Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

mikulenka
7. zář 2007

kachnicka: jojo, lízátka jsou fajn a mooooc dobrý 🙂
tlapka: ne že bych trpěla nechutenstvím, ale zatímco před těhu jsem dávala přednost jogurtům, teď se můžu utlouct po ovocných přesnídávkách. Nebo předtím rohlík s paštikou, teď nemůžu být bez lučiny. Je to zvláštní, ale vím přesně na co mám chuť a když to nedostanu, tak je mi zle - a přichází na řadu lízátko 🙂
Jo a ty bublinky taky neee.

mikulenka
7. zář 2007

kacka: mě se taky pořád zdá, že do sebe něco tlačim. Jak jsem ale tak zaslechla, je to právě lepší častěji a méně než se 3x za den přecpávat.

danca27
8. zář 2007

Holky a za jak dlouho se dostane těhotenská průkazka a jak to řešit v práci? Kdy to říct?Koukám, že jsme na tom s těma chutěma podobně. My jsme se vrátili ze svatební cesty a tak jse pořád cestovali a mně bylo poádd nějak mdlo no🙂...taky by mě zajímalo v kolikátém týdnu jsem?Těším se k doktorovi..čaj piju dětskej🙂

tlap.ka
8. zář 2007

no já bych měla dostat průkazku ve středu 😉 sice tady mi to počítá, že jsem už nějakej 12tt,ale já si myslím,že jsem teprve 10tt-to se dozvím v pondělí - jdu na ultrazvuk - doufám, že si přinesu obrázek 🙂
holky máte taky občas pocit, že nejste vůbec těhu? já takovej pocit mám, nic mi není, teda až na ta prsa a na připomínání od přítele 😉

danca27
8. zář 2007

Tlap.ko no já teda taky zatím nic nezvracim, ale je mi mdlo a unaveně☹možná by to mohlo u mě být třeba 4 - 5 tt...nevím takže kolem 10 týdne průkazka jo?..? No a jak to řešit v práci, kdy to říct?😀?...A ... 😎 😎 😎

tlap.ka
9. zář 2007

danco, já jsem taky unavená,ale dá se to 😉 no já budu muset šéfům oznámit tu radostnou zprávu během příštího týdne, potřebuju za sebe záskok až půjdu k paní doktorce - uvidíme, jestli ze mě budou mít radost 🙂 no a doma to taky zatím nikdo, kromě přítele neví, takže podle toho, jak dopadne zítřejší ultrazvuk to budu šířit, mamina má zítra narozeniny a o týden později mají s taťkou výročí svatby,tak myslím, že je to celkem hezkej dáreček 😉 jen doufám, že všechno dobře dopadne 🙂

a jinak Dančo, všechno nej k svátku.o)

dzej
9. zář 2007

ahoj tlap.ko, tak co nového?? Koukám, že máš potvrzené těhu, gratuluji

tlap.ka
9. zář 2007

ahoj dzej, no potvrzený... zatím jsme poslouchaly s dr. srdíčko,ale zítra jdu na ultrazvuk,tak jsem zvědavá... jak jsem psala, nějak si nepřipadám těhu - až na ta prsa mi není vůbec nic, asi bych doma potřebovala ten přístroj na poslouchání srdíčka, abych se mohla ujišťovat 😉

dzej
9. zář 2007

buď ráda, mě bylo pořád strašně zle od žaludku, zhubla jsem 5kg...až teď poslední 2 dny mi je dobře, tak snad je to pryč. Já jdu na Utz ve středu a rovnou na ten NT plus, tak se uvidí. PRsa mám pocit, že už mě tolik nebolí ani nejsou tak nateklý 😒

danca27
9. zář 2007

No já už taky přestala dneska mít tak nějak ty bolesti prsou tak jssešm taky zvědavá🙂 no a taky jsem zvědavá v práci, protože tam jsem pořád na očích všech bude to celkem problém to utajit...myslím... 😖 no ale co no jo DZEJ závidím, že jsi zhubla já přibrala 5 kilo a skoro nic nejím špatnýho🙂 nevim proč???Jinak krásný zbytek neděle....

veravera
9. zář 2007

Ahoj holky, jsem tu poprvé s mám na vás jednu otázku - máte někdo zkušenosti se špiněním na začátku těhu? jsem v 6tt a dneska malinko špiním.... je to opravdu malinkato, ale i tak mám strach - už jsem o jedno mimí přišla....

tlap.ka
9. zář 2007

Ahoj vero,myslím, že jsem někde četla, že c době, kdy bys to měla normálně dostat se drobné špinění může objevit,ale sama s tím zkušenost nemám,takže víc neporadím - ale určitě bude všechno v pohodě 😉

a teď se zeptám já. Moc se mi líbí ty kalendáříky odečítající čas do porodu a pak ukazující, jak je mimčo staré. Našla jsem je ale jen v angličtině, nevíte, jestli něco takovýho neexistuje i v češtině? 🙂

danca27
9. zář 2007

No a jak si ten kalendářík i kdyby v anglině sem dát? pora´dte pls

cibule
10. zář 2007

Vero, já bych se na to špinění radši zeptala dr. Ono spousta holek špiní a nic to není a některým dokazuje špinění to, že se něco děje. Sama s tím zkušenosti nemám, ale co takhle psaly holky, je lepší si zajít k dr., ať se na Tebe podívá. 😉 Držím palec, ať je všechno v pořádku.

Holky, já znám taky jen ty anglicý, ale jestli si je chcete hodit na Koníka, stačí když si do některého z nich vypíšete údaje a zkopírujete zdrojový kod do názvu (nebo popisu) alba na Koníkovi 🙂

danca27
10. zář 2007

Jo už to mám🙂no super...děkuju

tlap.ka
10. zář 2007

ahojda holky, tak jdu právě z ultrazvuku se svým prvním obrázkem 🙂 tak je nám 10+1 a měříme 33,5mm - prostě jsme obři 😉 14 dní mě čeká další ultrazvuk - NT,ale řeknu Vám, je to zvláštní pocit vidět co to ve Vás roste 🙂

a k těm kalendáříkům, dají se stáhnout i třeba na plochu počítače? jsem takovej počítačovej "talent" 😉

cibule
10. zář 2007

Danca: Není zač 😀
Tlapka: Gratuluju 😉

dzej
10. zář 2007

ahojky holky, tlapka tak gratuluji, jste obři. 😉 já se velikost a ostatní dozvím ve středu, tak mám obavy z daw syndromu atd...pro Danču zas tak super to není, že jsem zhubla, dr. mi nadala a musím jít dřív na kontrolu, prý bych měla každý týden přibrat půl kila 😒

tlap.ka
10. zář 2007

dzej, ani nevíš, jak jsem byla nervozní před dnešním ultrazvukem, jak jsem tady už psala, vůbec jsem si nepřipadala jako těhotná, tak jsem měla strach, jestli je všechno v pořádku, taky mě čekají ještě tyhle všelijaký testíky, jestli jsme zdraví,ale věřím, že to dobře dopadne 🙂 jinak jsem našim psala tuhle zprávu do Chorvatska na dovču, tak"děda"už prý začal blbnout 😉 no myslím, že dneska vykoupí v obchodě víno a bude bujarý večírek 😉

dzej
10. zář 2007

tlap.ka no ale pozor, na mimi se nemá pít předem ☹ je to teda pověra, ale já se jí držím. Já budu mít teprve ve st uplně první krev, ultrazvuk, prostě všechno..taky počítám dny už asi měsíc a vůbec to neutíká.

tlap.ka
10. zář 2007

šak já vím 🙂 ale ono by stejně zapíjeli narozeniny a výročí svatby, tak mají ještě jeden důvod navíc 😉 je fakt, že jsem taky dost pověrčivá, ale tohle jim klidně odpustím 🙂 já jsem na krvi byla minulý týden,ale výsledky se dozvím taky až ve středu a doufám, že dostanu průkazku, když jsem teď míň těhu než si myslela dr. 🙂

dzej
10. zář 2007

tlap.ka ty ještě nemáš průkazku? Já už ji mám od 14.8. A co to je za test jak jsi byla na krvi?

tlap.ka
10. zář 2007

nemám, dostanu ve středu - u dr. jsem byla poprvé 30.8. a to jsme jen poslouchaly srdíčko - poslala mě na krev (krevní skupina, rh faktor, hiv,....) a na ten dnešní ultrazvuk (pro upřesnění délky těhotenskví - překvapilo mě, že to byl vnitřní ultrazvuk, ale v pohodě) 😉

dzej
10. zář 2007

aha a tén ultrazvuk jsi platila? Mám v tom trošku chaos, každý mi říká něco jiného. Já mám v tu středu platit 1450Kč vč ultrazvuku a toho NT plusu. Na krev a moč jdu až 24.9. zdarma.

tlap.ka
10. zář 2007

???? ježiš kolik to máš zaplatit?? a co to je za ultrazvuk??? já jsem měla obrázek i ultrazvuk i krev (a ve středu i moč) zadarmo!!!popravdě řečeno ani já se ještě v těch různých vyšetřením neorientuju, ale snad mi to někdo vysvětlí a nebo to pochopím za pochodu 🙂 ale Ty asi víš, co je ten NT viď?.o) to je na odhalení Dawníků??

dzej
10. zář 2007

jo jo, 1450Kč právě stojí ten NT plus test je to na zjištění nejen Daw ale i ostatních syndromů a vrozených vad, je to prý mnohem přesnější než ten triple test. Dostala jsem takovou brožurku, kde je vše popsaný, zkus kouknout na www.prenatal.cz tam by to mělo být popsaný. Pojištovna to neplatí, protože je to nadstandard. No a v té ceně je i ultrazvuk, přesné zjištění termínu, odhlalení malformací plodu - to nevím co je 😒

tlap.ka
10. zář 2007

no tak to jsem zvědavá, jestli mě na to ta moje dr taky nepošle - to se dozvím ve středu - ale co bychom pro mimčo neudělali a nezaplatili, ale co vím, tak od nás ženský chodí spíš na ty triple testy - uvidíme 🙂

dzej
10. zář 2007

no my ty peníze za to dáme, zvlášť když je to jistější než ty triple testy. Koukala jsem i tady na Koníkovi, že holky říkaly, že ty triple jsou často falešně negativní. Tak víš jak, 100% jistota není nikdy, ale člověk je klidnější, když slyší, dobrý věci. Pak se to ještě zjišťuje ve 20tt...

tlap.ka
10. zář 2007

jasný, člověk rád dá penízky na mimíska 🙂 a ještě radši slýchá dobré zprávy 🙂

dzej
10. zář 2007

🙂 určitě je obě uslyšíme, a nejen my, všichni tady! 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru