• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

12. června 2013 
není zaco děkovat lidé si mají pomáhat a pokuď mám tu zkušenost a pomohlo mi to proč bych se nepodělila snad to zabere i tobě :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
29. srp 2007 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akah: :grinning:
29. srp 2007 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
cibule: posledni mesicky sem mela 20.6. - pise to 11tt protoze to bylo ve stredu a dnes je streda, takze od dnes mi to pise 11tt - vcera to bylo jeste 10tt...tak proto asi.. :slight_smile: ja zvracela jenom jednou v noci...jak mam ten kasel, tak sem kaslala a letela - sotva sem to stihla :wink: no prave me taky hrozne pomaha ze sem na PN - jak je mi zle, tak si lehnu a je to :slight_smile: ale pristi tyden uz asi pujdu do prace, tak to se netesim, jak to zas budu rozdychavat :unamused:
29. srp 2007 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak konečně se moje paní doktorka vrátila z dovolené a na zítra jsem k ní objednaná, mám z toho zvláštní pocit, nevím, jestli se mám těšit nebo jestli se mám bát, ani nevím, co mě čeká. :frowning2: Poslední měsíčky jsem měla 20.6., ale tak nějak vím, že k početí došlo 6.7., tak jsem zvědavá, v kolikátém týdnu vlastně jsem :slight_smile: no uvidíme zítra, držte mi pěstičky :slight_smile:
29. srp 2007 ve 20:03  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kachnicka: Aha, tak to bude tím :wink: A já fakt nevím, co bych dělala, kdybych musela pracovat.... Teda vím, asi bych blila jak Amina :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Tlapko, držím palce, pak napiš jak jsi dopadla :slight_smile:
29. srp 2007 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapko taky ti držím palce :slight_smile:

cibule co zabírá to,nemáš nějakou radu na záda ty pro mě :slight_smile: :wink:
29. srp 2007 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlapko, to jsi stejne jako ja - dnes ti zacina 11tt urcite napis jak jsi tam dopadla a jak je velke miminko :slight_smile: ja jdu na dalsi kontrolu 7.9. a jsem uz cela napjata :wink:

cibule: jako jestli me obvodacka v pondeli posle do prace, tak to bude horor, fakt byt doma je super!!! Jsem krasne v klidecku a muzu si spat, kdy chci (ted fakt hodne..ucim se na zkousku a vypada to tak, ze 30minut ctu a pak 2hodiny spim :angry: vazne efektivni uceni :confounded: ) A ty mas PN jako uz na neurcito? Ja ted na to nachlazeni... a porad kaslu jako tuberak, asi se toho jen tak nezbavim.. :unamused:
29. srp 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akah: Na záda? Tak jedině se natáhnout a nedělat pokud možno nic. Jinak fakt nevím :unamused:
Kachnicka: No já dělala na směny a ještě navíc s chemickýma látkama, takže dr mi hnedka napsal neschopenku. Teďka když jsem tam byla na kontrole, tak neříkal nic a tak jsem se ho ptala, co teda s tou prací. A on na to, že jak jsem to měla do teď... Tak říkám, že mě nechal doma a tak a on říká, že to už necháme do konce. Tak doufám, že jo, Že si to třeba ještě nerozmyslí, nebo tak.... :wink:
30. srp 2007 v 07:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky vyzkouším,ale myslím si že s dvouletým dítětem to asi půjde dost těžko :wink: :wink:
30. srp 2007 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Akah: No, napadlo mě to, že máš doma malé dítě a bude to asi problém.... Ale na druhou stranu mě nic jinýho na bolest zad nenapadlo..... :wink:
30. srp 2007 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
cibule: no tak to je jasny, ze te nechal doma :slight_smile: a aspon si to tehotenstvi v klidecku uzijes :slight_smile: ja to fakt vidim ted, jak je mi dobre - nemam zadny stresy (az na to uceni na zk) - mam cas kdykoliv odpocivat, proste nadhera...zitra uvidim, jestli uz me posle do procesu (kez by ne :wink: ) jo ted sem se mrkla do profilu a fakt tam mame uplne stejny datum porodu - to nevim jak to pocita, me to na ultrazvuku ukazalo uz 21.brezna termin...uvidim jaky mi rekne doktor pristi patek :wink:

Ahah: me taky hrozne bolej zada uz od zacatku, ted je to malinko lepsi... zkus je mit v teple a taky zkus takovy ty cviky, jak lezis na zadech na zemi a davas koleno na jednu a pak na druhou stranu - vis co myslim.. prej taky pomaha cviceni na mici, ale to sem zkousela jako leda si protahovat hlavu, moc ty cviky neznam :unamused: taky mi manzel jemne ty zada masiroval mesickovym olejickem a pak sem si je zateplila a sla spat.. je to hrozne neprijemny ty bolesti, ze.. drz se!!!! :wink:
30. srp 2007 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky za rady určitě vyzkouším,já jsem doma takže vím jaké je to si užít celé těhu v klidu a bez stresu,ale někdy i ta práce chybí :slight_smile:
30. srp 2007 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kachnicka: Mě to podle ultrazvuku vůbec doktor neřek, jen sesra mi to spočítala podle poslední Ms a to vychází stejně jak tady. V září jedu ale na pořádný vyšetření, tak se to snad dozvím přesněji i podle velikosti plodu. Já jsem si dělala ovu testy a podle všecho byla ovulace 9.7. Tak jsem zvědavá :wink:
30. srp 2007 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už to mám za sebou :slight_smile: podle paní doktorky jsem v 10týdnu,ale já si myslím,že jsem o trochu míň(myslím, že k početí došlo až 6.7.), uvidíme podle ultrazvuku, na ten jdu 10.září :wink: ale dneska jsme s paní doktorkou poslouchaly srdíčko, to byl rachot :slight_smile: a hodně zvláštní pocit :slight_smile: z ordinace jsem odcházela s rukama plnýma propagačních materiálů, krabicí s dudlíkem, plínkou a dalšíma materiálama,vitamínama,... prostě na začátek až moc dárečků :slight_smile:prostě dneska byl moc prima den :wink:
30. srp 2007 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!!
Tak už jsem mezi vámi konečně taky!!! Snažili jsme se od března 2006 a konečně je to tady!! Sice nám pan doktor musel troch pomáhat - brala jsem měsíc Clomhexal a hned na poprvé to vyšlo!! Je to skvělý pocit!!!! V úterý 4.8. jdeme na první velký ultrazvuk :slight_smile: Před 14 dny to byla jen malinká tečka, tak doufám, že bude vidět víc... Zatím ahoj a přeji hezký večer!!
31. srp 2007 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
tlap.ka: moc moc gratuluju :slight_smile: to je uplne super :slight_smile: tyyy jo tak to te hezky zasobila, ja dostala "jen" vitaminy a fotku z ultrazvuku ( v 7tt - ted tam pujdu v patek 7.9. podruhe teprve :slight_smile:

olina02: taky ti hrozne moc blahopreju :slight_smile: je to nadhera :slight_smile: my se snazili od ledna 2006 a uz sem mela jit v kvetnu na operaci s polycystickyma vajecnikama, ale pila sem bylinky a pak jsme jeli na dovolenou v cervnu a bylo to :wink: :wink: vubec sem tomu nemohla uverit chichi :slight_smile: takze asi vim, jakou mas radost :wink: hezky si to uzivej a moc ti preju at ti neni spatne od zaludku :slight_smile: a proste at mas co nejpohodovejsi tehu :slight_smile:
1. zář 2007 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no odcházela jsem s plnýma rukama a ani jsem si nestihla uvědomit, že to jsem já o koho se jedná a komu ty dárečky dali :slight_smile: ale je fakt, že jsem pořád slyšela to ťukání srdíčka :slight_smile: toho 10září se uvidí, v kolikátém vůbec jsem, protože si jsem skoro jistá, kdy došlo k početí - no uvidíme :wink: jen od té doby, co už teda mám potvrzený těhu mi začíná být trochu špatně od žaludku - jen takový to divný kroucení žaludku, no snad to brzy přejde :slight_smile: jinak jsem začala brát ten Mamavit, ale chci se zeptat - je pravda, že se po vitamínech rodí větší děti nebo je to jen pověra? :slight_smile:
1. zář 2007 ve 20:04  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžu se zeptat jestli jste některá neměla před těhu příznaky jako já? V termínu předpokládaného uhnízdění mi teplota k večeru vystoupla na 37:60, odpoledne mi nic nebylo a k večeru mi bylo docela špatně, druhý den ráno už zase v pohodě. Od té doby mám jakoby trošku vystouplé podbříško a je teplejší než jiné části. Včera si toho dokonce všiml i manžel. Jinak mě taky popíchává podbříšek, ale trošku jinak, i když podobně :slight_smile: než před MS. Dostat bych to měla tuto středu.
2. zář 2007 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak to mám potvrzený. Jsem v 7tt a 17.9. si jdu pro těhu průkaz. Nevolno je mi střídavě. Hlavně při jízdě autem, nebo když nejsem najedená. Je fakt, že čerstvý vzduch pomůže. Tak se držte.
3. zář 2007 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,nemáte někdo nějaký stránky, na kterých by bylo, jaký vyšetření a co nás v kterým měsíci čeká? :wink: Jinak já jsem teď těžce v pohodě, zobu Mamavit a není mi ani špatně, takže si to užívám :slight_smile:
4. zář 2007 v 16:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
my to máme od včerejška také potvrzené :wink:. Včera když mi doktor ukazoval srdíčko, tak jsem na ten ultrazvuk zírala jak vyoraná myš a pořád mě to nějak nedocházelo, jak jsem byla nervózní :wink:
5. zář 2007 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
všem moc gratuluji :slight_smile:

Tlap.ka tady jsou ta vyšetření, která nás čekají :wink:
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=288988
5. zář 2007 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky dnešním dnem se přidávám k vám:slight_smile: jsem štastná i když jsme to nečekali, jsem po op=eraci 3 měsíce..přešs antikoncepci, je to krásnej pocit..k doktorovi jdu až 20.9...Snad se tedy ten ,,čůůúúúrací,, test nespletl?:slight_smile:
7. zář 2007 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak jsem dnes byla na kontrole a uplne koukala, jak miminko vyrostlo :slight_smile: termin mi ultrazvuk vypocital uz na 20.března :slight_smile: bylo to strasne krasny, byl u toho i manzel a pan doktor nam vse suprove vysvetlil a ukazal .. proste parada :slight_smile: :slight_smile: a uz ma krasny nozicky a rucicky a hověl si tam jako v pelíšku :slight_smile: a dostala jsem i tehu prukazku, tak mam velikou radost :slight_smile: znova jdu za 4tydny :slight_smile:

mikulenka: me je spatne od 7tt doted, ale rekla bych, ze se to pomalu zlepsuje. Taky se daji v lekarne koupit zazvorova lizatka pro tehotny a vubec zazvor mi pomaha - jestli ho mas rada, tak zkus :wink:
7. zář 2007 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já musím zaťukat na dřevo, že mi fakt zatím špatně není :slight_smile: ale mám jiný problém, skočila na mě nějaká chřipajzna - mám rýmu jak trám a trochu mě pobolívá v krku, je mi jasný, že prášky žádný nee, tak piju čaj s citronem a válím se pod peřinou, ale nemáte ještě nějaký babský rady jak se chřipajzny zbavit? díky za rady
7. zář 2007 v 17:38  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tlapka: Taky jsem byla nachlazená a řešila jsem to podobně jako ty. Takže čajík s medem a citronem, čajík jsem si dělala ovocnej, černej moc nemáme...tak radši. No a začla jsem pít každý ráno (jako v reklamě) Actimel a už je mi ok :grinning:
7. zář 2007 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
cibule, díky za info :slight_smile: jen jsi mě trochu zarazila s tím černým čajem, kamarádky těhulky se vyhýbaly zelenému čaji, tak jsem myslela, že černý čaj je v pohodě :frowning2: no tak to musím nějak omezit a dát se na ovocné, i když ty mi moc nejedou :wink: ono vůbec postupem času zjišťuju, že toho nevím spoustu, až si občas říkám, že lepší je někdy nevědět :wink:
7. zář 2007 v 18:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mně doktor řekl, že černý čaj můžu, pokud ho nebudu pít litry a že můžu své klasické ranní kafčo :slight_smile:
7. zář 2007 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
no já jak tak pročítám ty různý věci kolem těhu,tak mi připadá, že v podstatě můžem jíst a pít skoro všechno,ale samozřejmě s mírou :wink: jde o to, jak co která z nás snáší :slight_smile: Já třeba teď skoro nejím, nějak nemám hlad,špatně mi není,ale prostě nemám na jídlo chuť, tak se do něj musím trochu nutit :slight_smile: dřív jsem byla ujetá na sladkým a to teď vůbec nejím a nějak mi vůbec nechutnají minerálky a vůbec všechny bublinky :slight_smile:
7. zář 2007 v 18:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
to já mám teď pocit, že dřívější zvyk: snídaně, oběd, večeře mi nevyhovuje, potřebuju tak 7x denně, ale hodně málo jídla. na oběd mi stačí polévka víc už nemám chuť, ale jakmile přijdu domu, musím si zase vzít něco k snědku
7. zář 2007 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek