Začínající těhotenství, prosím o vaše rady a odkazy

pavlina05
14. kvě 2007

Ahoj holky!!!
Ještě nedávno, vlastně minulý týden jsem patřila mezi snažilky. 🙂 Ale po sobotním testu, který ukázal // a krvi, budu patřit mezi vás. Mám sice ještě nízkou hladinu HCG (123,9), ale snad se zvýší a já budu opravdová těhule. Lékařka mi zatím řekla, že je to těhotenství v počátku.
Jsem tady poprvé, prosím o nějaké rady, odkazy na stránky o těhotenství a třebas doporučenou literaturu.
Díky moc
😀 Pavča 🙂

micanek
28. kvě 2008

tak pořád nic .... na 12: 15 jedu k Dr. tak kdyby náhodou, tak držte pěsti.

Rolincova. Záněty jsou u těhotnejch prej uplně normální. Nikdy jsem to neměla a v těhu jednou jo. Někdo to má celé těhu. Já dostala jednu tabletku dovnitř a hned mi to zabralo. Žehlím i kalhotky, aby se vypálily všechny bacily ... já je teda žehlila vždycky ... proto si aji myslím, že mě to zas tak netrápilo.

Jinak vítok mámá celé těhu a děsnej ... to je ale prej taky normální. Bez slipovky bych nemohla vyjít ani ranu.

petis
28. kvě 2008

Smolinek, tak si hnedle založ album a šoupni tam svou tečulku 🙂
Jinak já už průkajdu mám 😉 , dostala jsem ji hned zpočátku. Tyhle zásadní momenty mám v albumku spolu i s první fotečkou 🙂

Micanku, držím palce, držím !!!

lisounek
28. kvě 2008

ahoj holky, taky jsem sem drive chodila a obcas nakouknu 😉

micanek: ted se divam hlavne kvuli tobe, protoze jsi pekny drzak 😀 a vzdycky si rikam, zda Te tu jeste uvidim...moc se tomu Vasemu klucikovi nechce vid?? Tak hlavne at se brzy dockate, to cekani musi byt hrozny.... 😨 a at je vse ok 😵

ma12
28. kvě 2008

Ahoj holky, muzu se pridat? Predminulou sobotu jsem objevila vysnene //, hned jsem supajdila k doktorovi, kterej me nechal hned doma, na kontrolu jdu v pondeli, tak snad tam bude tecicka videt. Vim, ze je normalni, ze se bojime vsichni, hlavne na to spatny nemuzeme myslet 🙂

micanek
28. kvě 2008

Ahojky Babule ... no tak jsem zase spátky 😀 ... nikde mě nechcpou 😀

malinkej už prej sestupuje dolů ... tak aspoň něco. Jinak pokud do pondělí neporodím, tak v PO. nástup do porodky. No doufám, že se toho vyvolávání nedočkám. 😅

rolincova
28. kvě 2008

petis: Teda tak to mi připomíná mě🙂 Taky mám tlak 110/70. Někdy mi ho sestřička ani nemůže změřit. No já taky pracuju u PC, ale dr mi řekl, že pokud to jde, že je to lepší. A hlavně i první těhu jsem byla celé doma a Míša byl tak neskutečně hodné miminko a je pořád. No já měla na vodě žaludek celé 3 měsíce. Taky jsem ani jednou nezvracela. Brala jsem Femibion, ten je prý dobrý. A úplně se mi obrátili chutě. Milovala jsem maso, hrozně ráda i grilovala a teď jak vidím maso, tak mi skáče žaludek. Teď mi chutnají kyselá jídla. Nebo jídla kam se dává ocet. No a taky sladká, ta mi dříve nic neříkala. Kolu jsem zkoušela, taky mi občas zabere. Prý můžu jedno slaboučké kafe denně, ale já spíš tak jedno za 14 dní. Nikdy jsem mu nefandila. Je to spousta změn, ale zase nadruhou stranu, jsou opodstatněné, a člověk je rád překousne 🙂

rolincova
28. kvě 2008

smolinek: Já zhubla 2kg a zatím jsem nepřibrala ani deko. Ty výtokoy píšou, i dr. mi říkal, že to má skoro každá.

rolincova
28. kvě 2008

ma12: Tak to teda moooc gratuluju k těm //... Taky jsem od začátku doma. Tak si to pěkně užívej, je to čas na který hrozně ráda vzpomínám když jsem byla poprvé doma. A teď zase. Teda pokud mi je dobře...

rolincova
28. kvě 2008

micanek: Teda s tebou to je fakt mazec. Vždycky když sem jdu, tak plna očekávání, zda tu ještě budeš 🙂 Týjo, tak hlavně ať je vše v poho, přeji ti rychlý co nejméně bezbolestný porod. A hlavně si užij až budeš svého broučka držet v náručí, je to úžasný pocit a nikdy nezapomenu, jak Michálek poprvé voněl a byl hrozně hebounkej. Bohužel jsem byla po císaři, tak mi ho nosili jen na kojení.

lisounek
28. kvě 2008

micanek: tak to je tedy prekvapeni 😀 😀 snad to budes mit v pohode 😵 drzim pesti !!

smolinek
29. kvě 2008

petis: ahoj už ji tam půjdu dát, nemáme funkční scanar, tak fotečku mesela vyfotit mobile 😒 .
Nějak se začíná zintenzivňovat nevolnost. Pořád to bylo dobrý, ale od včerejška, jsem celou noc nespala. Ani suchary ráno nepomohly. Dneska jsem scháněla zázvorovej čaj, oni ho snad v Praze nema? 🙄 Zkoušela jsem ji colu, ale po tý jsem šla rovnou zvracet. Nemáte ještě někdo nějakou zkušenost jak to trošku aspoň potlačit?

Nebudete někdo rodit v Benešovský nemocnici? Je to asi předčasný u mě se ptát, když jsem na začátku,ale včera jsem tam volala a mluvila s prímou a rovnou mě tam chce zaregistrovat a starat se o nás už od začátku. Byla jsem tedy mile překvapená., ale snad takhle ze začátku vás nikde nezaregistrují ne?

smolinek
29. kvě 2008

rolincova: ahoj, no jak teď etda jdu s váhou dolu, docela se bojim, jelikož jsem před měsícem byla na trhání mandlí a z 52kg jsem se dostala na 45kg, snažila jsem se přibrat abych neměla nějaký problémy, ale teď to vidím teda mizerně. Já teda zas tak silný výtok nemám, ale rasši bych brala výtok než nevolnost 😀

smolinek
29. kvě 2008

ma12: ahoj tebe nechal doma? 😲 hmm, taky bych teda nejradši šla do práce až po těch třech měsících až to bude o.k.

Neboj tečička tam bude, já jsem tam byla 2x a nic a včera(po 3tí) tam byla. Je to asi jedna z nejúžasnějších chvilek v těhotenství(teda v začátku). Ale ono se nestihneš dlouho nervovat, utíká to rychle. Držim prstíky.

lisounek
29. kvě 2008

smolinek: ja budu rodit v Benesovsky...ale co ja vim, tak v ni vubec neregistruji.... 😲 jestli nemyslel jako ze tam budes chodit od zacatku na gyndu ... 😕

ma12
29. kvě 2008

Rolincova: diky, ja si to taky minim uzit a uzivam si to 🙂, myslim, ze se napracuju jeste dost.
Smolinek: no nechal, protoze mam po jednom samovolnym potratu, bolelo me bricho a malicko jsem spinila a jeste k tomu mam stresovou praci, takze bez diskuzi me nechal doma a do prace bych rada sla po tech prvnich trech mesicich, jestli bude vse OK. Jenze uz vim, ze tam bude stres a hlavne jsem tam v prumeru 10 hod. denne.
Pred chvili jsem mela prvni ranni, teda spis dopoledni nevolnost, tak to je sila. Zhoupne se zaludek a kdybych byla treba na ulici...

smolinek
29. kvě 2008

lisounek: tak to je možné moc mi toho neřekl a nějak jsem to nepobrala tu registaci 😀 ale bylo to fakt milý, když o tom doktor tak hezky básnil? V kolikátem jsi, to by jsme se tam při troše štěstí mohly srazit 😀 Já mám termín, teda když to všechno dobře dopadne tak cca 25.1.2009

smolinek
29. kvě 2008

lisounek: 😀 😀 tak jsem koukala do tvého alba, tak to se tam asi nesetkáme 😀

lisounek
29. kvě 2008

smolinek: no ja ho mam v srpnu, jsem uz hoodne dopredu (viz vedle fotecky jsou uvedene tydny)..a kam chodis jinak na gyndu?? to je zvlastni, ze te hned takhle chtel vzit a primo primar?? tak to bys mela fajn, je pry peclivy...

smolinek
29. kvě 2008

lisounek: právě, že do Prahy, já jsem tam dřív v Benešově pracovala. Matoušek je bezva, možná to bude tím, že tam pracuje můj táta, ale myslim, že se tak dobře neznaj na to abych měla nějakou protekci. Koukala jsem tak ze zajímavosti na porodnice a reference na Benešov byli fakt jako slušný. Třeba v Motole rodila nedavno sestra a ty zdr. sestry se tam chovaly děsně. Jasně chápu, že toho měly moc, ale ty prvorodičky byly nervózní z kojení a místo aby jim pomohly, tak jim vynadaly, že nemaj zformovaný bradavky a nebo že používaj moc vložek. Nebyly teda všechny takový, ale docela mě to zaskočilo, že se takhle chovaly i před návštěvama. Nejsem žádná prímadona, která by si na něco stěžovala, ale tohle by mě asi teda dostalo.

lisounek
29. kvě 2008

hmm maji slusny reference, ta nemocnice se dost vyzdvihla...az tak, ze uz i tady v Bene zacina byt obcas mooc plno, protoze sem prave jezdi dost z Phy..ted napr. minuly tyden meli chvili stop stav a to si myslim, ze bylo fakt poprve...ale na tvuj termin porodu to bude si myslim v poho..ted je nejaky babyboom nebo co....to ja se toho srpna vcelku obavam... 😒

smolinek
29. kvě 2008

lisounek: co jsem chodila se ségrou na gyndu, tak si tam o tom povídalo hodně holek, že je to tam nový , čisťoučký a perfektní personál. Když sem tam pracovala(cca 6 let zpět) tak to tam bylo hrozný. Chci tam rodit kvůli rodičům aby mamka se mohla přijet na malý podívat, jelikož taky už rodiče nejsou nejmladší a cestovat do Prahy autem je fakt někdy o ústa.
Teďka je zrovna silnej ročník, ale snad by tě neodmítly. Já si tam radši volala, jelikož třeba v Praze máš volný lůžka jen do určitýho termínu a pak neberou.

lisounek
29. kvě 2008

noo tak neodmitli to asi ne, ja si tam volala taky uz nekdy na zacatku a to bylo vse v poho, ze se pry zde registrace nedelaji, ale to jeste nebyl takovy naval jako ted...a vcera jsem tam taky volala, tak se pry nic nemeni, ze stejne neregistruji, ale v pripade asi resi operativne....(posilaji pry na Tabor a Pribram)..no to by me asi pak smejklo jeste letet nekam jinam... no snad se mi to nestane... 😕 . Driv to tady byla hruza to je pravda...ja jsem si prave libovala, protoze vim, jak to v Pze chodi a tak jsem si rikala, ze tady je to v pohode, zadnej stres, ale ted posledni dobou uz to pomalu stejne obratky jako v te Pze..no treba do budoucna nejaka ta registrace taky bude nutna, kdovi.... 😨

smolinek
29. kvě 2008

lisounek: tak hlavně aby to dobře dopadlo. Kdyby mě chtěli někam poslat, tak se jim tam skřípnu do výtahu a porodim tam, ale někam do Tábora bych nejela. No já doufám, že to nedopadne jako v Praze. Jenže to jejich nemocniční vedení je tak lačný po penězích, že to nevidim teda růžově. No budem doufat 😉

tlapicka
29. kvě 2008

holky, jdu za vama na poradu 🙂 12.5. jsem dostala posledni ms. 21. nebo 22. jsme snazilkovali a od te doby me porad tlaci az boli v podbrisku a nekdy mam i krece, nicmene zadny desny. Myslite, ze uz to muze byt nejaka reakce na pripadne tehu?to je desne brzo, ne? (napadlo me, jestli nemam neco spatne po cisari treba...)

micanek
29. kvě 2008

Ahojky babulky ............. tak se mě nezbavíte 😀 U nás v květnovkách jsem předposlední a vypadá to, že to vyhraju. Aspoň nějaké prvenství 😀 Včera i přišlo na sexík ... no žádná sláva, ale byl ... Michálka jsme ale spíš uspali, než vyvolali 😀

tlapicka: já jsem měla poslední MS 17.8. ... 15.9. jsem si dělala test a nic ... 16.9. už tam byli 2 čárky. To je jediné co ti můžu napsat, jak jsem na tom byla. Bohužel jinak ti k tomu nic neřeknu, protože nevím.
Ale držím palečky a't tam ty // máš. Pokud je tam tedy chceš mít. 😅

lisounek
29. kvě 2008

ahoj micanek: no jsem te tu dnes nevidela, tak jsem si rikala, ze by uz?? 😀 a ono nic....tak ted uz zbyva jen ta dlouha prochazka nebo sexik pres celou noc 😅 😅

micanek
29. kvě 2008

lisounek: neblbni .... bylo to 5 minut a úplně to stačilo ... celou noc ... to by mě asi zabilo 😀 ... no a na procházku v tom vedru ... to by mě jeblo taky 😀

lisounek
29. kvě 2008

no jo spis byses upekla, nez porodila 😀 to je svata pravda 😉 tak nezbyva nez porad cekat ufff to musi byt hruza....

smolinek
29. kvě 2008

tlapicka: ahoj já měla poslední menzes 20.4. a testík jsem si dělala 13.5. ale křeče jsem měla slabounký už před tím, ale myslela jsem, že je to menzes. Máš třeba i jiné příznaky? Já měla takovou kovovou pachuť v puse a to asi týden než jsem si dělala TT. Asi budeš muset nějakej ten týden počkat, buď menzes dostaneš a nebo budeš těhu 😉

micanek
29. kvě 2008

lisounek: to by se mě malej v té plodovce mohl uvařit jak párek 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru