Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
23. kvě 2008

Mabe: to já mám ještě po konyzaci čípku ... takže měly strach, abych vůbec malího zdárně donosila ... no a podívej.
byla jsem hned od začátku na ryziku. Ale kuli té konyzaci.
Jinak pokjud krvácíš, tak hlavně odpočívej ... bejkt tebou, tak se na práci taky vybodnu. Vždyť miminko je nejdůležitější ...ne?

Mě se to klrvácení spustilo po prvé, když jsem jela naším jeepem do lesa a jak to hopsalo ... no a pak ještě párkrát z ničeho nic.
taky říkají, že v prvním trymestru můžeš tročku krvácet, vždy, když máš období měsíčků.

Já ale s toho byla taky vždycky uplně na prášky ... teď už se mi to píše dobře. hlavně nic netahej a odpočívej.

micanek
23. kvě 2008

Když to po sobě čtu tak se mi chce beljt ... omlovám se 😀 😅

mabe
23. kvě 2008

Micanku, dekuju. Ja to melo z niceho nic. Nic nenasli z ceho by to mohlo byt. Minuly tehu jsem mela hematom, ted nic. Asi hormonalni vec. Snad uz to prestalo a uz to bude lepsi. Vzhledem k predesle situaci budu asi taky na nechopence. Je jasny, ze mimi je prednejsi o tom neni pochyb. Mam 2 oddeleni 21 lidi, takze bych to potrebovala nejak, nekomu predat. Ale to se da aji na neschopence, ze? Sef me tedka pridal, aby si me pojistil. Trosku mu to nevyslo. 🙂 Ted si mysli, ze mam chripku. Uvidime, prisit ctvrtek po kontrole. Pak uz mu to reknu.

micanek
23. kvě 2008

Mabe: ty jsi sestřička? ... pokjud ano ... tak bych se na to vyflákla uplně ... ještě tam něco lapneš .... hybaj domů ... na 9měíční chřipku 😀

mabe
23. kvě 2008

Nejsem sestricka. Delam v jednom podniku a v hale na logistice. Takze chytnout muzu porad neco. Je tam klimatizace. Na 80% se nevratim. Uz mam strach. Uz jednou jsem o mimi prisla. Nechci nic riskovat. Minule jsem spinila a chodila do prace. 😒 Nevim, jestli to bylo tim, ale ted uz si to na krk nevezmu. Vidim, zes mela termin pred tydnem. Jak dlouho jeste budete cekat?

micanek
23. kvě 2008

Přesnej jsem měla 21.5. a dneska ... ale rodit se asi nechystám. pokud neporodím, tak mám přijít ve středu, no a to mě doufám řeknou, termín vyvolání, nobo že rodím. 😀

Jinak se fakt na to to vyprdni ... je to hnusně řečená věta, ale pravdivá ... nikdo není nenahraditelnej.
tak šup odpočívat s mimískem na neschopence.

já jsem dělal recepční ... takže jen sedě, ťukat do komplu, odepisovat na mejlíky ... starat se o hosty ... takže manuálně nic těžkého ... no a taky jsem šla.

sonisek
24. kvě 2008

Ahojky, měla bych dotaz, když jste objevily na testu //, ve kterém zhruba jste byly týdnu a kdy se dostavili nějaké nevolnosti, nebo tak pod. Já si řikám, že je divný, že nic moc nepociťuju, nebo je to možná ještě asi brzy, podle MS bych měla být 5tt, cca. Ale to spíš ještě přijde 😅

mabe
24. kvě 2008

Ja mam priznaky ted 1 tyden po vynechani MS. Strasne me boli prsa. Jinak zaludek na vode. 😒

sonisek
24. kvě 2008

mě třeba prsa zatím vůbec nebolí, spíš jen když se dotknu bradavek, tak to bolí...a občas když déle jdu, tak mám mžitky před očima 😒

micanek
24. kvě 2008

Holky hlásím stav nezměněn 😀

Já myslím v 6 týdnu. Jeden tam nabyli a druhej den ano. Jinak mě bylo tak jinak a taky mě pěkně začala bolet prsa. 😅

berunka
24. kvě 2008

ahojky,ja jsem testovala v den,kdy měla dorazit MS,takže jsem mohla být tak 5+3tt,příznaky nic mo,akorát mi vadil zápach ze smaženého a měla jsem pořád velkou žízeň. JInak // tam byly hned v den,kdy měla dorazit MS 😉

mabe
26. kvě 2008

AHoj holky, tak jaka dneska? Ja uz od ctrvrtka nekrvacim ani nespinim, tak je snad vse na dobre ceste. Tuk, tuk. 😉 Ve ctvrtek jdu na krev a UTZ, tak snad se mimi vyviji. 😒 Jinak zaludek porad na vode a prsa boli na dotek. Ve ctvrtek bych mela byt 7tt. 🙂

Micanku, uz nejste 2 v 1? 🙂

micanek
26. kvě 2008

Mabe: ... nené pořád jsem kinder vajíčko s překvapením ... holt asi fakt čekám, než odrodíte aji tady na začínajících těhulkách 😀

lestep
26. kvě 2008

mabe: tak to je dobře, že už je to lepší, že nešpiníš..držím pěsti, jen tak dál..na utz už určitě bude vidět nějaká malá tečka..já jdu k dr. v pondělí..na utz, pro průkazku, na krev..asi toho bude hodně,ale jsem docela zvědavá..minulý týden jsem si udělala takovou neplánoanou kontrolu u dr.. už je to snad dobrý.. cvičím kočičku, tak snad se děloha vrátí, tam kam má..
micanek: tak si to jestě užívej..máš pravdu,asi na nas pockas..ale to se ještě načekáš..

micanek
26. kvě 2008

lestep: ... teď už není nic na užívání 😖

mabe
26. kvě 2008

Micanku, tak porad 2 v1. 🙂

Lestep, budu drzet palecky na kontrole. 🙂

micanek
26. kvě 2008

Mabe: jo jo ... já jsem se narodila 1.3., tak Michálek asi čeká na 1.6. 😀

mabe
26. kvě 2008

To bude krasny datum. 🙂

micanek
26. kvě 2008

No bude ... teď ještě zda to vyjde 😀

micanek
27. kvě 2008

Holky ... jinak kdo jezdí autem ... budu prodávat bezpečnostní pás do auta. Byl fakt super a nevadí mi s ním šoférovat do teď. Tak kdyby jste měly někdo zájem. Normálně stál 1290,- já ho ale koupila v akci za 890,- a 😅 budu ho prodávat za 499,- je v perfektním stavu ... takže kdyby náhodou ... samozdřejmě ho budu prodávat až po porodu .. no doufám, že už to teda dlouho trvat nebude. Je ještě přes rok v záruce. Foto mám v albíku. Jen ta cedulka z nápisem Be Safe je trošku ošoupaná ... to jak se na tom sedí ... to ale není žádná vada. Tak kdyby náhodou.

smolinek
27. kvě 2008

Ahoj holky,
tak jsem sem jen nakoukla, abych zjistila, jak na tom jsou ostatní těhulky, tedy Vy. Jelikož jsem prvnička a nedavno jsem zjistila, že jsem těhu, tak hledám všemožný informace co se dají sehnat a nejlepší jsou zkušenosti od jiných maminek. Zítra jdu na UZ, jelikož tam před týdnem ještě nebylo nic vidět. Mám hrozný strach, že tam nic zas nebude a nebo to bude špatný. ☹ Tak všem držím palečky aby mimi dobře rostla a byla zdravá. pa

rolincova
27. kvě 2008

Ahojky holčičky, já jen tak nakoukla, je to docela nestíhačka. Sice jsem doma, ale pořád něco. ¨Jinak mimi je už 6cm velký, a doktor mi udělal úžasné foto. Je úplně všechno vidět.
Micanek: Teda to miminečko je pořád ještě v bříšku jo? To je teda mazec. To si Michálka hezky vypipláš přes léto, doufám, že se občas přijdeš podělit o radůstku z Mišáčka 🙂 Já jsem koukala na ta alba, zajímal mě ten pás, asi jsem úplně slepá 😉 A ten kočárek, co to je za značku, je naprosto úžasný... Fakt moc se mi líbí.

micanek
27. kvě 2008

rolincova: sotva jsem to napsala, tak byl pás hned prodanej. Je v albíku Náš Michálek 1. Je tam napsaný BeSafe. Fakt jsem ho využila celé těhu.
Kočárek je od ABC Designu typ 4Tec. Taky jsem z něj učarovaná ... fakt jsem ho ještě u nás u nikoho nevyděla. Ale v obchodech jo. Třeba www.babystar.cz. Jsem jen zvědavá jak bude pevnej.jak je na korbičce ta stříška ... tak buď je vyplá, nebo musí bejt uplně položená. To mě štve. ... to trošku navychytaly. Jenže toho si začne člověk všímat až doma.
Jinak se samozdřejmě budu snažit dávat co nejvíce info. Teď si ještě nedokážu představit jaký to bude.

Smolinek. Jinak tě tady mooc vítám ... když jsem byla na sounu v 6 týdnu kuli krvácení, tak tam prďola taky vůbec nebyl vidět ... jen ten váček. takže si chvilku počkej. Já vím, přijde ti to strašně dlouhý ... mě se to taky strašně táhlo a chtěla jsme vědět každej den jak je prcoušek velikej.

medvide1
27. kvě 2008

Ahojik holky mužu se tak trochu k vám vtěrknout???jak piše smolinek,...ja sem to zjistila take nedavno teda spiše ted o vikendu že sem tehu a byla sem na uz a take nebylo nic videt a mam jit ve čtv a mam hrozny strach aby bylo vše v poho,..poboliva mě trochu břicho ale to je pry normálni..

ivulla
28. kvě 2008

Ahojte taky se jdu k vám přidat 🙂 Jsem trošku z toho všeho zmatena, ale věřím, že vše bude O.K. 😕 Medvide1 Taky jsem to zjistila o vikendu a boli mě břicho, jak kdybych to měla dostat... To je fakt normální? Já se bojím, že něco není O.K. 😒

petis
28. kvě 2008

Ahojky Holky.
Teda Micanku, malý Míša si dává načas 😉 Pak nám musíš vše poreferovat, už se těšíme 😵

Zdravím nové holky a držím palce k Dr. nebojte, určitě bude vše OK a uvidíte své "tečičky". Nezoufejte. Mi taky připadala ta prodleva mezi první a druhou návštěvou Dr. jako věčnost, to prožíváme všechny stejně. Takže držím palce a buďte v pohodě !!

Mě čeká kontrola za týden v pátek. Uf, už teď vím, že budu taky nervozní, jestli mimi roste a je vše OK. Už se budeme pomalu blížit 12. týdnu, toto letí ...

Pa pa a krásný den 🙂

rolincova
28. kvě 2008

Ahojky Holky... Ivulla: Vůbec se neboj, mě bolelo břicho první měsíc pořád jako když to mám dostat. Je to těmi změnami, co se ti v bříšku dějí.... Někdy mě bolí ještě teď. Jsem ve 14 týdnu. A u prvního mimča jsem to moc neměla, takže je to u každého individuální, ale fakt v pohodě. Je to normální.
petis: ahojky a chodíš do práce, nebo jsi doma? A jak to u tebe probíhá, vše v pohodě? Mě od začátku bylo pořád špatně. Nemohla jsem se ani podívat na jídlo. Už se to malinko zlepšuje.

Holky nemáte někdo teď v těhu pblm s výtoky a záněty? Je to mazec. Nikdy jsem na to netrpěla. Chjo.
Micanek: Tak už jsem kočárky skoukla, fakt pěkný. Ale to si ještě počkáme🙂)) Ale syn se hrozně těší. On jde v září do školy a ve školce už to všem oznámil i že je mimi 6cm🙂

petis
28. kvě 2008

Roli, já chodím do práce, ale dělám jen u PC, takže v pohodě. Musím zaklepat, těhu u mě probíhá dobře. Ze začátku jsem měla žaludek jako na vodě, ale nezvracela jsem. Teď žaludek pozlobí jen občas, ale to jsou malé věci. Bývám hodně ospalá a unavená a taky mám motáky, kvůli nízkému tlaku, ale trochu mi na to zabírá kola. Nezkoušela jsi ji taky? Ledová kola pomáhá i uklidňovat žaludek, já si dám trochu ráno, než jdu do práce (vstávám v 5 😖 ) a je mi lépe.
Jinak zánět snad nemám, ale mírný výtok ano, zvykla jsem si nosit intimky. Mám ho naštěstí jen slabý. Dr. říkal, že jsou výtoky normální, že to je reakce "vnitřku", co se tam děje 😉
Bříško mě pobolívalo taky. A ještě občas cítím, jako bych měla dostat MS. Ale prý je to normální, tak se s tím musíme smířit 😎

smolinek
28. kvě 2008

Ivulla: Ahoj, měla jsem to taky tak. Bolel mě podbříšek, jak kdybych čekala menzes, ale pak se to uklidnilo a sem to jen tak škubne. Držim palečky aby to vyšlo 😉

smolinek
28. kvě 2008

petis: ahoj, tak to je báječný, že už v 12tt, dostaneš brzo průkazku, to já si ještě počkám 😒 snad to půjde dobře. Začátek teda nic moc, akorát jsem zhubla. Nevolnosti taky mám, ale naštěstí nezvracim. Taky jsem měla takovej slabší výtok, prej se začíná dělat hlenová zátka, aby se tam nedostala infekce nebo nějaké nečistoty.
Jinak dneska mi pani Dr. dala obrázek z UZ a tečička je tam. Málem jsem se tam rozbrečela. Byl to fakt úžasnej pocit. 😀 ale taky mi to dává zabrat. Skoro pořád spim a jsem unavená. Nejhorší je to cestování do práce a z práce. Plný tramvaje a teď v tom horku je to akorát tak tam sebou seknout. Bříško neni vydět a sotva vás někdo pustí sednout.

Tak vám držime s mojí tečkou palečky, aby vše proběhlo v pohodě 😉 . papa

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru