únor 2008

No já myslím že jo.Proč se ptáš!? 😠

toni78
1. únor 2008

ahoj pajco-kasicka-hele a ty si myslíš že máš v sobě mrtvé dítě??Co je to za blbost??Promin..... 😖

kaciska
1. únor 2008

no já jen ze zvědavosti jak sem měla ty problemy s tím špiněním a pak to krvácení tak mám strach jestli se tohle může stát...ale to snad ne už je to zatím ok už nešpiním a nemám žadný bolesti tak śnad je mimi ok. 😅

toni78
1. únor 2008

kasicka-dostala bys otravu a bylo by ti hrozně zlee.......proč nad tím uvažuješ??To je hrozné!!

toni78
1. únor 2008

Mě taky pořád pobolívá břicho ale prý je to normální 😒 snad to brzo přejde!

kaciska
1. únor 2008

holky já nechci vypadat za debila ale jen sem se zaptala stat se může ale nevěděla sem jaký jsou následky,měla sem strach když jsem krvácela....v tu chvíli sem myslela na nejhorší,tak se omlouvám 😢

toni78
1. únor 2008

zajdi si určitě na gyn. at tě vyšetří-budeš mít jistotu 😉 a nepanikař!

pajca
1. únor 2008

To chápu, ale to by ti opracdu bylo špatně. Neboj musím to vidět trochu pozitivně. 🙂
Holky ted jsem si na koníkovi četla v tematu porody a jaké to bylo zážitky z porodu a je to docela zajímavé 😒

kaciska
1. únor 2008

tam sem byla tento týden 2 krát a vždycky bylo vše ok.tak asi dobrý,hematom ani krvácení v dloze nenašli tak asi ok.prostě jsem měla strach a furt mám,to je snad normální né. 😵 jinak dík

pajca
1. únor 2008

To je jasný, to já mám taky a přijde mi, že od té doby co vím, že jsem těhotná, tak v hlavě nemám nic jiného.Neboj se máš za sebou první trimest a ten je nejhorší, teď si užívej těhotenství

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru