Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

danae
10. zář 2007

Dzej, to děláš moc dobře. Já taky tripple testy vůbec nechci. I s dcerou jsem měla jen prosvícení šíje a krevní testy. Díky za info, kde si to můžu v ČR domluvit 🙂

BTW Malformace plodu jsou různé vývojové vady, rozštěp páteře, neuzavřená břišní stěna apod. To věřím, že nic takového vám nenajdou. 😉

tlap.ka
10. zář 2007

no já věřím, že špatné zprávy se vyhnou nám všem 🙂

dzej
10. zář 2007

danae tak já zase díky za vysvětlení malformace 🙂

cibule
11. zář 2007

Dzej: Já jdu taky v pondělí na ten screening, ale jsem zvědavá, protože mi dr neříkal že bych měla něco platit. Penízky si ale radši s sebou vezmu. 😉 Taky se bojím, aby ty testy vyšly dobře a já nemusela na klky, nebo co se pak dělá..... Snad nám to všem dobře dopadne.

vrabcacek
11. zář 2007

Ahoj holky, chtela bych se zeptat, kdy se dava tehotensky prukaz a jestli v zacatku tehotenstvi se smi letat letadlem? Diky predem za odpoved, nenasla jsem takove tema a nechtela jsem zakladat nove kvuli jednomu dotazu 😅

kacka.va
11. zář 2007

vrabcacku: těhotenský průkaz dostaneš podle toho, jak bude doktor chtít 😉. Znám případy, kdy dávali až po 3 měsících ale i někdo dostal v 8 tt. Jinak letadlo nevadí, já letěla asi ve 5 tt a teď poletím zase. Ptala jsem se doktora a ten řekl, že jestli létání nedělá problém mě, tak to nevadí. I jsem o tom četla v diskuzích a nikde se nepsalo, že by to vadilo.

kachnicka01
11. zář 2007

Ahojky tak ja dostala prukazku az ve 12tt no a na krev pujdu az ted ve ctvrtek, jinak mi v patek taky na ultrazvuku delal to prosviceni sije a nosni kustky, coz ukazuje na Downa a to ma miminko v poradku, tak sem byla rada. Jinak ja sem tam platila 2000kc jako za nadstandardni peci v tehu, ze mam pokazde utz a taky fotku z nej.. jinak pojistovna plati jen asi 3 utz za cele tehu myslim nebo tak nejak 😉 a treba kamaradka platila za tehotenstvi 5000 u dr, tak myslim, ze to kazdy doktor ma asi jinak..

To letadlo vadi myslim az v hodne vysokem stupni tehu, to potrebujes mit taky potvrzeni od doktora ze muzes letet, ale ted to je jeste v pohode, takze si uzij let 🙂

vrabcacek
11. zář 2007

juuuu dekuju, prave jsem se bala, protoze mam predpoklady k trombozam, ale kdyz je to takhle v pohode, tak poletim urcite aji ja... Poprve 😉

prdecek
11. zář 2007

ahoj vrabcacku,
tak jak se cítíš jako těhule??? 🙂

vrabcacek
11. zář 2007

ahoooojjj, jsme se tu pekne sesli 🙂 To jsem rada, ze te tu vidim 😀 No ja sem jen nakukuju, nemuzu tomu porad verit, proste dojud to nemam na papire, tak nevim no... ale dnes jsem si delala snad posledni test, byl tak jasne pozitivni, ze vic uz to snad nejde 🙂 Ale porad me boli to bricho ☹ A jak je tobe???

vrabcacek
11. zář 2007

a taky jsem koukala, ze jsme na tom podobne - 5tt, ty jdeš k doktorce 19.9. ja 18.9. 😀

vrabcacek
11. zář 2007

tak ja letim

prdecek
11. zář 2007

jo ja dnes taky dala test a byla hodne silna ta druha.
no tak to je super ze deme skoro stejne k Dr. 🙂 přijd k nám do Května 2008 je to ve Společný termín 🙂

vrabcacek
11. zář 2007

cože cože kam??? 😕

prdecek
11. zář 2007

no jak sou témata v nabídce: jsou třeba snažilky, těhotenství tak je i Společný termín a tam je téma květen 2008

vrabcacek
11. zář 2007

A ještě dotaz... Mam astma a beru ruzny inhalatory a leky a ted od doby, co jsem objevila // je beru a neberu a nevim, jestli uz mam jit k doktorce aby me to zmenila nebo mam radsi pockat do 18. na stopro jistotu?

vrabcacek
11. zář 2007

jojo, uz jsem tam nakoukla 🙂

prdecek
11. zář 2007

😀

lucpet
11. zář 2007

Ahojky holky,
mam na vas dotaz. Minuly mesic jsem vysadila HA a ted mam uz 2 dny zpozdeni. Delala jsem si test a nic, ale mam dost precitlivela prsa, coz jsem nikdy predtim nemela. Nemate nekdo podobnou zkusenost? Do kdy mam cekat? Moc diky.

tlap.ka
11. zář 2007

ahoj lucpet 🙂 já jsem vysadila HA a začala mě bolet prsa jako nikdy před tím a zhoršil se mi i průběh menstruace a než se mi ustálila....., teda ona se mi vlastně ještě neustálila 😉

lucpet
12. zář 2007

Aha tak to si me nepotesila ... ☹
Ale diky za odpoved. Jen premuslim, kdy mam zajit k doktorovi, pokud se mrska nedostavi...

mucosin
12. zář 2007

ahoj lucpet, za dva dny dobírám svou poslední piluli a když jsem byla před pár dny na gyndě, kde jsem vznášela různé dotazy, bylo mi řečeno, že po vysazení HA nemusí mrcha dorazit klidně 2, ne-li 3 měsíce 😒 3 měsíce bych teda nejspíš nečekala, ale ze dvou dnů bych si hlavu taky nedělala 😉

ljd
12. zář 2007

Holky proto je lepší měřit BT...aspoň tak budete vědět jestli ovulka byla a kdy a proto vás případný příchod mrchy dřív nebo později nepřekvapí 😉 je to dobrá pomůcka...a zvlášť po HA 😉

mucosin
12. zář 2007

Pravdu díš milá LJD 😉 , řekla bych, že něco málo na tom bude 😀

lucpet
12. zář 2007

mozna jo, ale nechci se na to tolik soustredit, takze to teda zatim resit nebudu 😉

ljd
12. zář 2007

lucpet to není soustředění i když máš pravdu, že některí snažilky to tak berou...a myslím, že je to škoda, protože se tím dá zjistit spousta věcí a aspoň víš co se s tvým tělem zrovna děje 😉

tlap.ka
13. zář 2007

ahoj holky, tak včera jsem dostala průkazku 🙂 podle ultrazvuku jsme dneska 10+4, ale podle poslední menstruace jsme skoro o dva týdny pozadu, no uvidíme, na konci září jdu na ultrazvuk na NT,tak budu vědět víc - jen doufám, že bude všechno v pořádku. 🙂

dzej
14. zář 2007

ahoj,tak já byla ve středu,máme krásnou fotečku, ten krk máme 0,8mm což je prý super a riziko Dawna 1:8100 a prý to bude holčička, nevím teda jak to poznal. 🙂

dzej
14. zář 2007

Jinak s tím letadlem jsem slyšela a četla hodně, protože jsem taky chtěla letět. Nikde to není zakázáno, ale nedoporučuje se lítat 1-3měsíc a potom 7-9měsíc kvůli podtlakům v letadle které můžou způsobit potrat.Ale nemusí! Ideální je létat 4-6měsíc. Navíc v pokročilém těhu tě nikdo nepojistí takže je to taky trošku komplikace.Je to spíše z opatrnosti, kamarádka létala celé těhu 1x měsíčně a nic se nestalo, ale zas proč riskovat??

sisstin
14. zář 2007

dzej:už k nám nechodííííš? 😒 😕

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru