Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

lisounek
2. únor 2008

Hmm kdyz on me moc nerozmazluje prave, ono se rekne nic nedelejte, ale co mam jako jist, mam hlad porad a on zase nejak extra varit neumi anebo kdyz tak to vzdy napul dela z tech instantnich pytliku a ja uz to nemuzu ani videt, tak si varim stejne sama 😀 a to mu rikam, ze ty instantni veci nejsou pro me ted to pravé - on to nechce pochopit 😖 . Jinak ja jsem taky pribrala zatim asi 1 kilo, ale u sestry to odpovida asi na 2, jenze me vazila oblecenou, tak to je zase neco navic 😎 ale i tak dve kila jsou v pohode....

lisounek
2. únor 2008

to povidani o kilech sedi, v pozadi mam zapnutou ceskou miss 😨 ne ze by me to ale nejak extra bavilo 😕

honzulka
2. únor 2008

lis-nic si z toho nedělej,to jsou chlapi.. 😒 Já měla docela komplikovaný porod a kydž jsem se vrátila domů,bala jsem tu sama a pak začala pomoc manžela....Vaření byla tragedie,většinou dělal nějaký mražený hotovky,ale i ty mu dělali dost problémy,takže jsem se musela zmátořit a začít bojovat i v kuchyni... 😉 Prostě je vidět,že nás potřebují....Jak jsem tehdy záviděla holkám,co jejich manžel umí vařit!!!!! 😢 Ale snaha se cení...
S tou vahou bych to fakt neřešila..já u Jeníka přibírala pěkně do doby,než mi zjistile těhu.cukrovku..pak byla dietka... ☹

honzulka
2. únor 2008

Jo,miss mi taky manžl na chvíli přepnul...Jepší je ten INDIANA... 😀 😎

lisounek
2. únor 2008

hmm presne je to hrozne prehnany ta show....no jo snazim se s tim smirit, ze to tak je s tema chlapama. On se taky snazi a ja prudim, jsem vztekla, jak neco a v duchu se za to stydim... ale proste nekdy mi uz ujedou nervy...asi uz ho to taky nebavi, ale on alespon muze mezi lidi, tim ma z ceho cerpat. Ja mam jen postel a konika 😀 ja ted vahu taky neresim...ja jsem dietka, takze vim, co jsi s tehu cukrovkou zazila ufff 😔

honzulka
2. únor 2008

Lis-a pozvat si nějaké kamarádky,je asi blbé,co,to bys kolem nich stejně běhala,viď??? ☹ S těma nervama se netrap,jsou to hormony,jsme přecitlivělí a oni to u nás neznají...Manža si to teď taky užívá.. 😒 S Jeníkem jsem chodila do práce,ale teď mě má doma a sám je na neschopence,takže to je teprve mazec... 😝 Uvidíš,že jak tě pustí ven,bude to lepší.. 😉 A kdsy jdeš na kontrolu?
Já jsem prosím tě snad nakonec asi tu cukrovku ani neměl...Přístroj byl snad tehdy poněkud rozbitý... 🙄

lisounek
2. únor 2008

Ja jsem byla ted ve ctvrtek a tak mi rekl at porad jeste dodrzuji ten klidovy rezim a ted jdu uz do tehu poradny 12.2. takze zase budu doufat, ze uz mi dovoli mit tak nejak normalni rezim... potrebovala bych si spoustu veci nakoupit a zaridit,ale musim cekat no 😒 s tema kamaradkama je to tezky, vetsinou jsou z Phy a ja bydlim v Benesove, vetsinou jsme se schazely v Pze a kdo by za mnou ted jel? Kazdy ma svoje anebo maji deti a s temi je to uz slozitejsi....vsak vis.. takze jen doufam, ze se fakt nekdo rozhodne me oblazit svou navstevou 😅 Jo taky jsme byli ted prave od ctvrtka doma oba, byl nastydlej, takze jsem mu nadavala at na me nechrchla, ze si nemohu pak ani nic vzit za leky, takze jsme spali oddelene 😉 taky si dobre lezeme na nervy ach jo ☹

honzulka
2. únor 2008

lis,netrap se tím,bude líp!!!Uvidíš!!!Já mám manžela doma už od srpna!!! 🙄

lisounek
2. únor 2008

jo jo verim tomu, ze bude lip, verim tomu !! ikdyz jsem si tehu takto nepredstavovala, tak prece jen mam v sobe zivot a to je hlavni 😵 fiha od srpna, to te teda obdivuji, ze je jeste nazivu 😀 😀 😀

honzulka
2. únor 2008

Co on?Že já nejsem u Chocholouška,se divím.. 😀

lisounek
2. únor 2008

taky uz premyslim o rezervaci v Bohnicich 😀 . Myslela jsem jako ze je nazivu, ze jsi ho jeste nezahubila 😀 (samozrejme v dobrem) 😉

honzulka
2. únor 2008

Já vím,jak jsi to myslela,neboj....Ono to je docela někdy na palici,ale ze začátku se vcelku věnoval malýmu vděčím mu za to,že začal hezky chodit a jiný lumpárny ho naučil.. 🙂 Já bych na něj asi tolik času neměla. 😒

lisounek
2. únor 2008

no jasne, vsak bez chlapu to taky nejde a je dobre, ze uz se stihl vytrenovat na jednom mrnouskovi 😵 to u nas to bude fakt premiera uff jsem na sebe zvedava .... 😝

lisounek
2. únor 2008

Honzul: a jak stary je syn?? promin mozna uz jsi to tady pisala ale ja to nepostrehla 😕

honzulka
2. únor 2008

To zvládnete,uvidíš,že si to budete užívat... 😉 Pro nás bude novota to,že vše budeme muset dělit mezi dva..Lásku,pozornost,hraní,mazlení...no bude to zajímavé.. 😲 😨

lisounek
2. únor 2008

no jo to je vzdy tezke, ten starsi nesmi byt pozadu a nesmi mit pocit, ze je zanedbavany... ale vy uz jste zkuseni rodice, to zvladnete ...bude sourozence sledovat a bude ho zajimat to se vsadim...ja bych jednou chtela parecek...sama jsem mela starsiho brachu a pokazde to nebylo tak hrozny... bylo to fajn, nez odjel na vojnu, pak uz ho segra moc nezajimala, ale to je jasne... vi uz ted maly ze bude mit sourozence? asi je jeste brzy vid?? 😅

honzulka
2. únor 2008

Dneska mi manžel řekl,že by byl raději,kdyby to byla jolčička,že se bojí toho,že by měl Jeníka raději než brášku.S tou holčičkou bude vše jiné.Podle toho čínského kalendáře by to holčička mohla být,i kamarádka mi hádala tím prstýnkem na vlasu,že první bude kluk a druhé holčička,tak se uvidí.. 😎 Z praktických důvodů by byl chlapeček lepší,páč na něj vše máme,ale hlavně aby to bylo zdravé a v pořádku ... 😉 My mu to říkáme,hlavně ho pořád musím hlídat,aby mi neskočil na břicho atd.Občas řekne,že mama ma mimi a pohladí mi břicho,ale víc si to uvědomí možná až budu mít bubínek a budu mu dávat sáhnout až se bude hýbat... 🙂

lisounek
2. únor 2008

No to byste meli moc fajn, vsak uz brzy uvidite....ja bych to uz taky nejradeji chtela vedet, to si ale jeste pockam no 😵 to zdravi je fakt nejdulezitejsi... ja bych mozna taky radeji kluka, kazdy ho ocekava, bracha ma dve holky, tak kluk by byl milovany u nas, ale holcicka no proste to nechame osudu .... to bude nejlepsi, stejne to clovek neovlivni...a hlavne, at je to drave, to je to nej nej nejdulezitejsi... 😉

honzulka
2. únor 2008

No moji bráchové měli oba holčičku a já pořád říkala,že na mě čeká ten kluk a byla jsem docela přesvědčená,že to kluk bude.A je!!!Ale manžel chtěl holčičku,tak mi ho pak bylo líto,když nám Jeníka potvrdili.. 😢 Ale od začátku ho miluje!!!Vlastně od porodu,když ho uviděl,tekla mu slzička a zamiloval se do něj... 😢
Zdravé to MUSÍ BÝT!!!!!!! 😉

lisounek
2. únor 2008

no taky jsem tak nejak presvedcena na toho kluka 😵 ale je mi to fakt jedno. Taky jsem zvedava, co bude delat u porodu, asi ho to dostane, ono ted mu to jeste nic moc nerika, kdyz to neni nikde videt ani citit..jsem zvedava na prvni pohyby jo jo na vse jsem zvedava ... 😉

honzulka
2. únor 2008

No pohyby sním udělají taky dost. 😉 Já manžovi dávala vždycky sáhnout a pak prcka i provokoval...Bude to fakt moc hezký,uvidíš....A ten porod taky uteče jako blázen a pak se budete rozmazlovat všichni tři!!! 🙂 😉

lisounek
2. únor 2008

kdyz ja jsem hrozna tragedka no 😒 manza me za to pekne kara.... ☹ no jo bude lepe verim tomu 🙂 ted uz se mi pomalu zacina chtit spat, asi za chvili ulehnu....cekam jakou tu miss vyberou no delaji z toho vedu, prehlidka se zviraty to bylo fakt no coment - nevim, jestli jsi videla, ale nestacim se divit, co vsechno jsou schopny udelat pro sledovanost 😖

honzulka
2. únor 2008

Já jsem taky tragéd,teď se pořád bojím a už počítám dyn,kdy budu zase na UZ něco víc vidět a vědět,že je vše v pořádku.Já taky čekám na tu miss a jdem hajat.Manža mi tu už půl hodiny zívá...Jo a se zvířaty jsem to neviděla,manžel koukal na toho Indiana...

honzulka
2. únor 2008

Manžel mě vyhání,tak dobrou noc a moc děkuji za společně strávený večer!!!!A žádné chmury!!!!! 😉 😉

lisounek
2. únor 2008

no jo tak jsem rada, ze na tom nejsem sama - ja jsem byla ted z posledniho ultrazvuku takova zklamana, byl tam jen takovy slity flek a jen nepatrne jsem videla nozky nebo ruce, fakt nevim 😕 no snad uz priste uvidim neco vic. Ani jsem nevidela srdicko nebo ze by se hybalo to vubec.

ta prehlidka se zviraty, no sly tam s gepardem, kterymu se to ale fakt nelibilo a hlavne ze je v porote Fejk reditel ZOO, no to bylo dost divny 😕

lisounek
2. únor 2008

papa dobrou noc a diky 🙂

honzulka
2. únor 2008

Lis-já taky skoro nic neviděla,jen když pustil ten tokograf,tak jsem věděla,že to je srdíčko.Můj doktor je ale komedie sama,takže se tvářil divně a nic neříkal a já čekala něco blbýho...Nakonec on měl hlavu v pejru z toho výpočtu a pak mi řekl,že má prcek nožičky i ručičky a víc mi neřekne,že nebylo nic vidět.Uvidíš,že na to velkým UZ bude vidět prcek krásně.Já doufám,že náš se taky ukáže,řeknu si o fotečku a hlavně doufám,že ta ktev mi dobře dopadne a nebudu muset na plodovku.Tak už opravdu papa 😉 a dobrou a klidnou noc s brobuzením do příjemné nálady... 😀 😅 🙂 😉

pajca
3. únor 2008

Ahoj holky, včera jsem sem už nešla, nechtěla jsem vám tady kazit náladu. Dneska už je to dobrý. Včera mě přepadali hrozný věci, třeba jestli to dite vůbec chci, jestli to všechno zvládnu, aby se nám něco nestalo a kdo by ho pak vychovával. Pak na druhou stranu že si neumím představit až se to narodí, že ho bude chovat někdo jiny než já a manžel a tak jsem proste prastěná!!!

toni78
3. únor 2008

Ahoj pajco-já mám někdy taky takové stavy,myslím že je to zcela normální! 😉 Dnes mám naspěch ale zítra ráno sem příjdu a pokecáme-ju? 🙂

pajca
3. únor 2008

Já mám zítra fičák, ale snad na večer bych tu mohla být. Díky za útěchu 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru