Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

beruska2x
13. únor 2008

musime je zaprahnout, je nam hic a jsme unaveny tak pomahej .... budu chodit na houby jen ukazovat a on bude sbirat a tak 😀 😝

beruska2x
13. únor 2008

a bude vozit kocar, to je taky fuska 😉

beruska2x
13. únor 2008

ale aspon vidim ze maji vsichni stejne kravsky napady ... 😎

beruska2x
13. únor 2008

jaky mas vybrany kocarek, jestli to neni tajny... dost to ted resim 😉

ada80
13. únor 2008

přesně tak blbý nápady maj,ale snad je to přejde 😕

beruska2x
13. únor 2008

no tak to u nas sotva, jen doufam ze to nepochyti moc brzo prcek

ada80
13. únor 2008

Můj manžel se hlavně těší že bude mít s kým jezdit na motorce prej ho místo v kočárku bude hned vozit na motorce.jestli se mimčo potatí tak se taky mám na co těšit

beruska2x
13. únor 2008

ja jsem ted zvedava co to bude.. nechate si to rict.. manza se zas tesi na malyho hokejistu, ty budou koukat co?? jsem zvedava jak o ty iluze brzo prijdou 😀 😀 😀

ada80
13. únor 2008

já ještě žádný kočárek vybraný nemám.Až po odběru plodové vody 26.2.Hlavně chci nějáký co má 4 kolečka.ten s těma třema je prej poruchovej tak nevím.Co ty?

ada80
13. únor 2008

Já si to nechám říct po tý plodovce.manžel to vědět nechce,ale já se na to těším.Mám takový pocit že to bude kluk,ale uvidíme necháme se překvapit.Hlavní věc aby to bylo zdravé 🙂

beruska2x
13. únor 2008

mrkni do alba, mam vybranej implast bolder 4, je dobre odpreuenej, jeden z nejvetsich, vysokej, dobry kola, fakt se mi libi, asi u nej uz zustane : ))

ada80
13. únor 2008

Půjdeš taky na plodovku?

beruska2x
13. únor 2008

no ja nevim nic takovyho mi jeste DR. nerikala... ☹ to je povinny???

jitulka1985
13. únor 2008

Holky ahoj, jak se daří? 🙂
Ta plodovka povinná není, pokud je ti méně než (myslím)30 let

pajca
13. únor 2008

Ahoj holky, já jdu dneska o týden dřív k dr, protože jsem zase včera špinila, dnes zase nic, tak já nevim, připadám si jak debil.
Je to pěkné jak nám tady ty týdny přibývají 🙂

jitulka1985
13. únor 2008

Pajco ahojky, držím palečky, at to dopadne dobře u Dr.
Třeba to špinění nic není, ale budeš mít aspoň jistotu, když si zajdeš k Dr.

beruska2x
13. únor 2008

no tak to tam nepujdu, je mi 25 a doktory nemusim kdyz to neni nutny 😉 😉

pajca
13. únor 2008

Jo plodovka není povinna, třeba moji kamarádce je 23 a musí na ni, protože mají v rodině Downův syndrom. Nevím jestli jsem to napsala správně.
Holky taky byste tam šli že jo? Připadám si hrozně trapně že tam zase budu otravovat.

jitulka1985
13. únor 2008

Jasný, pokud to mají v rodině, tak je to určitě povinné, ale jinak ne a právě že se to ani před třicítkou nedoporučuje, protože hrozí infekce pro plod.Něco málo jsem o tom četla.Když je ti 25 a v rodině žádný Downův syndrom nemáte, tak na plodovku určitě nechoď 😉

Pajčo, neblázni, otravovat tam nebudeš, je to jejich práce doktorů, aby tě vyšetřili.lepší než si něco vyčítat.Mně Dr. vždycky říká, když budou nějaké problémy, mám ihned přijít.Takže upaluj 🙂 A dej pak vědět 😉

pajca
13. únor 2008

Dík Jitul. Jasný že každý zásah je ohrožení, ale ADO neboj ta plodovka dopadne dobře a v srpnu budeš maminou!!!

jitulka1985
13. únor 2008

Já jsem tam Pajčo ze začátku chodila pořád a "jen"kvůli tomu, že mě píchalo v břiše.Dr. mě uklidnil, že se mi jen roztahuje děloha a byla jsem klidnější.Nic nepodceňuj.Já bych kvůli špinění běžela k Dr. hned, i když třeba ti fakt řekne, že to nic není, ale aspoň budeš mít jistotu 😉

pajca
13. únor 2008

Já vím za chvíli vyrážím. Myslíte že už na ultrazvuku bude něco vidět, co bych si mohla nechat vytisknout?

hankakynclova
13. únor 2008

Holky čauky, jak se vede?
Ado a ty na tu plodovku vyloženě jít musíš nebo je to tvoje vůle?Holky, já tedy nevím, ale dobrovolně bych na plodovku nešla, je to šílenej zásah a kdo nemusí, nemá na ní vůbec chodit.Moje sestřenice na tom trvala, že jí prostě odebrat chce a pak měla strašně veliký komplikace.je to zásah jak hrom a navíc (nechci vás strašit)ale prý to hrozně bolí. 😖

jitulka1985
13. únor 2008

Pajčo, já mám fotku z 8tt a je tam jen taková kulička,samozřejmě moc tam vidět ještě není, ale mně se to strašně líbí 😵 Pokud máš možnost, vytisknout si to nech, já z toho měla hroznou radost. 😀

beruska2x
13. únor 2008

no ja jdu ted na krev na geneticky testy a uz to je na me dost, ja bych to nechala na Dr ale proc se do toho hnat zbytecne, kdyby to bylo nutny tak by to rekla... nebudu to vubec resit.

pajca: no jasne ja mam uz z 6tt fotku fazolky 😀 😉

pajca
13. únor 2008

Hele a když jsem 8+2 v jakém jsem týdnu v osmém nebo devátém? Blbý dotaz co? 😒

lu82
13. únor 2008

pajca: V 9tt 😉

jitulka1985
13. únor 2008

Pajčo já ti v tomhle moc neporadím, sama se v tom nemůžu nějak orientovat, ale podle mně (a možná se dost mýlím), když jsi 8tt + 2 tak jsi pořád v 8tt.Ale kdy se lomí ten 9tt, to přesně nevím......

jitulka1985
13. únor 2008

lu82: Aha, tak jsem si to myslela špatně 😀 😀 A jak se to pozná prosím tě?Celkem by mně to zajímalo.Můj Dr. to totiž blbec jeden zaokrouhluje, což by neměl.A jak vypočítám, prosím, tedy kolikátý tt + kolik dní jsem? 🙂

lu82
13. únor 2008

Ne, já už jsem o tom něco načetla. Já to tak, že 8 tt je 7tt+1 - 7tt+6, pak je konec 8tt, pak je 8tt+1 a to už je 9tt.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru