Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
15. kvě 2008

S tím krktm už teď taky trpím 14 dní a mám rýmu ... no to je asi hodně i to počasí ... přes den vedro, večer chladno.

maryinka
15. kvě 2008

petis: mabe: micanek: děkuju holky za radu.. já už jsem těhotná byla .. ale o miminko jsem přišla těsně před porodem ☹ a ty začátky jsem nějak nestihla protože jsem na to přišla až když jsem začala zvracet.. díky za pomoc..ať jste zdravé🙂

maryinka
15. kvě 2008

a ještě jsem se chtěla zeptat.. jestli někdo nevíte jestli budu muset na nějaká speciální vyšetření když jsem už měla jedno nevydařené těhotenství,když mi miminko zemřelo týden před termínem.. nebo jestli mě budou víc hlídat,protože bych měla neskutečnej strach,že když budu těhotná,. stane se to znovu,. děkuju moc za rady..

micanek
15. kvě 2008

Maryinka: to mi je moc líto .. chce s emi brečet, jen to čtu ... klobouk dolů, že jsi to zvládla.

Myslím si, že je to podle toho PROČ se to stalo. Pokud něco vívojového, tak si myslím, že na plodovku tě určo pošlou. Ale nevím....

Držím ti moooooc pěstičky, aby ti to tentokrát vyšlo a dotáhla to zdárně ke konci. 😅

mabe
15. kvě 2008

Maryinko, to je mi lito, cim sis musela projit. ☹ Ja mela 'jenom' 10tt zamlkle tehotenstvi a ted mam porad strach, aby bylo vse OK. Nevim, jestli ti budou delat nejaky specialni vysetreni. Kazdopadne te budou vic hlidat. Musis byt strasne silna, kdyz si to zvladla. Mas muj obdiv. 😒 Ja si rikam, kdyz uz se neco takovyho stane jednou, tak podruhe uz snad ne. Vim, ze se to stava. Snazim se na to moc nemyslet. Jinak bych se utrapila. Drzim palecky.

lestep
15. kvě 2008

ahojte.
petis, tak gratuluj, hlavně ať je vše v pořádku.To máš pravdu, že někdy může být blbě spíš z hladu..Občas to tak mívám. Když si uvědomím, že jsem třeba jedna víc než před 2-3 hodina, tak to tělo nějak reaguje. Je mě pak divně a když se najím, tak je to lepší..
maryinko: tak to mě je moc líto, čím sis musela projít..Držím pěsti,aby vše bylo v pořádku..Tu příčinu, proč se to stalo neviš? Podle té příčiny by se pak měly v dalším těhu dělat opatření..
Mabe: držm pěsti,aby jsi brzy ustála to nachlazení.Je to pakárna..

meleri
15. kvě 2008

ahojte holky, tady jsem už dlouho nebyla!
všechny vás zdravím!

Lestep,
s tím hladem to tak mívám, že když trochu zahládnu tak je mi hrozně...

mabe
15. kvě 2008

Holky, posledni tyden mam porad prujem. Je to normalni? Ted jsem tak tak dobehla na zachod. Jsem na neschopence, takze me to nevadi. Muzu to tak nechat?

maryinka
15. kvě 2008

micanek: hypotrofie plodu,špatná placenta..ale nevědí to jistě. Je to jedna z variant která je nejpravděpodobnější.. Přítel se semnou v tu dobu rozešel,takže jsem na to byla sama a řekla jsem že už tohle nechci nikdy prožít,. teď 7 června to bude přesně rok a já jsem asi těhotná🙂 ale s klukem kterej by tohle v životě neudělal,. je to opět neplánovaný,ale třeba nebudu,, ikdyž tak nějak cejtím že jsem.. 😉

mabe: díky.. nebylo to lehký, má svý místo na hřbitově,. byl to kluk,měl to být Adámek.. zamnou to nikdy nebude,ale už jsem s tím smířená. hlavně ať jsi i ty v poho a dávej na sebe pozor...🙂

lestep: hypotrofie plodu - prý. ale neví se to přesně.. prej se těžko zjišťuje příčina a nepotěšil mě ani tím když mi řekl že se to stává hodně málo, minimálně.. a zrovna já která jsem si za tím stála.. že ho vychovám a budu se snažit bejt nejlepší máma,tak o něj přjdu,Ani naši nesouhlasili a dlouhou dobu semnou nemluvili.. a když už bylo všechno v pořádku i s nima ,, tak tohle.Mnohem víc mě mrzelo že mě v tu dob opustil kluk,ale když jsem tohle přežila,tak si říkám,že už všechno🙂

mabe
16. kvě 2008

Maryinko, fakt jses strasne silna. Budu drzet palecky. 😉

ruuzenka
16. kvě 2008

Ahoj Holky.Snad nevadí když se přidám.Stejně jako aurelia nemůžu najít naši diskusi začínající těhulky z Brna - nějak snad zmyzela nebo co.Ale vidím že je tady Micanek,a Pavla,tak to jsem ráda 😉

Maryinko,opravdu máš můj obdiv jak jsi zvládla takovou situaci.Jsi opravdu silná.Mooc ti přeju,ať ti to tentokrát vyjde a vše je OK 😉 Trochu si mě vyděsila,ale snad to u mě bude vše jak má být.

Já jsem teď na konci 10tt, a bývá mě teda celkem špatně,ale nějak se stím peru a chodím do práce.Jinak ještě zařizujeme svatbu,takže je toho na mě celkem dost,ale na všechno se moc těším 😀

micanek
16. kvě 2008

ruuzenka: diskuze je odstěhovaná v Regionech ... tak šup tam 😀

Maryinka: fakt klobouk dolů ... musíš věřit, že teď to bude všechno dobrý ... přece na jëden život by toho bylo už trochu moc, ne? 😵

beruska21
16. kvě 2008

Ahoj holky, můžu se taky přidat...Předevčírem jsem na testíku našla // 😀 takže jsme nejspíš těhu 🙂 teda snad určitě...akorát čekáme na vyšetření doktorem...takže jsem vyloženě čerstvá těhule...doufám teda, že těhule... 😅

maryinka
16. kvě 2008

mabe: děkuju... 🙂 a co ty? ještě snažilka nebo už těhu?

ruuzenka: ničeho se neboj,. vim že se to lehce říká🙂 ale musíš prostě věřit že všechno bude v pořádku. ať jste zdraví🙂

micanek: já věřím,ikdyž jsem kolikrát říkala že ten život hodím za hlavu.Ale odstěhovala jsem se do Vrchlabí,našla tam práci, a člověka se kterym si myslim že by to mohlo vyjít,. tak uvidíme🙂 na jeden život by toho bylo moc to je fakt,ale já už si říkám že mě snad nemůže už nic rozházet a ublížit mi,nějak mam tyhle smysly otupený..možná líp🙂 koukám 40tt to už na konci co?🙂

lestep
16. kvě 2008

ahojky.
meleri- hlad je potvora. Vždycky mám spíš pocit, že mě je tak nějak divně.nemám pomyšlení na jídlo.Když si ale něco dám, tak je to hned lepší..Vadí mě hodně pachy-parfém, krém na ruce, šampón, prostě takový divný vůně..Je to normální že?

Mabe: jak dlouho ten průjem máš? Spíš bych asi zašla k doktorovi a uvidíš, co ti řekne. Držím pěsti,ať už je líp..

Maryinka:Mrzí mě, co se ti stalo. Věřím, že to muselo být hrozný. Nedokážu si to představit. Smrt blízkého člověka je strašná. Vím to, když mě v 15 umřel táta,ale když umře dítě a ještě takhle vlastně v doě, kdy by ses z něj měla radovat, že přichází na svět. je to fakticky smutný. Chlapi dokážou být pěkní zbabělci, když tě v tom nechal samotnou.. 😀 je těžký, když ještě rodiče nejsou podporou, tak je to pak blbý..Myslím na tebe,ať je tentokrát vše v pořádku..
ruuzenka: držím pěsti,ať vše zvládneš v práci, ale i přípravy svatby.Jsou to nádherné přípravy. Mám je ještě v živé paměti..

beruska 21: vítám tě mezi náma. Já jsem tady také nová. Čekám na 2.6., kdy půjdu konečně na prohlídku a ultrazvuk a snad dostanu i průkazku..tak písni,kdy jdeš ty a jaké máš pocity? Jak si to vlastně užíváš? Máš nějaké problémy??

mabe
16. kvě 2008

Maryinko, v utery jsem zjistila, ze jsem tehu. Vcera jsem byla u dr. ale je to jeste brzo. Takze me dala Utrogestan a mam prijit 26.5. na kontrolu - uz by neco melo byt videt. Doufam, ze to tentokrat vyjde. Musi.

Leste, lehci prujem tyden. 2 dny vic. Dneska jsem treba byla jenom rano a zatim nic. Takze to asi tak hrozny neni. Co se tyce vuni: V praci jsem byla na obede a citila jsem mokrou omitku. Prorekla, jsem a kolegove se divily, tak jsem to rychle nejak zamluvila. 😀 Jinak co se tyce krku - je to lepsi. Spustila se me ryma a to muj tatka rika, ze je dobry znameni, ze nemoc jde pryc. 🙂

mabe
16. kvě 2008

Lestep, a ty vis, ze jsi tehule?

Berusko, vitej. Ja tady jsem teda teprve kratce ale vitej. 😉 Kdy jdes na kontrolu?

lestep
17. kvě 2008

ahojky.

mabe- já jsem byla u dr. někdy 1.5.a říkal mě, že to na těhu vypadá. menses mám totiž pravidelnou, takže ke zpoždění nedošlo. těhu testy jsem měla pozitivní asi 5x za sebou..Mám přijít na kontrolu 2.6.snad dostanu průkazku, udělá mě ultrazvuk..
mabe- s tím průjmem to snad už bude dobrý...s tou omítkou to muselo být něco..stává se mě to často..některý pachy mě pěkně vadí..jen řeknu jak je to hnusný,ale že by se mě z toho dělalo špatně to naštěstí zatím ne..
mabe. a kdy jde ty na kontrolu? tak ti gratuluje..musíme ěřit, že bude vše v pořádku a ono o fakticky bude přece..

maryinka
17. kvě 2008

holky dneska jsem to dostala.. nebo dostala. je to takový divný,slabý ale je. Tak nevím.. 🙂 jestli jsem nebo nejsem, mám si po skončení udělat test?

micanek
19. kvě 2008

Ahojky Babulky...
tak já se stále hlásím 2v1 s pupíkem na vrchu ... ach jo.
Jinak doma mám nefunkční kompl ... tak je to te´d pro mě složitější se sem dostat.
Holky teď mají v CaA pěkný a levný věci v akci ... které sice nejsou těhu, ale dají se tak nosit. ještě jsem si koupila halenu a šaty ... na poslední chvíli ještě novej model .... dá se to nosit i po.

petis
20. kvě 2008

Ahojky holčinky,
Micanku, uf, to už musí být fuška, nosit bříško s prckem tak dlouho. Asi se mu u tebe v domečku moooooooc líbí 😉

Maryinka, jak jsi na tom? Ještě krvácíš? Já nevím, ale hned bych valila k Dr., ať mě vyšetří. Bála bych se, že mimi odešlo, na to mě i při první kontrole upozorňoval doktor, že při jakémkoli špinění nebo krvácení mám přijít. Zajdi si raději k doktorovi hned. Třeba to nic není, ale jistota je jistota.

Lestep, to ti Dr. poprvé na kontrole ani nevzal krev, pokud ještě mimi nebylo vidět? To je strašné, to čekání na další kontrolu za měsíc, že? Já jsem sice po zjištění těhu byla u Dr. už 2x (+ 1x na krev), ale teď jsem objednaná až za měsíc a připadá mi to až za hodně dlouho .... Ale je to normální postup, tak čemu se divím. Já jsem na první kontrole viděla "jen bublinku" s tečkou, to bylo v 6 tt a pak už pěkně vykreslené mimi (8+2tt), to bylo před týdnem a odnesla jsem si už i fotečku.

Jinak vítám všechny NOVÉ TĚHULKY!!! Ať se vám moc a moc daří a na UTZ uvidíte brzičko vaše mimi 🙂

micanek
20. kvě 2008

ahojky Babule .... hlásím stav nezměněn a pocit , že bych měla rodit rozhodně taky není 😅

Jinak já na začátku taky 2x krvácerla ... vždy jsem hned valila k dr. a dělaly mě vnitřní sono.

Ze začátku mě to taky přišla strašná doba, než zase půjdu k dr. nemohla jsem zvědavostí a taky strachem, zda miminko roste vydržet.

hancazivocich
20. kvě 2008

ahoj holčiny,
jak to tak pozoruju, tak já řeším úplně stejné starosti a problémy 😉 Např. kdy k dr., ale ta má je naštěstí v poho. Určitě tam nechvátám, ale potřebuju - tak jako ostatní - takový to ujištění, že je vše ok! Jinak to, že se bojím, zda je vše tak, jak má - vidím, že není jen můj problém a že to asi k těhotenství patří. A pokud člověk pracuje ve zdravotnictví....
Jinak poslední MS byla 16. dubna 😀 a na těhu testu ty // přímo řvou do dálky.

micanek
21. kvě 2008

hancazivocich: gratuluji ti k // .... a Ať to už máš potvrzeno, že to jsou ty správné //. 😵
Držím palečky

Jinak já pořád držím.... 😀

lestep
21. kvě 2008

ahojte.
maryinka:tak jak to vypadá? Určitě bych vždycky zašla k dr.. Ten tě aspoň uklidní nebo ti řekne co se děje...Držím pěsti,aby vše bylo ok..písni..
micanek: tomu mimi se v břísku moc líbí...Ať je vše v pořádku...Držím pěsti...V tom CA jsem se také dívala. Mají tam moc hezký věci. Koupila jsem si tam takové dvě halenky, které můžou být v těhu,ale zároveň se dají nosit i mimo těhu..

petis: ne, krev mě nevzal..Říkal, ať přijdu za měsíc..Od pondělí mě dost pobolívá břicho, dneska se to začalo zhoršovat..manžel mě pořád uklidňoval, že je vše ok,ale také měl sám srdce v kalhotech..Dr mě vyšetřil..Mám zvrácenou dělohu i trošišku větší, než bych měla mít v 7. týdnu. Řekl mě, že to může být vícečetné těhu. Lekla jsem se, že tam jsou dva..Pak mě poslal na ultrazvuk..Je tam jen jeden a nádherně mu bušilo srdíčko..Taková malá tečka, nádherná..mám radost, že je vše ok,ale ty bolesti mě dost vyděsily...

hancazivocich: vitej mezi nama..tak to gratuluju k // ...držm pěsti.. 🙂

micanek
22. kvě 2008

Ahojky Babulky.
Dneska jsem byla u Dr. ..... a nic ..... na všechny z vás teda počkám,ju? 😀

mabe
23. kvě 2008

Ahoj holky, tak ja jsem se na nejakou dobu odmlcela. V nedeli jsem zacla krvacet. Takze rychle do nemocnice, zvedli me davku UTrosu a rekli absolutni klid. V utery HCG narostlo, UTZ dobry, pry asi hormonalni zmeny. No a vcera jsem tam byla zase HCG zase trosku vyrostlo a dle UTZ me nemohli rict rozdil (moc malej odstup). Ted spinim. Snad krvaceni prestane uz nadobro. Na kontrolu jdu ve ctvrtek. Jinak jsem doma na neschopence.

micanek
23. kvě 2008

Mabe: já ze začátku měla to stejný ... no a teď nemůžu Michálka ze sebe dostat.

mabe
23. kvě 2008

Micanku, to jsi me utesila trosku. Vidim, ze to muze mit zdarny konec. Nechce se mu klukovi, co? Libi se mu u maminky. 😉

mabe
23. kvě 2008

Micanku, zustala jsi uz doma nebo jsi se jeste vratila do prace??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru