Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

ada80
6. únor 2008

Halo je tady někdo?

toni78
6. únor 2008

ahoj pajco-jo ujde to......ted jsem vstala 😀

ada80
6. únor 2008

ahoj toni taky jsem ted vstala 😀

toni78
6. únor 2008

ada-nooo,to se ale máme 😀

betina
6. únor 2008

ahoj holky,

tak jsem dneska už teda zůstala s chřipkou doma. No jinak asi budu vraždit. Pořád jsem si říkala, že nevolnosti mít nebudu, že to nebude tak hrozný. No a dneska mám pocit, že bych, s prominutím "blila jak amina" a ještě je venku hnusně a ještě mě nemá nikdo rád, však to asi taky znáte.

Zítra jdu ráno na ultrazvuk, aby mi řekli, jak dlouho jsem teda těhu, tak snad uvidím apon Verunku malou tečku🙂
Hm a taky to pak budu muset oznámit šéfovi, to už ta radostný nebude:(

tak holky, ať je nám dobře!

ada80
6. únor 2008

Nazdárek je tady někdo? 🙂

ada80
6. únor 2008

Halo kde jste kdo? 😕

pajca
6. únor 2008

čauves jak se máte?

dukie
6. únor 2008

Krásný večer přeji všem těhulkám. 🙂

Chtěla jsem se zeptat, jestli máte některá zkušenosti s výtokem v těhu. Jsem v 10. tt, doteď byl takový hustý, ale čirý - bílý. Včera se změnil na lehce zažloutlý (nijak nezapáchá). Jiné potíže nesleduji. Snad jen to, že mě bolí trošku podbřišek, ale to nevím, jestli je k těhu, k výtoku nebo k močáku (který čekám každou chvíli, protože jsem na to náchylná a díky blinkání mám málo tekutin, což je na močák jako dělaný...).

Co myslíte, mám si toho všímat? Uvažuju, že se stavím postěžovat si své doktorce, ale mám trošku strach, abych tam nebyla za hypochondra... 😀

ada80
6. únor 2008

Ahojky pajca 🙂
ahojky dukie 🙂 já myslím,že ten výtok je v pohodě,ale jestli se chceš pro jistotu zeptat doktorky 😉

pajca
6. únor 2008

Ahoj duki me se ten výtok taky mení a bolesti v podbřišku mám taky ptala jsem se na to dr a prý to k tomu být může. Při zánětu močáku by tě to bolelo i při čůrání.

ada80
6. únor 2008

pajca jak se dneska máš?

apfele
6. únor 2008

dukie : měla jsem stejný problém, řekla jsem to doktorovi, dal mi preventivně tablety pro mě a mastičku pro manžela, nažloutlý výtok už přešel. 😉

dukie
6. únor 2008

pajca: No ono mě to při čůrání trošku štipká. 😒 Ale ne pokaždé, jen občas. Myslím, že to má souvislost i s tím, že jak málo piju (resp. tekutinu v sobě neudržím....), tak je ta moč "hustější" a agresivnější... Já na močák nikdy netrpěla, až tak cca 5 měsíců před otěhotněním téměř každý měsíc... vždycky pár dní MS to přišlo, nasadila jsem hodně tekutin, brusinky... a za dva, tři dny byl pokoj. A další měsíc nanovo... Dnes jsem brusinky nasadila zas, pro jistotu, protože mám tyhlety divné pocity, ale nezvládám do sebe dostat víc tekutin.

Holky, snad máte pravdu a nic zásadního to není. 😵

wendy24
6. únor 2008

Ahojky všem těhu i netěhu holčinám,

tak jsem konečně po 2. utz, byla jsem tam 6+0 a zatím tam byl jen gestační váček. Před týdnem tam ještě nic vidět nebylo. Je možné že bych třeba měla pozdější ovulaci než je normální u většiny žen? Na další utz jsem objednaná až za 14 dní. To se asi ukoušu 🙂

Máte někdo taky takovou zkušenost? Mám být klidná nebo se začít bát? Doktor mi i řekl, že spermie vydrží v těle až 4 dny, takže to vypadá i na pozdější oplodnění.... Bazální teplotu jsem si neměřila, takže ani přesně nevím, kdy ovulaci mám.

apfele
6. únor 2008

dukie : určitě to nic není, ale pro jistotu at to řekni lékaři, v těhu by se nemělo nic podceňovat.

dukie
6. únor 2008

wendy24: Já v 6+3 měla taky jen gestační váček. Jde o to, že já třeba vím, že OVU nemám 14. DC, ale 18. - 22. DC... takže i když jsem oficiálně podle poslední MS 6+3, tak skutečně může být to těhotenství mladší. Taky jsem pak byla objednaná za 14 dní a mimísek už byl krásně vidět a tlouklo mu srdíčko.

Ničím se nestresuj, užívej si začátků těhu 😵 a na příští kontrole uvidíš. 😵

pajca
6. únor 2008

Ahoj Wendy, me taky rekli když jsem byla 5+4 že je to tak 5+0 a že je to uplně normální. Já měla delší cyklus tak ovulace tím pádem byla později. Srdíčko u mě bylo vidět když jsem byla 6+3 a to ho tam zase doktorka nečekala 🙂

wendy24
6. únor 2008

dukie: uff, docela jsem si oddychla, doktor se mě taky ptal na cyklus, mám ho 29-30 dní, jen jsem se právě uklidňovala tím, že to může být tou pozdější ovulací.

pajca: taky díky moc za uklidnění, jen si asi fakt mezitím do 18.2 asi ukoušu nehty. Vždyť to se nedá přece tak dlouho vydržet. I doktor se smál, jestli to vydržím, ale prý by to nemělo smysl tam chodit po týdnech.

Holky, díky moc za uklidnění. Už jsem se lekla, že to bude zamlklý.... Už aby ty první tři měsíce byly za námi, že jo? 🙂

gabi78
6. únor 2008

Ahoj holky, tak já už se nemůžu dočkat na 14.2. to sem si vyprosila UZV a budu mít fotečku našeho mimíska, tak sem zvědavá, jak už je asi velký 🙂 bude to krásný dárek na Valentina, jinak sem dnes byla na odběru krve, jestli je mimi zdravé a v pondělí budou výsledky

pajca
6. únor 2008

Já se taky nemůžu dočkat 19.2 chodím tam po třech týdnech je to hrozný ☹

wendy24
6. únor 2008

pajca: je to šílený, co? Už mám sto chutí zajít k jinýmu gynekologovi nebo do nemocnice, aby se na mě jukli přes utz znova. Po třech týdnech? Ježiši, to je nápor na nervy jak bejk. Proč tak pozdě?

gabi78
6. únor 2008

tak to já bych tam chodila nejradši furt 😀 mám fajnou doktorku a líbí se mi jak o mně pečují, do poradny mám přijít až 5.3.

lucenek
6. únor 2008

no gabi kde sííííí?????

gabi78
6. únor 2008

tadýýýýý 😀

gabi78
6. únor 2008

ahoj!!!!! 🙂 jak se máš?

pajca
6. únor 2008

No prý to stačí je to ale na palici pokaždé se tam bojím aby bylo všechno v pořádku.
Já vám závidím, že máte ty tři měsíce za sebou.

gabi78
6. únor 2008

Pajco, taky se bojím, protože mi dnes dělali ten odběr krve na zjištění Downova syndromu, a výsledky budou až v pondělí, to nevydržím psychicky do té doby ☹ a vlastně bát se, nebo spíš obávat se, ten pocit nás bude doprovázet celým těhu a pak vlastně i jak bude dítě na světě, nemoci, úrazy a tak, aby jich bylo co nejmíň....snad mi rozumíš, ale neboj se, musíš věřit, že bude vše v pořádku a bude 😉

pajca
6. únor 2008

Jsou to nervy bojím se i porodu.

lucenek
6. únor 2008

já dobře a co ty? už nebleju triply mám Ok holčička nám krásně roste a já miluju růžovou a šatičky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru