Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

misa84
28. únor 2008

ahoj marusko! mam se fajn, jsem takova cela zklidnena...obcas me pichne v podbrisku, jako treba ted, jauvajs. 😵 ale vubec neblinkam, az jsem se lekla jestli je to oukej, ale lisounek me uklidnila 😅
k doktorovi jdu az pristi patek 7.3., rikal, ze je lepsi kdyz prijdu az bude opravdu videt srdicko, at me zbytecne nepreobjednava. takze trpim, jsem totiz strasne nedockavy clovek. 😒
doufam, ze bublinka je v pohode, chodim spat uz v 8 vecer jak me zmaha 😀
a co ty? preju hodne stesti na triplech!!!

maruska39
28. únor 2008

Ahojky 😉 No já jsem taky zklidněná,chodím spát v devět a stávám taky kolem deváté,takže 12 hodin spánku zvládám s přehledem 🙂 jj je to Ok,patříš asi k té šťastnější polovině,která těhu zvládá dobře,no já boužel jsem si to problinkala a ještě občas to přijde 😔
No bude lepší,když půjdeš rovnou v době,kdy by mělo být srdíčko,je to tak lepší,mě objednala v 7 tt a taky už bylo srdíčko 😉
No testy budou,radši na ně nemyslím,ať se potom netrápím co kdyby náhodu vyšly blbě 😉

misa84
28. únor 2008

joo, to bude dobre, ja teda nevim, ale mam pocit, ze vetsinou to vychazi dobre, ze jen malemu procentu zen vyjde triplak spatne...a ty to urcite nebudes 😉
ve kterem TT se dostava prukazka? ja to beru jako takove potvrzeni toho, ze uz by se miminko melo udrzet tak uz ji chci mit at jsem jakstaks v klidu 😅

kaciska
28. únor 2008

ahojky misa já dostala průkajdu v 11 týdnu....je lepší když ji dr dá dýl pak kdyby nedej bože mimi nevyšlo je hrozné pak jí vracet a tak.... 😖

maruska39
28. únor 2008

Míšo to je individuální,záleží na každém DR. kdy ti ji dá,já jsem ji dostala v 8 tt,zrovna po UTZ a bušícím srdíčku 😉

misa84
28. únor 2008

jo kaci, to musi byt fakt smutne ☹ doufam, ze budeme v poradku, zatim jsem to jeste nerekla ani rodine, jen 2 kamaradkam...a tady samozrejme 🙂 bojim se abych to nezakrikla, kamaradka to vsem rekla hned ten den, kdy ji vysel pozitivni TT, jeji pritel to vecer poradne zapil s klukama a za par tydnu o to prisli 😨 snad me to nepotka

misa84
28. únor 2008

maru ja se tesim na UTZ az tam ta holka nase pujde videt 😵 😵

kaciska
28. únor 2008

to je smutný no,je lepší počkat do toho 12 týdne a pak je nejlepší to oznámit rodině,ale neboj nesmíš si připouštet že by se ti mělo něco stát..já jsem taky myslela na nejhorší a pak sem měla problémy,tak jsem myslela jen na to že mimi je v pohodě a uvidíš že to bude dobrý.... 😀 😀 hodně štestí...a zdraví

maruska39
28. únor 2008

Míšo taky chceš holčičiku? My bychom chtěly,ale stejně cítím,že to bude kluk jako buk 😎
No UTZ je paráda,jen mě štve,že já měla jen jeden a to v tom 7tt ☹
Teď se,ale budu objednávat na 3D tak tam miminko uvidím v celé své kráse a už se nemůžu dočkat 🙂
Doufám,že nám ukáže co skrývá mezi nožičkami 😉

many
28. únor 2008

ahoj holky 🙂
Maruško ty jsi měla jen jednou ultrazvuk 😉 mně ho dělají každou návštěvu 🙂

maruska39
28. únor 2008

Ahoj many 😉
No boužel je to tak,že prý pokud je všechno v pořádku tak se UTZ dělá jenom 3x - 4x za těhotenství 😅

lisounek
28. únor 2008

ahoj holky, Maru v tom mas naprostou pravdu, ale taky je to i o dr. no taky bych byla klidnejsi kdybych ho videla casteji 😕 nastesti mame dost fotecek tak se s nima porad kocham 😉

many
28. únor 2008

to je zvláštní 😒 takže ty nikdy nevidíš,že mu bije srdíčko 😒

maruska39
28. únor 2008

No nevím,že mu bije,ale asi mu bít bude,jelikož je všechno v pořádku,další UTZ budu mít až ve 20 tt a to bude ten velký tak tam se dozvím všechno 🙂

many
28. únor 2008

no moje sestra má kamarádku a ta byla v 15. nebo 16.t ,doktor jí nedělal vůbec ultrazvuk ani na screeningu nebyla,že je to zbytečný a segra do ní hustila,že by měla jít,i ten ultrazvuk,že je to divný tak se objednala jinam a zjistili,že tam nebije srdíčko a je tam jen černá skvrna a včera byla na výškrabu,ale tím nechci strašit,ale úplně jsem hleděla,co se teď v dnešní době děje,že jí to zjistili minulý týden a až včera tam jela na zákrok,z toho jako vůbec nechápu

lisounek
28. únor 2008

many: je to tak.... ja jsem taky to srdicko videla jen jednou a to jsme byli na UTZ u znameho, jinak bych mela smulu...

maru: taky pujdu ve 20tt, pristi tyden jdu k dr., ale ten mi UTZ asi delat nebude, nikdy nedela... 😨

maruska39
28. únor 2008

No many raději nestraš ☹ Vzhledem k tomu jak mi roste bříško bych řekla,že je mu u mě dobře 😅

many
28. únor 2008

no jí taky rostlo bříško,nechci strašit,ale já z toho taky nechápala

many
28. únor 2008

včera jsem se se sestrou otom bavila,že to bych tak teda nenechala,že bych se poptala,jestli toho doktora můžu nějak zažalovat,...... to je prostě skandállllll to nechápu 😠 😠 😠

lisounek
28. únor 2008

many: to se asi obcas stane, ale stejne by to dr. neovlivnil ani kdyby ten UTZ delal, proste co se ma stat se stane, je to hruza, ale je to tak ☹

many
28. únor 2008

ona si myslí,že je těhotná,že je vše ok a jak dopadla 😠 😠 😠 chudera ☹

many
28. únor 2008

ale zjistil by,že tam to srdce bije,bůh ví,jak dlouho jí už teda nebylo ☹ mě teda doktorka vždycky prvně prohlídne vnitřně a pak mi ukáže malýho a jeho srdíčko jak bije,pravidelně každých 4.týdnů

maruska39
28. únor 2008

No chuděra to je,ale asi to není tak obvyklé,neboť i když se podíváš do knížek a tak různě tak se všude píše,že by se ten UTZ neměl dělat moc často.Nám v 7 tt srdíčko bylo tak pevně věřím,že bije pořád 😔

many
28. únor 2008

jo určo jááá nechci strašit,ale třeba ve 20.t je velký ultrazvuk to je něco jinýho to je jako screening- tam ti ukáže úplně vše a vše se měří,na to se taky těším zase brzo půjdu 😉

many
28. únor 2008

mě prostě zaráží co to je za bordel,že si myslí,že je vše ok a pak jí to začne vrtat hlavou,jde k jinýmu doktorovi a zjistí tohle,no raději už o tom nebudu mluvit,my musíme myslet na to,že máme mimča fit a těšít se na porod 😀 😀 😀

jitulka1985
28. únor 2008

Holky ahoj 🙂 Teda fuuuj vy probíráte věci 😅 Ale já si myslím že pokud by mimču srdíčko nebilo, tak že by špinila nebo by měla křeče nebo něco.Musí se to přece nějak projevit.Mně Dr. taky nedělá pokaždé UTZ.Ale zjistá to z nomální prohlídky jestli je vše ok.......UTZ by se fakt často dělat nměl, dochází prý k nějakému přehřívání tkáně nebo co...když se dělá často

lisounek
28. únor 2008

maru ma pravdu, ma se delat na zacatku, pak kolem 20tt a pak asi ve 30-32tt, jinak ne, takze by stejne zalobou neuspela a myslim, ze by to ani nemusel zjistit, treba by bilo a pak by mela obdobi, kdy by k nemu nesla a mohlo by se to stat zrovna v tom obdobi....je to sice hruza, ale ani dr. nezaruci, ze bude a je porad vse ok. 😔

maruska39
28. únor 2008

jj ten velký UTZ dělat bude,to vím určitě 😉 No necháme se překvapit jak to všechno bude,ale vím,že je tu víc těhulek co mělo jeden UTz na potvrzení těhu a potom až ten ve 20tt 😉
Například lis 🙂

jitulka1985
28. únor 2008

Maru já měla UTZ taky jen ze začátku, pro potvrzení těhu, pak v 10 tt protože jsem měla nějaké problémy, tak se Dr. přesvědčil UTZ že je vše v pořádku a pak bude až UTZ ve 20tt a pak někdy před porodem aby zjistil jestli je mimčo hlavou dolů nebo nahoru.Myslím si, že fakt pokaždé se dělat nemusí.......Dr. pozná i tak že je vše ok.

lisounek
28. únor 2008

jitul: presne ! 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru