Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

pajca
4. únor 2008

Jasná věc, já si jdu nacpat pupek na obídek a pak jestli mi to manžel dovolí tak jsem zase za váma pijdu.
holky hlavu vzhúru a užívejte si nejkrásnější období ženy 😀 😀 😀

katzi
4. únor 2008

ahoj holky, zdravím nové těhulky 🙂 Dnes jsem byla zase na ultrazvuku, je tam vidět gestační váček, říkala, že "plod máte přilíplý tady na straně",ale zatím nebylo vidět srdíčko. Jdu zas v pátek. Podle velikosti váčku jsem dnes 5+4, v pátek budu 6+1. Kdy se objevilo srdíčko vám? Jsem už trošičku nervózní, ale snažím se uklidňovat, že je ještě brzo.

toni78
4. únor 2008

Tak jsem opět tady 🙂 zdravím katzi-já jdu na ultrazvuk ve středu,tak jsem zvědavá 😉

katzi
4. únor 2008

ahoj toni, musela jsem na chvilku odskočit. Tak potom napiš jak to u tebe vypadalo. Určitě to bude dobrý.

betina
4. únor 2008

ahoj těhulky,

holky, prosím vás, potřebuji se zeptat. Mám tu blbou chřipajznu, teplotu (37.6), ale jsem v práci (šéf o mém těhotenství ještě neví). V lékárně mi zakázali paralen, jen bylinkové sirupy. Dnes jsem ale volala doktorce (obvoďačce) a ta mi řekla, že paralen ano.

Nemáte prosím nějaká zkušenost s onemocněním během začátku těhotenství?

Děkuji moc a přeji hezký den bez nevolností🙂

toni78
4. únor 2008

betina-ahoj,tak za 1)měla bys odpočívat 2)paralen ti opravdu neuškodí ale lepší je panadol 3)papkej hodně vitamínku mamčo 😉

ada80
4. únor 2008

Ahojky tak jsem zas tady.Doufám,že ne sama 😉

toni78
4. únor 2008

čus-bus 😉

betina
4. únor 2008

rovněž přítomna🙂

toni78
4. únor 2008

wendy-běž pak na diskusi-společný termín a najed si na říjen08-pokecáš tam s holkama co rodí jako my 😉

toni78
4. únor 2008

betina-tak jak?Jsi snažilka nebo těhu?

lisounek
4. únor 2008

ahoj holky, vitam vsechny nove tehulky a ostatnim znamym oznamuji, ze mam depku jako prase ☹ . Pro nas pokrocilejsi, me napadlo, ze bych za chvili zalozila temko zacinajici druhy trimestr, tak pisejte, co vy na to a tak....

beruska2x
4. únor 2008

Cauky, jakepak depky??? Je ti spatne?? Ja myslim ze takove tema uz je ale kdyz chodime sem 😉 🙂

lisounek
4. únor 2008

spatne mi neni, ale jsem porad doma a leze mi to na mozek .... nikam a nic nemuzu, takze zadna slava, ale musim vydrzet...hmm holky maji co se deje v druhym trimestru, ale prece jen nam co zacne ten druhy (anebo v nem uz jsou) a chteji kecat spolu, tak bych nove temko dala...prece jen uz nejsme uplne zacinajici, ale abych zase teda nebyla moc iniciativni no 😕 😉

pajca
4. únor 2008

Ahoj holky, já se jdu za chvíli podívat na sedm hodin staré mimi 🙂
Jinak u mě bylo srdíčko vidět když jsem byla 6+3.
Lis já měla tuhle depku v sobotu bylo to šílený.

lisounek
4. únor 2008

jj cetla jsem pajco, ale me to uz trva nekolik dni, byli jsme s manzou doma oba - byl nastydlej a ja byla na ranu, jsem protivna i sama sobe, vse me vytaci a pak bulim no hruza .. ☹ tak to mimi poradne okoukni. Me fakt nejak nic netesi ach jo ..... 😨 jsem blba, cekam prece maly zivot 😵

pajca
4. únor 2008

Lis, já myslím, že je to úplně normální. Já když mám muže celý den doma tak jsem taky na ránu. Mám úplně rozhozený můj denní rytmus. Až budeš moc chodit ven tak uvidíš že se to spraví. Kdy jdes na kontrolu?

beruska2x
4. únor 2008

No ja s tim bojuju o vikendu mi bylo pekne zle, malem jsem sebou sekla ☹ ale prave dost nechci zustavat doma
ze bych zblbla uplne 😅

lisounek
4. únor 2008

no prave taky jsem rozhozena a porad ho buzeruju, zaroven nechci aby me nakazil, ted on poradne nespi, protoze je nastydlej a pak ani ja nespim proste hruza des ☹ vim, ze bych mela byt v klidu... no jdu 12.2. pristi utery ... ted naposledy videl jeste kousek toho hematomu, takze tak a porad v klidu... 😨 😔

pajca
4. únor 2008

Já sice do práce taky nechodím, ale mám vycházky, tak aspon na cgvíli vypadnu, tak je to dobrý.
Lis jo ty bys nás chtěla opustit jo?

lisounek
4. únor 2008

ne nechtela jen me to tak napadlo vis, ale asi je to blbost, ja mam tuto diskusi rada 🙂

pajca
4. únor 2008

Lis já tě chápu a držím palce aby ti to rychle uteklo.
Já nespím v noci už asi 14 dní, prostě mi hlavou běhá takových věcí a prostě čumim ☹

beruska2x
4. únor 2008

no ja to vidim tak jeste na mesic v praci nebo tak... zase to nejak hrotit nebudu, kdyby aspon bylo hezky co??

beruska2x
4. únor 2008

no manzilek ma novou praci a vcera byl poprve na nocni, tak jsem taky nespala, nejsem zvykla ze je v noci pryc ☹

lisounek
4. únor 2008

no jo musim byt trpeliva 😕

toni78
4. únor 2008

ahoj pajco ty máš sice termín koncem září ale může to být i klído v říjnu že? Jsem v diskusi společný termín říjen 08. 😉

betina
4. únor 2008

holky, chtla sem vás, co se týká depek uklidnit. Zhruba před rokem a půl mi řekli doktoři, že mám ošklivou nemoc, že budu ráda, když přežiju, ať s dětma vůbec nepočítám. Musela jsem zůstat ze dne na den doma a byla jsem skoro 9.měsíců - jak příhodné🙂
ale silou vůle jsem se z toho dostala
teď jsem taky těhotná a na manžela protivná, připadá mi hroznej, neschopnej, všechno dělá špatně

Pak si vždycjy vzpomenu na to, jak jsem se bála tenkrát a pomalu se loučila se životem

Buďme klidně protivný, buďme sobecký, můžeme teď být, protože nosíme miminko!!!!!!

ada80
4. únor 2008

Ahojky koukám, že všechny máme stejné pocity 😉

lisounek
4. únor 2008

beti: diky, vis ja mam taky podobnou zkusenost s nemoci je to teda uz 8 let, ale presto jsem si tehdy rekla, ze uz nebudu hnusna a nebudu si lamat hlavu kravinama a presto to porad delam, proste to nejde jen tak prenest a me to tak mrzi...taky mi rekli, ze budu rada, jestli vubec k otehotneni dojde a doslo a ted si to vubec neuzivam, od zacatku problemy a ted ty depky, no proste tehotenstvi jen co je pravda. Ale ve skutecnosti jsem vazne rada, ze to male cekam, ale proste je to tim vsim negativnim zastrene.

Presto mi betino tva slova pomohla diky moc uz si nepripadam tak hrozne...je to mozna i tim, ze jsem rada samostatna a ted jsem vlastne v mnohem odkazana na manzela a to me asi v duchu stve neco co, ze jsem bezmocna 😔

lisounek
4. únor 2008

ahoj ado 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru