Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ada80
4. únor 2008

Ahojky lisounek to jsem ráda, že tady po dlouhé době někoho potkávám 🙂

ada80
4. únor 2008

lisounek jsi tady??

lisounek
4. únor 2008

no jo jsem tu ale naladu nemam nic moc tak jsem se sem ani nechtela hrnout, ale zase neni nad pokec s vami tady 🙂

ada80
4. únor 2008

musíš myslet pozitivně i když nemáš náladu,at máš veselý mimčo mamino 😉 já byla dneska na krvi brali mě krev do 3 zkumavek fakt to byl mazec 😝

betina
4. únor 2008

Lisounek: ano, ano, samostatnost! Tak to je naprosto přesný!

Taky jsem zvyklá všechno sama zařídít, mám dobře placenou práci a najednou tohle. Najednou ten pocit, že budu muset přijít za manželem, aby mi dal na boty?
Asi si budeme muset zvykat.

Na druhou stranu, svým partnerům dáváme to nejcennější

Lisounku, hlavů vzůru, už jsme nco vydržely, tak tohle zvládneme taky!

lisounek
4. únor 2008

betina: mas pravdu to je jasne, ale nekdy je to tezke - chudak manzel ma se mnou muka, ale snad to ustojime 😅

ada: no jo musi te poradne prosetrit.... to me ji jeste nejak nebrali, jen v nemocnici.... nebrali ti to uz na ty triple testy?? nebo uz jsi mela tu genetiku? vim, ze pak jdes na tu plodovku, ale nejak berou i krevni testy, tak jestli je to ono 😕

ada80
4. únor 2008

Ahojky betina 🙂

lisounek
4. únor 2008

no nechtela bych ubrecenyho mrnouska ach jo ☹

ada80
4. únor 2008

Lisounek:mě ji brali v nemocnici a dneska na krevní skupimu, rhfaktor, a protilátky proti HIV, žloutence atd.jen mi řekli že výsledky budou 25.2 a 26.jdeme na plodovku a genetiku.

lisounek
4. únor 2008

aha tak to jsem zvedava, zda mi to taky budou delat - a ty chodis do nemocnice na kontroly nebo tam mas dr? Mozna te tam poslal vid?

ada80
4. únor 2008

Já byla u svého gynekologa.Napsala jsem to blbě brali mi ji jen tenkrát v nemocnici a od té doby nic až dneska.Tak doufám,že bude všechno v pohodě.já mám pořád z něčeho strach,pořád se bojím aby všechno v pořádku 😒

lisounek
4. únor 2008

no jo ja taky to asi vsechny ver tomu, ale ty za chvili budes vedet vic, takze to utece, ja si jeste par tydnu pockam 😕

jinak porad nevim, zda nemam zmenit gynekologa, chodim k nemu sice roky a je asi dobrej, ale hrozne skudli, v ordinaci ma zimu, zamyka zachody a uplne jsem byla zklamana, na ultrazvuku jsem nic poradne skoro nevidela, jen takovy slity flek a z toho couhali nozicky, ale vubec se nehybalo a ani srdicko mi neukazal....jsem porad takova nesva, zda vse dela jak ma...navic dostanu tehu prukazku a je to jen takovy stary eko papir zadne desky a obal natoz pak nejaky darecek pro maminky....ach jo. Jo a sestra mi dala tehu cviceni, ale to je jeste snad od komančů z roku 1976! proste z toho nechapu a jsem rozhozena no 😖

ada80
4. únor 2008

To je fakt nějakej divnej doktor.Já mám těhu průkazku modrou s obrázkem mimča a dostala jsem brožurku s názvem Budeme mít miminko.Jinak můj doktor toho taky moc nenamluví,ale v pátekříkal,že to vypadá v pořádku,ale že stejně budu muset na tu plodovku.Ale udělalo mi to radost,že to vypadá v pořádku tak doufám,že to tak zůstane.Jinak fotečku co mám z ultrazvuku tam je vidět hlavička, tělíčko, srdíčko a ručičky.manžel má odpolední a dnes si tu fotečku vzal sebou do práce,nevím teda na co. 😕

jitulka1985
4. únor 2008

Lis haloooooo, jsi tu ještě??? 😵

lisounek
4. únor 2008

ahojjjj jitul chtela jsem ti psat sms 🙂

ada80
4. únor 2008

Ahojky jitulko 🙂

lisounek
4. únor 2008

ada: aby se mohl kochat 😉 ja jsem si fotku zatim nenechavala, ta by byla uplne k nicemu 😢 on ten muj toho nakeca dost, ale proste to okolo my vadi

ada80
4. únor 2008

lisounek:tak ho změn,řekneš si už příště o fotku? 😉

jitulka1985
4. únor 2008

Ahojky Lis a Ado 😵 Lis já ti chtěla taky napsat SMS, ale pak si říkám:"kouknu jestli není na diskuzi" a vida.....mám štěstí 😵 Jak se vede holky??Lis už máš lepší náladu doufám.....Já tedy o malinko jo, ale není to ono.

lisounek
4. únor 2008

hmm on mi sam rikal, ze si mohu najit jineho musim za nim kousek dojizdet, jenze se s nim zase znam a taky dnes neni zrovna snadny sehnat gynekologa...jinak muj manza ma znameho gynekologa a ten uz se na nas trese, jednou mi pomohl kdyz jsem mela problemy a ted rikal, ze se na to nase mimi podiva a ze nam natoci dvd a udela fotku, tak si pockam asi od nej, protoze u nej nebudu muset urcite platit jako u sveho nejakou fotku uz bych rada no, ale az to bude lepe videt. Ty uz mas vetsi mimco taky

ada80
4. únor 2008

Holky co to máme za náladu 😕 Musíme být usměvavé a štastné abychom měly štástná mimča 🙂 Jitulko a jak se máš ty?

ada80
4. únor 2008

Lis:tak to je super mít natočené mimčo na dvd.Já platila za fotku 20kč.

lisounek
4. únor 2008

jitul: no dnes sel manza do prace, ale celou noc chrchlal, takze jsme ani jeden nemohli spat a tak jsem zase byla o to vic protivna, je to hruza....

ada: my to vime, ze je to blbe, ale proste clovek nemuze byt porad jen happy, to proste nejde a i to malicke zazije nejaky ten stresik bohuzel ... vsak ja mu to vynahradim, jenze ted se proste citim jak se citim 😕

laaala
4. únor 2008

ahoj holky, omlouvám se, jsem tady s dotazem úplně "mimo mísu": Nevíte proč se nesmí v těhotenství skořice ?
Já jsem teď sežrala nějaký dva koláče se skořicí a mám hrůzu z toho, co mi ta skořice vyvede ...

lisounek
4. únor 2008

hmm ten muj chce za fotku 100kc chapete to?? to je neskutecny... no ani jsem nevedela ze to jde natocit na dvd....a hlavne mi ten znamy rekne, zda je vse jak ma, uz se nemuzu dockat .... skoda jen ze je ze Sobeslavi, to je na tom to blbe no .... 😕

jitulka1985
4. únor 2008

Ado mám se dnes už lépe než včera, to mě popadaly strašný deprese a vlastně i v sobotu.Snažila jsem se to všechno vyhnat z hlavy, protože vím, že to mimču neprospívá, ale co nadělám.Furt se bojím aby bylo vše v pořádku, zítra jdu k Dr.a on je taky takovej nemluva, nic mi neřekne, nevysvětlí, UTZ má ještě nějakej starej, že tam nic nevidím a on mi k tomu ani nic nepoví......bojím se, aby něco nezanedbal, ale tak snad ne.
A jak se máš ty Ado? 🙂

Lis ted koukám k tobě do profilu a jak to, že budeš mít mimi až 29.8.????? 😲 To je nějaká blbost není???Já myslela že jsi o týden déle těhotná než já 😲 Nebo jak jsem na to přišla zase???? 😀 😅

lisounek
4. únor 2008

laala: jde o to, ze ve vetsim mnozstvi zpusobuje prokrveni tkani, proto by mohla byt POTENCIONALNE jakoby potratova, ale to fakt neboj ze dvou kolacu to nehrozi fakt ne .... bud v pohode 😉

jitulka1985
4. únor 2008

Laaala tak to slyším prvně že se nesmí skořice 😲 Já jsem si včera k večeři dělala krupicovou kaši a posypala jsem si jí hodně skořicí a nic mi tedy nebylo.......to jsem fakt neslyšela, že by se nemohla skořice.

jitulka1985
4. únor 2008

Lis ty jsi vlastně přes tu potravu vid??? 🙂 Co se ještě nesmí v těhu?Slyšela jsem že játra nejsou dobrý v těhu a pak taky plísňové sýry jako Niva a hermelín......je to pravda?A o té skořici jsem fakt neměla tušení 😲

lisounek
4. únor 2008

no on mi to ten konik pocita nejak blbe vis, dr. mi rikal, ze termin bych mela mit 24.8. podle data prvniho dne posledni menstruace, tak tomu verim, i me to tak vyslo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru